Jak sprawdzić czy jest klima

Gość

Jak sprawdzić czy jest klima

Post autor: Gość »

Witam

Oglądałem sobie dziś ciekawego probka, handlarz twierdził że on ma klimę ale nie nabitą.
Luknołem pod maske i nie widziałem nigdzie drugiego wentylatora od chłodnicy klimy, żadnych metalowych rurek, kompresora też nie znalazłem.
Więc abo źle szukałem abo jej tam nie ma.
Jak sprawdzić czy jest klima ??
Proszę o jakieś podpowiedzi
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Jeżeli handlarz nie może Ci włączyć klimy żebyś mógł sprawdzić że działa, to po prostu kupujesz auto bez klimy, nie kupuj ściemy że 'jest ale nie nabita' to niech złodziej zainwestuje i nabije a potem sprzedaje. Nie trać czasu na takie złomy.
Pozdrawiam, Rafał.
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

dokladnie tak jak pisze raf niech nabije ty mu oddasz za nabicie klimy (ajk bedzie dziala of course ) a jak nie to kupujesz autko bez klimy i to sie na cenie odbija
pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Gość

Post autor: Gość »

Jak pod maska nic nie znalazles to pewnie faktycznie jej nie ma.
A jak sie chcesz upewnic, to obejrzyj deske rozdzielcza. Jesli mial klime lub ma (co watpliwe), to musi miec na pokretle pozycje do wlaczania klimy. Z tego co kojarze to powinno to byc na pokretle od nawiewu (tym prawym). Przynajmniej w wersji Euro...
Gość

Post autor: Gość »

hmm...jeśli dobrze zrozumiałem to kręcąc pokrętłem z nawiewu pomiędzy różnymi ustawieniami (na szybę, nogi itp.) powinno być jedno A/C ???.....tak było ....ustawiłem to pokrętło na pozycji A/C włączyłem dmuchawę i....zimy nie było
W moich poprzednich autach było tak że włączało się wentylator + przycisk A/C i tyle.
A Probe mnie zaskoczył ;-)
Gość

Post autor: Gość »

Probe na tym pokrętle ma - od lewej zgodnie ze wskazówkami:

Max AC, Norm AC, went, off, floor, mix, szyby - chyba tak - nie chce mi sie zejsc do garazu,

natomiast co do wentylatora- ma 2, po załączeniu klimy zaczynają chodzic, równiez chłodnice są 2, ta od klimy jest pierwsza, schowana za silnikowa
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

NO tak... ale oczywiście tylko went, floor i oczywiście off, to opcje bez klimy.
Nawiew na szyby działa z klimą... a ja bym chciał też bez.. bo tak to tracę moc i paliwo, a nie mogę sobie normalnego nawiewu na szyby odpalić.
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Post autor: Gość »

propaganda pisze:NO tak... ale oczywiście tylko went, floor i oczywiście off, to opcje bez klimy.
Nawiew na szyby działa z klimą... a ja bym chciał też bez.. bo tak to tracę moc i paliwo, a nie mogę sobie normalnego nawiewu na szyby odpalić.
Odpowiedni przeplyw powietrza jest zrobiony na podcisnieniach, natomiast przelaczanie klimy juz na elektryce. Wystarczy odpiac odpowiednie przewody.
Gość

Post autor: Gość »

Rozepnij sobie klime na przewodach przy sprezarce, i nawiew bedzie działał, zreszta i tak działa tylko jak rozepniesz to bez załaczania sprezarki
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

A najlepiej wyluzuj, odżałuj te kilka szklanek benzynki i nie psuj auta. Klima będzie zadowolona że ją czasem włączasz, szybki Ci nie będą parowały i skarb państwa więcej na akcyzie zarobi :twisted:
Pozdrawiam, Rafał.
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

przecierz on spali raptem pol literka wiecej na 100 przynajmniej tak mi sie wydaje czy moze sie po porstu myle
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

Raf pisze: i skarb państwa więcej na akcyzie zarobi :twisted:
Bo w sumie to malo zarabiaja :lol: :lol: :lol: Mendy jedne :twisted:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”