Shiftlight by Quaki (DIY)

Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Shiftlight by Quaki (DIY)

Post autor: Quaki »

Otoz moi drodzy zrobilem i zamontowalem sobie shiftligtha ale od poczatku
Dla nie zorientowanych
Shiftlight to taki wskaznik kiedy mamy zmienic bieg oczywiscie samo urzadzonko tego nie wiem wiec trezba je tego nauczyc jak sie je uczy otoz u mnie bardzo prosto
1.wlaczmy silnik
2.rozpedzamy go do obrotow gdzie chcielibysmy miec wlaczenie shifta i naciskamy przycisk programowania
3.koniec :) LED bedzie zapalal sie przy kazdym osiagnieci tych obrotow
Urzadzonko mozna podpiac praktycznie pod wszytsko dowolna lampke wsrod wskanikow (u mnie na przyklad moze to byc lampka braku plynu w sprsykiwaczach bo i tak nie dzialaja mi czujniki ;)) mozna podpiac brzeczyk z dioda LED (ja akurat teraz mam taka wielka LED 10mm czerwona nie sposob przoczyc jak sie zasiwieci ale brzeczyk przydaje sie w sloneczne dni)
Samo podpiecie jest banalnie proste (ja osobiscie podpiolem sie pod 3 kabel od lewej w duzej kostec z apartu zaplonowego tam jest czujnik halla) mozna sie podpiac tez przy zegarach nie bedzie problemu :)
A oto zdjecia i opis
1.wiadomo dioda przy wskaznikach (LED 10mm z oprawka chrom)
2.widok z gory
3. widok zlaczy (z lewej plus minus i sygnal z prawej zlacze przekaznika)
4.przycisk programowania obrotow

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
ps.koszt urzadzonka (bez duzego leda z chromowan oprawka) to 55zl+przesylka (dla klubu znizka 10% ) niestey samam oprawka chromowana do LED-a 10mm kosztuje chyba 13zl (nie pamietam dokladnie) wiec w sklad bedzie wchodzila inna niz ja mam z malym ledem no chyba ze ktos bedzie chcial koniecznie to sie da zalatwic
Ostatnio zmieniony 2007-04-22 05:06 przez Quaki, łącznie zmieniany 1 raz.
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

Quaki,

Mój Drogi kolego :) przyjedź prosze na mazurski zlot, zabierz tych swoich wynalazków parę bo popatrzyłbym jak to i owo działa, popatrzyłbym jak to i owo jest wykonane i nie ukrywam, że poznałbym Ciebie chętnie osobiście...


A teraz zamykamy tubę z wazeliną :P

Jesteś w stanie zrobić takiego gotowca do wycieraczek żeby zatrzymywały sie kiedy auto stoi i ruszały kiedy ruszamy ze świateł?

wiesz, czasem za słabo pada żeby chodziły non stop na czerwonym świetle a jak ruszamy to trzeba je włączyć... mogłoby sie to samo pilnować.



taki pomysł na kolejny fajny element uprzyjemniający życie :D
Awatar użytkownika
york
Posty: 372
Rejestracja: 2005-08-15 21:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: york »

Quaki kolego,ode mnie mala prosba:spojrz lub dokladnie przeczytaj nazwe tematu bo co jak co ale troszki smiesznie wyglada...
byla czarna jedyneczka 2.2 GT USA

zbieram na 2.5v6...
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

urządzenie rozumiem można programować wiele razy :?: tzn. stwierdzę że chcę później zmieniać bieg niż założyłem na poczatku i mogę sobie "przeprogramować" moment zapalenia sie diody :?:
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

York poklon hehehehehehe sie usiamelemz wlasnej glupoty :) faktycznie wygladalao smiesznie :)
Mr.Cynk ja z checia ale niestety czasu nie mam:( za duzo wlasna firma pochlania go mnostwo niestety ale jak tylko bedzie mozlwiosc to z checia sie spotkam :)
Lisiu oczywiscie kazde nacisniecie przycisku programuje shifta dzieki czemu mozeszw kilka sekund zmienic sobie ustawienie :)
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”