Kręci, ale zapale po dłuzszej chwili.

Don_Luk
Posty: 67
Rejestracja: 2006-12-22 15:34
Samochód: brak
Lokalizacja: Lodz

Kręci, ale zapale po dłuzszej chwili.

Post autor: Don_Luk »

Witam

szukałem w archiwum i nie mogłem znalesc.

Wiec tak , wsiadam do autka przekredcam kluczyc jak przestana wszystkie kontrolki migac (oczywiscie te ktore powinny przestac - i dziwek dzwonka sie wyłączy) zaczynam kręcic rozrusznikiem. Wszystko pięknie kręci ale czasem słychac taki dziewk jakby sie nie rozrusznik "ślizgał". No i odpala dopiero po jakis 3-4 sekundach wiec to nie jest szybko.

Czego to moze byc przyczyna ?
Pozdrawiam Don_luk
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Re: kręci ale zapale po dłuzszej chwili

Post autor: Tomasz S »

Don_Luk pisze:Witam

szukałem w archiwum i nie mogłem znalesc.

Wiec tak , wsiadam do autka przekredcam kluczyc jak przestana wszystkie kontrolki migac (oczywiscie te ktore powinny przestac - i dziwek dzwonka sie wyłączy) zaczynam kręcic rozrusznikiem. Wszystko pięknie kręci ale czasem słychac taki dziewk jakby sie nie rozrusznik "ślizgał". No i odpala dopiero po jakis 3-4 sekundach wiec to nie jest szybko.

Czego to moze byc przyczyna ?
Cześć Don Luk !

Wydaje się jak by WN ci siadało - ale mogę się mylić .
Jak wyglądają świece ?
Filtry czyste ?
Nie cofa Ci się paliwo ?
Stan pompki paliwa ?
...
- Wiele pytań ...
... hmmm - trza by zajrzeć w Twoje autko bo to już któraś z kolei awaria .
Nie wiem czy bez fachowej pomocy się obejdzie ?

Dźwięk , czy samo ślizganie się rozrusznika wskazuje na bendix - mooooże wystarczy rozebrać i wykąpać w benie - potem przesmarować
W każdym razie bym tak zrobił przed ew. wymianą .

Tomek
Obrazek
Don_Luk
Posty: 67
Rejestracja: 2006-12-22 15:34
Samochód: brak
Lokalizacja: Lodz

Post autor: Don_Luk »

wiec tak to nie wina rozrusznika bo kręci pierwsza klasa.
Pozdrawiam Don_luk
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Kręci, ale zapale po dłuzszej chwili.

Post autor: 2Ya »

Don_Luk pisze: Wszystko pięknie kręci ale czasem słychac taki dziewk jakby sie nie rozrusznik "ślizgał". No i odpala dopiero po jakis 3-4 sekundach wiec to nie jest szybko.

Czego to moze byc przyczyna ?
A sprawdzałeś jak wygląda bendiks lub wieniec na kole zamachowym :?:
Możesz mieć podjechane zęby na bendiksie i może czasem w unikalnych położeniech się ślizgać - zależy jak się tryb zazębi.. :roll:

Pzdr.
Obrazek
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Do dziś też tak miałem, u mnie lekarstwem okazało się podłączenie pompy paliwa pod zapłon i problem znikł, jeszcze tylko nowe przewody zap i będzie gicior :wink: .Pozdr
Let The Galaxy Burn....
Don_Luk
Posty: 67
Rejestracja: 2006-12-22 15:34
Samochód: brak
Lokalizacja: Lodz

Post autor: Don_Luk »

hellhound jak to sei robi ? czy takie podłaczenie nie spowoduje jakiejsc awarii ?
Pozdrawiam Don_luk
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Szczerze to mam nadzieję że nie :lol: Jezdziłem przez rok sierrą z pompą podłączoną pod zapłon i było dobrze.A zrobione jest w ten sposób że wyjęty jest przekaznik od pompy, są tam cztery kratki(stojąc od strony zderzaka)lewa górna i prawa dolna zostały połączone kablem.Jak włączam zapłon to od razu słyszę buczenie pompy i zapala od strzała.Przepraszam Wszystkich za prostacki opis ale nie umiem profesjonalnie tego opisać.Pozdr
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Post autor: 2Ya »

Nie wiem po co wam te kombinacje :roll:
Przecież pompa załącza się za zapłonem,od razu praktycznie tylko po wyrównaniu ciśnienia,przekaźnik odcina zasilanie i wznawia podczas rozruchu silnika i jest nastepnie podtrzymywana w zasilaniu przez sygnał z aparatu albo ecu i co ważne przekaźnik też wyrównuje/prostuje napięcie i zapobiega przegrzaniu przewodów etc. przy większym poborze prądu ,skoków napięcia etc.więc nie jest bez powodu,bo też nie obciąża elektryki podczas rozruchu auta na ,który idzie duży pobór prądu,a co za tym idzie też na elementy zasilające zapłon..
Tak rozumując to najlepiej wszystkie przekaźniki zastąpić mostkami z przewodów i super :roll:

I nie rozumiem co wam przeskadza,że silnik odpala po 3-4 sekundach :?: Nawet kierunkowskaz czy światła czy nawet ludzki refleks nie działa w ułamek sekundy.. :roll:
Po pierwsze oszczędność dla silnika,po drugie może zapłon (albo jego elementy)być lekko od idealnego i czas zapłonu ulega przemieszczeniu itp. i po trzecie silnik musi wykonać suw aby zapalic mieszankę..

I cały efekt w tym to,że po zastąpieniu przekaźnika mostkiem pompa chodzi non stop i brak w tej wersji minimalnego opóźnienia wynikającego z bezwładności przekaźnika czyli całej drogi : sygnał do zasilania -->przekaźnik -->pompa-->wyrównanie cisnienia w układzie paliwowym-->otwarcie wtrysków-->napełnienie cylindrów mieszanką..etc.

Tak poza tym niestety mechanika ma swoje ograniczenia tak jak człowiek zresztą..
Czysta fizyka..

Pokażcie mi auto,które zapala w ułamek sekundy :roll:
Myślę,że "to na strzała" to bardziej jest to wrażenie subiektywne no ale mogę sie mylić wszak.. :roll:

Pzdr.
Obrazek
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Może u Ciebie się załącza za zapłonem i jest fajnie ale u mnie coś się porypało.W taki sposób że pompa nie dawała paliwa nawet przez parę sekund,nie była to wina przekaznika bo wstawiali w warsztacie inny i problem był ten sam.Problem tkwi gdzieś głębiej a u mnie są sami kowale nie mechanicy i nie ma kto tego zrobić.A te kombinacje są po to by nie męczyć rozrusznika.Na razie musi tak być aż nie znajdę sedna problemu.A jak chcesz zobaczyć jak auto zapala od strzała to zapraszam do M-jów pogadamy o tym przy jakimś browarku :D Pozdr
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Post autor: 2Ya »

HellHound pisze:Może u Ciebie się załącza za zapłonem i jest fajnie ale u mnie coś się porypało.W taki sposób że pompa nie dawała paliwa nawet przez parę sekund,nie była to wina przekaznika bo wstawiali w warsztacie inny i problem był ten sam.Problem tkwi gdzieś głębiej a u mnie są sami kowale nie mechanicy i nie ma kto tego zrobić.A te kombinacje są po to by nie męczyć rozrusznika.Na razie musi tak być aż nie znajdę sedna problemu.A jak chcesz zobaczyć jak auto zapala od strzała to zapraszam do M-jów pogadamy o tym przy jakimś browarku :D Pozdr
U mnie zapala praktycznie od razu właśnie można określić to w " 3-4 s" różnie czasem szy bciej,czasem ułamek dłużej z tym,że też muszę poprawić zapłon i ogólnie miałem walkę z modułem i czujkami halla etc.
Ale co do samego zapalania nie mam zastrzeżeń - silnik tez nigdy idealnie nie pozostaje w pozycji wyjściowej do zapalenia mieszanki etc.,wiadomo o co pika :wink:

Ale jak w ogóle nie działała pompa czy działała ale paliwo szło na zasilanie po dłuższej chwili :?: Daj więcej szczegółów - może pomogę.. :wink:

Heh dzieki może w tym roku się wyrobię,a Międzyzdroje to najlepsze miejsce nad morzem i mam ogromny sentyment do tego miasta i uważam,że jest tam "klimat"
Obrazek
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Mech mówił że przekaznik załącza pompę z opóznieniem(czasem dobrze).Jak wsadzili nowy przekaznik było to samo.Widzę że masz dość dobre pojecie więc mam pytanko, mam to zmostkowane ale z bezpiecznikiem ale czy to może być bardzo szkodliwe dla auta?Widziałem już parę aut co tak kicały kupę czasu i nic sie nie działo ale wiadomo ze Probek to kapryśne stworzonko :wink: Pozdr
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Post autor: 2Ya »

Generalnie najprostsze rozwiązania są skuteczne lecz nie zawsze najlepsze.. :roll:
Nie znam całej elektroniki Probe niestety ale w tym aucie generalnie steruje wszystkim pcm/ecu (nawet went. od chłodnicy itp),więc podejrzewam,że pompą paliwa też choć pewności nie mam,bo w większości aut wystarczy impuls z aparatu zapł/modułu,który uruchamia przekaźnik.Jak jest w probe nie wiem ale skoro jest przekaźnik to nie ma opcji,żeby go tam nie było :wink:
Owszem możesz tak zrobić dać mostek na bezpieczniku - zawsze pewniej :wink: Ale to i tak tylko półśrodek..

Czyli rozumiem tak: czasami za przekręceniam kluczyka pompa się załacza,a czasami nie - tak?
Ale znowu na krótko chodzi bez zarzutu to raczej wszystko dobrze :roll:

Bo inaczej byłoby mozliwe ,że jest problem z zasilaniem.. :roll:
Warto sprawdzić wyłącznik zderzeniowy w bagażniku i jego kostkę - mogą tam być zmurszałe lub zaśniedziałe styki,które czasem być może nie łączą i może to byc często przyczyną dziwnych zaników pracy pompy ponieważ odpowiada on za odłączenie pompy paliwa w czasie wypadku..

Oraz sprawdzić przewód/styk na automacie rozrusznika czy nie jest też zasyfiony.

Poszperałem trochę :wink:
Może ten schemacik będzie pomocny :wink: Zresztą teraz widzę,że sygnał na przekaźnik idzie z ecu..

Obrazek[/img]
Obrazek
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Sprawdzę tę kostkę i wyłącznik.Dam znać. Dzięki i Pozdr
Let The Galaxy Burn....
Don_Luk
Posty: 67
Rejestracja: 2006-12-22 15:34
Samochód: brak
Lokalizacja: Lodz

Post autor: Don_Luk »

powiem tak ze troche denerwuje mnie to silnik odpala dopero po jkis 3-4 sekundach krecenia bo kojarzy mi sie to z jakimis STARYMI TRUPOWATYMI AUTAMI. nie ma jakis prostszych sposobów ?
Pozdrawiam Don_luk
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Post autor: 2Ya »

Don_Luk pisze:powiem tak ze troche denerwuje mnie to silnik odpala dopero po jkis 3-4 sekundach krecenia bo kojarzy mi sie to z jakimis STARYMI TRUPOWATYMI AUTAMI. nie ma jakis prostszych sposobów ?
Nie wiem możliwe,że czas zmienić auto,bo stare i leciwe :P :wink: :twisted:

A poważnie to przecie te trzy/cztery sekundy nie są jakos bardzo odczuwalne - po prostu jak ktoś sobie cos wmówi to potem chce cudów :wink:

Proponuje sprawdzic wszystko pod kątem zapłonu,sprawdzić czujnik halla na wale czy nie jest zasyfiony etc.
Oraz podstawowa najprostsza rzecz filtr paliwa :wink:
Oraz ciśnienie na pompie np.

Może ktos wrzuci filmik jak auto mu odpala,bo naprawde nie wiem co ja mam juz myśleć powoli o swoim trupie :wink:
Dzis prawdopodobnie będę ustawiał zapłon to zmierzę czas reakcji na odpalanie i może dołączę do postulujących z tym problemem :D

Pzdr 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Don_Luk pisze:powiem tak ze troche denerwuje mnie to silnik odpala dopero po jkis 3-4 sekundach krecenia bo kojarzy mi sie to z jakimis STARYMI TRUPOWATYMI AUTAMI. nie ma jakis prostszych sposobów ?
ależ jest :wink: zamostkój tak jak ja , jak pomoże to już chociaż będziesz wiedział że to coś z układem paliwowym a nie np.moduł zapłonowy i możesz się zagłębiać w temat.Pozdr
Let The Galaxy Burn....
Don_Luk
Posty: 67
Rejestracja: 2006-12-22 15:34
Samochód: brak
Lokalizacja: Lodz

Post autor: Don_Luk »

jest ktos w łodzi kto mi to zrobi ?
Pozdrawiam Don_luk
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Don to nie jest wcale trudne.Wyjmij przekaznik od pompy(stojąc od strony lamp drugi od strony koła w najwyższym rzędzie , u mnie był zielony a pierwszego nie było),kup dwie wsuwki(najpierw przymierz czy pasują),skręć je razem z kabelkiem ok 3cm i podłącz(stojąc od zderzaka)lewa górna kratka z prawą dolną(są tylko cztery), i włącz zapłon powinieneś usłyszeć buczenie.U mnie pomogło i auto zapala normalnie, jak zadziała u Ciebie to proponuje żebyś wstawił jeszcze bezpiecznik na mostku, tak na wszelki wypadek.Pozdr
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10623
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

2Ya pisze:Może ktos wrzuci filmik jak auto mu odpala,bo naprawde nie wiem co ja mam juz myśleć powoli o swoim trupie :wink:
Mnie od wlaczenia rozrusznika kluczykiem do zagadania silnika (tak ze jak puszcze kluczyk to bedzie normalnie palil) uplywa ponizej sekundy, jak slychac rozrusznik to jest to miedzy jednym a czterema jego obrotami (zakladajac ze kazdy taki dzwiek rozrusznika to jego obrot, ja sie nie znam :)).

No ale tak pieknie mam dopiero od czasu remontu silnika, wczesniej faktycznie krecil ze 2-3 sekundy.
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Teraz też tak mam :twisted:Zapala w pierwszej sekundzie
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Post autor: 2Ya »

A mi w 2,48 setnych sekundy :twisted:
I dobrze mi z tym :P :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Dołączę się do tego wątku, gdyż jest w miarę zbliżony. Mianowicie zauważyłem dziwny objaw podczas odpalania auta jak postoi ze 2 dni. Zapala idealnie tzn w pierwszej sekundzie kręcenia, i od razu wchodzi na ok. 1600rpm , ale przez ok 1 s trzęsie się trochę buda. Silnik chodzi równo i równo zapala.Po tyj sekundzie jest już ok. Zamulony nie jest, nie szarpie na niskich obrotach(na wysokich też). Ostatnio zmieniłem sprężyny na niższe i twardsze oraz akumulator na Motorkrafta(we wtorek). I jakoś od tego czasu to się dzieje. Czy uwalona świeca może dać taki objaw?
Let The Galaxy Burn....
andrew
Posty: 187
Rejestracja: 2007-07-09 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: andrew »

Pewnie nie pali na jeden gar.
Andrew
Ford Probe II 2,5V6 Kanada '93r.
Ford Mondeo MK3 ST220 3,0V6 '02r
Chrysler Concorde Limited 3,5V6 '02r.
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

I gra. Wczoraj w pracy powciskałem jeszcze raz kable na świece i palił już normalnie. Dziś rano też już nie było szarpania. Pozdr
Let The Galaxy Burn....
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”