glosniki...

edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Tak, ale akurat głośniki które oglądałem (Hertz) Miały tylko 3 otwoty i zastanawiam się czy bedą pasowały. Poza tym pytałem o rozstaw śrub żeby znać też średnicę głośnika który może tam wejść.

PS. Jakie wybralibyście głośniki? Jakiej firmy? Mam radio Pioneer i dojśćie do pioneera po dużo niższej cenie ale nie wiem czy głośniki się nadają.
Myślę o Hertzu, ale tylko o tym czytałem, nie miałem okazji posłuchać.
Może coś doradzicie?

Pozdrawiam
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

edi_pg pisze:OK, o to mi chodziło!

W takim razie musze kupić nowe boczki bo tamte są nieźle zryte po poprzednich głośnikach.
Ale jaki jest rozstaw śrub w fabrycznym głośniku i maxymalna głębokość montażowa? Te plastykowe elementy są chyba 3, dobrze pamiętam?

Pozdrawiam
Szyba jest bardzo blikso głośnika więc musisz kupić płytkie głośniki ok 8cm jak mnie pamięć nie myli.

Co do otworów to je olej weź kup blachowkręty z końcówką wiercącą.
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Oj, 8 to napewno za dużo. Min. jest 5 albo 6 ale właśnie nie wiem dokładnie i dlatego sie pytam.
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

edi_pg pisze:Oj, 8 to napewno za dużo.
Racja - 8 to stanowczo za dużo.
edi_pg pisze: Bo jak kupiłem samochód to miałem jakieś nieoryginalne badziewne głośniki, które przykrecone były do dykty na tandetne wkręty do drewna i ...
Z tej wypowiedzi wywnioskowałem, że chcesz założyć oryginalne więc
w grę wchodziły też oryginalne otwory. :D

W przypadku gdy zmieniasz głośniki, na podobne gabarytowo do oryginalnych i nie pasują otwory, to nie ma się co czaić. Zrób tak jak napisał Sqad:
Sqad pisze:Co do otworów to je olej, weź kup blachowkręty z końcówką wiercącą.
Powodzenia przy montażu.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Niezupełnie chce wsadzić oryginalne.
Chcę zainstalować coś co będzie pasowało w miejsce oryginałów, ale lepiej grało, stąd pytanie o rozstaw i głębokość. Mógłby ktoś zmierzyć?
Ja nie mam oryginalnych głośników więc nie mam jak tego zrobić.
Chcę zainstalować coś co będzie dobrze grało, zachowując przy tym oryginalne maskownice, tak żeby niepozornie wyglądało :twisted:
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

To, że nie wkładasz oryginałów, to już wiem. :D
Dlatego napisałem, żebyś zrobił tak jak radził Sqad.
Ja też nie mam oryginałów, ale jutro postaram się zrobić zdjęcia
i pomierzę co i jak.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
york
Posty: 372
Rejestracja: 2005-08-15 21:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: york »

edi_pg nie obraz sie ale z twoich wypowiedzi wynika ze juz miales to rozebrane bo wyciagales stare "badziewne" glosniki i nie wiem w czym widzisz problem zeby sobie zmierzyc?zdjecie boczka to max 3 minuty roboty i teraz ktorys z uprzejmych kolegow pojdzie i zdejmie boczek w swoim aucie bo Ty nie masz czasu/checi etc...

nie przesadzaj :?
byla czarna jedyneczka 2.2 GT USA

zbieram na 2.5v6...
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Ok.
Skoro obiecałem to zrobiłem. Oto zdjęcia.
Pomiary może nie dokładne, ale dają jakiś tam pogląd na sprawę.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Myślę, że to jest największy rozmiar, jaki można tam wcisnąć bez przeróbek. Głębokość głośnika, to jakieś 5,5 cm i praktycznie to jest finisz, bo szyba przesuwa się około 0,5 cm od magnesu.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

I tego własnie potrzebowałem!

Dzieki bardzo OLEY.

----> york
Nie mialem oryginalnych głośników, a te co miałem były zamontowane w jakiś dziwny sposób(do tej dykty), a boczków nie rozbierałem. Poza tym to że nie mam czasu to też fakt, ale nie o to chodziło. Chciałem po prostu zobaczyć jak to wygląda u kogoś innego, bo u mnie po montarzu tamtych głośników boczki mam do wymiany(są jakieś zryte i poniszczone przez to poprzednie badziewie które tam było).

Myślę że to co napisał i zamieścił OLEY można by przerzucić do FAQ albo zaznaczyć jakoś żeby łatwiej było znaleźć.
Probe I 2.2 GT '91
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Znowu te lewe drzwi !!!

Post autor: adrian_seki »

A z tyłu [r][ciach][/r] I podobno w aucie mam [r][ciach]

Prosimy o kontynuowanie i rozwijanie wątków, ale to nie to samo, co dorwanie jakiegokolwiek, w którym padło słowo "głośnik". Na obydwa pytania znajdziesz odpowiedź, jeśli postarasz się poszukać.[/r]
Awatar użytkownika
fazario
Posty: 143
Rejestracja: 2006-09-16 20:22
Samochód: Probe 2,2 GT I gen
Lokalizacja: Rio

Re: Znowu te lewe drzwi !!!

Post autor: fazario »

witam witam
A czy ktoś montował do probe I Gen z 1992 głośniki na przód o wymiarze 165mm?
Właśnie takie kupiłem niedawno http://www.audiosklep.pl/hifonics-hfi62-p-2893.html
i zastanawiam się czy jakoś wpasuję w otwory - chodzi mi o średnicę bowiem oryginały to średnica 160mm
Pozdro dla wszystkich;)
Ford Probe 2.2 GT, 1992, I GEN
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Znowu te lewe drzwi !!!

Post autor: Prezes »

Lepsze by były o średnicy 160mm. z racji tego, że miejsce w drzwiach jest właśnie na taki wymiar wyprofilowane. Pamiętam takie zakładałem blaupunkta z serii gt i otwory ładnie pasowały, zrobiłem tylko mały dystansik gdzieś 5 mm. bo na głębokośc bo już o szybę tarły ale teraz jest wszystko ok.
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
syku997
Posty: 11
Rejestracja: 2011-06-18 16:58
Samochód: Ford Probe II, 1993, 2.5V6

Car Audio Probe II

Post autor: syku997 »

Witam niedawno kupiłem sobie ford probe II i chciałbym wstawić do niego fajny sprzęt grający zakupiłem właśnie nowe radio sony cdx gt640UI i chciałbym się zapytać jakie głośniki pod te radio wstawić do przodu żeby w radiu były aktywne wszystkie efekty equalizer i podbicie basów i aby po przekroczeniu 18vol nie charczało nic bo teraz to strasznie jest na tych fabrycznych więc jakie głośniki do przodu a jakie do tyłu? i czy oprócz tego dawać coś w półkę? chciałbym aby te same głośniki chodziły na wzmacniaczu radiowym. Do bagażnika mam zamiar włożyć GROUND ZERO GZRW 30SPL 2 x 1000W RMS i jaki do tego wzmacniacz który by tubę pociągnął aż do końca? lubię gdy jest duży niski bas który masuje mi plecy ale żadnego charczenia z głośników czy tam subw. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Car Audio Probe II

Post autor: mysz »

Charczenie, jest oznaką przesteru, a nie samych głośników (chociaż same głośniki też mogą powodować charczenie np. przez rozwalone zawieszenie). "18 vol" nie jest żadnym wyznacznikiem mocy. Raz przy "18 vol" radio będzie oddawać pełną moc, a innym przy "5 vol".
Przestań ustawiać niskie częstotliwości w korektorze na full, używać loudness'u (konturu), bass booster'ów itp. a nie będziesz mieć charczenia (+ używaj gałki głośności z głową).
Ew. proponuję kupić wzmacniacz.
Pozdrawiam.
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
ProboszczV6
Posty: 70
Rejestracja: 2010-01-13 20:09
Samochód: KJ V6 Miller Cycle Engine
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: glosniki...

Post autor: ProboszczV6 »

Charczenie też jest powodowane tym że jest za słaby głośnik w stosunku do mocy wzmacniacza i mimo że na oko wszystko z głosnikiem jest ok to będzie takie dźwięki wydawał. To radio ma 52W na kanał o ile się nie mylę (i ciężko jest je przesterować z tego co widziałem i słyszałem), więc jakiekolwiek głośniki szerokopasmowe do drzwi i tylnych boczków załatwią sprawę, oczywiście moc głośników około 100W dla spokojności żeby membrana nie leciała przez wnętrze przy mocniejszym je...ciu :) Też się przymierzam do zakupu głośników od jakiegos czasu, myślę nad głośnikami Blaupunkt... model nieważny hehe, do przodu 16cm 3drożny, do tyłu wchodzą zdaje się owal 6x9, a czy założę tubę do bagażnika... się okaże czy będzie mi potrzebna... najwyżej ją sprzedam ;) Do półki nie dawałbym nic... poprzedni właściciel zafundował mi głośniki w półce które polecą razem z tą półką najpewniej w kierunku szrotu... nie podoba mi się takie coś
Mazda Millenia S ;]

...wszelkie prawa do powyższej wypowiedzi zastrzeżone...
...autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny :]
maroco999
Posty: 12
Rejestracja: 2011-07-14 22:01
Samochód: Probe II 1994 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=19699
Lokalizacja: Dachów (Niedaleko Zielonej Góry)

Re: glosniki...

Post autor: maroco999 »

Co do glosników na przód to ja bym proponował hertz dsk 165 jesłi ma grać bez wzmacniacza ale piecyk nie zaszkodzi wiec przeciwnie:) http://allegro.pl/hertz-dsk-165-gratis- ... 24638.html
Moim zdaniem 3 drożne głośniki nie nadają się na przód. Zestaw odseparowany + nie duży piecyk około 100-150rms na kanale najlepiej 4 kanałowy by w przyszłości można wykorzystać te tylnie otwoty ;p I żadnych głośników w półkę jak już to do tego zestawu sub w bagażniku i jakieś wygłuszenie auta. A na pewno za takie pieniądze zagra dosyć przyzwoicie :D A czemu wzmacniacz taki mocny do głośników które niby mają 100 rms dlatego że wzmacniacze niezbyt lubią grać na maxa, pełne możliwości mają w połowie i ciut wyżej no chyba że komuś nie zależy na jakości.
probasek
Posty: 10
Rejestracja: 2011-04-25 16:14
Samochód: Ford Probe 2,5V6 1993

Re: glosniki...

Post autor: probasek »

osobiście polecam głośniki takich firm jak Hertz lub Signat. Możemy pokusić się też o Lanzary.
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Re: glosniki...

Post autor: black_martines »

Lanzar ale tylko z najwyższej serii (pamiętać trza że moce mocno zawyżone na pudełkach podają i makabryczne zwrotki dają)

Lepiej się pokusić o Morelki lub Focale z małym piecem.... ewentualnie jakieś PB
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
Awatar użytkownika
syku997
Posty: 11
Rejestracja: 2011-06-18 16:58
Samochód: Ford Probe II, 1993, 2.5V6

Re: glosniki...

Post autor: syku997 »

Powracam do starego tematu:)mój post jest wyżej. właśnie zrobiłem dzisiaj zakup głośniczków na tył tzn w boczki bo w półkę nie chce nic wsadzać bo nie lubię to 5x7 JBL GTO 8628 a na przód 16.5 JBL GTO 6528S :lol: może ktoś powiedzieć mi czy to dobry wybór? mam nadzieje że będzie lepiej grało niż te fabryczne bo te to charkają smarkają. I że bez problemów uda się je zamontować. :mrgreen:
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Re: glosniki...

Post autor: black_martines »

Grać będą napewno lepiej niż seria. Zacznij od wygłuszenia drzwi. Bez tego zawsze będzie grało średnio.
Zamontować sie da. trzeba troszkę popracowac i wejdą. dystansy kup koniecznie
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
Awatar użytkownika
syku997
Posty: 11
Rejestracja: 2011-06-18 16:58
Samochód: Ford Probe II, 1993, 2.5V6

Re: glosniki...

Post autor: syku997 »

bez dystansów nie da się zamontować? i czym najlepiej wygłuszyć drzwi? i jak? ciężko to się robi?
właśnie kupiłem 21sztuk mat bitumicznych o wymiarach 50cm na 25 i 2,2mm nie wiem czy dobry wybór nie popatrzyłem się niestety i kupiłem nie miękkie maty niestety ale mam nadzieje że te również da rady nakleić na drzwi samochodu bez żadnego problemu
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Re: glosniki...

Post autor: black_martines »

bez dystansów się da ale po co? uszczelkę pod głośnik i tak musisz robić bo wycinanki są.
Twarde maty mają to do siebie że są ... twarde. Więc dużo więcej cierpliwości trzeba - musisz bardzo dobrze oczyścic drzwi, odtłuścić - wybrać słoneczny dzień, opalarka w dłoń i jedziesz. spokojnie przez 2/3 dnia zrobisz dwie pary drzwi.
Moja rada - daj podwójnie na zakładkę za głośnikiem na reszcie zewnętrznego poszycia pojedynczo z małym zakładem (pamiętaj żeby ściągnąć tę folię cienką z wierzchniej warstwy maty) dokładnie za to zaklej wszystkie otworki w wewnętrznym poszyciu. i mocno grzej maty aż się będą prawie same ciągnąć pod własnym ciężarem - dociskaj zdecydowanie najlepiej twardym wałkiem
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio”