Katalizator w probe 2.5 V6

congerek
Posty: 3
Rejestracja: 2005-04-05 19:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Katalizator w probe 2.5 V6

Post autor: congerek »

Czy ktoś sprawdzał jak silnik zachowuje się po wyjęciu tego elementu? jeśli ktoś ma już w tym jakieś doświadczenia proszę o podjęcie tematu
Awatar użytkownika
Yaneeck
Posty: 408
Rejestracja: 2003-03-20 12:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Yaneeck »

ja w poprzednim,a też w obecnym wywaliłem katalizator na rzecz strumienicy... stary katalizator na pewno przeszkadza i "dławi" autko...

problem jest jedynie na badaniu technicznym - ok. 3 krotne przekroczenie norm emisji jakistam związków
<(k)night rider>

miałem probe :)
Awatar użytkownika
DUKE
Posty: 637
Rejestracja: 2003-03-24 10:42
Galeria: viewtopic.php?t=3451
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: DUKE »

Ja zawsze bez kata....hmm autko dynamiczniej chodzi...ale spaliny czuc :? autko jest glosniejsze trzeba sprawdzic i zobaczyc...
Jesli nie masz znajomego na przegladzie..trudno bedzie zeby przeszedl...
Pozdrawiam
p.s. a najlepiej polecam od poczatku do konca rure na przestrzal :P
Oczywiscie w swoim tez tak mialem jakis czas...ale w dlugie podroze wychodzilem jakis taki dziwny...hehe i mialem juz dosc...
jakbys poznal OLa z Tomaszowa zobaczylbys jak to wyglada w 2,5 v6 :twisted:
DUKE(CiNeK) PROBE 2,2GT :(:(:( BYL KIEDYS PIEKNY :(:(:( TERAZ 2gen 2,5 V6 :) :D
ObrazekObrazekObrazek <br>
<b><center>Stara miłość nie rdzewieje :):)</b>
Gość

Post autor: Gość »

He he a u mnie wywalenie kata nic nie dało, tylko głośniej się zrobiło. Na parkingach zadaszonych alarmy po drodze włączam. :D :D :D
Awatar użytkownika
butcherr1
Posty: 32
Rejestracja: 2005-01-28 18:53
Samochód: brak
Lokalizacja: Płock

Post autor: butcherr1 »

Witam
Ja wywaliłem katalizator około m-c temu na początku jak wsiadłem to było uczucie niesamowite bo ładny ma dźwięk wg mnie podobny do ferarki taki metaliczny brzęk. Ale nawet jak się nie poprawia to polecam dla samego dźwięku tłumika
ale jak teraz jerzdże to mi się wydaje że pogorszyły mi się osiągi ale to chyba przyzwyczajenie, a zadam wam pytanko ile macie do 100 w probkach 2,5 V6 to porównamy.
Lepiej umierać w samochodzie niż na łóżku 24v.
Pozdrawiam Suchy
Awatar użytkownika
butcherr1
Posty: 32
Rejestracja: 2005-01-28 18:53
Samochód: brak
Lokalizacja: Płock

Post autor: butcherr1 »

Witam
Ja wywaliłem katalizator około m-c temu na początku jak wsiadłem to było uczucie niesamowite bo ładny ma dźwięk wg mnie podobny do ferarki taki metaliczny brzęk. Ale nawet jak się nie poprawia to polecam dla samego dźwięku tłumika
ale jak teraz jerzdże to mi się wydaje że pogorszyły mi się osiągi ale to chyba przyzwyczajenie, a zadam wam pytanko ile macie do 100 w probkach 2,5 V6 to porównamy.
Lepiej umierać w samochodzie niż na łóżku 24v.
Pozdrawiam Suchy
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Ciągle mnie to nurtuje - wywalić kat czy nie? Muszę wrzucić strumiennice czy można po prostu wywalić kat i nic nie wstawiać? ;-) Jakby się osiągi poprawiły to zawsze fajnie, jednak najbardziej zależy mi na dźwięku.

Pzdr.[/quote]
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

RX pisze:Witam,

Ciągle mnie to nurtuje - wywalić kat czy nie? Muszę wrzucić strumiennice czy można po prostu wywalić kat i nic nie wstawiać? ;-) Jakby się osiągi poprawiły to zawsze fajnie, jednak najbardziej zależy mi na dźwięku.

Pzdr.
[/quote]
Ja dokladie tak samo - od dawna sie zastanawiam nad katalizatorem - wywalic go czy nie? Wstawic cos w jego miejsce czy nie? Spalanie wzrosnie troche?
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Gość

Post autor: Gość »

Do wolnossącego to wstawić srtrumienice, lepszy wydźwięk ma. Ale do Turbo strumienicy nie ma sensu pchać. Ale ogólnie katom mówimy "nie".
Jeśli chodzi o spalanie to ja nie zauważyłem zmian.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”