duze cisnienie w baku???

Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

duze cisnienie w baku???

Post autor: kicur »

zastanawia mnie czy to jest normalne w probku - mianowicie odkrecam wlew paliwa a tu normalnie takie cisnienie ze szok - opary syczac wydostaja sie na zewnatrz- czy to normalne zjawisko czy moze odpowietrznik jest zatkany ?? wogole to gdzie on sie najduje i czy wogole sie znajduje :lol: ??
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Nie sadze bys mial duze cisnienie w baku, jesli juz to podcisnienie.
Z tego co zrozumialem, to jak odkrecasz korek to slyszysz taki sssssyyyk.
Napisz czy masz tak wtedy gdy masz resztke paliwa i zwroc uwage czy np. jesli masz polowe baku, to czy masz ten sam obiaw i czy tak samo mocno zasysa.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

hehe to nie ciśnienie to podciśnienie hehehehe a ja to wiem heheh cały czas tam mam :lol: :lol: :lol: :lol:
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

hehhe polowa baku to u mnie sie zdaza raz na rok :lol: - dzieki za rady -rzyeczywiscie to moze byc podcisnienie -sprawdze teraaz dokladnie- no alew jesli tam jest jakis odpowietrznik to nie powinno byc czegos takiego - pozdrooo
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Gość

Re: duze cisnienie w baku???

Post autor: Gość »

kicur pisze:zastanawia mnie czy to jest normalne w probku - mianowicie odkrecam wlew paliwa a tu normalnie takie cisnienie ze szok - opary syczac wydostaja sie na zewnatrz- czy to normalne zjawisko czy moze odpowietrznik jest zatkany ?? wogole to gdzie on sie najduje i czy wogole sie znajduje :lol: ??
ów syczenie (mało istotne w którą strone) spowodowane jest dość małą ilościa paliwa w baku.
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Dobra chłopaki nadszedł niemiły czas a mianowicie zdjełem osłone co jest przy tylnym kole od strony kierowcy i co się okazało jest tam kupe rdzy co najdziwniejsze jest tam takie coś nie wiem co wygląda jak kawałek rurki do którego wchodzą małe rureczki i wychodzą co to jest ??? Ja to mam przepróchniałe co to jest i do czego służy ??????? proszę o pomoc jak najszybciej !!!!!!!!!!!!!! :( :( :( :(
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Obawiam sie ze msisz to dokladniej nam sprecyzowac a najlepiej daj foteczke.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Skorpion
Posty: 58
Rejestracja: 2004-07-05 08:44

Post autor: Skorpion »

Koledze chyba chodzi o jakis filtr na odpowietrzeniu zbiornika.To jest za plastikowym nadkolem z lewej strony.U mnie po zdjęciu nadkola i lekkim stuknięciu wszystko spadło na podłogę garażu.Zaślepiłem tylko przewody które ocalały i tek jezdże.
PROBAS 89r, 2,2GT
Rzeczy niemożliwe wykonuję od ręki-na cuda trzeba chwilę poczekać.
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Hehehe no to tak jak u mnie ale poszła tyko na razie osłona a jest tam coś oprócz jej bo odpadł mi tylko kawałek osłony hehe draństwo ja rdzewieje a wiecie czy takie coś można dokupić i czy pasuje od mazdy ???? :) :) :) :)
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

raczej filtra tam nie ma.. :D bo po co ?
to jest tak że mogą być ewentualnie jakieś zaworki ale generalnie to te rurki schodzą się w jedną grubszą i tą grubszą wpadają do tej aorty od tankowania paliwa.
tak przynajmniej na serwisówce pokazuje. :d
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Więc do czego ta rurka jest u mnie w środku (bo już obleciała zewnętrzna rurka ) jestcienka rurka co to jest i czym to zastąpić albo wywalić ?????
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Bad
Posty: 19
Rejestracja: 2003-09-17 08:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Lędziny

Post autor: Bad »

No panowie ja miałem taki sam problem. Zdejmuje osłone a tam co?.....
Rdza i nic pozatym. Z Autopsji udało mi się odtworzyć pierwotny wyglond tego czegoś! jest to troche skomplikowane ale umnie mechanik na warsztacie przy pomocy paru rurek miedzianych o różnej średnicy, oraz wężyków i paru lasek srebra do lutowania - odtworzył coś takiego i działa. A syczenie z baku jak miałem tak mam i nie jest to raczej podciśnienie tylko nadciśnienie. Problem polega chyba na takich dwuch zawoirkach kture są umieszczone w tylnej belce do których to dochodzą rurki z tego dziwnego urządzenia za lewym tylnym kołem.
Pozdrawiam:

Bad
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Bad mówisz że działa a ta rurka jakie spełnia rolę ???? Jak wiesz to napisz bo akutat ja nie wiem. :? :? :? :?
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Bad
Posty: 19
Rejestracja: 2003-09-17 08:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Lędziny

Post autor: Bad »

Jesli chodzi o ten dziwny Baniak do którego wchodzą 2 rurki a wychodzi 1 to na moje oko jest to po to aby w przyupadku gdy dostanie sie paliwo do tego "baniaka" mogło sobie tam spokojnie odparować a przez końcowy odpowietrznik wyszły tylko opary. Umnie na warsztacie dorabiał mi to mechanik - wszystko z miedzi. Na samym końcu układu odpowietrzającego są jakieś zaworki W belce podejrzewam iż służą one do utrzymania tego ciśnienia w zbiorniku, które ma na celu ( chyba ) wspomódz pompkę paliwa. Bo gdyby było podciśnienie to przecież paliwo by się wracało a pompa pracowała by na wzmożonym wysiłku.

To wszystko co mi wiadomo w tym temacie.

Pozdrawiam wszystkich i życze szerokich dróg i gumowych drzew :)
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

To co w baku jest to jest podciśnienie bo skąd by tam sie wzieło tam ciśnienie ?? Jakaś sprężarka ?? A przecież pompka wyciaga paliwo z baku to zmniejsa sie ciśnienie.koniec kropka a t zaworki na belce powinny (bynajmniej tak mi sie wydaje) wpuszczać tam powietrze lecz nie ypuszczasć oparów. Pozdrawaima też po niedzieli będę robił to wszystko z miedzi.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

Dla zainteresowanych komplet rureczek o których mowa :) w trakcie remontu co prawda ale widać co trzeba :)
Obrazek
Obrazek
A tu linek z remontu zbiornika. Nie wiem czy u was jest taki sam ale pewniepodobny, a technologiamoże sie przydać :)
http://walus.1x.com.pl/service1/zbiornik.html
A te rurki to zdaje sie odpowietrzenie i przelew, z którego potem opary wędrują do filtra węglowego pod maską
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
Bad
Posty: 19
Rejestracja: 2003-09-17 08:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Lędziny

Post autor: Bad »

.... podciśnienie... może nie będę sie sprzeczał bo nie mam 100% pewności! Jednakże kontynuując wontek pompka zasysa paliwo itd. to potem te paliw wraca nadmiarem ( nie całe ale część tak i jest ono chyba trochę podgrzane i wtedy paliwko wzmaża swoją aktywność w odparownaiu i z tąd może sie wziąść ciśnienie. Ale pewny nie jestem. Postanowiłem to sprawdzić w wolnej chiwli - zapiernicze cały wlew paliwa jakąś pianą i zobacze co będzie jak odkręce korek albo ją wsyśnie albo wywali na zewnątrz. Jak zakończe eksperyment to wam napisze.
Bad
Posty: 19
Rejestracja: 2003-09-17 08:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Lędziny

Post autor: Bad »

Sprawdziłem!! 100% pewności iż jest to ciśnienie a nie podciśnienie.
Zalałem cały wlew pianą i odkręciłem korek a wtedy piana wyleciała na zewnątrz. Kto ma inne zdanie na ten temat to niech nadal trwa w błędzie
Pozdrawiam
Bad
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

tez twierdze ze to cisnienie przynajmiej u mmnie - najgorzej jest jak samochod postoii caly dzien na sloncu - stad to sie bierze- tylko wlasnie zastanawia mnie czy tak powinno byc czy moze zastane sa odpowietrzniki i dlatego tak sie dzieje:(
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Dobra, a czy to w czymś szkodzi/przeszkadza? Że mamy duże ciśnienie w baku? Bo jak nie to po cholerę rozwodzić się na ten temat...
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Tutaj malutki OT:
to powyżej to 666 post Drzymka!
I w dodatku jeździ czarnym diabłem (Probe)...
Apage Satana!
:twisted:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Robert pisze:Tutaj malutki OT:
to powyżej to 666 post Drzymka!
I w dodatku jeździ czarnym diabłem (Probe)...
Apage Satana!
:twisted:
A myślałem że diabły są czerwone... :wink: :D
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
jura
Posty: 115
Rejestracja: 2004-09-18 08:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jura »

Ciekawe:)) A u mnie na 100% jest podciśnienie a układ zaworków i rureczek jest nie skorodowany
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

Ja też bym obstawiał podciśnienie. Dzisiaj zatankowałem Toyke szefa i takiego ssania jeszcze nie widziałem. Delikatnie odkręciłem korek i ssało przez 3, może 4 sekundy, ale było wyraźnie czuć że pobiera powietrze nie wywala. A chyba w zbiornikach z pompą paliwa wewnątrz nie ma różnicy czy ToYotka, czy Ford czy Mazda (mówie o zasadzie działania)
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
Awatar użytkownika
migol
Posty: 100
Rejestracja: 2005-07-30 16:54
Samochód: Probe 1 GT
Lokalizacja: Sofia (bg)

Post autor: migol »

waluś pisze:Dla zainteresowanych komplet rureczek o których mowa :) w trakcie remontu co prawda ale widać co trzeba :)
Obrazek
Obrazek
A tu linek z remontu zbiornika. Nie wiem czy u was jest taki sam ale pewniepodobny, a technologiamoże sie przydać :)
http://walus.1x.com.pl/service1/zbiornik.html
A te rurki to zdaje sie odpowietrzenie i przelew, z którego potem opary wędrują do filtra węglowego pod maską
Wiesz moze jakie oznaczenie ma ta czesc w terminologii Mazdy badz Forda? (np: 98ab-45g567-ac)
Tomcio - I generacja, 2,2 GT - Piękna czerwień II - Resurection
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”