włącznik halogenów

Awatar użytkownika
el_talerzos
Posty: 375
Rejestracja: 2005-08-09 20:05
Samochód: model wiadomy,94r 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=7985
Lokalizacja: Łódź - Bournemouth

włącznik halogenów

Post autor: el_talerzos »

Kupiłem niedawno auto które jest wyspsażone w halogeny (zwykłe - pewnie dołożył je poprzedni właśnieciel) i właśnie sie zastanawiam gdzie sie je włącza - podejrzewam że powinien byc jakis dodatkowy włącznik ale nie nie ma - może jakoś je się włącza - jak macie jakies pomysly pomóżcie - i jeszcze jedno pytanko odnośnie podświetleniawłączników podnoszenia szyb (czy oryginalnie te przyciski są podświetlone czy nie - bo nie wiem czy boczki ściągac i szukac jakiejś żaróweczki)

Pozdrawiam

II gen, 94r, 2.0 16V
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

Probe ma seryjne halogeny - z reguly sa wlaczane razem z dlugimi swiatlami. Podswietlania przyciskow na drzwiach nie ma.
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
el_talerzos
Posty: 375
Rejestracja: 2005-08-09 20:05
Samochód: model wiadomy,94r 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=7985
Lokalizacja: Łódź - Bournemouth

Post autor: el_talerzos »

Dzieki wielkie - po woli rozwiazuje wszystkie zagadki
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

nikosnikos pisze:Podswietlania przyciskow na drzwiach nie ma.
Podświetlanie jest, tylko bardzo często jest z nim problem.
U mnie jak kupiłem auto, działała tylko strona od pasażera, a teraz nawet to nie świeci.
Musze się zmobilizować do naprawy. :roll: :lol:
Z tego co wiem są tam takie malutkie żaróweczki jak w starszych radyjkach do podświetlania na 12V.
A żeby się tam dostać to nie trzeba zdejmować boczka, tylko wystarczy delikatnie podważyć panel przełączników i sam wyskoczy, potem odpiąć kostki i wszystko na wierzchu.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

Widac czlowiek cale zycie sie uczy :lol: Nigdy nie widzialem podswietlonych przyciskow otwierania szyb i centralnego :shock: - jutro to sprawdze :wink:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Re: włącznik halogenów

Post autor: Tomasz S »

el_talerzos pisze:Kupiłem niedawno auto które jest wyspsażone w halogeny (zwykłe - pewnie dołożył je poprzedni właśnieciel) i właśnie sie zastanawiam gdzie sie je włącza - podejrzewam że powinien byc jakis dodatkowy włącznik ale nie nie ma - może jakoś je się włącza - jak macie jakies pomysly pomóżcie - i jeszcze jedno pytanko odnośnie podświetleniawłączników podnoszenia szyb (czy oryginalnie te przyciski są podświetlone czy nie - bo nie wiem czy boczki ściągac i szukac jakiejś żaróweczki)

Pozdrawiam

II gen, 94r, 2.0 16V
He He He !!! :lol: :lol: :lol: Dziś byłem na przeglądzie techn. Diagnosta nie mógł pojąć gdzie zapala się halogeny :wink: Nie wyprowadzałem gostka z błędu :lol: :lol: :lol: . Po paru minutach bezskutecznych poszukiwań tajemnego :lol: wyłącznika doszedł do wniosku , że albo są niesprawne albo nie podłączone ... (Pojazd NIESPRAWNY :lol: :lol: :lol: :!: ) . Gdyby to nie była "zaprzyjaźniona" stacja diagnostyczna bardzo bym się wkurzył gdy gostek dał kwity do biura ... W biurze - cóż , kierownik nieźle zarabia na pojazdach z mojej firmy ... (dobrze mnie zna 8) ) ... Oczywiście , wstęplował "SPRAWNY" :wink: :arrow: ...a gdy odjeżdżałem włączyłem halogeny(dodatkowe długie :wink: ) by uświadomić laikowi do czego służą te lampki :lol: :lol: :lol: ... To tyle jeśli chodzi o przegląd 8) :twisted: ... Jeśli chodzi o podświetlanie wyłączników , to jak naj bardziej JEST ... u mnie też z jednej strony przepalona :evil:

:1111_bye:
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Nie zapominajcie o tym, że nasze Probki są wyposażone w światła halogenowe (dalekosiężne), a nie przeciwmgielne, więc nie poszukujmy dodatkowego przełącznika. Załączają się tylko i wyłącznie wraz ze światłami drogowymi (długimi).
Chyba nieliczne były wyposażane w przeciwmgielne, bo tak mi się obiło o uszy.

A Panu "diagnoście" gratuluje spostrzegawczości. :lol: 8)
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Voodoo pisze:
... A Panu "diagnoście" gratuluje spostrzegawczości. :lol: 8)
...albo jej braku :lol: :wink: ... Nie wspominając o podstawach :wink:

A najśmieszniejsze z wszystkiego to to , że to jedna z nowocześniejszych i rygorystycznych stacji w mieście :wink: :roll: :twisted:
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

żaróweczkę w podświetleniu przycisków wymieniłem na diody. Jedynym problemem było zamontowanie rezystorów które niestety muszą wystawać poza obudowę, ale ogólnie schowane są w tapicerce. Żarówki się co chwile przepalają.
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”