Dolot powietrza przy LPG...

Damian
Posty: 58
Rejestracja: 2004-09-18 15:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno

Dolot powietrza przy LPG...

Post autor: Damian »

Moje pytanie dotyczy plastikowego dolotu powietrza. Swojego Probe kupiłem już z LPG i miał ściągnięty łącznik między filtrem a dolotem. Poprzedni właściciel poinformował mnie że, przy gazie musi tak być gdyż przy strzale... Pytam więc was jak macie, gdyż wyczytałem że,ściągnięcie dolotu powoduje obniżenie mocy silnika.
2.0 16v 94r + LPG. Full wypas:)
Awatar użytkownika
M-Pro
Posty: 202
Rejestracja: 2004-12-24 19:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Dolny Śląsk

dolot

Post autor: M-Pro »

Siema! Brak dolotu ma powoduje zanik nadcisnienia w układzie dolotowym. W wyniku tego pozbawiasz silnik (powszechnie stosowanego w motocyklach) doładowania dynamicznego. Poza tym silnik zasysa powietrze z komory silnikowej , gdzie temperatura jest dość wysoka. Jak powszechnie wiadomo im wyższa temp. powietrza tym mniej w nim tlenu. Czyli same minusy .... Jednak instalacje gazowe muszą (choć nie dokońca jest to prawda, np. jak w silnikach turbodoładowanych) do pracy mieć podciśnienie w kolektorze. Powrót do pierwotnego stanu układu zasilania powietrzem moze spowodować , że silnik zamilknie gdy przy dużej prędkości wciśniesz sprzęgłlo. Lepszym rozwiązaniem wydaje się być częściowa przesłona wlotu. Do tego potrzebne są regulacje , analizator spalin i jazdy próbne. W instalacjach lpg wyposarzonych w sterownik mieszanki dodatkowo programator. To jednak niebezpieczna zabawa, bo naruszenie stechiometrii mieszanek miewa fatalne skutki dla portfela i silnika. Powodzenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”