Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Aoma jest tania ale naprawdę bardzo dobrze wykonana w porównaniu do reszty shitu z allegro i marketów które potrafią się rozpaść zaraz po montażu bo widziałem i taki przypadek. Jak się nie dłubie gruntownie i profesjonalnie przy aucie to nie widzę powodu dlaczego taki stożek dobrze nasączony ma się spisywać gorzej od innych
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Drzymek pisze:A czym się różni filtr od filtra?

W/g mnie najważniejsze żeby taki filtr zrobiony był ze 100% bawełny i regularnie nasączany olejkami (to one zatrzymują kurz i pył)
Bawełna bawełnie się nie równa. Są różne gatunki.
Awatar użytkownika
Jabcol
Posty: 71
Rejestracja: 2007-09-11 21:00
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: Jabcol »

a pamieta ktos jakie sa wymiary otworow w przeplywomierzy do zamontowania adaptera pod stozek
ps.Igen.
z gory dzieki
Był blue126p jest ferrari dla ubogich 2.2GT 91r.
mlody1921
Posty: 90
Rejestracja: 2008-08-10 11:27
Galeria: viewtopic.php?t=14779

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: mlody1921 »

wyczytałem ze jednak problem jest w v6 zeby dobrze umieścić stożek zeby nie łapał ciepłego powietrza albo zeby nie zaciągnął wody

a co powiecie o AirBox do vałki mały dolocik spod spodu rurą
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: RX »

Witam,

Dedykowany długi dolot całkiem nieźle załatwia sprawę.
Można go jako bonus obwiązać izolacją do kolektorów żeby rurka się nie grzała.

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: Dee Jay »

Dolot nie jest idealny na parę wad ale jak pisał RX sprawuje się nieźle. Airbox z rurą do zderzaka byłby lepszy moim zdaniem ale ciężko byłoby raczej poprowadzić tą rurę patrząc na ilość miejsca. Ja przynajmniej nie probowałem nigdy no i bardziej narażony na wodę będzie.

Co do zasysania wody to nie ma się czym martwić. Ja jeździłem długo z dolotem i nie stało się nic tylko podstawowa zasada unikać po deszczu kałuż i przejeżdżać przez nie powoli.
Podobno jest coś co zapobiega dostaniu się wody do stożka na ebayu ale nazwy nie pamiętam
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
wajha
Posty: 28
Rejestracja: 2008-04-06 14:43
Galeria: viewtopic.php?t=13542
Lokalizacja: Przysucha Mazowieckie

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: wajha »

http://allegro.pl/item527780764_filtr_s ... nzo_r.html co sądzicieo tym?piszcieszybko jak mozecie bo juz prawie biore pozdr.
Ford Probe 2.2GT 1 gen. 91r. USA
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: jarsonik »

"NAJLEPSZY CENOWO TEGO TYPU FILTR W POLSCE KTÓRY SPRAWI WAM PODOBNĄ SATYSFAKCJĘ JAK EFEKT KTÓRY UZYSKACIE MONTUJĄC JE W SWOIM SAMOCHODZIE !!!"

jakoś nie rozumiem tego zdania

" Poprawnie dobrany i zamontowany podnosi wydajność energetyczną jednostki napędowej a wtedy samochód ma lepsze przyspieszenie a co za tym idzie większy moment obrotowy"

A co do tego zdania, to rozbieżnośc pojemnościowa pomiędzy 1,8 a 5 litrów to raczej ma mało wspólnego z precyzją.

"Aby efekt był maksymalny montaż może wiązać nawet z koniecznością demontażu fabrycznego dolotu i wydłużenia go o kilkadziesiąt cm, aby stożek ulokować w chłodniejszym miejscu."

i gzi ejest róznica między fabrycznym dolotem a wykonaniem takiej zamiany, mi się zawsze wydawało, że taki filtr montuje się po to, żeby dostarczyć ZIMNE powietrze. Jeżeli zrobimy tak, że dolot będzie o kilka-kilkanaście cm dłuższy to powietrze i tak zdąży się ogrzać i wracamy do punktu wyjścia. I jeszcze jedno:

"Bezwzględnie zalecamy kontakt z fachowcem w przypadku silników z instalacją LPG w celu wyregulowania składu mieszanki " to skoro mamy podpropanek butanu i mieszankę trzeba regulowac to chyba jak jeździ się na benzynie to tez wypadałoby to sprawdzić, bo za dużo powietrza w mieszance (uboga) to tez jest źle.

odpowiedź na twoje pytanie: Może i ten stożek ni ejest zły, ale autor opisu sam pod soba dolki kopie, jak sam widzisz.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
wajha
Posty: 28
Rejestracja: 2008-04-06 14:43
Galeria: viewtopic.php?t=13542
Lokalizacja: Przysucha Mazowieckie

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: wajha »

no troche goscio gubi sie w swoich myslach . Piszcie co sądzicie o tym stozku jak mozecie pozdr.
Ford Probe 2.2GT 1 gen. 91r. USA
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: Dee Jay »

To jest lepsze
DOŁĄCZ DO GRONA ZAWŁADNIĘTYCH MOCĄ KIEROWCÓW!!!
Pełno typowej ściemy handlowej, teksty że potwierdzono na hamowni ale bez wykresów oczywiście :mrgreen: itd itp by sprzedać towar

A co do stożka jak jest zrobiony solidnie i nie rozpadnie się w rękach to spisze się tak samo jak tańszy czy droższy.
W identycznej cenie jest na allegro K&N więc wolałbym kupić stożek sprawdzone i dobrej firmy niż jakiś nieznanego pochodzenia
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
wajha
Posty: 28
Rejestracja: 2008-04-06 14:43
Galeria: viewtopic.php?t=13542
Lokalizacja: Przysucha Mazowieckie

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: wajha »

No przyznam racje ze gubi sie w bajerce goscio ,ale zamowilem ,sie zobaczy co to za towar. 8)
Ford Probe 2.2GT 1 gen. 91r. USA
Awatar użytkownika
SzwedV6
Posty: 64
Rejestracja: 2008-09-08 19:45
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: SzwedV6 »

Znalazłem na ebay'u taki dynks do montażu na dolocie.

http://cgi.ebay.pl/Turbo-PowerBooster-1 ... 240%3A1318

Co myślicie o tego typu wynalazkach?
Probe '93 2.5 V6
mlody1921
Posty: 90
Rejestracja: 2008-08-10 11:27
Galeria: viewtopic.php?t=14779

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: mlody1921 »

np taki air box

http://www.allegro.pl/item527141330_fil ... howca.html

tylko że nie dawać dolotu bezpośredniego tylko troche niżej ale nie za nisko da to coś ?

a jak nie to myśle zamontować stożek np. simoty ale zrobic odgrodzenie z zywicy od komory silnika zeby nie ssał ciepłego powietrza z silnika ale na ile to sie sprawdzi to nie wiem
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: --C-- »

Zamiast żywicy to może łatwiej kawał blachy aluminiowej, zawsze możesz podgiąć jak ci się podoba, i absorbuje ciepło
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
mlody1921
Posty: 90
Rejestracja: 2008-08-10 11:27
Galeria: viewtopic.php?t=14779

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: mlody1921 »

ale blacha będzie sie nagrzewać co poźniej przyniesie tej komorze gdzie będzie stożek ciepło i lipa
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: Robert »

Jak gruba ma być warstwa tej żywicy, że miałaby zapewniać znacząco lepszą izolację, niż blacha? Przecież nie konstruujecie termosu a zmieniacie przepływ powietrza.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: --C-- »

Aluminium szybko wytraca ciepło, poza tym, jak dasz rurę która ci będzie doprowadzać powietrze wmontowana w zderzak, do sam prepływ powietrza będzie płytę chłodził, a jak przymontujesz blachę do kasty to ciepło będzie zabierać kasta, poza tym żywica traci wolniej ciepło.

Jak chcesz to możesz walnąć blachę, izolację i drugą blachę no i masz jak kolego powiedział termos :)
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
Artyy
Posty: 24
Rejestracja: 2009-01-16 16:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Jelenia Gora - okoloce

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: Artyy »

W praktyce filtr stożkowy poprawia w porywach do 2,6% przyrostu mocy na hamowni silnikowej gdzie błąd aparatury liczony jest 0,3% do 0.5%. Bez odpowiedniego przeliczenia filtra i dedykowanego dolotu (większe straty przepływu powierza) można się narazić nie na poprawę mocy, ale jej spadek, złe umiejscowienie filtra spowoduje zasysanie cieplejszego powietrza z komory silnika (każde 10 stopni to spadek mocy nawet o 3%). Zakładając filtr stożkowy należało by również przeliczyć czy dany filtr będzie pasował do zapotrzebowania powietrza dla silnika (powierzchnia ssąca filtra).
Robert pisze:Jak gruba ma być warstwa tej żywicy, że miałaby zapewniać znacząco lepszą izolację, niż blacha? Przecież nie konstruujecie termosu a zmieniacie przepływ powietrza.
To zależy czy będziesz to wykonywał samemu, jak tak to proponuje grubość 3mm powinno spokojnie wystarczyć.
SzwedV6 pisze:Znalazłem na ebay'u taki dynks do montażu na dolocie.

http://cgi.ebay.pl/Turbo-PowerBooster-1 ... 240%3A1318

Co myślicie o tego typu wynalazkach?
Co do tej cudownej części to jestem trochę sceptyczny, podobny efekt można uzyskać dynamicznym zasilaniem powietrza.
wajha pisze:http://allegro.pl/item527780764_filtr_s ... nzo_r.html co sądzicie o tym?piszcieszybko jak mozecie bo juz prawie biore pozdr.
Nie wierze w takie filtry co pasują do takiego zakresu pojemności, jest po prostu tez zadziwiający, każdy silnik ma rożne zapotrzebowanie na powietrze. Jestem ciekaw jakie ma opory przepływu. Chciałbym tez zobaczyć te wykresy wykonane na hamowni i jeszcze której (podwoziowej czy silnikowej). To twój wybór, eśli kupisz to podziel się doświadczeniem.
woles
Posty: 7
Rejestracja: 2008-07-29 08:16

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: woles »

a ja mam takie pytanko chcę zamontować sobie filtr stożkowy do Probe II 2.0 - 16V rok 1994 i czy możecie polecic jakis filtr który by pasował najlepiej jakies linki...
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: RX »

Witam,

Im droższy tym lepszy, polecam topowe modele K&N, a nie jakieś tanie tuningowe gadgety które tylko wyglądać dobrze potrafią.
Filtr jak filtr, ale większy problem to sam dolot - akurat przy 2.0 to nie pomogę bo nie orientuje się co jest dostępne.

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: jarsonik »

amnie cały czas nurtuje takie pytanie. Jak się założy taki filtr to przecież zmienia się dawka paliwowo powietrzna, a to przecież nie jest obojetne dla silnika. Czy nie powinno się wtedy jakoś wyregulowac silnika?? może się mylę. Jeżeli tak, to poprawcie mnie
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: Robert »

Może i masz rację - pewnie przepływomierz dali wyłącznie dla ozdoby i żeby dostawcy mogli dorobić na częściach :roll:

;) ;) ;)
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: jarsonik »

faktycznie, nie pomyślałem, że przecież przepływomierz jest po drodze. O ja głupkowaty :oops:
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: TYGRYSEX »

Mam pytanie w związku z tą aukcją :

http://moto.allegro.pl/item566072379_uk ... dolot.html

Gdzie tu miejsce na przepływomierz ? :mrgreen:
Załączniki
PRZEPŁ.jpg
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Stożkowy filtr powietrza + dodatki

Post autor: --C-- »

Jest wymontowany, bo na pewno nie jest w tej czerwonej niby POWER rurze, nie spodziewaj się cudów od zestawów za 99zł na allegro
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”