ParagrafKatowice

Kolekcje fotek.
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: ParagrafKatowice

Post autor: resko »

Nie cbr-ek nie rozumiem takiego podejścia.Auto to auto.Jak niby auto ma ci się odwdzięczyć za coś tam? :P Kupić rzęcha zawsze można tylko po co,szkoda kasy lepiej dołożyć kilka stówek i kupić w lepszym stanie później mniej będzie do zrobienia :wink: A z probe to różnie bywa,wiem sam po sobie,że już więcej nie kupię takiego auta,zrobiłem teraz swoje włożyłem parę złotych ale auto jest teraz ok.Na pewno go nie sprzedam bo jakie pieniądze można dostać za takie auto,mało kto chce coś takiego w garażu trzymać.
Awatar użytkownika
Kayl
Posty: 228
Rejestracja: 2010-04-11 12:21
Samochód: PGT 91 & Civic Ferio & FTO
Galeria: viewtopic.php?t=17494
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: ParagrafKatowice

Post autor: Kayl »

Ja Ciebie koleżanko doskonale rozumiem, sam kupiłem w takim stanie, a nawet pewnie w gorszym niż twój u mnie prawie wszystko było do wymiany i to dosłownie wydałem na auto 1200 zł a włożyłem w niego jeszcze 4 tys. :) i jeszcze kupa rzeczy jest do zrobienia
Obrazek
Awatar użytkownika
ParagrafKatowice
Posty: 89
Rejestracja: 2006-11-23 01:16
Samochód: Forduś Probuś , 95' 2,5 GT USA
Galeria: viewtopic.php?t=11892
Lokalizacja: Katowice

Re: ParagrafKatowice

Post autor: ParagrafKatowice »

-- oryginalny post 2012-01-07 23:13 --
resko pisze:Nie cbr-ek nie rozumiem takiego podejścia.Auto to auto.Jak niby auto ma ci się odwdzięczyć za coś tam? :P Kupić rzęcha zawsze można tylko po co,szkoda kasy lepiej dołożyć kilka stówek i kupić w lepszym stanie później mniej będzie do zrobienia :wink: A z probe to różnie bywa,wiem sam po sobie,że już więcej nie kupię takiego auta,zrobiłem teraz swoje włożyłem parę złotych ale auto jest teraz ok.Na pewno go nie sprzedam bo jakie pieniądze można dostać za takie auto,mało kto chce coś takiego w garażu trzymać.

Nie rozumiesz bo nie czujesz "sentymentu" do auta , skoro auto jak auto to nie trzeba było wsadzać parę groszy tylko sprzedać , dołożyć kilka stówek i kupić w lepszym stanie a później MIEĆ NADZIEJĘ że mniej będzie do zrobienia . A ja mojego nie mam zamiaru sprzedać nie ze względu na to jakie pieniądze można dostać za takie auto tylko ze względu na sentyment :mrgreen: I właściwie wydaje mi się że dużo właścicieli Probe musi mieć jakieś "uczucia" do swoich aut bo w przeciwnym razie kupili by coś mniej paliwożernego i mniej awaryjnego - któryś s Forumowiczów ma bądź miał taki fajny opis : NO PROBE NO PROBLEM a Forumowicz CBR Yest Probe yest problem i te opisy świetnie to obrazują :D

-- dodano 2012-01-07 23:16 --
Garett pisze:Ja Ciebie koleżanko doskonale rozumiem, sam kupiłem w takim stanie, a nawet pewnie w gorszym niż twój u mnie prawie wszystko było do wymiany i to dosłownie wydałem na auto 1200 zł a włożyłem w niego jeszcze 4 tys. :) i jeszcze kupa rzeczy jest do zrobienia
To tak z ciekawości - też sentyment jak w moim przypadku czy inny powód ? :D Dobrze wiedzieć że nie ja jedna kupuję rzęcha :slon: :slon: :slon:
Probuś po reanimacji śmiga aż miło :-)
Awatar użytkownika
Kayl
Posty: 228
Rejestracja: 2010-04-11 12:21
Samochód: PGT 91 & Civic Ferio & FTO
Galeria: viewtopic.php?t=17494
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: ParagrafKatowice

Post autor: Kayl »

taki sentyment i zarazem obietnica ...mojemu dziadkowi obiecałem że go zrobie, pierwszego Probe właśnie od niego dostałem i powiedziałem mu, że tego czarnego naprawie i będę nim jeździł, to mój ogólnie 2-gi Probe, ale pierwszy GT i strasznie sie w nim zakochałem, ma dusze i przekonałem sie o tym, co mi wyprawiał :) ile nerwów przez niego zjadłem, a czasu ile przy nim spędziłem to nawet nie powiem, kolega Brolly nawet sie ze mnie śmiał co za rzęcha kupiłem, że to dużo pali i wgl. ale jak sie przekonał co to za samochód, to sam sobie takiego sprawił i myśle, że też jest z niego szczęśliwy, choć dużo jeszcze do włożenia jest w mojego to i tak choćby nie wiem co, nie poddam się, ile to nocy nie przespanych miałem przez niego, ile kłótni z byłą dziewczyną , że ważniejszy od niej był Probe :D ile kłótni z mamą i wgl... i tak nigdy za nic w świecie go nie oddam :D tak jestem do niego przywiązany :) a ile ludzi mi zazdrościło i mi dogryzali to już nawet nie będę mówił...
Obrazek
Awatar użytkownika
Czarls
Posty: 125
Rejestracja: 2011-12-14 21:50
Samochód: Probe 2.2 GT 89.Genesis Coupe 2.8 Rspec MY12
Galeria: viewtopic.php?t=19767
Lokalizacja: Wodzisław Świętokrzyskie :) gg 118873
Kontakt:

Re: ParagrafKatowice

Post autor: Czarls »

Witaj w klubie ja też to auto mam bo darze je sentymentem nie tylko z samego faktu że to Probe i mi się podoba ale też z innych pobudek.
Wiem że osiągając mój cel czyli doprowadzenia go do stanu idealnego zajmie mi to kupę czasu a koszta jakie poniosę przewyższą kilkukrotnie wartość teoretyczną auta.

Na szczęście z tego co tu już zauważyłem to jest tu paru pasjonatów który nie traktują tego auta jak toczydełka które ma ich przewozić z punktu A do punktu B tylko zdecydowanie coś więcej niż zwykłe auto.
Dla mnie jest niezwykłe i z moim wiąże się pewna historia pierwszy raz zobaczyłem dokładnie to auto to które teraz posiadam jako smark który zobaczył bolid a jak mnie nim przewieziono to czułem się jak w rakiecie kosmicznej.
Do tej pory nie zapomnę pierwszej reakcji jak do niego wsiadłem jak pasy mi się same zapięły.Miałem wtedy ledwie 8 lat ale do tej pory pamiętam ten dzień.
W końcu przyszedł ten czas że ja stałem się właścicielem , właśnie tego samego auta do którego wsiadłem jako taki mały chłopiec.
Dla mnie to auto jest czymś więcej niż czterema kółkami i kierownicą ono po prostu ma to coś co przyćmiewa resztę moich samochodów.
Ostatnio zmieniony 2012-01-07 23:55 przez Czarls, łącznie zmieniany 1 raz.
Wolnossąca to może być kobieta>>>> no turbo no fan :D

http://www.facebook.com/pages/Wodzis%C5 ... 6459936117
Awatar użytkownika
Basia
Klubowicz
Posty: 3520
Rejestracja: 2009-04-07 21:35
Samochód: Ford Probe II gen. 2.0 i Seat Ibiza 1.0
Lokalizacja: Szczecin

Re: ParagrafKatowice

Post autor: Basia »

I jest tu grono właśnie takich osób, które bez względu na koszty i czas chcą doprowadzić probe do stanu idealnego... :)
I niech mówią co chcą, że po co jeżdżę takim starym autem i ładuję w niego pieniądze.
Wystarczy czasem przechodzień, który się za nim obejrzy - i wiem, że warto. I jest to takie małe uczucie satysfakcji - że ktoś się ogląda za tym moim starym złomkiem ;)
Kiedyś przyjdzie taki czas, że zrobię go porządnie, nic nie będzie stukać ani pukać, a lakier będzie się świecił jak psu... ;)
I tego Tobie życzę Paragrafku - cierpliwości i wytrwałości, a przy tym dużo pieniędzy ;)
Ale w pasję warto ładować :D
Awatar użytkownika
ParagrafKatowice
Posty: 89
Rejestracja: 2006-11-23 01:16
Samochód: Forduś Probuś , 95' 2,5 GT USA
Galeria: viewtopic.php?t=11892
Lokalizacja: Katowice

Re: ParagrafKatowice

Post autor: ParagrafKatowice »

Kochaaaaniiii jesteście tu Wszyscy :-D :-D :-D :-D :-D :-D I właśnie dlatego Drogi Kolego Resko postanowiłam władować kilka tyś w rzęcha . Bo dla mnie to nie tylko auto , to pasja , marzenia , uczucia , wspomnienia - też pierwszy raz jechałam Probe jako dziecko , brat miał czarne 2,2 GT z czerwoną tapicerką , zdziwione spojrzenia - jak czasem stary rzęch pokazuje pięknym , nowym autkom co potrafi , to duma ze mogło być na złomie a będzie jeszcze długo i mam nadzieję szczęśliwie wozić panci dupcię :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
P.S Basiu nasze złomki przeżyją i prześcigną niejeden "nowszy" model , czego Tobie i wszystkim Forumowiczom życzę :slon:
Probuś po reanimacji śmiga aż miło :-)
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10623
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: ParagrafKatowice

Post autor: Kocureq »

Nic tylko życzyć powodzenia :)
Awatar użytkownika
ParagrafKatowice
Posty: 89
Rejestracja: 2006-11-23 01:16
Samochód: Forduś Probuś , 95' 2,5 GT USA
Galeria: viewtopic.php?t=11892
Lokalizacja: Katowice

Re: ParagrafKatowice

Post autor: ParagrafKatowice »

Kocureq pisze:Nic tylko życzyć powodzenia :)
Życzcie powodzenia mojemu mechanikowi bo w piątek przeze mnie w pracy był - nie dałam mu żyć i nawet świeto nie pomogło hihi Ale rozrusznik zrobiony i prowadnica szyby też no i generalny przegląd więc wiem na czym stoję - a potem mógł jechać do domu :twisted: Michałku pozdrawiam - wiem że czasem czytasz Forum :slon: :1111_hello:
Probuś po reanimacji śmiga aż miło :-)
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10623
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: ParagrafKatowice

Post autor: Kocureq »

Jak czyta to niech się odezwie, pewnie paru klientów mu się trafi :)
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: ParagrafKatowice

Post autor: resko »

Ty jednak jesteś zakręcona pozytywnie zakręcona :D Mam nadzieję,że nie zraziłem Ciebie do siebie bo nie to miałem na celu.Ty jednak kochasz swoje auto,mąż czasami nie jest zazdrosny?Bo ja bym był :P Życzę ci powodzenia z naprawą szczerze i jeżeli będziesz coś potrzebowała do auta jakieś części to pisz do mnie mam kilka drobiazgów a w zasadzie całe auto na części.Powodzenia koleżanko :wink: Daj jakieś fotki jak wygląda twój skarb
Awatar użytkownika
ParagrafKatowice
Posty: 89
Rejestracja: 2006-11-23 01:16
Samochód: Forduś Probuś , 95' 2,5 GT USA
Galeria: viewtopic.php?t=11892
Lokalizacja: Katowice

Re: ParagrafKatowice

Post autor: ParagrafKatowice »

Resko tak łatwo to ja się do ludzi nie zrażam :D Większość z nas ma nierówno pod sufitem że ładuje kasę w stare rzępy i jeszcze ich to cieszy :mrgreen: Ty zrobiłeś to samo więc jak rozumiem chciałeś przestrzec mnie przed błędem ale się nie udało :slon: :slon: :slon: :slon:
Na dzień dzisiejszy potrzebuję szybę przednią , tylną piastę i zaciski tył a reszta będzie nowa :D Fotki miałam zrobić ale Michał-mechanik zadzwonił że pacjent może przyjechać wcześniej niż się umawialiśmy więc zaraz smigłam na warsztat - zrobię w poniedziałek :D
A mąż myśli nad rozwodem :twisted: - żartuję oczywiście , na szczęście dzielnie to wszystko znosi :slon: :slon: :slon:
Pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen:
Probuś po reanimacji śmiga aż miło :-)
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: ParagrafKatowice

Post autor: Patryk- »

Basia pisze:Patryś - no weź się naucz cytować...
Ja tego nie pisałam :P
nie wiem jak to zrobiłem :) śpieszyłem się i pisałem na biegu :mrgreen:
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: ParagrafKatowice

Post autor: 2Ya »

Mój podziw wobec twojego uporu oraz zawziętości i konsekwencji Aniu, jest fenomenalnie z*a*j*e*b*i*s*t*y :D
Obrazek
Awatar użytkownika
ParagrafKatowice
Posty: 89
Rejestracja: 2006-11-23 01:16
Samochód: Forduś Probuś , 95' 2,5 GT USA
Galeria: viewtopic.php?t=11892
Lokalizacja: Katowice

Re: ParagrafKatowice

Post autor: ParagrafKatowice »

2Ya pisze:Mój podziw wobec twojego uporu oraz zawziętości i konsekwencji Aniu, jest fenomenalnie z*a*j*e*b*i*s*t*y :D

A dziękuję :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak przy okazji autko nadal na warsztacie bo : najpierw chłodnica poszła , potem check engine wyswietlił kłopot w Vrisami ( kod 41 i 46 ) , a teraz ... uszczelka pod głowicą poszła . Ale się nie poddaję , uszczelki kupione i założone , głowice splanowane , teraz tylko złożyć całość i zrobić porządek z elektryką bo szwankuje :D :D :D :D



Michaś-mechanik DZIĘKUJĘ za robotę płatną na raty bo inaczej to byłby mój finansowy koniec hihi :slon: :slon: :slon: :slon:





Wyjadę Probaczkiem jak juz ciepło będzie :D
Ale to wszystko nic , najważniejsze ze złom mu nie grozi i zajmuje się nim Fachowiec :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A jak na razie wpadam na warsztat w odwiedziny do Probusia :twisted:
Probuś po reanimacji śmiga aż miło :-)
Awatar użytkownika
Basia
Klubowicz
Posty: 3520
Rejestracja: 2009-04-07 21:35
Samochód: Ford Probe II gen. 2.0 i Seat Ibiza 1.0
Lokalizacja: Szczecin

Re: ParagrafKatowice

Post autor: Basia »

Podobnie jak 2Ya - gratuluję samozaparcia ;)

Ale rozumiem - miłość i te sprawy ;)
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: ParagrafKatowice

Post autor: 2Ya »

No i nie wiem jak Ty Basiu, ale ja jeszcze muszę przyznać, iż Ania ma fenomenalnie z*a*j*e*b*i*s*t*e*g*o pAŁera i to "coś" w sobie, co emanuje nad tymi literkami tutaj, "coś" co można nazwać, tym "czymś", co powinien mieć każdy prawdziwy pasjonata/ka :D

Apropo miłośći :twisted: Aniu tak hipotetycznie jak przypadkiem, kiedyś byś była "wolna", to daj znać proszę :mrgreen: :wink: :mrgreen:

Normalnie czytając takie posty, czuję zew wiosny radosny i nie mogę się doczekać , kiedy zakwitną sosny :mrgreen:

Więc motywacyjnie wiosennie :idea:

http://www.youtube.com/watch?v=ijw7RBzhtX8

Choć nie ma jak stary dobry oryginał ;)

;)

Pozdroo :scramble
Obrazek
Awatar użytkownika
ParagrafKatowice
Posty: 89
Rejestracja: 2006-11-23 01:16
Samochód: Forduś Probuś , 95' 2,5 GT USA
Galeria: viewtopic.php?t=11892
Lokalizacja: Katowice

Re: ParagrafKatowice

Post autor: ParagrafKatowice »

2Ya pisze: Apropo miłośći :twisted: Aniu tak hipotetycznie jak przypadkiem, kiedyś byś była "wolna", to daj znać proszę :mrgreen: :wink: :mrgreen:
Będę pamiętać o propozycji 2Ya hahaha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Słuchajcie kochani ,Probaczkiem w końcu JEŻDŻĘ , i to jeszcze jak , po wymianie uszczelek i splanowaniu głowic klopot z falującymi obrotami znikł , z gasnącym silnikiem też :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon:

Właściwie to z mechaniki niewiele zostało do zrobienia ale z elektryką mam cuda na kiju dosłownie .... Np. przy zamykaniu szyby radio mi się wycisza a po podłączeniu oświetlenia wew. nawiew mam tylko na szybę hahaha :mrgreen:
No nic , teraz elektryka do zrobienia a za 2-3 miesiące jak się uda to mu odświeze cały lakier , wypiorę tapicerkę itp itd :mrgreen:
P.S Znacie jakiegoś dobrego elektryka w Katowicach badź okolicy ? Bo na razie walczy z tym mój kolega podpierając się schematami ale nie wiadomo czy mu sie uda :lol:
Probuś po reanimacji śmiga aż miło :-)
Awatar użytkownika
Basia
Klubowicz
Posty: 3520
Rejestracja: 2009-04-07 21:35
Samochód: Ford Probe II gen. 2.0 i Seat Ibiza 1.0
Lokalizacja: Szczecin

Re: ParagrafKatowice

Post autor: Basia »

No to gratuluję i cieszę się, że Ford wraca już do zdrowia :)

Oby tak dalej :1111_ok:
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10623
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: ParagrafKatowice

Post autor: Kocureq »

Nawiew na szybę to pneumatyka, może wężyki się odczepiły jak robili oświetlenie :)
Awatar użytkownika
ParagrafKatowice
Posty: 89
Rejestracja: 2006-11-23 01:16
Samochód: Forduś Probuś , 95' 2,5 GT USA
Galeria: viewtopic.php?t=11892
Lokalizacja: Katowice

Re: ParagrafKatowice

Post autor: ParagrafKatowice »

-- oryginalny post 2012-03-13 16:05 --

najlepsze jest to ze "normalni" elektrycy jak słyszą Ford Probe to mówią jasne nie ma problemu , ale jak juz widzą na własne oczy to mówią oj .. nie ... :evil: A moze to tylko z moim Probaczkiem tak jest ?






No więc tak , Probuś śmiga , ma założoną instalację gazową LOVATO z którą ja na razie nie mam żadnych problemów ( od 4 m-c , spalanie 14 litrów po mieście , jazda "niespokojna :mrgreen: ) , gazownika mam kilometr od siebie więc pod ręką w razie czego , bardzo fajny i konkretny facet zresztą :D
Namiary na elektryków co mają pojęcie o Probaczkach też mam gdyby ktoś potrzebowal :D
Właściwie wszystkie usterki usunięte , tyle że "nowa"-używana szyba pękła i padła chłodnica klimy :twisted:
No i zbieram na lakierowanie ale po tych wszystkich wydatkach oj ... ciężko :twisted:

Jak dojadę do myjni to zrobię fotki może w końcu :mrgreen:

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :1111_ok:
Probuś po reanimacji śmiga aż miło :-)
Awatar użytkownika
modano
Posty: 96
Rejestracja: 2007-07-22 10:43
Samochód: Probe II V6
Galeria: viewtopic.php?t=16692
Lokalizacja: Siemianowice, Polkowice

Re: ParagrafKatowice

Post autor: modano »

właśnie dlatego nie opłaca się wstawiać używanej szyby, no chyba że to boczne. Koszta robocizny 2 razy to połowa nowej szyby. Za 450zł w chorzowie wymieniają przednią szybę do PROBE komplet jak by co.
pozdrawiam
Ford Probe 2,5 V6 sensual styling, steering performance etc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”