co można a czego nie można

Moryc
Posty: 27
Rejestracja: 2004-12-05 07:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

co można a czego nie można

Post autor: Moryc »

Witam. Jestem już posiadaczem Probaska od kiklu miesięcy - 1993 USA ver. II, niestety jest to wersja najbardziej uboga BASE.
W związku z tym chciałbym wymienić w nim kilka detali i mam kilka pytań.
Czy mogę w miejsce anteny "stałej" zamontować wysuwaną elektrycznie. Jeśli tak czy jest to skomplikowany montaż? Jakie anteny pasują? na co zwrócić uwagę.
Czy dużym problemem jest zamontowanie nowych elektrycznych lusterek podgrzewanych (bo takich właśnie nie mam - tzn. mam elektryczne ale nie podgrzewane).
Czy możliwe jest zamontowanie podgrzewania siedzień, wiem że są takie maty ale czy montaż wiąże się z rozpruciem siedzień.
Szukałem tych tematów na forum ale nie znalazłem.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Witka!

Antena - oczywiście że tak. Zwykła antena el. za 100zł w lepsiejszym sklepie z CAR-AUDIO. Musisz poprowadzić jeden przewód od anteny do radia (jeśli radio nie ma wyjścia na antenę el. to pod bezpiecznik RADIO w panelu bezpieczników wewnątrz auta.

Ogrzewanie lusterek - bez problemu możesz wymienić lusterka (drogo) lub zasosować folię, albo rezystorki (użyj opcji szukaj a znajdziesz). 2 i 3 opcja wiąże się z delikatnym wyjęciem wkładek. Nie wiem jak to zrobić - może ktoś to robił??

Podgrzewanie foteli - obejżyj je dokładnie - boczek rozpina się jak rozporek, a siedzisko - no cóż - tam musisz je odręcić i porozpinać sprężyny, ale... dla chcącego nic trudego. A efekt fajny, fajny. Szczególnie że jak naprawdę jest zimno to w autku robi się ciepło po 10 min. a grzane zydle są ciepłe po parunastu sekundach...
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Moryc
Posty: 27
Rejestracja: 2004-12-05 07:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Moryc »

dzięki za informacje - mam nadzieję, że uwinę się z tym w miarę szybko żeby jeszcze zdążyć przed wiosną! chociaż wszystko wskazuje na to że już w styczniu mamy wiosnę :D
Awatar użytkownika
roofio
Posty: 102
Rejestracja: 2004-07-06 03:50
Samochód: brak
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

:)

Post autor: roofio »

aby sie dostac do anteny musisz rozkrecic tylni i prawy plastik w bagazniku aby odkrecic prawy boczek wyjmij zaczepy z prawego boczka (kabina), dalej tak jak MiH napisal - ogolnie nie polecam tych za 100 zl bo kupilem i badziew,na maxa. Lepiej kupic uzywane od audi bmw mercedesa na gieldzie czy na szrocie - za ta sama co nowe w sklepie ale za to nie bedzie trzeszczalo piszczalo i robilo siary jak moja. lusterka zeby wyciagnac trzeba maxymalnie obrocic do wewnatrz i wlozyc srobokret krzyzakowy dlugi - beda tam dwie srobki, czesto zardzewialo-zasniedziale. Z siedzeniami podgrzewanymi: kupuje sie maty grzewcze (zazwyczaj dostepne w serwisach - drogi interes) w ktorych czesto druciki pekaja od nacisku, w jednym autku juz przestalo mi sie chciec 3 raz rozkrecac fotel i lutowac... Co do przerobki - nie polecam. Ogolnie kupilem sobie masaz z podgrzewaniem siedzenia za 120zl, i jest super. Zdrowko
/Roofio Probe II 1995 USA
Moryc
Posty: 27
Rejestracja: 2004-12-05 07:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Moryc »

z tymi lusterkami mnie trochę zaskoczyłeś. Facet w serwisie Mazdy powiedział mi (cokolwiek to znaczy) że one są klejone na ciepło i nie można ich wyjąć inaczej niż wyłamując
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

ale lusterka podgrzewane to nie sa chyba jakos szczego;nie nam potrzebne tymbardziej ze seryjnie nigdy nie byly matowane a do tego caly czas mamy wiosne a nawet jak bylo mrozno to sie przetarlo chusteczka i juz
wiecej zachodu z robata niz to warte
takie jest moje zdanie
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Z tymi lusterkami to Roofio ma chyba racje - mam jedno lusterko co mi zostało po kraksie z tirem i rzeczywiście są tam takie 2 blaszki przykręcone 2 śrubami. Po ich odręceniu można wyjąć cały układ włącznie z układem przestawiającym lusterko.

Co do podgrzewania - zeszłej zimy temat był poruszany - można zakupić bodajże 4 rezystorki przykleić je do lusterka klejem, połączyć szeregowo. jeśli do tego wpiąć takie cuś (to się chyba nazywa termistor) co po przekroczeniu pewnej temp się rozłancza to mamy perpetum mobile :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8)
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Gość

Post autor: Gość »

Podgrzewane fotele, w jedynce to banał, zrobiłem to w 10 min włącznie
z wykręceniem fotela i włożenie maty. Pobór prądu??
Niski.
7A jest dany bezpiecznik ale na 3A bezpieczniku leci spokojnie.
A i polecam podpiąć się pod kabel na którym jest napięcie dopiero po
przekręceniu kluczyka, żeby nie powtórzyć innych błędów i nie zostawić
samochodu z włączonym ogrzewaniem pupy na całą noc, bo wiadomo co
się stanie.
Awatar użytkownika
roofio
Posty: 102
Rejestracja: 2004-07-06 03:50
Samochód: brak
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

:)

Post autor: roofio »

w jedynce zgodze sie ze fotele zrobiles w pare chwil ale w dwojce jest od cholery sciagania i rozkrecania - robilem skorzane fotele 2 kolorowe wiec wiem (znaczy bylem przy tym bo sam taki zdolny nie jestem). Z lusterkami na 100% jest jak mowie bynajmniej w moich czyli nie skladanych wersja USA. Rozkrecalem raz.
/Roofio Probe II 1995 USA
Gość

Re: :)

Post autor: Gość »

Roofio pisze:w jedynce zgodze sie ze fotele zrobiles w pare chwil ale w dwojce jest od cholery sciagania i rozkrecania - robilem skorzane fotele 2 kolorowe wiec wiem (znaczy bylem przy tym bo sam taki zdolny nie jestem). Z lusterkami na 100% jest jak mowie bynajmniej w moich czyli nie skladanych wersja USA. Rozkrecalem raz.
No fakt tu nie pomoge bo nie znam budowy foteli w 2 gen
Awatar użytkownika
roofio
Posty: 102
Rejestracja: 2004-07-06 03:50
Samochód: brak
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

:)

Post autor: roofio »

w Dwojce sa 2 rodzaje foteli z przelotem miedzy zaglowkiem i bez, W jedynce z tego co mi wiadomo jest jeden ale moge sie mylic. Jedynki nie posiadalem.
/Roofio Probe II 1995 USA
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Sqad pisze:Podgrzewane fotele, w jedynce to banał, zrobiłem to w 10 min włącznie
z wykręceniem fotela i włożenie maty. Pobór prądu??
Niski.
7A jest dany bezpiecznik ale na 3A bezpieczniku leci spokojnie.
A i polecam podpiąć się pod kabel na którym jest napięcie dopiero po
przekręceniu kluczyka, żeby nie powtórzyć innych błędów i nie zostawić
samochodu z włączonym ogrzewaniem pupy na całą noc, bo wiadomo co
się stanie.
moglbys cos wiecej o tym napisac??
ja tez chce miec cieplo w ....... :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

Siemanko...po dłuższej nieobecności!
Ja ostatnio jak się orientujecie zamierzałem zmienić fotel kierowcy ze standardowego na elektryczny :D Panowie pełen sukces, a jaka wygoda. Zastanawiałem się również nad matą grzewczą, ale sobie odpuściłem.
Moryc montaż anteny wysuwanej to banał. Trzeba zdemontować boczki plastikowe w bagażniku... zapoznać się z instrukcją i zamontować antenkę(o przewodach el. pisał wczesniej Mih). Koszt 100-120 zł.
Apropos lusterek, włącz ogrzewanie tylnej szybki i się zorientujesz czy masz podgrzewane :!: Powodzenia!
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
Moryc
Posty: 27
Rejestracja: 2004-12-05 07:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Moryc »

szybkę tylną mam ogrzewaną na pewno (pomimo że to model z Florydy :D ), też zastanawiałem się nad zamontowanie elektrycznie sterowanych foteli tylko nie bardzo wiem jaki to jest koszt i gdzie można je kupić (szrot, Niemcy, ogłoszenia).
Moryc
Posty: 27
Rejestracja: 2004-12-05 07:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Moryc »

w uzupełnieniu: a lusterek na pewno nie mam ogrzewanych bo sprawdzalem i pytałem również poprzedniego właściciela (teścia :D )
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

Moryc pisze: ...też zastanawiałem się nad zamontowanie elektrycznie sterowanych foteli tylko nie bardzo wiem jaki to jest koszt i gdzie można je kupić (szrot, Niemcy, ogłoszenia).
Właściwie to pozostał Ci tylko rynek wtórny. Ja trafiłem okazyjnie całą oryginalną tapicerkę skórzaną z 2.5 GT (przednie fotele, tylna knapa, boczki) i bez zastanowienia wymieniłem :) Różnica KOLOSALNA! Moryc cierpiwości, okazje się zdarzają!
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
Moryc
Posty: 27
Rejestracja: 2004-12-05 07:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Moryc »

a z ciekawości - jest to koszt jakiego rzędu?
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

a mozesz jeszcze napisac jaki masz kolor samochosu i na jaki kolor skory trafiles??
no i za iloe jesli mozna wiedziec??....bo mnie by to interesowalo
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

Moryc pisze:a z ciekawości - jest to koszt jakiego rzędu?
Tutaj nie mogę Ci pomóc bo rozliczenie nie było tylko w formie gotówki. Transakcja była mieszana i wiele zależy również od zdolności negocjacyjnych 8) , ale uwierz mi, że gra warta jest świeczki. Zresztą muszę przyznać, że poprzedni właściciel mojego probka był strasznym niechlujem i probasek zasługiwał na zmianę środeczka. A efekt ... ja jestem zadowolony :D , zresztą kto by nie był!
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

qki82 pisze:a mozesz jeszcze napisac jaki masz kolor samochosu i na jaki kolor skory trafiles??
Panowie powiem tak :!: Autko po zakupie przeze mnie przeszło totalną metamorfozę i nie mam tu na myśli wiejskiego tuningu. Oryginalny kolor (bordo) był zmatowiały, a drzwi i przedni błotnik zasługiwał na wymianę. Więc tak: wymiana blacharki i zmiana koloru na mieszankę grafitu, fioletu i granatu...efekt dojrzała śliwka węgierka. A skóra...jasna szarość wpadająca w popiel (szkoda, że nie kremowa bo na taką chorowałem), ale całość świetnie się prezentuje. Do tego srebrne w aluminiowej obudowie radyjko i jest ok. Myślę jeszcze nad pochromowaniem kilku elementów, ale to już na wiosnę. O alusach i innych dodatkach nie będę Was tutaj zanudzał :D
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

no to ladnie ja caly czas choruje na bezowa skore z boczkami ale nie wiem jak by to sie mialo do czerwonego koloru nadwozia, pewnie czarna by bardziej pasowala
ale nie jest tak ze i to wnetrze mi sie nie podoba
.W sunie jak by sie jakas skorka okazujnie trafila to bym kupil
a wy jak sadzicie jaka bardziej pasuje
bezowa czy czarna??
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

qki82 pisze:ja caly czas choruje na bezowa skore z boczkami ale nie wiem jak by to sie mialo do czerwonego koloru nadwozia, pewnie czarna by bardziej pasowala
Kolor czerwony jak ferrari więc skórka winna być chyba czarna. Te dwa kolorki pięknie się komponują!
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

no wlasnie wiem
ale na razie jest tak jak jest czyli naterialowe i tez jestem zadowolony
jak nie bede mial na co kasy wyddawac to wtedy sobie kupie skore :) :twisted: :twisted: :twisted:
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

qki82 pisze:jak nie bede mial na co kasy wyddawac to wtedy sobie kupie skore :) :twisted: :twisted: :twisted:
Podpisuje sie pod tym obiema rekami :twisted: Tez skora by mi przypasila - najbardziej bezowa :twisted:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Moryc
Posty: 27
Rejestracja: 2004-12-05 07:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Moryc »

co do skórzanych siedzeń to chętnych jest wielu, ale osób które chcą ich się pozbyć niestety mniej. Zrobienie zaś wnętrza w skórze w specjalisty to wydatek pewnie około 3 tys PLN
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”