ARTYSTYCZNE MALOWANIE SAMOCHODÓW

Awatar użytkownika
QAND
Posty: 97
Rejestracja: 2003-03-24 14:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Dobranowice

ARTYSTYCZNE MALOWANIE SAMOCHODÓW

Post autor: QAND »

Podobno goście malują wszystko na samochodach i motorach. Wrzucilem pare fotek do STREFY ZRZUTU. Kontakt do gościa 503-129-549 Pilch Rafal Biskupice k/Wieliczki woj.Malopolskie.

:arrow: http://fordprobe.pl/upload/index.php?m=&sr_user=73
Awatar użytkownika
QAND
Posty: 97
Rejestracja: 2003-03-24 14:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Dobranowice

Post autor: QAND »

No i co wy na to ???
Awatar użytkownika
amra
Posty: 467
Rejestracja: 2002-11-18 14:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amra »

"ladne" :wink:
szczegolnie "uwolnic orke" chyba na bialym passacie :wink:
amra 2.5 94 V6 24V
Gość

Post autor: Gość »

Jeśli ktoś chce zabajerować coś sobie na aucie podaję namiary:
Grzegorz Drewniak
tel.604 853 665 lub 074/817 73 07
Widziałem jak maluje - koleś jest niezły.
buster
Posty: 56
Rejestracja: 2003-06-30 00:26

Post autor: buster »

Bienias moze walniemy sobie karaiby na lusterkach wygladaja całkiem całkiem. he?
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Airbrushing w Polsce. Szkoly, szkolenia, kursy itp.

Post autor: Pluto »

Heja
Ostatnio zaczelem interesowac sie airbrushingiem. Malowanie artystyczne na samochodach, motocyklach, kaskach itp. Jak bardzo w Polsce jest to rozwiniete? Jak duzo jest firm ktore sie tym zajmuja? Jakie sa ceny i stopien zawansowania prac wykonywanych w kraju?
Szukam szkoly lub osoby ktora zajmuje sie nauczaniem tej techniki w Polsce.
Jestem po technikum mechanicznym i otwieram warsztat blacharsko-lakierniczy po powrocie do kraju i bardzo chcialbym zajac sie tez airbrushingiem.
Jaka jest wasza opinia na ten temat?
W moich okolicach jeszcze nie ma firmy zajmujacej sie tym wiec mialbym szanse to rozwinac.
ObrazekObrazekI love Skyline
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Lepiej zatrudnij jakiegoś fachowca. Do tego trzeba naprawde sporo talentu i wyobraźni :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Tak tu bardziej sie liczy talent i wyobraźnia niz nauka jeśli do tego nie masz talentu to szkoła ci nie pomoże. Szkoła to moze ten talent doszlifować. A z reszto tu na tym kasy nie zrobisz ludzie maja zbyt mało kasy aby w takie pierdoły inwestować. Pozdro
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Flyke
Posty: 712
Rejestracja: 2006-10-18 22:00
Galeria: viewtopic.php?t=10424
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Flyke »

a ja wlasnie coraz czesciej widuje auta pomalowane aerografem , moim zdaniem jesli mialoby to byc jako dodatek do warsztatu blacharko-lakierniczego to jaknajbardziej !!!
24v wykorzystane az do granic - BYłOOOOOOOOOOOOO
e46 z ....:) - JEsttttttttttt
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

ja widze takie aerografy u mojego sasiada mechanika ktory zajmuje sie czasem malowaniem szpachlowozow:P najlepsze aerografy wychodza mu jak nagle ktos drzwi otworzy i kurzu naleci albo jak w polowie malowania prad wylacza:D pozniej wyjdzie porzd jasniejszy a tyl ciemniejszy (to taki efekt potengujacy predkosc wizualnie :D ), albo matowe dachy zeby slonce sie nie odbijalo, albo zeby bylo oryginalnie to kazdy element inny odcien:] albo njlepsze sa zacieki - ze niby krople wody :P :P :P

a co do aerografow na powaznie to moze na wiosne cos wykombinuje na masce u siebie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Pluto »

Moze do bardzo zaawansowanych prac potrzeba fachowca a raczej artyste. Watpie zeby ktorys z was naocznie widzial jak cos takiego sie robi. Wbrew pozorom dzieki znajomosci podstaw, pomocy takich jak szablony, hologramy(wyswietlanie obrazu na aucie, nie pamietam jak dokladnie to sie tam nazywalo)itp, mozna przy prostych dzialaniach osiagnac bardzo ciekawe efekty. Zadziwiajace wrecz ze "nie artysta" dal sobie z czyms takim rade.
Bogdan znasz gdzies w poblizu zaklad albo nawet 1osobe ktora robi takie rzeczy? Bo ja nie. I mysle ze jednak sprzedalo by sie to bo tuning w polsce zaczyna sie rozwijac.
Moge isc do takiej szkoly w toronto ale koszt to 1200$ za 5 dni po 8 godzin poziom podstawowy (zawiera nauke obslugi narzedzi itp, proste wzorki, literki itp. ogulnie zrecznosciowka.) Analogicznie poziom sredniozaawansowany i zaawansowany.
Za duza kasa jak dla mnie.
Co do talentu i wyobrazni to troche mam :lol: nagrody za rysunki w gimnazju wygrywalem :lol:
ObrazekObrazekI love Skyline
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

:arrow: ARTYSTYCZNE MALOWANIE SAMOCHODÓW
  • :arrow: Fotki, o których wspomina się w wątku.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

mój kolega malował na autkach takie aerografy (nie wiem czy to to samo) ale takie coś jak płomienie , bańki inne rzeczy wychodza mu po prostu rewelacyjnie , ma niesamowity talent i co najlepsze sam sie tego nauczył , tak jak on namalował dłonie swojej laski ołówkiem na przerwie to uwierz mi to po prostu było idealne, i piekne .

p.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

Dłonie to ja też umiem wtsować :lol:
Ręka na kartkę, i jadę ołówkiem wokoło palców, co w tym trudnego :wink: :twisted:
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

oj lisiu lisiu hehe

kolega ma nawet jakis tam specjaln
y positolecik do malowania takiego czegos

p.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Co do aerografu to zauważyłem że bardziej lubują się w nim motocykliści malując kaski, baki na samochodach też troche widziałem więc pomysł może nie jest zły.


Ale bez artysty się nie obejdzie bo na gotowych szablonach to wiele nie zrobi się :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Lucjan
Posty: 149
Rejestracja: 2007-03-31 17:43
Samochód: Civic VTEC
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: Lucjan »

Goście od robienia tatuaży się tym zajmują,tak dorabiają na boku(tak można powiedzieć)
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Pluto »

Sorry Robert, wpisalem airbrushing- nic nie wyskoczylo to zalozylem nowy temat. Wiecej grzechow nie popelnie :D

davidlive,. tak to to samo, a pistolecik to aerograf, specjalny do malowania artystycznego. Sam pewnie widziales ze jak cos dobrze wykonane to nawet proste wzory daja niezly efekt. A kolega uczyl sie tego sam. Wiec za duzo nie moze potrafic bo wszystkiego trzeba sie nauczyc a gdzies ta wiedze trzeba zdobyc. Nie ma tak ze ktos poprobuje i juz umie. Nawet przy duzym talencie.

Dee Jay,. Dokladnie tak, bardziej motocyklisci na motorach, na kaskach, nawet na koszulkach, obudowach od komputerow. Gdzie sie da. Ale ja niczego nie wykluczam. No moze koszulki.

Problem tylko jest taki ze w polsce nie znana mi jest, ani chyba wam, zadna szkola czy osobniok ktory zajmowalby sie nauczaniem profesjonalnie, a moze nauczylby tylko mnie prywatnie. Chodzi o pomocne techniki, stosowane narzedzia co gdzie i kiedy, jaka kolejnosc itp. Reszte trzeba samemu wypracowac praktykujac.

I jesli w zadnym miescie w promieniu 60-70 kilometrow, moze wiecej, nie ma zarejestrowanego, nie skitranego w garazu goscia, firmy ktora sie tym zajmuje to nie ma bata klijent musi sie znalezc.
ObrazekObrazekI love Skyline
Lucjan
Posty: 149
Rejestracja: 2007-03-31 17:43
Samochód: Civic VTEC
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: Lucjan »

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Pluto »

Gosciu uczyl sie w niemczech.Pozniej dopiero robil to w polsce u siebie. Praca bardzo fajna i duza dbalosc o detale. Ten sam artykul mozna przeczytac w miesieczniku "lakiernik". Koszt to 12tys. zl, material i godziny prac. Odzywalem sie do tego goscia ale krotka gadka z jego strony " ...nie zajmuje sie nauczaniem...".
Ostatnio zmieniony 2007-12-31 19:56 przez Pluto, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekI love Skyline
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Pluto pisze:Sorry Robert, wpisalem airbrushing- nic nie wyskoczylo to zalozylem nowy temat. Wiecej grzechow nie popelnie :D
Ależ ja Ci nie zwracałem uwagi, tylko dałem odsyłacz do wątku, w którym było cokolwiek na ten temat.

Jeżeli kiedyś zasłużysz, to nie omieszkam zaznaczyć tego na niebiesko, a tłumaczenie, że raz spróbowałeś z wyszukiwarką i od razu przestałeś i tak Ci nie pomoże. :twisted:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Pluto »

Aha, no jak tak to dzieki za odsylacz :lol:

Tylko jeszcze Robciu jakbys mogl poprawiac po mnie bledy a nie zaznaczac na czerwono to bylbym super wdzieczny :D :lol:

Mam tu troche lipe bo slownik mi nie dziala np. jak napisze "Puzniej" co jest bledem i "Pozniej" co jest niby poprawnie to i tak mi pokazuje ze blad bo nie mam niektorych liter :?

p.s mamy bardzo ubogi asortyment emotikonow. Moze jakas wyzej postawiona osoba cos na to poradzi? |-o<
ObrazekObrazekI love Skyline
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Masz taki magiczny przycisk: Obrazek przy swoich postach.

A taki byłby efekt jego naciśnięcia:
Pluto pisze:p.s ...
Obrazek
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Pluto »

A znam.......znam ten przycisk bardzo dobrze i uzywam.......uzywam tez czesto O:)

p.s....................... :-#
ObrazekObrazekI love Skyline
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

Pluto, uważasz, że masz aż takie zdolności plastyczne żeby się tego podjąć? Nie wystarczy iść do kogoś i powiedzieć "nauczcie mnie", tak jak zauważyłeś nauczą Cię co najwyżej techniki, ale nikt nie nauczy się samego zmysłu artystycznego.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”