ABS się cosi sknocił.

Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duży problem z ABS-em!

Post autor: Basf_Wrocław »

Kody są takie same. Do naprawy ub wymiany pompa ABSu.
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Duży problem z ABS-em!

Post autor: Robert »

A wg :arrow: performanceprobe (jakoś ufam tej stronce) jednak się różnią...
Dlatego warto znać prawdziwy rocznik - a już zupełnie nie zrozumiem, że się zna, a mimo to w profilu podaje inny :?
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Duży problem z ABS-em!

Post autor: Sam »

Z tego co zdążyłem zauważyć to 93-94 ma inny sterownik do absu - no nie wiem jak w środku ale wizualnie zewnętrznie jest inny niż ten od 95 fakt faktem robiłem eksperyment i do 93 założyłem z 96 i abs działa. Aczkolwiek możliwe jest że kody są różne ;) wiec też bym zaufał tej stronie.
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duży problem z ABS-em!

Post autor: Basf_Wrocław »

Nie wiem o co wam chodzi. To, że kody są bardziej precyzyjne znaczy, że kody są inne ? Itak pompa lub zawór sterujący uwalony więc co wam daje to, że wiecie, że to prawe przednie koło ? Śmiem twierdzić, że wygrzebanie pompy i naprawa w serwisie będą kosztować tyle co wymiana na używkę. No chyba, że ktoś się lubi bawić sam, ale trochę roboty przy tym jest, zwłaszcza w V6.
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
arko
Klubowicz
Posty: 589
Rejestracja: 2009-04-19 23:32
Samochód: II Gen. 95r EURO 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=16280
Lokalizacja: Łódź

Re: Duży problem z ABS-em!

Post autor: arko »

Robert pisze:A wg :arrow: performanceprobe (jakoś ufam tej stronce) jednak się różnią...
Dlatego warto znać prawdziwy rocznik - a już zupełnie nie zrozumiem, że się zna, a mimo to w profilu podaje inny :?


o przepraszam :twisted: w profilu podałem ten z dokumentów i dowodu rejestracyjnego więc nie rozumiem do czego pijesz
nr, VIN odczytałem dopiero później co i tak nie zmienia faktu że nie wiem którym danym wierzyć i jak to sprawdzić co do stanu rzeczywistości :?:
podpowiedz mi jak i gdzie albo po czym a ja to sprawdzę i podam rocznik rzeczywisty.okey :D
skoro tak jest , że kody się różnią więc trzeba to sprawdzić dokładnie :D wtedy będzie można szukać i naprawiać usterki.

pozdrawiam
JEST Ford Probe II gen. 2,5 V6 24V 95r.euro.
Jest Alfa Romeo 156 1,6 TS 1998r
Wcześniej Był I gen. 2,2 automat 91r.USA
Awatar użytkownika
jucha
Posty: 20
Rejestracja: 2008-11-01 18:37
Samochód: Probe II 94r. 2.0 16V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Duży problem z ABS-em!

Post autor: jucha »

Marcin G pisze:I mam jeszcze jeden problem, przy mocniejszym hamowaniu zapala się czerwona kontrolka ta sama co od zaciągniętego ręcznego. Wiecie co może być tego powodem. Płynu hamulcowego jest powyżej połowy miedzy min a max.
Jak jest około pół zbiorniczka płynu to przy hamowaniu potrafi się zapalać czerwony wykrzyknik - zwłaszcza, gdy jednocześnie wciskasz sprzęgło - ponieważ wtedy obie pompy tłoczą płyn pobierając go ze zbiorniczka. Żeby się nie zapalało to trzeba właściwie trzymać max. Warto zwrócić też uwagę z jakiego powodu pojawił się niedobór. Jeśli pompa sprzęgła straci szczelność to płyn leje się do wnętrza po pedałach pod dywaniki. Średnio korzystne dla stanu podłogi a zauważyć przypadkiem ten wyciek wcale nie jest łatwo.
Probe II 2.0 94' & CB1100F
Awatar użytkownika
arko
Klubowicz
Posty: 589
Rejestracja: 2009-04-19 23:32
Samochód: II Gen. 95r EURO 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=16280
Lokalizacja: Łódź

Re: Duży problem z ABS-em!

Post autor: arko »

Robert pisze:A wg :arrow: performanceprobe (jakoś ufam tej stronce) jednak się różnią...
Dlatego warto znać prawdziwy rocznik - a już zupełnie nie zrozumiem, że się zna, a mimo to w profilu podaje inny :?
robert :D masz rację , byłem dziś u mechanika, który się przejechał autkiem i stwierdził ten błąd co ty podałeś. :wink:
pierw muszę zrobić zawieszenie , jakieś luzy, a następnie będzie patrzył pod kątem ABS-u ,wykluczył awarię pompy ABS w 100% , ewentualnie może to być coś z czujnikiem na prawym kole.
może to też być coś z zaciskami lub klockami hamulcowymi na tym kole , ale to stwierdzi dokładnie jak rozbierze :)

jeśli chodzi o rocznik to mam chyba tak jak mówię 95 . ale dlaczego nie zgadza się to z nr. VIN :?: tego chyba najstarsi górale nie wiedza :D jeśli ty wiesz to wytłumacz :shock:

pozdrawiam
JEST Ford Probe II gen. 2,5 V6 24V 95r.euro.
Jest Alfa Romeo 156 1,6 TS 1998r
Wcześniej Był I gen. 2,2 automat 91r.USA
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duży problem z ABS-em!

Post autor: Basf_Wrocław »

Po pierwsze to jak można będąc tak długo na forum pomylić 94 z 95, a po drugie nie wywaliło kodu 22 bez powodu. Czujniki to sobie można sprawdzić pod domem, poza tym jeśli masz awarię czujnika, czujnik lub zębatka są brudne to przy hamowaniu z niewielkiej prędkości będzie się wzbudzać pompa ABSu.
Więc jeszcze raz powtarzam, Robert wyczytał tylko tyle , że masz uwaloną pompę ABSu lub zawór sterujący prawe przednie koło, więc kod ten nie wskazuje nic innego niż w 93-94.
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
arko
Klubowicz
Posty: 589
Rejestracja: 2009-04-19 23:32
Samochód: II Gen. 95r EURO 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=16280
Lokalizacja: Łódź

Re: Duży problem z ABS-em!

Post autor: arko »

jeśli mam 94r to walnięta pompa ABS :roll:
a jeśli 95r to czujnik :roll:
kod 22 oznacza co innego w 94 a co innego 95 :wink: chyba tak to trzeba rozumieć :roll: :?:
a jeśli chodzi o jakieś prace pod blokiem to u mnie jest to nie możliwe :scramble
JEST Ford Probe II gen. 2,5 V6 24V 95r.euro.
Jest Alfa Romeo 156 1,6 TS 1998r
Wcześniej Był I gen. 2,2 automat 91r.USA
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Duży problem z ABS-em!

Post autor: Robert »

Kieruj się raczej tym, co mówi Basf - kody oznaczają dokładnie ten sam problem, ale od '95 ze wskazaniem na konkretne koło. I nie czujnik przy kole, ale cewka lub zawór w pompie ABSu (choć Haynes twierdzi, że tylko cewka).
To, że mechanik potwierdził prawy przód nie dowodzi, że masz '95 - dopiero, gdyby stwierdził, że to obwód do innego koła, mógłbyś być pewien, że nie masz. Analogicznie, uzyskanie kodu z zakresu 24...28 potwierdzałoby '95.
A różnica VIN-papiery? Złożyli go w 1994, plac fabryczny opuścił w 1995. W profilu i stopce nie chodzi przecież o to, by się chwalić rocznikiem, ale by nie pisać za każdym razem czego dotyczy Twoje pytanie (2.5 '94).
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Re: ABS się cosi sknocił.

Post autor: Basf_Wrocław »

Dzięki Robercie, że wyprostowałeś sprawę. Arko masz auto z 94 roku, więc cała rozmowa o kant d...
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: ABS się cosi sknocił.

Post autor: kocurro »

wczoraj zmieniałem górne mocowania amorków z przodu i sprężyny. robota poszła bardzo ładnie i dość szybko ale pojawił się kłopot. przy wciskaniu hamulca podczas jazdy jest duże bicie na pedale. nie świeci się żadna kontrolka więc nie mam pojęcia co się stało.
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ABS się cosi sknocił.

Post autor: Sam »

Tarcza nie jest przykręcana do piasty niczym poza śrubami koła. Jak się znęcałeś nad amorem najprawdopodobniej gdzieś miedzy tarczę a piastę mogło ci się nasypać jakiegoś syfu i odpycha tarczę.Proponuję to szybko sprawdzić bo jak tak będziesz jeździł i serio coś podlazło to tarcza będzie do przetoczenia. No albo skrzywiłeś gdzieś tarczę.
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: ABS się cosi sknocił.

Post autor: kocurro »

jutro z rana rozbiorę jeszcze raz i zobaczę. mam nadzieje że to jednak tylko ten syf i nic złego się nie stało. dzięki za pomoc!!
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ABS się cosi sknocił.

Post autor: Sam »

znaczy jak chcesz zobaczyć dokładnie to trzeba zacisk zdjąć i zobaczyć co tam słychać pod tarczą ale może wystarczy zdjąć koło poruszać tarczą albo użyć sprężonego powietrza.
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: ABS się cosi sknocił.

Post autor: kocurro »

zrobiłem to wszystko co mówiłeś i........ sukces!!!!!!!!! myślałem że tarcza jest skrzywiona ale wyczyściłem wszystko i pomogło,zero bicia przy hamowaniu. wielkie dzieki za pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ABS się cosi sknocił.

Post autor: Sam »

nie ma sprawy :) ja już to przerabiałem w różnych autach :P hehe to się często zdarza bo nie zwracasz uwagi na tarczę ;p jak bawisz się czym innym.
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Awatar użytkownika
Tediacz
Posty: 34
Rejestracja: 2008-10-12 12:17
Samochód: Probe II 96' 2.0 SE
Galeria: viewtopic.php?t=18088
Lokalizacja: Szczecin

Czujnik abs od Mazdy 626

Post autor: Tediacz »

Mam pytanie w sprawie czujnika abs na tylnym kole.
Czy wsadzal ktos czujnik od Mazdy 626, rozni sie on dlugoscia kabla co sie wiaze z przerobka a jak wiadomo czujnik reaguje na rezystancje. Wiec czy dodatkowa dlugosc dorobionego kabla nie wplynie negatywnie na odczyt i prace abs-u.
Pytam bo czujnikow od mazdy jest w sieci wiecej i sa tansze wiec zanim zdecyduje sie wydac 260zl na nowke od proba chce miec pewnosc.

Jesli bylo to kiedys omawiane to przepraszam;p
Pozdr.

:slon: emotka tanczacego rozowego slonia?! WTF?
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ABS się cosi sknocił.

Post autor: Sam »

przewód ma znikomo małą rezystancje w porównaniu z czujnikiem wiec nie powinno to mieć wpływu. Kwestia tego czy czujnik z mazdy ma samą rezystancje ? Ale myślę że nie powinno być problemu.
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Marcin G
Posty: 54
Rejestracja: 2009-07-11 11:43
Samochód: Probe II 2.0 94r. EUR

Re: ABS się cosi sknocił.

Post autor: Marcin G »

Mam problem z abs-em w nowo nabytym probie 2.0 95r. Gdy włączę zapłon zapalają się kontrolki, po odpaleniu wszystkie gasną a kontrolka od abs tylko przygasa i taka przygaszona świeci cały czas, absu nie ma. Wie może czym to może być spowodowane?
Awatar użytkownika
Tediacz
Posty: 34
Rejestracja: 2008-10-12 12:17
Samochód: Probe II 96' 2.0 SE
Galeria: viewtopic.php?t=18088
Lokalizacja: Szczecin

Re: ABS się cosi sknocił.

Post autor: Tediacz »

Spróbuj najpierw podpiąć sie pod gniazdo diagnostyczne. Wtedy dowiesz sie o co moze chodzic. Tu masz wszystko opisane:
http://ford-probe.net/index.php?option= ... &Itemid=42
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ABS się cosi sknocił.

Post autor: Sam »

Jak się tylko żarzy to sugerowałbym sprawdzić czy jest do modułu doprowadzona masa. O ile pamiętam to masa wychodzi prosto z złącza jest przykręcona gdzieś obok czarny kabel. Oczywiście sugestia przedmówcy jak najbardziej prawidłowa, sprawdź czy nie wyświetla błędów. Ale obawiam się że jest spaprany sterownik ABS i błędów wyświetlać nie będzie. Polecam zajrzeć jeszcze tutaj http://ford-probe.net/images/stories/El ... System.gif o ile połapiesz się w tym schemacie dowiesz się paru ciekawych rzeczy które też możesz posprawdzać . Np sugerowałbym sprawdzić wszystkie bezpieczniki opisane na schemacie i ich przewodność, bo za abs wbrew pozorom odpowiada kilka bezpieczników. Potem przekaźniki i wszystkie złącza np to przy pompie absu czy module sterującym -można zasikać jakimś WD-40. Ogólnie to jakbyś szukał jeszcze umiejscowienia poszczególnych elementów sugeruje zajrzeć tu http://ford-probe.net/index.php?option= ... &Itemid=42 pozdro
Ostatnio zmieniony 2010-08-31 23:14 przez Sam, łącznie zmieniany 1 raz.
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Marcin G
Posty: 54
Rejestracja: 2009-07-11 11:43
Samochód: Probe II 2.0 94r. EUR

Re: ABS się cosi sknocił.

Post autor: Marcin G »

Dzięki koledzy za podpowiedzi. Pod kierownicą po lewej stronie mam jakieś dwa sterowniki, w plastikowej obudowie i metalowej. Z tego co widzę z rysunków na probe.net to mogą być sterowniki od prędkości abs-u i poduszek powietrznych. Tempomatu nie mam więc sterownik prędkości odpada o ile mam rację? Ale który jest od abs-u, bo już chyba cienko z moim wzrokiem...
Znalazłem coś takiego na necie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f68 ... b219f.html czy to jest ten sterownik abs??
http://mazdamx6.cba.pl/mazda_626.htm W dodatku na tej stronie też widać że sterownik air bag jest w plastikowej obudowie i to fakt bo widzę przy nim wtyczki od poduszek powietrznych. W samochodzie tego nie mogłem zauważyć ponieważ wiązki kabli były razem, a od tego leżenia pod kierownicą plecy mnie rozbolały :? Co zauważyłem to przy tym niby sterowniku abs nie było żadnej masy ale też żadne kable nie wisiały ale jeszcze to sprawdzę. Są jakieś kable łączone ale porównując to z instalacją w moim drugim rozbitym probe to są kable od imobilaizera. Ktoś go po prostu wywalił nie zostawiając nawet wiązki kabli od niego. Została tylko nalepka na szybie i dioda przy liczniku.
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ABS się cosi sknocił.

Post autor: Sam »

Dobra powiem tak sterownik od ABS jest metalowy sterownik od poduszek jest plastikowy w kolorze niebieskim. Co do immobilizera to wiem że w 2.5 jest za sterownikiem od silnika czyli głęboko pod radiem (na tunelu) nie wiem jak było w 2.0 bo ja imo nie mam. Mnie też abs nie działał i sprawdziłem chyba wszystko i właśnie wtedy znalazłem czarny kabel końcówką do przykręcania na śrubę który powinien być dołączony do masy. Jednak jego dołączenie nie pomogło wyjąłem sterownik okazało się że już ktoś do niego zaglądał bo były pozrywane plomby. Wymieniłem i ABS zaczął działać. Bez tego czarnego kabla kontrolka nie gasła. Skoro u ciebie nigdzie nie wisi to go pewnie masz przykręconego. Próbowałeś już wpiąć się w złącze diagnostyczne jak sugerował kolega ??
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Marcin G
Posty: 54
Rejestracja: 2009-07-11 11:43
Samochód: Probe II 2.0 94r. EUR

Re: ABS się cosi sknocił.

Post autor: Marcin G »

W 2.0 imo też jest za sterownikiem silnika. Jeszcze nie sprawdzałem błędów ze względu na to że ciągle pada a auto stoi pod blokiem. Dopiero w weekend będę u rodziców na wsi to sprawdzę błędy i przełożę ten sterownik. U mnie kontrolka od abs tylko przygasa. Rozmawiałem z szefem z serwisu w którym robię i też mi powiedział że może nie być masy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”