mp3 czy zmieniarka??

Wito
Posty: 90
Rejestracja: 2005-01-31 02:02
Samochód: brak
Lokalizacja: Tczew

mp3 czy zmieniarka??

Post autor: Wito »

Witka od witka

Słuchajcie czy zainwestować w player mp3 czy kupić zmieniarkę CD i zostać przy fordowskim radiu?? radio troszke mnie denerwuje bo ma amerykański raster ale da sie żyć, i takie pytanko czy będzie jakiś problem z zamontowaniem radia ze zdejmowalnym panelem?? czy będe musiał te plastiki na około radia jakoś deformować??

dzięki za odpowiedź

with kindest regards
2.0 16v 1993r
USA
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Nie będziesz musiał deformować plastików. Tylko niektóre poodkręcać. Dostęp jest trudny, ale możliwy. Co do pozostania lub zmiany to już twój wybór. Ja osobiście mam (już...hehe) oryginalne radio i mp3 playera z kasetą przenoszącą dźwięk. Jedno małe pudełko, 500 kawałków.
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Gość

Post autor: Gość »

Pożądna zmieniarka, Ci wystarczy, miałem radio na mp3 to w ogóle się tego nie używa. Do tego mp3 ma naprawde kiepską jakoś, nawet te powyżej 192kb/s.
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

...a ja jestem zdania, że warto jednak zainwestowac w dobrej klasy mp3 :D . Duża pojemność, szybki dostep do wybranego utworu, no i płytę cd bez problemu możesz sobie odtworzyć. Faktem jest, że nie dorównuje w 100% jakości jaką gwarantuje odtwarzana płyta cd, ale któż z nas jest melomanem za kółkiem 8) Polecam :wink:
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

MP3 się nie porysuje :-) Myślę, że to dobry argument. Jak komuś zależy na jakości to 192 powinno wystarczyć, chociaż nie wiem jak brzmi to w aucie. Stawiam na mp3.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

ja stawiam na zwykle CD.
szybciej sie laduje i no lepsza jakosc dzwieku
Niektorzy mieli okazje posłuchac :twisted: :twisted: :twisted:
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Ja jestem za MiniDisc!Małe,poręczne,ten sam zapis co CD,nie rysują się płytki i zmieniareczki też są do tego,mozesz sam podpisywać kawałki lub nazwać daną płytkę po swojemu np.moja ostatnia składaneczka nazywa się ZLOT BORKI 2005:)!Tylko trzeba sobie sprawić do tego jakąś nagrywareczkę-pzenośne MD z funkcją nagrywania bądź wieże najlepiej z wyjściem optycznym OPTICAL OUT :!:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

MP3 jednak brzmią gorzej. Jakości CD może dorównać jedynie MD. Ostatnio słyszałem jak jeden gościu, który pracuje od wielu lat w sklepie ze sprzętem CarAudio, że odtwarzacze z MP3 szybciej siadają. Podobno szybciej zużywa się laser. Jak dla mnie to nie do końca jest logiczne. Czy ktoś może to potwierdzić? Moim zdaniem laser nie ma tu nic do rzeczy.
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Wito
Posty: 90
Rejestracja: 2005-01-31 02:02
Samochód: brak
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Wito »

Panowie jeszcze raz dzięki!!!

Chyba przekonaliście mnie do zmieniarki tylko dylemat czy opłaca sie kupić z allegro!! i jakiej firmy??

poradzicie??

patrząc na zdjęcia ze zlotu szkoda że nie miałem kaski aby się pojawić naprawde chciałbym was poznać ale może następnym razem coś wymyśle nara pozdro 4 all
2.0 16v 1993r
USA
Awatar użytkownika
M-Pro
Posty: 202
Rejestracja: 2004-12-24 19:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: M-Pro »

Jak dla mnie Mp3 wcale nie wyklucza Audio. Przy zakupie radia z mp3 wazne jest funkcja przerzucania katalogow, inaczej trudno spamietac gdzie jest jaki kawalek.
Boloczka wielu zmieniarek jest zawieszenie mechanizmow oraz kabel. Wiele z nich pochodzi "z wedki" :evil: i zlodziej ucina jedynie koncowki przewodu. Ciezko kupic potem przewod o takim samym ekranowaniu, wiec koncowki lutowane sa metoda byle, by dzialalo. Ja w 2 autach mam mp3 i nie narzekam.
IIgen. 2,5 GT, USA-black
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

Masz rację MP3 nie wyklucza zmieniarki i słuchania CDA. Większość nowych odtwarzaczy ma możliwość odtwarzania CDA i MP3 a dodatkowo interfejs do zmieniarki. Można kupić taki odtwarzacz a jak się stwierdzi, że MP3 to za mało można dokupić zmieniarkę.
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Awatar użytkownika
thebestcars
Posty: 227
Rejestracja: 2004-11-29 20:15
Galeria: viewtopic.php?t=6093
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: thebestcars »

Obrazek A JA MAM TAKIE Rozwiązanie CD i MiniDisc + 10 CD zmieniareczka

A MP3 w takiej stucji jest zbędne, Cd-Audio szybko czyta i jest łatwiej zapanować nad utworami, a gdy jest mp3 to masz dużo syfu a nie muzy sam nie wiesz gdzie co masz fajnego a takto masz wszytko na płytkach i wiesz co jest na jakiej

Ja osbiście jestem za zmieniarkami !!!! :wink: :wink: :D :D :D
Mam czerwonego PROBASA II (wersja EUROPEJSKA z 1993) Poddałęm go tuningowi :]
Moja stroneczka http://www.cardomain.com/ride/2140791/1
PROBE is the best !!! :)
Obrazek
:)
Awatar użytkownika
thebestcars
Posty: 227
Rejestracja: 2004-11-29 20:15
Galeria: viewtopic.php?t=6093
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Moje Audio odwarzacz CD i MiniDisc + 10 CD zmieniacz (SONY)

Post autor: thebestcars »

Obrazek
Obrazek

ja stawiam na zmieniarki CD wszytko masz uporządkowane tematycznie, na każdej płytce inna muza, a na mp3 wszytko jest wymieszane zanim znajdziesz swój ulubiony utwór na dana chwile minie jakieś 30 min :D :D :D :D :D :D

ale to wybór należy do Ciebie
Mam czerwonego PROBASA II (wersja EUROPEJSKA z 1993) Poddałęm go tuningowi :]
Moja stroneczka http://www.cardomain.com/ride/2140791/1
PROBE is the best !!! :)
Obrazek
:)
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje Audio odwarzacz CD i MiniDisc + 10 CD zmieniacz (SO

Post autor: Sh(.)(.)ters »

thebestcars pisze:a na mp3 wszytko jest wymieszane zanim znajdziesz swój ulubiony utwór (...) minie jakieś 30 min
A wystarczy porobić katalogi tematyczne z mp3...
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

...dokładnie...pliki przed zgraniem pogrupować w foldery z danym gatunkiem muzyki tudzież wykonawcą lub zespołem i po kłopocie.
Miłych wrażen muzycznych :D :D :D
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

thebestcars pisze:A MP3 w takiej stucji jest zbędne, Cd-Audio szybko czyta i jest łatwiej zapanować nad utworami, a gdy jest mp3 to masz dużo syfu a nie muzy sam nie wiesz gdzie co masz fajnego a takto masz wszytko na płytkach i wiesz co jest na jakiej
...
ja stawiam na zmieniarki CD wszytko masz uporządkowane tematycznie, na każdej płytce inna muza, a na mp3 wszytko jest wymieszane zanim znajdziesz swój ulubiony utwór na dana chwile minie jakieś 30 min
Wyszukanie utworu na płycie z MP3 jest (IMHO) o wiele szybsze niż na 10 płytach CDA. Chyba, że mimo posiadania zmieniarki za każdym razem ładujesz tylko 1 płytkę, uprzednio rzuciwszy okiem co zacz.
Za MP3 przemawia możliwość losowego odtwarzania kilkuset utworów. W CDA jest to powiedzmy ...naście na płytce. Random skaczący z jednej płyty na inną to było przegięcie.
W dodatku format płyty chyba nie nobilituje zawartości. Jak nagrywasz syf, to masz "dużo syfu". Chyba, że z założenia nagrywasz "dużo syfu" i potem nie słuchasz. Płyty audio z syfem gromadzisz na półeczce - będą w sam raz do chwalenia się gdy przyjdą kumple, a 10 wybranych (najgłośniejszych, najbardziej rytmicznych?) wozisz na stałe w zmieniarce. Toż wystarczy co jakiś czas zrobić porządek w swoich płytkach i przepalić ponownie wybierając ulubione utwory.
M-Pro pisze:...Mp3 wcale nie wyklucza Audio...
A co powiecie na zmieniarki z MP3?
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

Ja proponuje mp3 - bylem ze swojego zadowolony, tyle ze nacieszylem nim sie niecaly miesiac :twisted: - no ale szczescie, ze w czasie kradziezy pozbylem sie tylko radia, a cala reszta probe wrocila :lol:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

Robert, jesteś debeściakiem :lol: :lol: :lol: Zawsze jak czytam Twoje posty to mam świadomość ryzyka, że za chwilę zacznę się dusić ze śmiechu i będę głupio wyglądał z wytrzeszczem oczu i purpurową gębą a ludziki dokoła patrzą :lol: :lol: :lol:
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Proszę o nieczytanie moich postów w czasie pracy, ew. wcześniejsze ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, bo ja nie będę płacił (a tym bardziej jeśli uzytkowników forum obejmie z mojego powodu strukturalne bezrobocie)
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

ja mam jvc-a na cd wczesniej mialem wyzszy model tego samego jvc-a na mp3 ale jak uslyszalem jak gra ten nizszy model bez mp3 odrazu sprzedalem tamtego i kupilem nizszy model tylko szkoda ze z aluminoiwym panelem bardziej mi sie podoba z tytanowym.
Ale jesli chodzi o zmieniarki to z czystym sumieniem polecam clariona,jedyny mankamet to cena ale zadowolenie w 100%
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcos
Posty: 819
Rejestracja: 2004-03-01 17:31
Galeria: viewtopic.php?t=5568
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Marcos »

Ja jednak byłbym za mp4!!!!
Można posłuchać i pooglądać teledyski.

To jest dopiero heca :twisted:
GG:9377317 white GT1 90'
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

To od razu Playstation za 700 zeta - i pooglądasz DVD, i zagrasz w korku (a jak masz podzielną uwagę to i poza korkiem).
I jak już, to full wypas thebest:
Obrazek
(zdjęcie z odzysku z tego wątku)
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Robert pisze:To od razu Playstation za 700 zeta - i pooglądasz DVD, i zagrasz w korku (a jak masz podzielną uwagę to i poza korkiem).
I jak już, to full wypas thebest:


Mam PS2, widziałem monitorek do samochodu (specjalny do PS2), duży, za 600 zł. PS2 odtwarza MP3 (+modchip), DVD, DiVX (+modchip) no i grać w gry w korkach można... Chyba zamontuje u siebie :P

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

W ostatnim numerze któregoś pisemka o tuningu były 2 sztuki z monitorkami od PS2 w kierownicach. Jeszcze tylko przyciski po bokach zamiast klaksonu albo kierunków i tempomatu (się przemaluje napisy).
Może jeszcze kamerka z przodu i miksujesz obraz na monitorze. Możesz strzelać do innych kierowców albo rzucać granaty w pieszych na przejściu...
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Buehehehe :lol: :lol: :lol:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio”