Strona 1 z 2
światełko pod maską
: 2005-06-15 22:56
autor: romulus
co je uruchamia? gdzie jest włącznik? nie mogę go znaleźć
włożyłem żaróweczkę i ładnie się świeci ale nie wiem jak to działa oświećcie mnie

: 2005-06-16 00:00
autor: Maxxum
Wprawdzie mam I-szą generację, ale ja też poproszę o podpowiedź. Jak włożyłem żarówkę to świeci. Ale mam wrażenie że jak zamknąłem maskę to dalej świeciła. Teraz wożę w podłokietniku tą żaróweczkę ( i co dziwne nie świeci)

: 2005-06-16 00:08
autor: Bierkuś
W I generacji lampka zapala się po otwarciu maski i gaśnie po jej zamknięciu. A włącznik i zarazem wyłącznik jest przy zamku na przednim pasie (a dokładnie pod nim).
: 2005-06-16 00:27
autor: Maxxum
To prawie jak w lodówce - zawsze ktoś zapomina zgasić światła
Dzięki za rozjaśnienie sytuacji !
: 2005-06-16 00:50
autor: Gość
he he ale tam żadne kable nie idą to nie to.
: 2005-06-16 07:49
autor: romulus
hehe no to mamy zagadkę

: 2005-06-16 10:26
autor: Voodoo
W zamku odpada, bo wystarczy lekko nad zamkiem przytrzymać maskę, a już gaśnie. Zostaje jakiś czujnik przy zawiasach lub włącznik rtęciowy w uchwycie mocującym żarówkę.
Jeszcze nie rozbierałem więc nie wiem.
: 2005-06-16 10:52
autor: Maciucha
Voodoo pisze:W zamku odpada, bo wystarczy lekko nad zamkiem przytrzymać maskę, a już gaśnie. Zostaje jakiś czujnik przy zawiasach lub włącznik rtęciowy w uchwycie mocującym żarówkę.
Jeszcze nie rozbierałem więc nie wiem.
W jedyneczce w zamku jest na pewno mikrostyk - wymieniałem u Spowna. A w dwójce to nie wiem....
: 2005-06-16 13:52
autor: spown
Razem wymienialiśmy ;p
: 2005-06-16 14:45
autor: Bierkuś
Sqad pisze:he he ale tam żadne kable nie idą to nie to.
hehe, ale właśnie że idą.
: 2005-06-17 07:55
autor: romulus
kurde nikt nie wie??? ale jaja normalnie

przy zamku włącznik odpada, bo jak ktoś zauważył to lampka gaśnie nie dotykając w ogóle zamknięcia.... trzeba sprawdzić schemacik elektryczny może coś z niego się dowiem
: 2005-06-17 09:13
autor: rick
dywagujecie o prostej sprawie
w uchwycie lampki jest styk rtęciowy, rtęć się przelewa jak podnosicie lub opuszczacie maskę i zwiera albo rozwiera styki i po sprawie, można to sobie rozebrac i zobaczyc, jest tam malutki zbiorniczek z tręcią

żeby dobrze działało można go wyjąć i porządnie wstrząsnąć lub przeczyścić styki zewnętrzne.
Re: światełko pod maską
: 2011-04-15 09:35
autor: ORZELwarka
Chcę zrobić oświetlenie pod maską (komory silnika). Może ktoś wrzucić jakiś schemat tego podłączenia? Może ktoś kto ma podświetlenie zrobi fotkę gdzie się podpiąć z instalacją? Czy we wszystkich Probe były takie oświetlenia?
Re: światełko pod maską
: 2011-04-15 10:39
autor: Romas
nie jestem pewien ale chyba raczej we wszystkich
Re: światełko pod maską
: 2011-04-15 11:19
autor: ORZELwarka
A Ty masz taką lampkę pod maską? Zrób foto gdzie masz kostkę do podłączenia, może wybadasz gdzie ten przewód dalej biegnie do źródła prądu?

Re: światełko pod maską
: 2011-04-15 11:41
autor: Romas
Kostkę dwupinową masz jak staniesz na wprost silnika to w prawym górnym rogu komory(a bynajmniej powinna). Ale dokąd dokładnie od niej wiązka idzie nie mam pojęcia. A co do włącznika tej lampki to sie nazywa pływakowy
Re: światełko pod maską
: 2011-04-15 12:35
autor: ORZELwarka
Pływakowy...przeczytałem wyżej o rtęciowym, rozumiem, ze to ten

Przymierzając lampkę i drogę złączek do przewodu też doszedłem do tego miejsca, ale kostki nie mam nigdzie...może ktoś wie gdzie idzie podłączenie tej kostki? Moze mam ją gdzieś głebiej...
Re: światełko pod maską
: 2011-04-15 12:54
autor: Romas
mogła Ci sie na kablu zsunąć gdzieś niżej, musisz dobrze poszukać a znajdziesz
Re: Oświetlenie wnętrza - co powinno świecić...?
: 2011-04-16 22:29
autor: helcio
Witam, dołączam się do tematu wyżej, gdyż sam też nie mam tego podświetlenia pod maską, widocznie poprzedni właściciel po prostu to "wyrzucił" a wiem ,że mniej więcej kable od tego podświetlenia idą gdzieś koło silnika wycieraczek, tak więc prosił bym jakieś zdjęcie gdzie to ma być podłączone, z góry dzięki

Re: światełko pod maską
: 2011-04-17 17:18
autor: 2Ya
Nie masz,bo już nie montowali tego oświetlenia,od 95 roku

Re: światełko pod maską
: 2014-10-18 13:44
autor: Prezes5G19
Witam . Moje probe jest z października 95` i mam instalację do podświetlenia silnika ale bez żaróweczki . Czy ktoś z was się orientuje jaki typ żarówki powinien tam się znajdować i czy powinna mieć jakąś przezroczystą obudowę? Czy ma być tylko goła żarówa? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Re: światełko pod maską
: 2014-10-18 14:41
autor: mysz
W5W
Re: światełko pod maską
: 2014-10-26 22:57
autor: adrian_seki
Wypowiem się o 1generacji - lampa zapala się pod wpływem zwarcia krańcówki w zamku maski - gdy otworzymy maskę (już na etapie pociągnięcia linki pod kierownicą) to styk się zwiera i zapala lampkę pod maską. Do zamka dochodzą dwa przewody.
Raczej nic innego tam nie ma chyba w 2 generacji. Ewentualnie może być tak (przyznaję się, że nie znam probe II wcale), że ma krańcówkę jak dodają czasem do alarmu który się dokłada do auta i wystaje gdzieś w przednim pasie krańcówka - maska opada i wciska krańcówkę.
Może też tak być jak w mercedesach niektóre bynajmniej - one mają amortyzatory schowane tam głębiej i maska jest na zawiasach przegubowych - to przy nich może być jakaś krańcówka - skoro lampy nie chodzą na sztucznej inteligencji to maska chyba też nie
PS. Ja mam wsadzoną 21W z przełącznikiem na niebieskie ledy. Gdy nic nie robię to mam 10szt ledów biało niebieskich w masce - a jak coś naprawiam to przełączam na 21W.
Re: światełko pod maską
: 2014-10-26 23:56
autor: Romas
No to faktycznie nie znasz II gen, bo w nich jest włącznik rtęćowy, i lampka zapala sie pod wpływem przechyłu maski
Re: światełko pod maską
: 2014-10-27 06:55
autor: MatiLP640
Zgadza sie Romus, masz racje

ale i tak uwazam ze ta lampka to jest kupa, ja sobie zrobilem z listwy ledowej na tasmie klejacej i krancowke od drzwi obok blotnika, swiecila lepiej niz mijania
