Woda w komorach świec

ladia
Posty: 3
Rejestracja: 2005-07-04 14:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Woda w komorach świec

Post autor: ladia »

Witam, co kilkaset km pojawia mi się woda w 2 komorach świec (w rzędzie od strony chłodnicy, po stronie pasażera/prawego koła), samochód traci wtedy zapłon na tych 2 baniakach. Wszystko wraca do normy po odparowaniu/odsączeniu wody. Skąd ona może się tam brać? Pęknięcie układu chłodzenia, jakaś uszkodzona uszczelka, czy co?
Model jak w sygnaturze. Pozdrawiam.
24V6 2500GT USA'93
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

a masz oryginalne kable? na górze oryginały mają takie "daszki" zabezpieczające przed napłynięciem wody. druga sprawa to czy masz wloty na masce zrobione?
czy uszczelka pod głowicą jest ok? :arrow: to raczej nie trafiony pomysł bo by tam był olej a nie woda. warto jednak sprawdzić czy masz w układzie czysty płyn czy pomieszany z olejem. odkręć (na zimnym silniku) korek ten przy silniku i zobacz czy nie ma tłustych plam

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
ladia
Posty: 3
Rejestracja: 2005-07-04 14:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: ladia »

Kable są z daszkami, maska bez żadnych wlotów. Co do uszczelki pod głowicą nie mam pojęcia czy jest ok, ale ta woda ma żółtawy kolor, właśnie tak jakby zaolejona była, ale to napewno woda a nie czysty olej (gotuje się na gorącym silniku). Silnik owszem ma gdzieś wycieki oleju (widać nawet w garażu), ale też jeszcze nie wiem gdzie.
24V6 2500GT USA'93
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

To może być płyn z chodnicy. Może masz gdzieś pęknięty przewód. Zapraszam do tematu http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?t=5959
Tu jest opisana podobna sytuacja że gorący płyn z chłodnicy wydostawał się na kolektor wydechowy malutką dziurką z przewodu gumowego od chłodnicy. Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

w chłodnicy masz wodę z kranu czy płyn z butelki? ( ;) ) zerknij do zbiorniczka wyrównawczego i zobacz jak tam sprawa wygląda

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Pasuje to co mówią chłopaki o nieszczelności przewodu z silnika do chłodnicy. Jeśli tamtendy, albo jeszcze lepiej - z okolic czujników temperatury popryskuje sobie na głowice - część wody dostaje się pod gumki i stąd pojawiają się na świecach.

Może być jeszcze kilka innych miejsc - a woda dostaje się w tamtą okolicę pryskając na maskę a z maski ścieka...
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”