zużycie paliwa!

Awatar użytkownika
V-incent
Posty: 73
Rejestracja: 2003-12-21 22:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

zużycie paliwa!

Post autor: V-incent »

Wiatm wszystkich! Od niedawna jestem posiadaczem Probe GT ' 95 USA z automatyczną skrzynią i wszystko mi się w tym aucie podoba oprócz zuzycia paliwa! Nie wiem, może to norma ale nie wydaje mi się aby spalanie rzędu 18-20 litrów przy spokojnej jeździe po mieście było normalne. Nie wiem co robić i od czego zacząć, wszystko niby pracuje bez zarzutu, acha i jeszcze jaki olej stosować? w tej chwili jest Shell Helix 10W 40. Auto ma przejechane 118 tyś. km. Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

po primo: jaka pojemnosc?
po drugie primo: to raczej za duzo. u mnie 2.5l na miescie max 15l
po trzecie primo: sprawdz czy ci odcina ssanie, jakie masz obroty na luzie, czy nie masz jakiegos malego wycieku z przewodow po drodze, potem swiece (u mnie jak jedna padla - ale to bylo slychac - to palil jak smok)

mysle ze doswiadczeni koledzy jeszcze podrzuca ci "pincet" roznych powodow :D
amra 2.5 94 V6 24V
Awatar użytkownika
V-incent
Posty: 73
Rejestracja: 2003-12-21 22:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: V-incent »

amra pisze:po primo: jaka pojemnosc?
po drugie primo: to raczej za duzo. u mnie 2.5l na miescie max 15l
po trzecie primo: sprawdz czy ci odcina ssanie, jakie masz obroty na luzie, czy nie masz jakiegos malego wycieku z przewodow po drodze, potem swiece (u mnie jak jedna padla - ale to bylo slychac - to palil jak smok)

mysle ze doswiadczeni koledzy jeszcze podrzuca ci "pincet" roznych powodow :D
pojemność oczywiście 2.5, obroty na luzie ok. 700, wycieków raczej nie ma, co słychać jak świeca pada ? :)
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

Ja bym stawiał na świece... Miałem w moim tak samo (3.0 V6) Wymieniłem i spalanie spadlo z 20 na 15 :)
Ford Scorpio 2.0 DOHC 90' automat+skóra
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

V-incent pisze:pojemność oczywiście 2.5, obroty na luzie ok. 700, wycieków raczej nie ma, co słychać jak świeca pada ? :)
raczej czego nie slychac :D . najprosciej na ruchu wyjmowac poszczegolne fajki ze swiec i sluchac. ale dzwieku ci nie opisze :D . inaczej slychac pracujaca swiece a inaczej licha
amra 2.5 94 V6 24V
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 719
Rejestracja: 2002-10-14 09:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artek »

Ja też mam 2.5L w automacie i teraz jak jest chłodniej to pali ok 14/15 litrów po Wawie, a ok 8,5 L w trasie. Oczywiście przy spokojnej jeździe :D
Więc 18-20 litrów po Wrocławiu to trochę dużo :roll:
Pozdrawiam
Artek
Probe GT 2,5 V6
Awatar użytkownika
V-incent
Posty: 73
Rejestracja: 2003-12-21 22:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: V-incent »

Dzięki wszystkim za porady, zacznę chyba od tych świec, a co z olejem, ajki stosować?
Gość

Post autor: Gość »

Jak jezdzisz na gazie to swiece wymieniaj razem z olejem. nie warto oszczedzac. Mi jak jeszcze mialem automat to palił 13-14 litrów gazu niezaleznie zbytnio czy miasto czy trasa. Teraz manual pali mi okolo 8-9 benzynki - przy spokojnej jezdzie nawet 7,5 ale gaz koles mi ustawil ze mam kopa lepszego niz na benzynie ale pali 12. zastanawiam sie czy nie zmniejszyc.

Odnośnie oleju to był juz post - chyba cos o cisnieniu - tam sa dobre info.
Awatar użytkownika
V-incent
Posty: 73
Rejestracja: 2003-12-21 22:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: V-incent »

Konrad pisze:Jak jezdzisz na gazie to swiece wymieniaj razem z olejem. nie warto oszczedzac. Mi jak jeszcze mialem automat to palił 13-14 litrów gazu niezaleznie zbytnio czy miasto czy trasa. Teraz manual pali mi okolo 8-9 benzynki - przy spokojnej jezdzie nawet 7,5 ale gaz koles mi ustawil ze mam kopa lepszego niz na benzynie ale pali 12. zastanawiam sie czy nie zmniejszyc.

Odnośnie oleju to był juz post - chyba cos o cisnieniu - tam sa dobre info.
Konrad, zmieniałeś automat na manual? pewnie kupa z tym roboty :) nie mam gazu i coś nie jestem do niego przekonany ale jak będzie mi tak żłopał to kto wie, słyszałem, że ponoć trudno dobrać odpowiednią instalację do tego silnika, a odnośnie świec to znasz może jakiś dobry namiar na nie? najlepiej sklep internetowy lub taki żeby mogli wysłać, ja szukam NGK, z góry dzięki
buster
Posty: 56
Rejestracja: 2003-06-30 00:26

Post autor: buster »

ja na twoim miejscu zrezygnowałbym z shella tez go miałem teraz leje texaco halvoline i jest dużo lepszy a cena ta samaa. mi pali na gazie 8-10l skontaktuj się z nami to pogadamy na mieście.
Gość

Post autor: Gość »

V-incent pisze: Konrad, zmieniałeś automat na manual? pewnie kupa z tym roboty :) nie mam gazu i coś nie jestem do niego przekonany ale jak będzie mi tak żłopał to kto wie, słyszałem, że ponoć trudno dobrać odpowiednią instalację do tego silnika, a odnośnie świec to znasz może jakiś dobry namiar na nie? najlepiej sklep internetowy lub taki żeby mogli wysłać, ja szukam NGK, z góry dzięki
No razem z Greygiem i jeszcze jednym kumplem zrobilismy wymianke w dwa dni. Najwięcej roboty jest z wiązkami elektrycznymi. Co do gazu to zakładaj, tylko znajdz dobrego fachowca. Ja nie narzekam na instalacje. tylko facet ktory zakłąda musi sie na tym znać. Świece NGK ja kupuje zawsze w AKTYW-ie www.aktyw.pl - chyba po 20 zł - ostatnio zamiast 6 kupilem 5 ale nie ma rożnicy - 5 jest troche cieplejsza ale nie mam kataizatora. w mazdzie zalecają 6 do KL z katalizatorem a 5 bez kata. tez pisalem o tym w ktoryms poscie. Natomiast co do oleju to pisalismy w poprzednim jakims poście. Ja teraz zalałem elfa 10W40. na początku brał litr na 1000 przez jakies 3 tysiące, teraz nie bierze wcale. Po świetach bede zmieniał na castrol 10W60. Rozmawialem z silnikowcami z politechniki poznańskiej i jest to chyba jeden z najlepszych oleji. W SELGROS-ie 4 litry kosztują 160 zł, chyba dobra cena.
Gość

Post autor: Gość »

Acha - jedna wiadomość! przekonałem się na wlasnym silniku ze 2,5 potrafi spod jednego nieszczelnego dekla zaworowego wyrzucić pół litra oleju na 500 km. radze uszczelniać.
sereq
Posty: 226
Rejestracja: 2002-09-18 10:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sereq »

Konrad pisze: Świece NGK ja kupuje zawsze w AKTYW-ie www.aktyw.pl - chyba po 20 zł -
Co to jest ten aktyw, bo strona jakos sie nie chce otworzyc. A ja pozostalem wierny NGK, mimo ze obecnie samochod mam wybitnie nie-japonski ;)
Konrad pisze: Po świetach bede zmieniał na castrol 10W60. Rozmawialem z silnikowcami z politechniki poznańskiej i jest to chyba jeden z najlepszych oleji. W SELGROS-ie 4 litry kosztują 160 zł, chyba dobra cena.
Bardzo dobra. Normalnie w marketach kosztuje od 180 do 200. Co prawda jest takie jedno miejsce w Warszawie gdzie jest po 146 PLN, ale po znajomosci :) wlasnie ostatnio zanabylem :)
Pozdrawiam,
sereq / gg: 66423
autko: male z gazem :P
Gość

Post autor: Gość »

Moze wylaczyli serwer na swieta. Aktyw to hurtownia czesci do japonczykow i amerykancow.
Adres w poznaniu: 60-105 POZNAŃ ul. Kopanina 20,
tel: 0-61 8391555, fax: 0-61 8391560.
ceny podobne do japan cars
Awatar użytkownika
V-incent
Posty: 73
Rejestracja: 2003-12-21 22:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Re: zużycie paliwa!

Post autor: V-incent »

V-incent pisze:Wiatm wszystkich! Od niedawna jestem posiadaczem Probe GT ' 95 USA z automatyczną skrzynią i wszystko mi się w tym aucie podoba oprócz zuzycia paliwa! Nie wiem, może to norma ale nie wydaje mi się aby spalanie rzędu 18-20 litrów przy spokojnej jeździe po mieście było normalne. Nie wiem co robić i od czego zacząć, wszystko niby pracuje bez zarzutu, acha i jeszcze jaki olej stosować? w tej chwili jest Shell Helix 10W 40. Auto ma przejechane 118 tyś. km. Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam!
Ale numer!! aż mi głupio :oops: facet, który mi sprzedał auto zapewnił, że dzienny licznik przebiegu jest w kilometrach a jak się niedawno okazało - jest w milach!! stąd to "wielkie zużycie paliwa" :) sorry że wam zawracałem gitare i proszę o wybaczenie :wink: auto pali 11-13 w mieście, czyli chyba norma, pozdrawiam wszystkich!
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”