Stukanie w przednim zawieszeniu.

Marcin G
Posty: 54
Rejestracja: 2009-07-11 11:43
Samochód: Probe II 2.0 94r. EUR

Re: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: Marcin G »

Ja też zbytnio nie wierzę w te trzepaki. Kolega pojechał maxymalnie obniżonym autem, było twarde jak taczka, amortyzatory były wylane i na trzepaku wyszło że amory są dobre. Może twarde zawieszenie wprowadza te urządzenia w błąd :evil:
Awatar użytkownika
Bluu
Posty: 13
Rejestracja: 2010-11-11 14:11
Samochód: Probe II '97 2.0 EURO
Lokalizacja: Łaziska G. - G. Śląsk

Re: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: Bluu »

Przy sprawdzaniu amorków trzeba też wziąć pod uwagę, jaki jest skok trzepaków na linii diagnostycznej a z jak głębokimi dziurami mamy do czynienia na drogach. Po ugięciu auta powinno powrócić do swojej pierwotnej wysokości po max dwóch „bujnięciach” nie pamiętam czy wynika to bardziej z wiedzy praktycznej czy teoretycznej, :idea: mądrość przekazał mi chyba mój były Szef (mógł się oczywiście też mylić :lol:)
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: kocurro »

osobiście się o tym przekonałem że te trzepaki albo diagności są jacyś dziwni: w zeszłym roku pojechałem na stację kontroli pojazdów w gdańsku żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. po całym zabiegu gość podchodzi i mówi: zawieszenie masz prawie idealne. prawie bo amorki do wymiany. olałem ten temat bo auto prowadziło się normalnie a i zbytnio kasy nie miałem. dzisiaj znów odwiedziłem stację kontroli bo coś zaczeło stukać tylko że już inną. okazało się że do wymiany sworzeń wachacza. i tu ciekawy tekst gościa: amorki masz w super stanie!!!! myślę sobie: cud jakiś!!!! :twisted:
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
pe3lwroc
Posty: 151
Rejestracja: 2010-12-14 14:00
Samochód: PROBE II 2.0 16V 95.R
Galeria: viewtopic.php?t=18768
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: pe3lwroc »

Przy jakimkolwiek stukaniu w przednim zawieszeniu w Probe na pierwszy rzut do sprawdzenia idzie sworzeń wahacza :P w V6 kolega dziś zrobił bo stukało i jest bajka.W moim też stuka,lecz to już dawno stwierdzone ,że sworzeń :P :twisted: Na naszych dziurach nie sposób ich nie powybijać w twardym Probasie.Pzdr.
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: kocurro »

kupiłem sworzeń. koszt 91 pln. można też kupić za 25 pln. ale z własnego doświadczenia wiem że oszczędność w tym temacie to zły pomysł.
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: Basf_Wrocław »

U mnie sworznie trzymają już 5 lat, a dziur nie omijam. Na pierwszy rzut sprawdza się luz na drążku kierowniczym, a właściwie na końcówce, potem sworzeń, a najczęściej padają łączniki stabilizatora. Nie zmienia to faktu, że jak się zrobi na porządnych częściach np. 555 to spokój jest na 20k km.
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: kocurro »

właśnie tej firmy kupiłem: 555 Zdziwiłem się bo razem ze sworzniem był pierścień zabezpieczający a z tego co pamiętam w innych tego nie było 8)
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
mar3inez
Posty: 411
Rejestracja: 2009-01-04 17:54
Samochód: 2.5 v6 White Pearl '93 USA
Galeria: viewtopic.php?t=16758
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: mar3inez »

kocurro pisze:właśnie tej firmy kupiłem: 555 Zdziwiłem się bo razem ze sworzniem był pierścień zabezpieczający a z tego co pamiętam w innych tego nie było 8)
u mnie 555 wytrzymały 4-5 miesięcy, ale nie ma co się dziwić jazda po gminnych drogach zimą nie służy nawet najlepszym częścią :?
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: kocurro »

fakt- na nasze drogi nie ma mocnych :D odnośnie tematu: od czasu gdy zmieniałem sprężyny z przodu coś stuka. jest to dość dziwny dźwięk. wiem jak stukają tuleje, końcówki czy łączniki a to jest taki specyficzny stuk. po licznych wizytach na różnych stacjach kontroli nic nie znaleziono. tego chyba jeszcze nie grali #-o
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: Sam »

Ja też mam właśnie taki stuk wszystko niby dobre szarpałem oglądałem a nawet wyciągałem :) mechanicy oglądali i wszystko jest ok :D a coś bez przerwy stuka. Koleś od geometrii kuł powiedział mi że to może być końcówka stabilizatora nie ma luzu ale może stukać ;/ No cóż :) poza tym stwierdził że jak coś stuka w aucie a nie wiadomo co :D to trzeba głośniej radia słuchać ;) to mu powiedziałem że jak braknie skali to go wymienię.
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: Basf_Wrocław »

Jeśli nie wiadomo co stuka to sprawdźcie najpierw czy amortyzator jest przykręcony od góry, a tak na serio to na 99% układ stabilizacji. Niestety stabilizator jest tak napięty, że jedyna możliwość sprawdzenia gum mocujących stabilizator to "odkręcenie" łączników i szarpanie :)
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: 2Ya »

Z przodu lubiły też luzować się,lub pękać mocowania/obejmy stabilizatora,które obejmują poduszkę stabilizatora.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek87
Posty: 30
Rejestracja: 2009-11-28 23:49
Samochód: Ford Probe 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=16785
Lokalizacja: Szczecin

Re: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: Jarek87 »

Basf_Wrocław pisze: Niestety stabilizator jest tak napięty, że jedyna możliwość sprawdzenia gum mocujących stabilizator to "odkręcenie" łączników i szarpanie
Czy może ktoś sie wypowiedziec na temat owych gum (tulejek )stabilizatora przedniego .. ? Ciężko uzyskać informacje na temat tej części, a jednak jest ona częstym powodem stuków w zawieszeniu.. Tylko to pozostało mi do wymiany kompletnego zawieszenia, tyle że nigdzie nie ma do probe (ASO też), jedynie 626. Ktoś to wymieniał? są kompatybilne z mazdą?
"brak charyzmy, może być śmiertelny.."
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: 2Ya »

Od 626/mx6 GE powinny być kompatybilne bez problemu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Re: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: Natan »

Napisz do Maciuchy ja kupowałem ostatnio u Niego :D
Pozdro :1111_bye:
był F Probe 1 GT 89r USA ( ful opcja ) zginął śmiercią wypadkową ( CZECHY )
był F Probe 2 6V 24 V 96r zginał śmiercią wypadkową ratując życie właścicielowi !!!!!!!!!!! ( okolice Zielonej Gory )
jest F Probe 2 6V 24 V 95r jeszcze żyje ..............
........................................................................................
Nie bądz pewien,że czas masz,bo pewność niepewna.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: Robert »

"Ostatnio" w znaczeniu "ostatnim razem", nie "niedawno". Napisać, oczywiście, możesz, ale Maciucha od dawna już tam nie pracuje. :roll:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Stukanie w przednim zawieszeniu.

Post autor: Kocureq »

Tak tylko podpowiem, ze od pewnego czasu znowu tam pracuje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”