Drzwi kierowcy "strzelają" ?

Awatar użytkownika
RuCiK
Posty: 94
Rejestracja: 2005-11-07 20:50
Galeria: viewtopic.php?t=11341
Lokalizacja: Poznań

Drzwi kierowcy "strzelają" ?

Post autor: RuCiK »

Doprowadzam mojego probka do porządku i jedna z niewielu rzeczy jakie mi zostały są drzwi kierowcy. Przy otwieraniu słychać kikakrotnie trzask, wydaje mi sie, że dochodzi z miejsca w którym ten zawias (czy jak go tam zwią) wchodzi w środek drzwi. Ktoś z klubowiczów może mi powiedzieć co tak "strzela'??
Pozdrawiam
RuCiK

FORD PROBE 2.0 16v '95
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Posmaruj smarem :twisted:
i sprawdź czy na pewno nie haczą Ci drzwi o nadkole, albo próg. :wink:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Zgadza się :!: Mi strzelały,posmarowałem-przestało,później piszczało więc posmarowałem grubiej :!: Dont Łory :!: :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
RuCiK
Posty: 94
Rejestracja: 2005-11-07 20:50
Galeria: viewtopic.php?t=11341
Lokalizacja: Poznań

Post autor: RuCiK »

Oki, posmarowałem - chwilowo nie zauważyłem zmiany ale czas pokaże czy pomogło. Drzwi o nic nie trą, zresztą dźwięk wydobywa się konkretnie z tego miejsca co pisałem, dokładnie w momencie gdy zawias przeskakuje na tych swoich wybrzuszeniach.

Swoją drogą to te drzwi doprowadzają mnie do szału, pomijając "strzelanie" jeszcze mam uszczelke uszkodzoną na samym końcu tej listewki przyciskającej szybę więc troche szumi w czasie jazdy i nie trzyma szczelności. Mam już na wymianę dobrą ale starej nie mogę odkrecić, śruby trzymają na maxa, WD40 nic nie dało, pewnie od 11 lat nie były ruszane :evil:

Muszę się wybrać do kogoś z mocniejszym sprzętem |(*,)
Pozdrawiam
RuCiK

FORD PROBE 2.0 16v '95
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Ten "zawias" a właściwie odbojnik po prostu wymień. Ja niestety Ci nie sprzedam, ale na pewno znajdziesz u któregoś ze sprzedających.

Co do tej uszczelki to mówisz o wewnętrzej czy zewnętrznej?

Jeśli zewnętrzna to masz od strony klanki 2 zatrzaski - podważ je a następnie nagnij całą uszczelkę do środka auta dość mocno. Poczujesz lekkie trzały - to zatrzaski będą puszczały. Zakładasz normalnie - po wciśnięciu zatrzaski same zaskoczą. Pamiętaj żeby uważać z tym końcem od strony lusterka - łatwo porysować lakier. (polecam taśmę papierową jaki zabezpieczenie na moment włożenia i zdjęcie jej tuż przed zatrzaśnięciem)

Jeśli udstaje Ci uszczelka od wewnętrznej strony - nie ma ona nic wspólnego z świszczeniem w wyższych prędkościach. Musisz po prostu wydegulować szybę.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
RuCiK
Posty: 94
Rejestracja: 2005-11-07 20:50
Galeria: viewtopic.php?t=11341
Lokalizacja: Poznań

Post autor: RuCiK »

Oki, dzięki za porady. Szum w trakcie jazdy zlikwidowany :)

Chodziło oczywiście o zewnętrzną uszczelkę, ale rzeczywiście regulacja szyby wystarczyła. Z tym, że uszczelka jest już mocno zużyta więc i tak przejdzie do historii.

Odbojnik już mam ale jeszcze nie miałem ani czasu ani warunków do wymienienia. Cholerna zima... :evil: Póki co po smarowaniu hałas jest ledwo słyszalny.
Pozdrawiam
RuCiK

FORD PROBE 2.0 16v '95
Awatar użytkownika
R.K
Posty: 286
Rejestracja: 2005-11-25 20:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczuczyn

Post autor: R.K »

Możecie objaśnić nieco szerzej,na czym polega regulacja tej szyby żeby zwiększyć jej dociskanie do uszczelki???U mnie odstaje pionowy brzeg szyby.Gdzie to się reguluje? trzeba zdejmować bok drzwi?
Ford Probe USA 2.0 1993r BASE
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Jak zdejmiesz boczek od drzwi to wszystko stanie się jasne, i bedziesz wiedział w jaki sposób zwiększyć nacisk na uszczelke.
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Sqad pisze:Jak zdejmiesz boczek od drzwi to wszystko stanie się jasne, i bedziesz wiedział w jaki sposób zwiększyć nacisk na uszczelke.
No nie wiem czy jasne.

Aby docisnąć szybę u góry, trzeba prowadnicę odsunąć od mocowania, a dokładniej wykręcić śrubę regulacyjną. :)
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”