Problem z pasami

Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

weź miernik i sprawdź czy jest przejście. Co prawda nie wskaże ci zwarcia jak dioda będzie dobra, bo jest tam jeszcze rezystor, ale pokaże spadek napięcia. Trzeba pamiętać też o polaryzacji diody. Odwrotne przyłożenie napięcia nie uszkodzi diody, ale dioda świecić nie będzie. Może masz zamienione przewody i chociaż napięcie na kostce pod fotelem jest to ma odwrotną polaryzację.
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

naprawa pasów bezpieczeństwa POMOCY

Post autor: wargawiesiek »

mam problem ostatnio kupiłem probka i zacząłem prube naprawienia pasów bezpieczeństwa, rozkręciłem wszystki a tam poodcinane kable z prawej strony niewiem do czego są 2 zielone kable z lewej strony i z prawej takie samei kilka wtyczek plastikowych.jeśli ktoś wie jak mi pomuc to piszcie mam zdjęcia ale niewiem jak je wstawić na forum więc moge je wysłać na email lub gg 5153696[/img]
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
swider
Posty: 155
Rejestracja: 2005-09-17 19:11
Galeria: viewtopic.php?t=8393
Lokalizacja: Nowy Sącz Wielogłowy

Post autor: swider »

witam.
U mnie pasy tez nie dzialaja....wiec ich nie zapinam;]niestety odpowiedzi na twoje pytanie nie znam...ale inni beda wiedziec na pewno:)
Jak wkleic zdjecie to zajrzyj tutaj, no i jeszcze pasuje zebys tu kuknął :lol: :lol:

pzdr :twisted: :lol:
Probe 2.2 GL & 2,5 V6 KLZE :D

obydwa RED:D
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

nic mi niepomogło z tego. dwa cerwone kable obok silnika od pasów powinny być połączone ze sobą? posiada ktoś jakiś schemat??

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
york
Posty: 372
Rejestracja: 2005-08-15 21:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: york »

na tej bialej obudowie (tej w ktorej zwijana jest linka) jest podluzne wglebienie z takim jakby zatrzaskiem.jesli to sa te przewody o ktorych mysle to powinny byc zlaczone tylko na twoich nie widze zlaczki (pewnie obcieta).zlaczka powinny byc takie miedziane rureczki pasujace do siebie (wiemy o co chodzi) w silikonowej przezroczystej rureczce i wtykniete wlasnie w te wglebienie na obudowie.

jesli chodzi o ogol niesprawnosci to zakladajac ze masz najprostszy miernik ze wskazaniem przejscia to zbadaj wszystkie kable ktore sa za to odpowiedzialne i ewentualnie usun stwierdzona przyczyne.popatrz czy silnik wogole chodzi,czy krancowki dzialaja jak nalezy,czy jest sygnal z zamkow,czy centralka reaguje (tzn czy cykaja w niej przekazniki) itp.itd

troszke przy tym grzebalem,sporo rzeczy naprawilem a jak na zlosc po kilku miesiacach pociechy linka sie zaczela blokowac...
byla czarna jedyneczka 2.2 GT USA

zbieram na 2.5v6...
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

silniki działają a reszty niekapuje(mi z elektroniki trzeba tłumaczyć jak małemu dziecku)co to są krańcówki i gdzie one są? gdzie są przekaźniki lub bezpieczniki od pasów i szyb ?czy jedne pasy mogą działać jeśli w drugich niema linki?
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Ok. Dzisiaj przyniosę całą prowadnicę do domu i Ci porobię dokładne zdjęcia.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

dzięki jak już byś miał to rozebrane to bym jeszcze prosił o zdjęcia jak to jest wszystko podłączone.prawy pas mi działa ale tylko na zapinanie jak podłącze wtyczke jak jest otwarty (otwieram poprzez podłączenie kabli odwrotnie)i drzwi są też otwarte to sie niezamyka a jak zamkne drzwi to sie zapina to znaczy że troszke działa ale co dalej możeniedziałać albo co jest niepodłączone
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Czerwony przewód (właściwie oba) powinny być ze sobą połączone.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Heh, po Twojej pisowni naprawdę ciężko skumać o co Ci chodzi. :D :wink: Przypuszczam, ze możesz mieć nie podłączoną którąś kosteczkę.
Sprawdź, czy masz dobrze podłączone kostki na krańcach szyny. Chodzi o te dwie:

Obrazek
Obrazek

Możesz też przeczyścić styki w zamkach drzwi,(jakimś WD-40) bo one są odpowiedzialne za ruch pasa.

Jak to nie te rzeczy, to będziemy radzić coś dalej.


EDIT:

Teraz zauważyłem na Twoim zdjęciu, że masz jedną z kostek nie podpiętą. To ma być tak:

Obrazek

Na drugim końcu szyny również masz kostkę. Tamta ma być połączona z przewodem, który wychodzi ze słupka przy przedniej szybie.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Co do tego zdjecia to w ogóle jakaś wielka pomyłka i nikt tego nie zauważył:

Obrazek

Ta krańcówka powinna być na drugim końcu prowadnicy a nie z tej strony.
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Hehehehe. Racja! Skorik ma rację. Kurcze faktycznie nie zwróciłem na to wcześniej uwagi. :D :oops: Ta prowadnica jest źle złożona!!!! Kto to składał??? :twisted: :twisted: :twisted:

Obrazek Obrazek Obrazek
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

dzięki złożyłem prowadnice już prawidłowo. czy jedne z przewodów które idą do czujnika od pasów w drzwiach są koloru białego? bo dziś rozebrałem drzwi i zauważyłem że są oderwane ale jeszcze niewiem gdzie je przyczepić
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Raczej nie. Jeżeli są dwa białe to bardzo prawdopodobne, ze są od podświetlenia zamka. Daj znać czy masz takowe. :roll:
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

gdzie dokładnie jest ten czujnik od pasów bo z tymi dwoma białymi to całkiem możliwe że to od podświetlania bo mam wyżucone zamki zaspawane i zamalowane czarną perłą i pewnie tylko kable zostały
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
guciek
Posty: 365
Rejestracja: 2006-05-16 23:19
Galeria: viewtopic.php?t=9590
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: guciek »

No to ja tez wrescie zabrałem sie do naprawy pasów.
umnie natomiast elaktryka działa ale z elemetami mechanicznie mam cos nie tak.
zaczep od psa blokuje mi sie i nie chce chodzc po szynie.
nie wiem jak połaczyc linke z uchwytem na pas w szynie zeby wszystko chodzilo.nie wiem czy cos juz nie jest spiłowane lub czegos nie brakuje.
Pas dostalem przy kupnie auta osobno.
Obrazek
mozliwe ze czegos brakuje??
Obrazek
w tym miejscu juz sie blokuje??
Obrazek
linka mozliwe ze koncówka tez czegos nie ma.
Sorry za jakosc zdjec zrobione komorka SE K300i.
był Probe I 2,2 USA GL
on 17 manual klima gleba
jest chrysler stratus 2,5 v6 full opcja
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Zdecydowanie na ostatnim zdjęciu brakuje ci kawałka plastiku - takie prostokątne U w które wchodzi cała zapinka od pasa.
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

jak by co to mam kompletny mechanizm bez linki. oddam za tanie pieniądze :wink:
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
guciek
Posty: 365
Rejestracja: 2006-05-16 23:19
Galeria: viewtopic.php?t=9590
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: guciek »

skorik pisze:Zdecydowanie na ostatnim zdjęciu brakuje ci kawałka plastiku - takie prostokątne U w które wchodzi cała zapinka od pasa.
mozesz mi narysowac gdzie to ma byc i jak to ma wygladac.moze da sie to dorobic. i jak to ma byc połaczone.
Zrobie dzis dokladniejsze zdjecie co mam.
Lisiu pisze:jak by co to mam kompletny mechanizm bez linki. oddam za tanie pieniądze :wink:
Dobrze wiedziec jak co to bede pisał.
U mnie narazie działa prawa strona lewa nie.wszystkie czesci dostałem z autem teraz musze to poskładac chyba ze jakies pierdułki bedzie brakowac.
był Probe I 2,2 USA GL
on 17 manual klima gleba
jest chrysler stratus 2,5 v6 full opcja
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Mało wyraźne, ale chyba nie muszę opisywać co jest co...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Edit:

Po za tym masz cos kombinowane z zapinka - nie ma wciecia do zaczepu na lince - ktos tam cos chyba przynitował lub jakoś inaczej przymocował. Porównaj z moimi zdjeciami.
Tu powinno być wciecie:
Obrazek
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

dzięki prawy pas już naprawiłem a w lewym musze jeszcze dorobić linke i wtyki naprawić w krańcówkach i będzie działał.
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Yo

Dziś z zapałem zabrałem sie za moje elektryczne pasy.

Niestety mój zapał natrafił na przeszkodę nie do przeskoczenia bez waszej pomocy.

Jak zobaczyłem partactwo jakiego dopuścił się poprzedni właściciel to mi ręce opadły :evil: :evil:

Nie wiem w ogóle co do czego podpiąc tak zamotane , normalnie masakra .

Więc prosił był o dokładne fotki kabli jakie dochodzą do tych kostek .
Uprzedze pytania i sugestie i powiem że czytałem to co wyżej napisaliście, jednak nic z tym zrobić nie moge bo ja nie mam kabli prawie wcale , a jesli są to pomotane .

Jeśli ktoś rozbiera właśnie probka (np. wiesiek ) to bardzo bym prosił o takie fotki .


pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

Na Twoją prośbę z innego wątku

:arrow: Obrazek
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

davidlive pisze: Jak zobaczyłem partactwo jakiego dopuścił się poprzedni właściciel to mi ręce opadły :evil: :evil:

szkoda że nie porobiłem fotek mojej instalacji elektrycznej,zaraz po kupnie Probka,to zobaczyłbyś jak to może wyglądać....w drzwiach,pod tylnymi boczkami tapicerki,wszystkie kable miały "wycięte "wtyczki...do dzisiaj jeszcze wszystkiego nie podłączyłem....,ale dzięki Maciejowi,a konkretnie dzieki Jego Probkowi uruchomiłem pasy....trwało to prawie dwa tygodnie,ale działają do dzisiaj.... :lol: :lol: :lol:
Ford Probe 2.2GT - szary metalic
Ford Probe 2.0 - czerwony
Ford Probe 2.2GL - czerwony - był
Ford Probe 2.2GT - czerwony - był
Ford Probe 2.2GT - żółtek- rozbity :(
Ford Probe 2.0 automat - granat metalic -był
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Maciucha pisze:Na Twoją prośbę z innego wątku

:arrow: Obrazek
Nie mialem teraz czasu grzebać przy pasach bo bylem zalatany ale jak to ma być schemat pasów elektrycznych to ja widocznie czytać nie umiem .

Power seats jak nazwa mówi "siedzenia mocy" czy po prostu siedzenia elektryczne , a po co mi taki schemat jak mi potrzebny ten od pasów a nie od siedzen to mi akurat działa .

więc prosze o schemat pasów elektrycznych .


pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”