Jaki olej do skrzyni?

Awatar użytkownika
gtr1
Posty: 26
Rejestracja: 2005-08-11 18:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Dokąd: Wszędzie Na Czas...probe(waw)

Jaki olej do skrzyni?

Post autor: gtr1 »

Witam ponownie.
Mam pytanie jak w temacie. Jakie oleje lejecie do skrzyni? Czy tez tak macie ze na postoju nie chce wejsc wsteczny tylko trzeba wpiąc najpierw jakiś inny bieg a potem wsteczny i też nie zawsze wejdzie? Czasem pomaga puszczenie sprzęgłą na luzie i ponowne wpięcie wstecznego, ale nie zawsze to daje rezultat. Czy wymiana oleju w skrzyni moze cos pomóc? Najprawdopodobniej nie był zmieniany od nowości. Ile należy wlać tego oleju?
Pozdr i dzieki za wsparcie:)
2.5V6 czasem lubi zjeść... teraz na gazie... niestety...
Awatar użytkownika
gtr1
Posty: 26
Rejestracja: 2005-08-11 18:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Dokąd: Wszędzie Na Czas...probe(waw)

Post autor: gtr1 »

Zapomniałem dodać, że autko ma przejechane 165000km:)
POzdr
2.5V6 czasem lubi zjeść... teraz na gazie... niestety...
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

valvoline 75w90
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Jeśli olej nie był wymieniany od nowości to wymiana na pewno pomoże. I o ile się nie mylę poj. ukł. to 2,7 litra.
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

słuchaj Ronina - nie myli się ;)

wsteczny też mi nie zawsze chce wskoczyć i wymiana oleju niestety nie pomogła :( u mnie jest tak że wbijam bieg jak by do połowy tylko. żeby dobrze zaskoczył muszę ciutkę sprzęgło popuścić jednocześnie pchając dźwignię. wiem że wiele probasów tak ma więc się raczej tym nie przejmuję - rzadko popylam na wstecznym ;)

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Awatar użytkownika
strike22
Posty: 43
Rejestracja: 2005-11-09 23:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

JAKI OLEJ DO SKRZYNI?

Post autor: strike22 »

Witam.otoz wymienilem olej w skrzyni biegow.mechanik kazal kupic najzadszy wiec tak powiedzialem w sklepie i dali mi mobila(symbolu nie pamietam)pracownik warsztatu wymienil olej i dopiero po tym fakcie szef oxnajmil ze olej ow jest za gesty i moga ciezko biegi wchodzic.i tak sie dzieje...roznice wyczulem odrazu a jak zimny to 2 bieg zgrzyta a czasem inne nie ciezko wchodza.no i czeka mnie kolejna wymiana oleju.doradzcie jaki olej bedzie najlepszy do mojej skrzyni. 2.0 16v 94r. pozdrawiam i zycze wszystkim klubowiczom Wesolych i Pogodnych Swiat Bozego Narodzenia.
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Zaleca się SAE 75W-90 (GL4 lub 5) dla całorocznych olejów do skrzyń, lub SAE 80W-90 (GL4 lub 5) dla temperatur powyżej 10 stopni.
Awatar użytkownika
strike22
Posty: 43
Rejestracja: 2005-11-09 23:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post autor: strike22 »

Nie znam sie az tak na markach olei ale tej nazwy nie slyszalem.nie ma problemu z jego kupieniem?
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

to jest tylko rodzaj, czyli klasyfikacja lepkości. Może być np. Mobil SAE75W-90, czy Elf, bądź Castrol.
Firma w sumie też jest ważna ale chciałem Ci pokazać o co chodzi ze znaczkami.
Np. http://www.e-x-c.com/product_info.php?c ... cts_id=668
Motul to bardzo dobra firma która specjalizuje się w płynach samochodowych. Jak widać w opisie jest to olej 75W-90 spełniający oba standardy GL-4 i GL-5.
To jest oczywiście przykład możesz kupić np. mobila, ale ja wole oleje mniej popularne w polsce które nie są u nas rozlewane.
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Jaki olej do skrzyni?

Post autor: strober »

Chcę wymienić olej w skrzyni bo ten ma już kilka ładnych lat :!: Oczywiście muszę wlać 75W-90 GL-4, ale o taki trudno :!: Znalazłem natomiast Texaco Multigear 75W-90 GL-4/GL-5 i zastanawiam się czy taki uniwersalny do obu klasyfikacji skrzyń(GL-4/GL-5) będzie dobry i nie wyrządzi żadnych szkód(brązowionym elementom, synchronizatorom,uszczelkom,łożyskom itp.) :?: Czy dalej szukać wyłącznie do GL-4 :?:
p.s.I czy istotne czy będzie to syntetyk,semisyntetyk,minerał :?: :roll:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Oj Strober... ponad 1300 postów i jeszcze takie rzeczy robić... nowy temat zakładać... :oops: wstyd :)
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Dokładnie jest 6 tematów w archiwum(z moim 7) na ten temat, a raczej nie na temat :!: :evil: Gdybym znalazł tam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania to TEN temat by nie powstał :!: A po drugie tematy w archiwum są wiekowe, a doświadczenia klubowiczy(co po niektórych) w tym względzie(mam nadzieje)wciąż są uaktualniane/weryfikowane i niestety nie przelewane na stronnice tego forum. Ufam więc że już rozumiesz co było determinantą powstania ów tematu :!: :idea:
Prośba :arrow: Jak ktoś nie potrafi odpowiedzieć na pytania zawarte w poście numer 1 tego tematu :arrow: niech się nie udziela, ponieważ później w Archiwum ląduje sterta badziewia pozostawiona bez odpowiedzi :!: :evil:
Legenda : Pytania :arrow: Odpowiedzi :!: Amen
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Gość

Re: Jaki olej do skrzyni?

Post autor: Gość »

strober pisze: Oczywiście muszę wlać 75W-90 GL-4, ale o taki trudno :!:
Może ten olej spełni Twoje wymagania ?

..." Półsyntetyczne: valvoline DuraBlend Gear Oil GL-4 75W-90

Oleje przekładniowe Valvoline DuraBlend zostały stworzone by zapewnić maksymalną ochronę i doskonałe działanie przekładni. Oparte na syntetycznej, zaawansowanej technologicznie bazie i systemie dodatków uszlachetniających wspaniale chronią przed zużyciem i korozją oraz zapewniają optymalne smarowanie i ochronę antykorozyjną w szerokim zakresie temperatur. Syntetyczne komponenty ułatwiają zmianę biegów i zapewniają lepsze i szybsze smarowanie w niskich i wysokich temperaturach. Zalecane do stosowania w samochodach osobowych, ciężarówkach i autobusach.

Zalety DuraBlend Gear Oil GL-4:
- Przeznaczony do przekładni wymagających oleju typu GL-4
- Dostępna lepkość 75W-90
- Dodatki EP ułatwiają zmianę biegów i chronią przed zużyciem"...

http://www.valvoline.pl/

pozdro.
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Pisałeś na .net o Texaco. Uczulę na jedną rzecz. Może oczywiste, ale jednak napisze. Zalałem sobie Texaco 75w90, wszystko fajnie niby... teraz jak Kalii dłubał w Probe to kupiłem na dolewkę takiego samego Texaco, tylko, że rozlewanego w Szwecji... ZUPEŁNIE INNY OLEJ... Fajna ta Polska :)

Pozdrawiam.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Gturbo
Posty: 202
Rejestracja: 2006-02-02 21:31
Samochód: brak
Lokalizacja: New York Kielce

Post autor: Gturbo »

Ulatwie wam zadanie
The correct all-temperature gearbox oil weight is 75w90. A GL-5 oil can only be used if it does not contain sulphur.
Czyli olej moze byc nawet GL 5 ale bez skladnika Sulphur ktory jest szkodliwy na synchronizatory.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Apage Satana! :lol:
Wynoś się ze swoim śmierdzącym sqadnikiem Sulphur! :wink:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

A więc zalałem GL-4 Valvoline 75W-90 do skrzynki!Po szczegółowym rozeznaniu się, postawiłem jednak na GL-4 wyłącznie :!: -omijając szerokim łukiem uniwersalki typ GL-4/GL-5 które jak każde "złote"środki mogą okazać się nic(czyt.gówno)warte :!: Ciężko było dostać ów olej ale w końcu jesetem usatysfakcjonowany :!: Idąc za ciosem zmieniłem olej w silniku z Mobil1 0W-40 na zalecany przez Forda 5W-30 :!: Teraz jestem podwójnie usatysfakcjonowany! Dzięki wszystkim którzy w mej sprawie zabrali głos!Pozdrowionka :!:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Wito
Posty: 90
Rejestracja: 2005-01-31 02:02
Samochód: brak
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Wito »

Strober małe pytanko, ile zapłaciłeś za olej do skrzyni?
2.0 16v 1993r
USA
Awatar użytkownika
KITT
Posty: 885
Rejestracja: 2005-06-26 19:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Sin City

Post autor: KITT »

Ja mam Mobil 1 SHC Fully Synthetic 75W90 i zero problemów w zimie, nawet przy mrozach -30 stopni. Z tyłu jest napisane że spełnia wymogi zarówno GL-4 jak i GL-5.

Obrazek

----

strober, długo jeździłeś na 10W40? Jakieś spostrzeżenia po wymienie oleju na 5W30?
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Wito pisze:Strober małe pytanko, ile zapłaciłeś za olej do skrzyni?
Łacznie 90 zł(3 litrowe butelki X 30 zł :) ) :!:
KITT pisze:strober, długo jeździłeś na 10W40? Jakieś spostrzeżenia po wymienie oleju na 5W30?
Ja lałem wcześniej 0W-40 przez prawie 6 lat!Co do spostrzeżeń to jeszcze za wcześnie-na razie przejachełem po wymianie 5 km :!: :lol: Natomiast spodziewam się mniejszych problemów z "cykaniem"zaworów :!:
Co do Tego Castrola do skrzyni to też go widziałem w sklepie ale ja nie ufam "uniwersalkom"-nie chcę się później zastanawiać przez cały czas-"Czy ten olej ma tą siarkę i spieprzy mi powłoki brązowione czy nie" :!: :?:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
romulus
Posty: 193
Rejestracja: 2005-04-09 17:19
Galeria: viewtopic.php?t=5578
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: romulus »

tanio dałeś za ten olej u nas jest po 36 za litr... masz jakiś wtyk czy cóś? 8)
Był Probe 2,5 V6 93' turkus metalik
Jest BMW730i E-38
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Nie mam żadnych pleców w tym sklepie :!: Po prostu przyjechałem,mieli tylko jedną butelkę więc domówili dwie i na następny dzień już miałem 3 literki!Też się zdziwiłem że tanio w sumię :!: :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
romulus
Posty: 193
Rejestracja: 2005-04-09 17:19
Galeria: viewtopic.php?t=5578
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: romulus »

no nic będę musiał przepłacić chyba :?
Był Probe 2,5 V6 93' turkus metalik
Jest BMW730i E-38
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Widze że się zajawiłeś i też wymieniasz :!: :D
Ja kupowałem u przedstawiciela handlowego Valvoline(www.valvoline.pl-tu znalazłem właśnie przedstawicieli w Krakowie) i dostałem po krótkim szukaniu w sklepie FOTA więc może dlatego jest taniej niż u jakiś prywaciarzy typu Auto-moto-Syf :!:
Pozwoliłem sobie podać Ci adresy przedstawicieli w Gdańsku które znalazłem,mam nadzieje że Ci się przydadzą i wyrwierz w tej samej cenie :P
Oto te adresy:
Gdańsk
Auto-Art
ul. Jagiellońska 8
tel. (58) 558 40 80
Fota
ul. Piekarnicza 12 B
tel. (58) 320 74 12
Inter Cars
ul. Chmielna 81/82
tel. (58) 301 85 51
Pozdrowionka!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
Kristofer
Posty: 178
Rejestracja: 2004-06-26 00:59
Galeria: viewtopic.php?t=7979
Lokalizacja: Kraków Wexford

Post autor: Kristofer »

I ja też po szłem w ślady Strobera :wink: i wymieniłem olej na ten sam co poleca Strober , i jest Git :D
Cenka 90 zł za 3l
Pozdrowionka :!:
Probe 2.0 97r GT
Audi Cabrio 2.3
S15 & S2000
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”