Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Awatar użytkownika
Ralph
Posty: 161
Rejestracja: 2004-02-13 13:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Jędrzejów

Dziwny hałas wydobywający sie z koła.

Post autor: Ralph »

Witam
Mam pewien problem jak jade dosc wolno tzn 20-30km to nic nie słychać jezeli natomiast jade powyżej zaczyna sie wydobywać z Koła tylniego prawego od strony pasażera dziwny hałas tzn takie dudnienie [tuuuu tuuu tuuuu :)] tak jakby jakis "rezonans" :) kurde nie wiem co to czy łożysko czy cos innego. Jesli ktoś miał juz taki objaw to prosze o odpowiedz.
z góry dzięki
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2006-03-14 19:27 przez Ralph, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafał 2.0 16V
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Najprawdopodobniej siada Ci łożysko. Ja mam uwalone to na prawym przodzie i w przyszłym tyg wymieniam. Może być też opcja zwichrowanej felgi(po uderzeniu w dziurę np.) lub zjechanej opony.
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

łożysko łożysko
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
Awatar użytkownika
Ralph
Posty: 161
Rejestracja: 2004-02-13 13:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Jędrzejów

Post autor: Ralph »

Dzieki wielkie no tak tez myslałem ze łozysko ale wolałem sie upewnic i zasiegnąć rady specjalistów :wink:
Rafał 2.0 16V
Awatar użytkownika
Kristofer
Posty: 178
Rejestracja: 2004-06-26 00:59
Galeria: viewtopic.php?t=7979
Lokalizacja: Kraków Wexford

Post autor: Kristofer »

to samo ja miałem u siebie :?
wymieniłem łozysko i się ucichło :D
koszt łożyska 140 zł
Probe 2.0 97r GT
Audi Cabrio 2.3
S15 & S2000
Obrazek
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Kristofer pisze: koszt łożyska 140 zł
Tył czy przód bo ja dziś szukałem to przód ok 140 zł a tył >400 zł. Tył jest chyba razem z piastą :evil:
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
Witek
Posty: 6
Rejestracja: 2005-08-13 17:36
Galeria: viewtopic.php?t=8892
Lokalizacja: Lubań

Post autor: Witek »

Sprawdz jeszcze czy to nie opony buczą. Ja kupiłem łożysko bo miałem takie same objawy a okazalo się że to opony są wyząbkowane. Jak byś jednak był zainteresowany tym łożyskiem to mogę Ci odsprzedać swoje.
Srebrne V6 '93
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Wymień łożysko jak najszybciej bo piasta pójdzie.
Ja tak miałem. Wymieniłem łożysko ale okazało się że do wymiany jest jescze piasta. Więc wymieniłem piastę a przy zdejmowaniu rozleciało się łożysko i musiałem kupić drugie nowe.
Awatar użytkownika
Kristofer
Posty: 178
Rejestracja: 2004-06-26 00:59
Galeria: viewtopic.php?t=7979
Lokalizacja: Kraków Wexford

Post autor: Kristofer »

Tofil :D 140 Zł przednie łożysko :wink: , a co do tylniego to nie wiem :?
Pozdrowionka
Probe 2.0 97r GT
Audi Cabrio 2.3
S15 & S2000
Obrazek
BLADE
Posty: 43
Rejestracja: 2003-08-03 00:04
Lokalizacja: Częstochowa - Potsdam.de
Kontakt:

Post autor: BLADE »

jakie sa numery katalogowe lozysk??
obecnie bez proba
gadu-gadu: 2649394
email: jakub001@poczta.onet.pl
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Szukaj na http://www.moto.sklep.pl/ i http://sklep.intercars.com.pl/. Szukaj do Madzi 626 po 1991r.
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Odświeże troszkę temat. Jakiś czas temu usłyszałem dziwny dźwięk z przodu, lewa strona. Dźwięk zaczyna być słyszalny od ok.30 km/h i jest dość dziwny jakby furkotanie połączone z rezonansem, albo jak szybka-głośna praca przekładni zębatych(cholera mam fantazję :wink: ). Stawiam że to chyba zdycha łożysko w kole, ale mam małe wątpliwości ,czy przypadkiem skrzynia nie zaczęła głośno pracować, albo może przeguby :-k . Dodam że dźwięk nasila się tak do 70km/h(ale nigdy nie jest bardzo słyszalny,raczej w tle) a później przestaje być słyszalny, zagłusza go wydech, opony i opływ powietrza. Może ktoś się spotkał z czymś takim? Pozdr
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Podnieś furę, zakręć kołem, posłuchaj.
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Kręciłem i nic(ale jeszcze za kręce). Zastanawiam się czy magicy-mechanicy mogli coś w skrzyni popsuć jak zmieniali półoś? Dodam że różnicy w osiągach i przełączaniu biegów nie ma, nawet wchodzą lepiej ale to pewnie zasługa nowego oleju w skrzyni. Pozdr
Ostatnio zmieniony 2007-10-14 22:49 przez HellHound, łącznie zmieniany 1 raz.
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
szpagat
Posty: 205
Rejestracja: 2007-02-03 14:34
Galeria: viewtopic.php?t=11166
Lokalizacja: Piła

Post autor: szpagat »

Pewnie nie o to chodzi bo opisujecie trochę inny dzwięk, ale trudno jest słowami opisać te wkur...ce dzwięki wydobywające się z naszych autek, które świadczą o tym że coś jest nie tak. Ja miałem jakby tarcie na jednym z przednich kół, chodziło oczywiście o zafajdany tłoczek od hamulca który przez to nie odbijał. Niby oczywiste, ale początkowo dzwięk był tak dziwny i nie typowy że nie pasował do hamulców. Koszt zestawu naprawczego do tłoczka do 2.5 - 10 zł (oringi, uszczelki)- jedno koło. Pozdrawiam
Fight like a man!!!
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Nie ma znaczenia czy hamuje, czy bieg jest załączony czy toczy na luzie.Dźwięk jest jak koło kręci się powyżej prędkości 30km/h. Pozdr
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Post autor: 2Ya »

HellHound pisze: Zastanawiam się czy magicy-mechanicy mogli coś w skrzyni popsuć jak zmieniali półoś?
Raczej nie ale by może zbyt mocno dokręcili półoś,a co za tym idzie dostało łożysko w piaście w dupe i stąd ten hałas..


Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jarsonik »

u mnie jest to samo. W chokar w białymstoku gdzie naprawiam samochód panowie powiedzieli, że to jest coś z przegubem wewnetrznym, ale nie na wieloklinie tylko chodzi o jakies ząbki, które mozna zregenerować i będzie ok. ja tez myślałem, że to jest łożysko, a nie było. I teraz mam spokój. Panowie powiedzieli, że to buczenie jest własnie zdradliwe, bo każdy myśli, że to łózysko, a tak nie jest.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Możliwe :-k ale wtedy by raczej buczało, jak napęd jest załączony i stawia opór na przegubie(tak myślę :-k ), ale u mnie to słychać również jak wrzucę luz podczas jazdy kiedy skrzynia nie stawia oporu. Jak Tobie to naprawili, jakieś szczegóły jak możesz. Pozdr
Let The Galaxy Burn....
ni_knight
Posty: 5
Rejestracja: 2007-05-09 18:57
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ni_knight »

U mnie efekt jest bardzo podobny i też w tym zakresie prędkości. Wg mechanika z Gdańska (Nippon Auto Center Klimek & Rozbicki) u mnie winny jest przegub wewnętrzny na podporze. Mają jakąś metodę regeneracji tego - koszt 400zł. Nie chciał zdradzić jak to robią, powiedział, że to ich patent i dają gwarancję.

pozdr,
Szymon
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jarsonik »

k.night właśnie o to chodziło. Na luzie tez mi huczało. kupiłem używany przegób coś tam zrobili i było ok. własnie o to chodzi, że nie chcieli nic powiedziec.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
ni_knight
Posty: 5
Rejestracja: 2007-05-09 18:57
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ni_knight »

A ile Ciebie ta cała impreza kosztowała (robocizna + używany przegub)?
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

No tak tyle że przeguby były zmienione z całą półosią, a na wcześniejszych też był ten dźwięk przed zmianą.A podpora przegubu wewnętrznego jest po prawej stronie, a mi ewidentnie szumi po lewej.Byłem przed chwilą u mecha i po przejechaniu kawałka stwierdził że albo łożysko albo opona(fakt troszkę już stara), trochę po czaruje i jutro powinien wiedzieć na 100%.A łożysko i tak już leci więc zmienię bo to nigdy nie zaszkodzi. Pozdr EDIT:
Więc wiemy już tyle że to nie jest łożysko(żadne z czterech), ani przeguby, ani skrzynia, ani opony.Czyli wiemy nic. Auto było dziś w czterech warsztatach w tym stacja diagnostyczna i nic nie znaleźli. Jedyne do czego doszliśmy to , że ten rezonansowy dźwięk słychać tylko w kabinie(tak do 70km/h później jest zagłuszony).Z zewnątrz nic nie słychać. Nawet na rolkach w stacji i z czymś w rodzaju stetoskopu nic nie słyszeli.Przegubów nie słychać, skrzynia w normie, łożyska cisza. Powstała nawet teoria że po prostu coś z elementów silnika i napędu rezonansuje i jest słyszalne w kabinie. Jeden pan wyskoczył nawet że to może być spowodowane iż mam sprężyny od 2,0 założone na amorki od 2,5 i amor nie pracuje jak należy powodując drgania w czasie jazdy. A tak w ogóle to dowiedziałem się że to i tak jest cicho bo trzeba się wsłuchać żeby to usłyszeć, a u pana mechanika w merolu z 2000r. silnik z mostem powodują głośniejsze dźwięki :lol: Cholera chyba się poddam :wink: Pozdr
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
dyb
Posty: 484
Rejestracja: 2007-11-14 22:29
Galeria: viewtopic.php?t=12699
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dyb »

Hej,
Dzis jak wracalem to na nierownosciach z okolic tylnego kola dochodzily do mnie jakies takie skrzypienia (taki dzwiek jak sprezyna na starym materacu :D ) - co to moze byc, bo niewiem czy to cos waznego, a nie bede mial czasu w najblizszych dniach sie przyjrzec

pozdro
Probe 2.0 94r. Euro // Honda Prelude IV gen
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Jeśli dobiegało z tyłu to może to być łącznik stabilizatora . Ostatnio kupowałem bo piszczał :wink: ... ale chyba wymienię na oryginał - bo firma "Yamato" to dla mnie "krzak" a wolę mieć oryginał mazdy .
Yamato kosztowało coś koło czterech dych , ciekawe ile mazda ?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”