Car audio - propozycje, pomysły ?

Awatar użytkownika
karolo
Posty: 1071
Rejestracja: 2008-01-10 19:12
Samochód: sluzbowy
Galeria: viewtopic.php?t=13872
Lokalizacja: Opatów
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: karolo »

Na ile stroisz skrzynke i jaki litraz?
było:
2.5 v6 Kl-Ze 93 Usa
2.2 GT 91 Usa

Bylo GSX-R 1100 oil cooled :twisted: jest Gsx 1300R :twisted: :twisted:

Ja jestem nikim ,wyrywam tylko chwasty, chwasty co przeszkadzają żyć drugim....
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: Dee Jay »

Karolku a myslałeś coś nad moją nietypową skrzynką :mrgreen:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
karolo
Posty: 1071
Rejestracja: 2008-01-10 19:12
Samochód: sluzbowy
Galeria: viewtopic.php?t=13872
Lokalizacja: Opatów
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: karolo »

Luzik :D :D
bedzie glosnik to sie policzy i potem na spokojnie sie uklepie hehe bedzie wyzwanie cos tak czuje :D ale da sie rade.
Ja od pon zaczne chyba odsluchy helonka. Jak tak patrze na niego to zal serce sciska ze sie tak marnuje :(
było:
2.5 v6 Kl-Ze 93 Usa
2.2 GT 91 Usa

Bylo GSX-R 1100 oil cooled :twisted: jest Gsx 1300R :twisted: :twisted:

Ja jestem nikim ,wyrywam tylko chwasty, chwasty co przeszkadzają żyć drugim....
Awatar użytkownika
kremat0r
Posty: 147
Rejestracja: 2008-07-15 20:40
Samochód: Igen 2.2T Czerwień
Lokalizacja: Poznań

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: kremat0r »

Będzie 100L @ 35Hz typowo do mocnego bitu :) Port szczelinowy. Na poczatęk wpadnie sama skrzynia do bagażnika, może przyjdzie mi jakaś koncepcja zabudowy 8)
Ford Probe 2.2GT 1991
Przelot 2,5" + mugen
Bov Properfect typ1
Awatar użytkownika
karolo
Posty: 1071
Rejestracja: 2008-01-10 19:12
Samochód: sluzbowy
Galeria: viewtopic.php?t=13872
Lokalizacja: Opatów
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: karolo »

No to powinno byc mocno i dosc nisko :D jakiej grubosci mdf kupiles?? W poprzedniej paczce mialem 22mm i bylo git. Czym obijasz skrzynke??
było:
2.5 v6 Kl-Ze 93 Usa
2.2 GT 91 Usa

Bylo GSX-R 1100 oil cooled :twisted: jest Gsx 1300R :twisted: :twisted:

Ja jestem nikim ,wyrywam tylko chwasty, chwasty co przeszkadzają żyć drugim....
Awatar użytkownika
axl2000
Posty: 43
Rejestracja: 2007-05-08 19:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa, Górce

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: axl2000 »

Mam pytanko za 100pkt i prosze nie krzyczcie za mocno :) Probka jeszcze nie mam, ale się szykuje więc audio też można poszukać, w domu leży mi niski model Kenwooda (W312AY) nóweczka, ale brakuje mi głośników, jakie proponujecie 2 średnio-nisko + piszczałki do przednich drzwi? Chciałbym się zorientować w cenach bo na allegro można znaleźć coś i za 100zł ;) Aha dodam, że suba nie chce a muzyka to głównie hard rock i gitarowe pitolenie typu Santana.
Obrazek
Awatar użytkownika
karolo
Posty: 1071
Rejestracja: 2008-01-10 19:12
Samochód: sluzbowy
Galeria: viewtopic.php?t=13872
Lokalizacja: Opatów
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: karolo »

Piszczalki?????????? :D hahahahaha oj takiego okreslenia nie widzialem hehe az mi tel z reki wypadl :D
a tak odpowiadajac na pyt to za 100zl to kupic sredniej jakosci same TWEETERY (czyt. Piszczalki)
jezeli przymierzasz sie do audio to najpierw pociag nowe kable,wytlumienie drzwi (odczuwalna zmiana dzwieku juz na seryjnych glosnikach)a potem lajtowy piecyk (zaden blałpunk a allejaja za 100zl) kable sygnalowe,dobre kable zasilajace, jezeli jakis subik do 500rms to kondzik."grajacy" zestaw przedni kupisz juz od ok 200zeta.
Lajtowe audio z dzwiekiem w miare to tysiak lajtem przerzuca.Na Twoim miejscu (jezeli masz kase na auto) to szukalbym piecyka na przod bo na alle.. sie trafiaja okazje a potem stopniowo szukac reszty komponentow.
Jak cos to drukuj postaramy sie tu pomoc :D
było:
2.5 v6 Kl-Ze 93 Usa
2.2 GT 91 Usa

Bylo GSX-R 1100 oil cooled :twisted: jest Gsx 1300R :twisted: :twisted:

Ja jestem nikim ,wyrywam tylko chwasty, chwasty co przeszkadzają żyć drugim....
Awatar użytkownika
kremat0r
Posty: 147
Rejestracja: 2008-07-15 20:40
Samochód: Igen 2.2T Czerwień
Lokalizacja: Poznań

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: kremat0r »

Wszystkie ścianki 18mdf ale kombinuje co zrobić z frontem , chyba dam jeszcze jedna 18 i spiłuje na okrągło wylot BR :)
Dojdą jeszcze wzmocnienie na ściankach , wiec wszystko będzie OK
Ford Probe 2.2GT 1991
Przelot 2,5" + mugen
Bov Properfect typ1
Awatar użytkownika
karolo
Posty: 1071
Rejestracja: 2008-01-10 19:12
Samochód: sluzbowy
Galeria: viewtopic.php?t=13872
Lokalizacja: Opatów
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: karolo »

Przednia daj podwojna w takim razie, szkoda ze juz kupiles ten mdf,mogles rownie dobrze zapakowac wiorowke 22mm lub 25mm i byloby tez git :D
było:
2.5 v6 Kl-Ze 93 Usa
2.2 GT 91 Usa

Bylo GSX-R 1100 oil cooled :twisted: jest Gsx 1300R :twisted: :twisted:

Ja jestem nikim ,wyrywam tylko chwasty, chwasty co przeszkadzają żyć drugim....
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: Dee Jay »

axl2000 pisze:Mam pytanko za 100pkt i prosze nie krzyczcie za mocno :) Probka jeszcze nie mam, ale się szykuje więc audio też można poszukać, w domu leży mi niski model Kenwooda (W312AY) nóweczka, ale brakuje mi głośników, jakie proponujecie 2 średnio-nisko + piszczałki do przednich drzwi? Chciałbym się zorientować w cenach bo na allegro można znaleźć coś i za 100zł ;) Aha dodam, że suba nie chce a muzyka to głównie hard rock i gitarowe pitolenie typu Santana.

http://allegro.pl/item462096269_hertz_e ... el_ii.html
Dobry wybór w stosunku jakość cena

Do tego, wzmak przygotuj odpowiednio drzwi i wymień kable jak pisał karol a będziesz zadowolony
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
kremat0r
Posty: 147
Rejestracja: 2008-07-15 20:40
Samochód: Igen 2.2T Czerwień
Lokalizacja: Poznań

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: kremat0r »

karolo pisze:Przednia daj podwojna w takim razie, szkoda ze juz kupiles ten mdf,mogles rownie dobrze zapakowac wiorowke 22mm lub 25mm i byloby tez git :D
Za dużo paczek robiłem już z tego syfu . Już więcej wiórówki nie ruszam, tak samo sklejki. Tylko MDF , a 18mm ma najlepszy stosunek ceny/przydatnośći/wagi
Front raczej będzie podwójny , zobaczmy jak paczka będzie się zachowywać podczas odsłuchu.
Ford Probe 2.2GT 1991
Przelot 2,5" + mugen
Bov Properfect typ1
Awatar użytkownika
karolo
Posty: 1071
Rejestracja: 2008-01-10 19:12
Samochód: sluzbowy
Galeria: viewtopic.php?t=13872
Lokalizacja: Opatów
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: karolo »

Moja pod sonica byla z 22mm mdfu i byla spoko,tyle ze ciezka skubana.
Aktualnie mam 120l@45hz z 22mm wiorowki i jest wagowo podobna a praktycznie 2x wieksza :)
generalnie mdf o grubosci 22,25 jest juz drogi a pozatym trudno osiagalny. Ja tam klepie z wiory :) obija sie i tak kazda pake wiec bez stresowo hehe
było:
2.5 v6 Kl-Ze 93 Usa
2.2 GT 91 Usa

Bylo GSX-R 1100 oil cooled :twisted: jest Gsx 1300R :twisted: :twisted:

Ja jestem nikim ,wyrywam tylko chwasty, chwasty co przeszkadzają żyć drugim....
Awatar użytkownika
kremat0r
Posty: 147
Rejestracja: 2008-07-15 20:40
Samochód: Igen 2.2T Czerwień
Lokalizacja: Poznań

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: kremat0r »

MDF 18mm też się spisze , trochę paczek już zrobiłem i nie było kłopotu. Poza tym skrzyni z Soniciem nie mogę podnieść a co dopiero jakby była z grubszej płyty.
Mam nadzieję że kaska wpadnie jak najszybciej i będzie można się delektować delikatnym pomrukiem basu :twisted:
Ford Probe 2.2GT 1991
Przelot 2,5" + mugen
Bov Properfect typ1
Awatar użytkownika
karolo
Posty: 1071
Rejestracja: 2008-01-10 19:12
Samochód: sluzbowy
Galeria: viewtopic.php?t=13872
Lokalizacja: Opatów
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: karolo »

No mdf ciezki jest.Moja z sonica paczka chyba 30kg wazyla hehe dochodzilo 15kg glosnika i tez lekko nie bylo.Tera podobna waga bedzie bo paczka z 25 wazy i 24kg glosnik hehe
było:
2.5 v6 Kl-Ze 93 Usa
2.2 GT 91 Usa

Bylo GSX-R 1100 oil cooled :twisted: jest Gsx 1300R :twisted: :twisted:

Ja jestem nikim ,wyrywam tylko chwasty, chwasty co przeszkadzają żyć drugim....
Awatar użytkownika
axl2000
Posty: 43
Rejestracja: 2007-05-08 19:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa, Górce

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: axl2000 »

Dee Jay pisze:
http://allegro.pl/item462096269_hertz_e ... el_ii.html
Dobry wybór w stosunku jakość cena

Do tego, wzmak przygotuj odpowiednio drzwi i wymień kable jak pisał karol a będziesz zadowolony
http://allegro.pl/item467659565_helix_6 ... x_f_v.html - bardziej skłaniałbym się ku tym głośniczkom ze względu na cenę (co o nich sądzicie? ten resor wytrzyma pare lat?), Hertze i ich kolorek to dla mnie wiocha mimo jakości dźwięku :) (no offence), a i nie chce zadnego wzmaka, muzy słucham cicho raczej, a nie raz przekonałem sie że audio BEZ wzmaka podłączone tylko pod radyjko moze byc bardzo przyzwoite :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Furious
Posty: 168
Rejestracja: 2008-06-01 14:30
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13950
Lokalizacja: Pabianice/Łask

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: Furious »

Ja mam takie na przodzie. Plastiki latają :) Bass też przyzwoity. Przydałoby się wygłuszenie drzwi i powinno być dobrze. Jakość wykonania też przyzwoita 2 lata powinny posłużyć. Co do montażu to nie obejdzie się bez palcówki (bez skojarzeń) albo szlifierki. Tylne zostawiłbym bez zmian tylko pociągnął do nich lepsze kable.
Czarny Ford Probe (USA) II 2.5L V6 93r
Jeżeli nie podoba ci się mój styl jazdy - zejdź z chodnika
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: Dee Jay »

axl2000 pisze: Hertze i ich kolorek to dla mnie wiocha mimo jakości dźwięku :)
tym tekstem to mnie rozwaliłeś
:slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
axl2000
Posty: 43
Rejestracja: 2007-05-08 19:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa, Górce

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: axl2000 »

:D hehe no cóż, nienawidze pomarańczowego koloru ;) EOT :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Astro
Posty: 617
Rejestracja: 2007-05-02 22:42
Galeria: viewtopic.php?t=12878
Lokalizacja: Vault 101

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: Astro »

Furious pisze:Ja mam takie na przodzie. Plastiki latają :) Bass też przyzwoity. Przydałoby się wygłuszenie drzwi i powinno być dobrze. Jakość wykonania też przyzwoita 2 lata powinny posłużyć. Co do montażu to nie obejdzie się bez palcówki (bez skojarzeń) albo szlifierki. Tylne zostawiłbym bez zmian tylko pociągnął do nich lepsze kable.
Wygłuszenie drzwi poprawia nawet brzmienie przy seryjnych głośnikach. Polecam się do tego przyłożyć, Ja w niebieskim robiłem po łepkach i nie było to to na co liczyłem.
Co do latających plastików to proponuję wygłuszyć je taką zieloną pianką - kładzie się ją pod panele - tanie a skuteczne.

Co do wzmacniacza to nie trzeba głośno słuchać muzyki żeby odczuć różnicę w graniu "z" i "bez" wzmacniacza.
Ford probe 2,5 KLZE
My definition is High Definition.
Awatar użytkownika
I_Mat
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-02 16:26
Samochód: brak
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski Kraków

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: I_Mat »

axl2000 pisze:
Dee Jay pisze:
http://allegro.pl/item462096269_hertz_e ... el_ii.html
Dobry wybór w stosunku jakość cena

Do tego, wzmak przygotuj odpowiednio drzwi i wymień kable jak pisał karol a będziesz zadowolony
http://allegro.pl/item467659565_helix_6 ... x_f_v.html - bardziej skłaniałbym się ku tym głośniczkom ze względu na cenę (co o nich sądzicie? ten resor wytrzyma pare lat?), Hertze i ich kolorek to dla mnie wiocha mimo jakości dźwięku :) (no offence), a i nie chce zadnego wzmaka, muzy słucham cicho raczej, a nie raz przekonałem sie że audio BEZ wzmaka podłączone tylko pod radyjko moze byc bardzo przyzwoite :)
Nie wiem jak z wytrzymałością na długą eksploatację, ale odnośnie samych głośników to są to na dzisiaj najczęściej polecane głośniki z zakresu cenowego do 250zł. Tweeter nie męczy jak w hertzach np., kick niezły (jest to dosyć uniwersalny zestaw) i gra bardzo dobrze juz przy samym radiu (co nie znaczy, ze gdyby je popędzić takimi prawdziwymi 40W to nie było by lepiej :wink: )
bardzo kapryśna I GT'90: jak człowiek, ma swoje złe i jeszcze gorsze dni
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: Dee Jay »

Nie przesadzać z tymi tweeterami hertzów. :wink: Fakt że są ostrzejsze niż Helixy ale wcale nie męczą przy odsłuchu jak piszą nieraz na necie. Grają bardzo naturalnie i spokojnie a nie metalicznie i ostro jak większość i nie zauważyłem by męczyły a wypadło by to dobrze przy muzyce jak santanowska gitara. Helixy owszem w tej półce cenowej są dobre ale zważywszy że w podobnej półce cenowej można nabyć boshmanna czy magnata to nietrudne. Ja bym dobierał kasy kupił lepszy zestaw i wytłumił drzwi.

A jak już coś w niższej kasie to lepiej SL niż Helix
http://allegro.pl/item466517881_sinusli ... ielce.html
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
I_Mat
Posty: 106
Rejestracja: 2006-06-02 16:26
Samochód: brak
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski Kraków

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: I_Mat »

Jeszcze co do przodu low-end to znalazłem taką aukcję http://allegro.pl/item473226910_kicx_6_ ... _cena.html - wg. mnie cena rewelacyjna, napisałem też do osoby która kupiła ten zestaw, oto odpowiedź:
(...)wykonanie głośników naprawdę fajne chrom porządny magnes membrana z jakiegoś tworzywa i zawieszenie gumowe wysoki ton na magnesie neodymowym z kopułka jedwabna grac bardzo fajnie gra wysoki ton bardzo szczegółowo i nawet za zbyt natarczywie jak dla mnie ale bardzo fajnie ogólnie średni i niski bardzo dobrze odwzorowany ogólnie całość gra dobrze i powiedział bym ze nawet trochę audiofil izmem "śmierdzi" (...) teraz w nowym samochodzie mam pioniery 13 cm średnicy dwudrożne no i powiem ze te kicx'y naprawdę o niebo lepiej grały no ale tez są większe napędzane radiem lg 4 razy 50 wat w rzeczywistości 4 razy 12 wat ale radziło sobie
Generalnie to ta osoba kupiła ten zestaw, zamontowała i niedługo sprzedała samochód więc prawdopodobnie nawet się nie wygrzały, poza tym odnoszę wrażenie, ze drzwi nawet nie były wytłumione a i radio kiepskawe.
Osobiście mam wielką ochotę zakupić je i przetestować, przypuszczam, że pomimo niższej ceny powinny dawać radę Helixom (tylko pewnie zwrotnica bardzo słaba, bo wysoki ton natarczywy mimo, ze kopułka jedwabna...). Znalazłem je też w jakimś sklepie to cena kształtowała się na poziomie 280zł
----

Dodam, ze jak rozmawiałem ze sprzedającym to może sprzedać głośniki od ręki za 160 lub 165zł z przesyłką (+ posiada większą ilość)
bardzo kapryśna I GT'90: jak człowiek, ma swoje złe i jeszcze gorsze dni
Awatar użytkownika
kremat0r
Posty: 147
Rejestracja: 2008-07-15 20:40
Samochód: Igen 2.2T Czerwień
Lokalizacja: Poznań

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: kremat0r »

No sprzęt prawie kompletny :)
Głośnik Sonic 15
Radio Alpine 9812RB :twisted:
Wzmak : Prawdopodobnie Orion 8002 albo z braku kasy Carpower 1/1000

Edit. No to Carpower 1/1000D kupiony

Na razie sprzęt lata na 4ohm i powiem że ładnie trzepie autem. Aktualnie walczę z tylną półką, tablicą rejestracyjną i plastikami, jak się uporam to podłączam na 1ohm :twisted:
Ford Probe 2.2GT 1991
Przelot 2,5" + mugen
Bov Properfect typ1
Awatar użytkownika
karolo
Posty: 1071
Rejestracja: 2008-01-10 19:12
Samochód: sluzbowy
Galeria: viewtopic.php?t=13872
Lokalizacja: Opatów
Kontakt:

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: karolo »

Jak z pradem?? Duze spadki??? Drgan raczej nie wyeliminujesz hehe
było:
2.5 v6 Kl-Ze 93 Usa
2.2 GT 91 Usa

Bylo GSX-R 1100 oil cooled :twisted: jest Gsx 1300R :twisted: :twisted:

Ja jestem nikim ,wyrywam tylko chwasty, chwasty co przeszkadzają żyć drugim....
Awatar użytkownika
kremat0r
Posty: 147
Rejestracja: 2008-07-15 20:40
Samochód: Igen 2.2T Czerwień
Lokalizacja: Poznań

Re: Car audio - propozycje, pomysły ?

Post autor: kremat0r »

Z prądem na razie spoko, zobaczę dokładnie jak podłącze kondensator i zapnę w 1ohm.
Co do drgań to staram się wyeliminować co się da.
Ford Probe 2.2GT 1991
Przelot 2,5" + mugen
Bov Properfect typ1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio”