Porysowane boczne szyby

Awatar użytkownika
sawmaster
Posty: 726
Rejestracja: 2007-06-27 15:54
Samochód: Ford Probe 97r 2.0 16v
Galeria: viewtopic.php?t=11616
Lokalizacja: Białystok

Porysowane boczne szyby

Post autor: sawmaster »

Widzę że każdy probe gen 2 ma porysowane boczne szyby, chyba te krechy świadczą o tym że coś szoruję jak się chowają. Czy to wada konstrukcyjna? Widziałem że Jarsonic ma porysowane również szybki jak ja, co robić aby jak spoleruję rysy to znowu nie rysowało nic, ktoś już to przerabiał? U mnie to naprawdę od strony pasażera są głębokie rysy że nie wiem czy dadzą się wypolerować.
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Porysowane boczne szyby

Post autor: 2Ya »

raczej wada nie :wink: bardziej zużycie uszczelek i cały syf tam osiadający czyli kurz z piaskiem etc. oraz kwestia wyregulowania szyby.
wymień,wyczyść uszczelki przyszybowe/przyszybne :roll: i powinno być ok :wink:
no chyba,że coś innego ci tam trze - np.w nocy złośliwe skrzaty swoimi małymi pazurkami,których nie chciałes zabrac na stopa :twisted:

Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

A na ostatnie pytanie znajdziesz odpowiedź w wątku :arrow: Usuwanie rys na szybach :idea:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jarsonik »

a w ogóle można jeszcze kupic uszczelki??
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Post autor: 2Ya »

Pewnie nie :wink: ,a gwoli ścisłości chodziło mi o te uszczelki,które dolegają do szyby na rancie drzwi zewnątrz czyli te czarne listwy,które mają za zadanie uszczelniać szczelinę między szybą,a drzwiami oraz oczyszczać szybę z brudu,kurzu,rosy etc.,a maja od wewnętrznej strony specjalną "meszkowatą" budowę :roll:
Po paru latkach niezły syf tam potrafi się zebrać i to m.in. powodować może rysy na szybie/ach.

Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
BenzoPiren
Posty: 52
Rejestracja: 2007-09-14 13:17
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=12548

Post autor: BenzoPiren »

Również jestem posiadaczem głęboko zarysowanej prawej szyby przy lusterku z lewą z reszta jest podobnie z tym że mniej...Specjalnie mi to nie przeszkadza bardziej denerwują mnie natomiast wszelkie odgłosy jakie wydobywają się przy do połowy opuszczonej szybie różne skrzypienia itd myślałem czy nie polać tam tej uszczelki jakimś olejkiem np maszynowym :D ale nie jestem do tego przekonany
Czarne 2,5 93 rok
Awatar użytkownika
sawmaster
Posty: 726
Rejestracja: 2007-06-27 15:54
Samochód: Ford Probe 97r 2.0 16v
Galeria: viewtopic.php?t=11616
Lokalizacja: Białystok

Post autor: sawmaster »

BenzoPiren, no mi też ciągle trzeszczy coś w dzwiach :/ ale nie mam ochoty tym się zając
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”