Spalanie

Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Spalanie

Post autor: Bogdan9999 »

Znaczki mitsu masz na każdym podzespole elektrycznym aparat zapłonowy. rozrusznik, alternator, cewka i wiele wiele innych.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Omawiamy Probe z ogłoszeń

Post autor: resko »

na trasie pali 6,5 litra :shock: :scramble :mrgreen: :slon: ten gość to się z wacusiem na głowy zamienił
Awatar użytkownika
sawmaster
Posty: 726
Rejestracja: 2007-06-27 15:54
Samochód: Ford Probe 97r 2.0 16v
Galeria: viewtopic.php?t=11616
Lokalizacja: Białystok

Re: Omawiamy Probe z ogłoszeń

Post autor: sawmaster »

resko pisze:na trasie pali 6,5 litra :shock: :scramble :mrgreen: :slon: ten gość to się z wacusiem na głowy zamienił
dokładnie powinien palić 6 litrów przy prędkości 90km/h
Awatar użytkownika
MaryooSh89
Klubowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2006-01-23 22:54
Samochód: Mazda 6 GG 2.3
Galeria: viewtopic.php?t=15279
Lokalizacja: Łódź

Re: Omawiamy Probe z ogłoszeń

Post autor: MaryooSh89 »

Dokładnie sam na autostradzie na Katowice mazda 626 2.0 FS osiągnąłem spalanie 6l z małym kawałkiem. No tyle ze lewy pas przez prawie całą trasę był mi obcy :)
był: PROBE 2.2 GT '91 USA z Qresko red inside :D
jest: Mazda 6 GG 2.3 i sześćsetka :)
Awatar użytkownika
mar3inez
Posty: 411
Rejestracja: 2009-01-04 17:54
Samochód: 2.5 v6 White Pearl '93 USA
Galeria: viewtopic.php?t=16758
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Omawiamy Probe z ogłoszeń

Post autor: mar3inez »

resko pisze:ten gość to się z wacusiem na głowy zamienił
A jeździłeś kiedyś Probe 2.0 że tak krytykujesz?
Ja miałem takie w posiadaniu przez rok i takie spalanie jest na trasie jak najbardziej możliwe. Jest dokładnie tak jak pisze MaryooSh89 i sawmaster
Wszystko zależy od stanu silnika i układu napędowego.
Poza tym moje 2.5 na trasie zamyka się w 7.5 litrach przy 100 km/h przy prędkości ustawionej na tempomacie, co też nie możliwe? #-o
:)
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: Omawiamy Probe z ogłoszeń

Post autor: resko »

wątpię w to co mi piszesz 6,5 litra to raczej nie możliwe,to jest moje zdanie które mogę mieć,więcej nie mam nic do dodania
Awatar użytkownika
MaryooSh89
Klubowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2006-01-23 22:54
Samochód: Mazda 6 GG 2.3
Galeria: viewtopic.php?t=15279
Lokalizacja: Łódź

Re: Omawiamy Probe z ogłoszeń

Post autor: MaryooSh89 »

resko pisze:wątpię w to co mi piszesz 6,5 litra to raczej nie możliwe,to jest moje zdanie które mogę mieć,więcej nie mam nic do dodania
Da się :) wyremontuj probka jedź w trasę i nie używaj turbo a zobaczysz że da się nim osiągnąć 7l/100km :) A co do silnika 2.0 mam nadal tą mazde i mogę w każdej chwili udowodnić spalanie 6l/100km :)
był: PROBE 2.2 GT '91 USA z Qresko red inside :D
jest: Mazda 6 GG 2.3 i sześćsetka :)
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07 03:41
Samochód: v
Lokalizacja: Łódź

Re: Spalanie

Post autor: Luna »

Czytam tu o spalaniach "9 - ciu litrów" w mieście i nie wierzę :? Jak auto z silnikiem 2,2 może tyle palić? Nieważne. Ja poprzez tę rozmowę odkryłem, że u mnie też jest problem ze spalaniem. Nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, tankowałem i palił mi jak smok, ale uważałem, że ten typ tak ma. Wnioskując - u mnie rozrząd jest ok, nowe świece, kable są ok, filtr powietrza nowy ( nie jakiś stożek #-o ) i paliwa też... itd. Auto się nie dogrzewało, ale założyłem przysłowiowy karton i jest ok Jedyne co to sprawdzę sondę, ale po całym tym wątku czuję, że... za dużo wydawałem na paliwo :shock: ( moje spalanie mieściło się w granicach 18 litrów po mieście przy warunkach zimowych )
Taka sytuacja...
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalanie

Post autor: Kocureq »

#-o Przecież tak jest w każdym aucie, ty mierzyłeś spalanie na podstawie wskazówki w której odczytując wynik można się o kilka litrów machnąć, nawet jeśli wskazuje prawidłowo?
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Omawiamy Probe z ogłoszeń

Post autor: OLEY »

resko pisze:wątpię w to co mi piszesz 6,5 litra to raczej nie możliwe,to jest moje zdanie które mogę mieć,więcej nie mam nic do dodania
Możliwe, możliwe. Mało tego, możliwe jeszcze mniej. :D
Mój przykład.
Jazda z Hannoveru (400 km) - non stop autostrada - prędkość 90 - 110.
Moje 2.0 spaliło 5 litrów z małym haczykiem. POWAGA!
Świadkiem jest Maciucha, który jechał ze mną.

Poza tym moja jedynka na trasie potrafi spalić 7,5 litra więc jest to jak najbardziej możliwe.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
derek
Posty: 345
Rejestracja: 2008-02-03 13:12
Samochód: Probe 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=14135
Lokalizacja: Tarnów (Małopolska)

Re: Omawiamy Probe z ogłoszeń

Post autor: derek »

resko pisze:na trasie pali 6,5 litra :shock: :scramble :mrgreen: :slon: ten gość to się z wacusiem na głowy zamienił
2.0 na trasie przy jezdzie ok.100km/h i bez szaleństw spala 6,5 litra,
fabrycznie podają 6.0/100km przy 90km/h i to też jest prawda. Za to przy wyższych predkosciach(130-180) bierze juz 8-9
Probe 2.0 , rocznik`95 (wg VIN `94), wersja HIGHLIGHT
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Omawiamy Probe z ogłoszeń

Post autor: wojtas89 »

7 litrów na trasie spokojnie można osiągnąć. W lato nad morze i spowrotem przejechałem na 15 litrach paliwa (110km w jedną stronę). Nawet 5L V8 schodzi na trasie poniżej dychy przy 120 km\h.
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Spalanie

Post autor: wojtas89 »

Luna pisze:. . .( moje spalanie mieściło się w granicach 18 litrów po mieście przy warunkach zimowych )
Muszę cię rozczarować. Jesli robisz krótkie trasy to probe napewno ci będzie palił jak smok. Ja codziennie pokonuje dystans 8 km do pracy i do domu, jeszcze do tego przez jakiś 1.5km lece piękną dwupasmówką (120-140km/h), przy takiej jeździe zrobiłem 240km na pełnym baku (40l). Dodam że wymienione mam wszystkie filtry , lambdę, świece, przewody WN. Jaka jest przyczyna takiego spalania? ZIMA! W lato potrafie zejść do 10L w mieście, 7,5 na trasie.
Ja już sobie odpuściłem szukanie przyczyn, trzeba się z tym pogodzić i koniec.
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
Taxon
Posty: 826
Rejestracja: 2007-01-12 09:09
Samochód: Cougar 2,5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13840
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalanie

Post autor: Taxon »

Wskaźnik paliwa opiera się o czujnik mierzący poziom w słupie cieczy, a każdy, kto miał okazję demontować zbiornik w Probe, zobaczy, że jego kształt jest nieregularny (tak jak w większości aut). Tak więc na różnym poziomie (wysokości) zbiornika ilość paliwa jest inna.
Reasumując - wskaźnik paliwa jest tylko orientacyjny, a spalanie trzeba mierzyć tankując pod korek i licząc kilometry. Gdzieś czytałem, ze w autach wyposażonych w komputer pokładowy pokazujący zasięg i śr. spalanie kalibrują czujniki poziomu paliwa tak, że są precyzyjniejsze (uwzględniają ilości paliwa na różnych poziomach zbiornika). Ale ja i tak biorę na to poprawkę i nie czekam do końca z tankowaniem. Wczoraj wróciłem z Zakopca - pogoda fatalna, warunki do jazdy tragiczne. Zużycie średnie wg komputera: 10,6 l/100km. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne i charakterystykę "zakopianki"uznaje to za dobry wynik.
JEST : COUGAR '99 VIOLET 2,5 V6
BYŁO : Probe II (USA) '96 RED 2.0 16V
BYŁO : Probe II (USA) '95 BLACK 2.0 16V
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: Omawiamy Probe z ogłoszeń

Post autor: resko »

dobra chłopaki wieże już daliście tyle przykładów,że trudno nie uwierzyć,ja jak wracałem z Poznania moim probe to zatankowałem na 3/4 zbiornika i jak dojechałem do domu (o pierwszej w nocy)to zerknąłem na wskaźnik paliwa i wiele się nie obniżył jechałem wolno max.100km/h,nie znałem auta,była noc i bałem się cisnąć a poza tym jechałem na wskazania GPS.ale za to na drugi dzień jak się wyspałem to wyskoczyłem na płyty w stronę Szczecina i na lotnisko trochę mu pocisnąłem lekko ponad 200km/h więcej się bałem pośmigałem tak trochę to poziom paliwa drastycznie się zmniejszał ale to i tak warte takiej praejażdżki :D
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07 03:41
Samochód: v
Lokalizacja: Łódź

Re: Spalanie

Post autor: Luna »

Heh, na podstawie wskazówki to sobie można mierzyć... Nigdy w ten sposób nie mierzyłem, a jakbym tak robił to czytając ten wątek od początku ( w tym właśnie o wskazówkach itd. ) to na pewno bym nie zabrał głosu. Otóż kilka razy tankowałem do pełna i mniej więcej o ile można w takim mierzeniu być dokładnym to wychodziło mi około tych 18. Poza tym, proszę nie pisać o tym, że robię krótkie odcinki skoro nic o tym nie mówiłem - to, że mam na benzynę nie znaczy, że nie robię dystansów. Nie jestem ogólnie zwolennikiem gazu w tego typu autach ( wcześniej w innych miałem gaz, nie ukrywam ) więc jeżdżę na benzynie. Kursuję różnie Probe - w nocy i w dzień i naprawdę robię sporo czasem kilometrów. Generalnie nie jeżdżę na ssaniu ( jak tu niektórzy pisali ), wolę odczekać te parę minut, aż się zagrzeje. Więc teraz - czy takie spalanie jest normalne? Wnioskuję iż chyba nie :(
Taka sytuacja...
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: Spalanie

Post autor: resko »

jeżeli pali ci 18 na setkę :shock: a ty mu nie dajesz po garach to pali za dużo i coś jest nie tak,chyba że masz ciężką nogę :twisted:
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07 03:41
Samochód: v
Lokalizacja: Łódź

Re: Spalanie

Post autor: Luna »

No i to właśnie mi chodziło, zdarzy się iż dam w palnik, ale z racji warunków o tej porze to zdarza się to baaardzo sporadycznie. Więc wydaje mi się iż to może być sonda tylko nie bardzo zrozumiałem w innych postach jak się ją sprawdza. Założyłbym nową tylko dziś dowiedziałem się, że do Proba nie ma, ale są uniwersalne ( uniw zawsze kojarzyło i się z kaszanką... :? ). Więc gdzie mogę szukać jakiejś dobrej sondy albo na początek jak porządnie ją sprawdzić?
Taka sytuacja...
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Spalanie

Post autor: wojtas89 »

Jak sonda będzie uwalona to ci wyskoczy CHECK ENGINE (bodajże kod 17). Jeśli nic ci się nie świeci to raczej masz wszystko ok. Ja obstawiam zimę. Jeśli chodzi o uniwersalną sondę Lambda to ja na takiej jeżdżę. W lato spalanie w normie, błędów nie pokazuje. Lambda w probe w sumie podaje 3 wartości:
Mieszanka bogata
Mieszanka uboga
i bodajże tryb stały (awaryjny?), nie pamiętam jak to się nazywało.
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Spalanie

Post autor: Maciucha »

Wojtuś, bzdury piszesz. Sonda lambda, to ogniwo galwaniczne wytwarzające napięcie. Najpopularniejsze sondy pracują w zakresie 0-1V, gdzie przy 1V mieszanka jest bogata, przy 0V uboga. Nie ma czegoś takiego jak tryb awaryjny.

-- dodano 2010-02-15 17:29 --
Luna pisze:No i to właśnie mi chodziło, zdarzy się iż dam w palnik, ale z racji warunków o tej porze to zdarza się to baaardzo sporadycznie. Więc wydaje mi się iż to może być sonda tylko nie bardzo zrozumiałem w innych postach jak się ją sprawdza. Założyłbym nową tylko dziś dowiedziałem się, że do Proba nie ma, ale są uniwersalne ( uniw zawsze kojarzyło i się z kaszanką... :? ). Więc gdzie mogę szukać jakiejś dobrej sondy albo na początek jak porządnie ją sprawdzić?
Sondę z grubsza możesz sprawdzić miernikiem uniwersalnym. Silnik podczas pomiaru musi być dobrze rozgrzany (sonda pracuje prawidłowo w temperaturze powyżej 300*C). Do przewodu prowadzącego od sondy i do masy podłączasz miernik, ustawiony na pomiar napięcia. Przy prawidłowej pracy, wskazania powinny zmieniać się w zakresie 0-1V. Co do sond uniwersalnych: uniwersalna, to taka, w której wtyczkę trzeba samemu przelutować/przerobić. Sama sonda jest taka sama. Ważne abyś kupił coś sprawnego, niekoniecznie firmowego.
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spalanie

Post autor: OLEY »

[o]Wydzieliłem parę postów z "Omawiamy Probe z ogłoszeń" i cały temat przeniosłem z I Generacji.[/o]
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: Spalanie

Post autor: resko »

lepiej nową uniwersalną niż starą która nie wiadomo ile znowu wytrzyma
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07 03:41
Samochód: v
Lokalizacja: Łódź

Re: Spalanie

Post autor: Luna »

Ok,ok. Nigdy nie byłem zwolennikiem kładzenia czegoś "co jest jeszcze dobre". Zrobię wysprzęglik, a potem sprawdzę sondę i oczywiście "pochwalę się" rezultatem. Jak na ten moment dziękuję wszystkim za podpowiedzi, apropo spalania. :wink:
Taka sytuacja...
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: Spalanie

Post autor: Eli »

Wczoraj wróciłem z Zakopca - pogoda fatalna, warunki do jazdy tragiczne. Zużycie średnie wg komputera: 10,6 l/100km. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne i charakterystykę "zakopianki"uznaje to za dobry wynik.
Wracalem Voyagerem (3,8) w noc z 12-13 (te sniezyce) i zuzycie wg komputera (z pakiem na dachu) 11,4 l. A ja myslalem, ze ten bydlak duzo pali... :lol:
Awatar użytkownika
sawmaster
Posty: 726
Rejestracja: 2007-06-27 15:54
Samochód: Ford Probe 97r 2.0 16v
Galeria: viewtopic.php?t=11616
Lokalizacja: Białystok

Re: Spalanie

Post autor: sawmaster »

Z okazji, że jest zima to ja podam spalanie mojego probe 2.0, w mieście lekka noga: 11L, trasa 6,5-7 PB
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”