LAMPY ...

blinta
Posty: 3
Rejestracja: 2004-02-01 18:18
Samochód: brak
Lokalizacja: czaplinek(zachodniopomorskie)

LAMPY ...

Post autor: blinta »

WITAM. MAM PROBLEM .WCZORAJ ODEBRALEM AUTO KTORE PRZYWIEZLI MI Z USA.JEST TO 2.0 16V Z 94'...DZISIAJ BYLEM W DIAGNOSTYCE ZAPYTAC SIE CO TRZEBA ZMIENIC LUB POPRAWIC ABY PRZEJSC PIERWSZE BADANIE,POWIEDZIANO MI ZE SWIATLA ...CZY ZNACIE JAKIES ZAMIENNIKI KTORYCH MOZNA UZYC W PRZEDNICH LAMPACH A KTORE SPELNIALYBY NASZE NORMY?? POZA TYM POTRZEBNE MI SA KLOSZE TYLNIE...MOZE KTOS MA I CHCIALBY SIE POZBYC?...
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

To nawet nie wiedzialem, ze w przednich cos trzeba zmieniac. W tylnich tylko kierunki trzeba zmienic!
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
blinta
Posty: 3
Rejestracja: 2004-02-01 18:18
Samochód: brak
Lokalizacja: czaplinek(zachodniopomorskie)

Post autor: blinta »

teraz musza byc lampy z jakas europejska homologacja...to jest konieczne podobno...a przy okazji slyszalem ze gdzies w poznaniu jest firma lub ktos kto zajmuje sie tylko lampami do aut amerykanskich... czy ktos cos slyszal o nich??
Gość

Post autor: Gość »

nie przeczytalem tego, a napisalem w gieldzie :(

W tylnich zrob wstawki pomaranczowe z podobnego plastyku - tam ma n.p. T0mpre. Reszta to kwestia zmiany kabli - mam tak zrobione, wiec moge Ci zrobic jutro opis i foty.

Z przodu potrzebujesz wyjac zarowke ze swiatla w zerzaku i poprowadzic przewod od niej do dodatkowych lamp postojowych, ktore mozesz zamontowac n.p. obok halogenow w zderzaku.
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Albo podjedz na stację, na której będziesz robił przegląd i dogadaj się z gościem, co by za flaszkę zrobił Ci przegląd bez tego szczegółu. To oczywiście ostateczność bo podobno czas Cię nagli.

Pzdrv
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

greyg pisze:W tylnich zrob wstawki pomaranczowe z podobnego plastyku - tam ma n.p. T0mpre..
Tez tak mam w jednej lampie, ale ogolnie rzecz biorac rewelacyjnie takie rozwiazanie nie wyglada :twisted: ale jak ktos nie wie, ze tak jest, to nie zauwazy!!!! też mozna poprobowac!
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Gość

Post autor: Gość »

Z tego co zrozumiałem tu chodzi chyba o światło jakie dają przednie reflektory ??? Fakt, amerykańce mają światło rozproszone i na przeglądach jak się trafi na upierdliwca to nie podpiszą papierka. Jeżeli doczepił ci się koleś do świateł przednich a konkretnie snopu światła jaki dają to niestety klosze trzeba wymienić ... albo zmienić stację diagno :wink:
Awatar użytkownika
Robercik
Posty: 89
Rejestracja: 2004-02-05 20:14
Samochód: Ford Probe 2.5 v6
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Robercik »

BIENIAS pisze:Z tego co zrozumiałem tu chodzi chyba o światło jakie dają przednie reflektory ??? Fakt, amerykańce mają światło rozproszone i na przeglądach jak się trafi na upierdliwca to nie podpiszą papierka. Jeżeli doczepił ci się koleś do świateł przednich a konkretnie snopu światła jaki dają to niestety klosze trzeba wymienić ... albo zmienić stację diagno :wink:
Ja tez chetnie kupie klosze a nawet cale lampki tylko nie wiem gdzie ???????
PROBE 2.5 V6 - Jeszcze do Ciebie wrócę. (Jak mówie tak robie, sprawdż:) Już niedługo moje nowe cacuszko na zdieciach:)
gg- 3006867
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

ROBERT jesli chcesz do II daj znac
probe na sprzedaz
teraz fascynuja mnei dwa kola :)
i oczywiscie mocne 4 :)
Awatar użytkownika
Witek.w-wa
Posty: 272
Rejestracja: 2003-12-09 13:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Witek.w-wa »

nie wiem jak do 2 gen ale do 1 gen pasuja od mazdy. Najlepiej kupic orginalne dluuuugo wytrzymaja odblysniki. Ja przejechalem 10 lat i dopiero wymienilem. Ludzie kupujac nie orginalne nazekali ze zaciekaja, paruja, rdzewieja w srodku. Acha sa dwie wersje z i bez swiatel postojowych. Lepiej bez swiatem sa szczelniejsze.
Ale i tak najlepsze byly orginalne usa. Zarówka na stale zintegrowana z kloszem, wymienia sie cala lampe. Ale za to super jasnosc itp. Niestety iiny snop swiatla niz europa :(
ps
do orginalow mazdowskich mozna wstawic zarowki 100 wat i nic sie nie dzieje z odblysnikiem.
2.2L, 89 LX (253A)USA automat,digital,
trip computer, welur -regatta blue- 8)
Awatar użytkownika
Robercik
Posty: 89
Rejestracja: 2004-02-05 20:14
Samochód: Ford Probe 2.5 v6
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Robercik »

wlasnie do II potrzebuje
ale koniecznie nowe nie chce zadnych staroci jak ktos ma to niech dzwoni 504 199 394 lub niech mi poda numer telefonu to ja zadzwonie
PROBE 2.5 V6 - Jeszcze do Ciebie wrócę. (Jak mówie tak robie, sprawdż:) Już niedługo moje nowe cacuszko na zdieciach:)
gg- 3006867
Gość

Post autor: Gość »

o nowych mozesz tylko pomazyc,
dobrze bedzie jak trafisz na uzywane euro
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

Ja bym tam nic nie zmieniał oprócz stacji diagnostycznej. Silver już 3 lata jeździ na oryginałach i na diagnostyce i przy kontroli drogowej nikt się go nie czepia.
A zawsze to oryginał i wyjątkowo by wyglądał bo nie ma takich dużo :P
Probe 2.2 GL 89'
Se Enzo Ferrari sarebbe dell'opinione che una macchina è solo una macchina, non costruisca Ferrari. E Ferrari è non una macchina solo. È opera d'arte!
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Już kiedyś pisałem że na giełdzie w Krakowie widziałem europejskie, 'made in china' po 45 PLN/szt. nie pamiętam nazwy firmy, ale słyszałem że wśród podróbek to górna półka, za te pieniądze to sobie co roku można wymieniać 8)
OSCAR

Post autor: OSCAR »

DO PROBASKA W WER EURO WKLADANO LAMPY FIRMY HELLA MAM NUMERY ZAM LAMP Z POSTOJEM I BEZ ALE JESLI ZAPYTACIE W HELLI TO NIE! NIE! MY DO PROBE NIE PRODUKUJEMY BO TO AMERYKANSKIE AUTO A JAK POWIESZ ZE DO WER EURO WKLADANO LAMPY HELLI TO POSZUKALI NAWET PRZYSLALI KATALOG I ZDJECIA TYCH LAMP CENA NOWEJ HELLI 200 LUB 220ZL
POZDROWIONKA
Gość

Lampy

Post autor: Gość »

Do wersji europejskiej montowane są lampy Stanley z europ.homolog.
Miałem tak 2 razy. Przy wymianie nieszczelnej wymieniłem na komplet Hella - wkłady uniwersalne za 208 PLN/2 szt./
Pozdrawiam
__________________
Probe 24v medici, 96r
Awatar użytkownika
Robercik
Posty: 89
Rejestracja: 2004-02-05 20:14
Samochód: Ford Probe 2.5 v6
Lokalizacja: Kalisz

Re: Lampy

Post autor: Robercik »

[quote="Anonymous"]Do wersji europejskiej montowane są lampy Stanley z europ.homolog.
Miałem tak 2 razy. Przy wymianie nieszczelnej wymieniłem na komplet Hella - wkłady uniwersalne za 208 PLN/2 szt./
Pozdrawiam
wszystko ... ale gdzie je zamowic prosze podajcie jakis namiar konkretny typu nr. telefonu albo adres!!!!!!!! ja wlasnie helli szukam ale nie wiem gdzie zamowic !!!!! z gory dzieki pozdrawiam!!!!
PROBE 2.5 V6 - Jeszcze do Ciebie wrócę. (Jak mówie tak robie, sprawdż:) Już niedługo moje nowe cacuszko na zdieciach:)
gg- 3006867
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

Wiem, ze do pierwszej generacji pasują od malucha (126p jakby ktoś nie wiedział :) )
Ford Scorpio 2.0 DOHC 90' automat+skóra
Gość

Lampy

Post autor: Gość »

Wkłady uniwersal. Hella kupowałem w BHMD ul.Arkuszowa 10,Warszawa
/Bielany/, tel. 022-864-04-64, godz.9-17,sb 9-15. To b.duza hurtownia
z częściami Hella, Boscha,Carello,Valeo i MagnetiMarelli oraz wieloma innymi nie tylko z obszaru sprzęt elektrotechniczny.
Powodzenia
__________________
Probe24v medici, 96r
OSCAR

Post autor: OSCAR »

MAM PYTANIE DO GOŚCIA
KUPIŁEŚ DWIE LAMPY ZA 208ZŁ WIĘC PODAJ JESZCZE NUMER ZAM LUB INDEX Z FAKTURY PONIEWAŻ DZWONIŁEM DO FIRMY W WARSZAWIE I ZNALEŹLI JAKIEŚ ZAMIENNIKI ALE SZTUKA OKOŁO 200ZŁ!
Gość

LAMPY

Post autor: Gość »

Gość do Gościa.
Lampy HELLA z BHMD;indeks- RUNIV,nazwa art.- REF Uniwersalne
SWW/KU 1AB003177-001164X103. 2 szt. z rabatem 24%-200.28PLN/brutto/. Ale nie podałem, że było to w roku 2000. Sorry.
Pozdrowienia
_________________
Probe 24v medici, 96r
OSCAR

Post autor: OSCAR »

Dzięki! Dzięki! Dla Gościa
Pozdrowionka
young

Post autor: young »

Witam
Wiem ze mozna kupić extra lampki tkzw. Cleary ,niestety chyba nie w polsce.
Zobaczcie sami efekt jest świetny , widziałem takie też do II generacji na Ebay
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... 70261&rd=1
Awatar użytkownika
DUKE
Posty: 637
Rejestracja: 2003-03-24 10:42
Galeria: viewtopic.php?t=3451
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: DUKE »

Mi sie one bardzo podobaja..moze ktos ma mozliwosc mi takie zalatwic :lol:
DUKE(CiNeK) PROBE 2,2GT :(:(:( BYL KIEDYS PIEKNY :(:(:( TERAZ 2gen 2,5 V6 :) :D
ObrazekObrazekObrazek <br>
<b><center>Stara miłość nie rdzewieje :):)</b>
Awatar użytkownika
Tomi
Posty: 285
Rejestracja: 2004-02-19 14:24
Samochód: brak
Lokalizacja: Opole

Post autor: Tomi »

tez o nich myslalem :( ale przesylka na terenie stanow 18$ + 3$ ubezpieczenie - mamy wiec juz ponad 40$ i teraz pozostaje kwestia przesylki do Polski - i znowu bol... Lotnicza duzo kosztuje bo szkielko juz wazy..a firmy przewozowe az tak zupelnie taniutkie nie sa - powinno byc kolo 15$ i jakis m-c czekania.. 55$ - 200 pln... i wtedy dochodzi kwestia homologacji... wiec w razie czego wolalbym jednak chyba zadzwonic do Helli....
PROBE 2,2 GT '91 /lekko dlubniety/
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”