Kable wysokiego napiecia

Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Sebastian »

NGK do V6 cena 300-400pln.
...co do bascha...wiec, zmienilem kable wlasnie na te, na poczatku niebylo roznicy ale... po 4 tkm cos sie zaczelo dziac. probek takjakby mial czkawke ale niezawsze. w pierwszy dzien urlopu letniego wyjechalem z berlina, po przekroczeniu granicy i zatankowaniu przerywal na calego!! :shock: :!: dojechalem do Kedzierzyna(max 80 km/h) byla noc. z ciekawosci otworzylem maske a tam blyskawice. glym okiem widzialem mini blyski miedzy kablami i miedzy kablami a kolektorem!!
...ale to niejest wszystko, w jakis sposob te przebicia uszkodzily mi aparat zaplonowy! urlop skonczyl sie po 3 dniach! koszta kabli 300-400 pln + 300euro nowy aparat+jazdy Berlin-Kedzierzyn itd.
...boscha to joz niedotykam..
pozdr :1111_bye:
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

MISIEK pisze:Kabelki i swiece kupuje sie w sklepie internetowym NGK :-)
Powiadasz ze w sklepie internetowym NGK :arrow: Każdy z Nas oczywiście myśli o sklepie sprzedającym swe artykuły na terenie Polski :?: :!: Bo jeżeli Misiek mowisz o sklepie"zagranicznym"to wydaje mi się iż Twa uwaga gdzie się kupuje produkty NGK jest dla Nas bezużyteczna :!: :evil: :evil: :evil:
Jeżeli jest to sklep mieszczący się w Polsce to podaj linka,bo mi się jakoś nie udało tegoż sklepu namierzyć :!:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
Kristofer
Posty: 178
Rejestracja: 2004-06-26 00:59
Galeria: viewtopic.php?t=7979
Lokalizacja: Kraków Wexford

Post autor: Kristofer »

Panowie ja jak założyłem LPG zakupiłem kable firmy Beru 290 zł u nas w Krakowie i po ok 2 tyś km się fajki dwie rozleciały się co też spowodowało uszkodzenie przepływomierza , a gość w sklepie zapewniał Beru i nic więcej. :cry: :x
Probe 2.0 97r GT
Audi Cabrio 2.3
S15 & S2000
Obrazek
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Sebastian »

Kristofer pisze: jak założyłem LPG
...a po co ku....wo zakladales?...masz ochote czesto odwiedzac machanika?
pozdr :1111_bye:
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

Sebek pisze:
Kristofer pisze: jak założyłem LPG
...a po co ku....wo zakladales?...masz ochote czesto odwiedzac machanika?
pozdr :1111_bye:
Bo jakby nie założył to jeździłby mniej. A jazda probkiem to radocha :D
Sebek pisze: ...a po co ku....wo zakladales?...
Tak jakoś nieładnie.... :?
Chyba, że chodzi o qrestwo :D
Dzięki Robert za uwagę, niejednoznacznie można to odczytać :D


Ps. Co do kabli to ja zdecydowanie stawiam na NGK, co do Beru to też miałem o nich jak najlepsze zdanie. A przypadek Kristofera trochę je zepsuł.
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Arturo77
Posty: 37
Rejestracja: 2005-10-25 11:01

Post autor: Arturo77 »

strober pisze: Powiadasz ze w sklepie internetowym NGK :arrow: Każdy z Nas oczywiście myśli o sklepie sprzedającym swe artykuły na terenie Polski :?: :!: Bo jeżeli Misiek mowisz o sklepie"zagranicznym"to wydaje mi się iż Twa uwaga gdzie się kupuje produkty NGK jest dla Nas bezużyteczna :!:
a to jakas nowa forma patriotyzmu lokalnego?? niby dlaczego nie mozna zamowic ze sklepu "zagranicznego"? trzeba co prawda miec odpowiednia karte platnicza, ale te wydaje kazdy bank, ewentualnie do jednorazowej transakcji mozna poprosic kumpla ktory taka posiada, jezeli sie nie ma wlasnej. nie widze problemu?
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

Wybór padł na NGK ZX40 :lol: :lol: :lol:
Mam nadzieję, że transakcja dojdzie do skutku 8)
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Arturo77 pisze:
strober pisze: Powiadasz ze w sklepie internetowym NGK :arrow: Każdy z Nas oczywiście myśli o sklepie sprzedającym swe artykuły na terenie Polski :?: :!: Bo jeżeli Misiek mowisz o sklepie"zagranicznym"to wydaje mi się iż Twa uwaga gdzie się kupuje produkty NGK jest dla Nas bezużyteczna :!:
a to jakas nowa forma patriotyzmu lokalnego?? niby dlaczego nie mozna zamowic ze sklepu "zagranicznego"? trzeba co prawda miec odpowiednia karte platnicza, ale te wydaje kazdy bank, ewentualnie do jednorazowej transakcji mozna poprosic kumpla ktory taka posiada, jezeli sie nie ma wlasnej. nie widze problemu?
OK więc Ci wytłumaczę co autor(czyt.Ja) miał na myśli :arrow: To że dostępność produktów szczególnie za naszą zachodnia granicą jest różnorodna i zacna to chyba wszystkim wiadomo i zapewne nie jest to odkrycie na miarę Kolumba :!: Niestety z różnych powodów niektórzy ów karty nie posiadają, a korzystanie z cudzej dla co poniektórych nie wchodzi w rachubę :!: Co do problemu którego nie zauważasz przytoczę jeszcze jeden argument(chyba dla mnie najistotniejszy)by poszerzyć Ci horyzont myślowy dotyczący tej sprawy :arrow: Kwestia gwarancji bądź też niezgodność towaru z zamawianym :!: Nie należę do osób które lubią się bawić w dalekie wysyłki/odsyłki,które nie należą do najtańszych,zbędne polemiki z panem sprzedającym który raczej będzie poruszał się w innym języku niż mój ojczysty :!: To wszystko sprawia że zakup w kraju jest dla mnie najlepszą opcją :!: Co do mego patriotyzmu :arrow: Jest On wielki jak dusza mego PROBKA :arrow: Ciężko mierzalny ale naprawdę wyjątkowy i duży :!:
p.s.Tak nawiasem mówiąc(a raczej post scriptum) :arrow: wydaje mi się że Misiek nie potrzebuję adwokata,sam sobie radzi świetnie: wysłał mi info przez gg dotyczące sprawy tych kabelków :!: Amen :!:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Arturo77
Posty: 37
Rejestracja: 2005-10-25 11:01

Post autor: Arturo77 »

strober pisze: OK więc Ci wytłumaczę co autor(czyt.Ja) miał na myśli....
skoro sobie poszerzamy horyzonty myslowe, to postaram sie poszerzyc tez Twoje. napisales ze "każdy z Was oczywiście myśli o sklepie sprzedającym swe artykuły na terenie Polski, a informacja o sklepie internetowym NGK jest bezuzyteczna, itd." no wlasnie to dla mnie nie jest takie oczywiste, bo z powodzeniem korzystam ze sklepow internetowych zagranicznych (zwykle dlatego ze tak mi wygodniej, czasami dlatego ze nie mam wyjscia - sprobuj kupic w Polsce chocby ksiazke Haynesa do proba, na przyklad, albo inne wydawnictwa specjalistyczne) i nigdy nie mialem zadnych problemow z jakoscia towaru, wiec nie bylo zadnej potrzeby kontaktowac sie ze sprzedawca.
kwestia przesylek - jasne, najlepiej miec sklep po drugiej stronie ulicy, mozna pomacac towar i powkur......iac sprzedajacego, ale w przypadku produkow NGK roznica cen jest kolosalna i moim zdaniem gra warta jest swieczki. kupujac w sklepie internetowym albo na aukcji w Polsce podejmujesz moim zdaniem duzo wieksze ryzyko, tyle tylko ze placisz pare zlotych mniej za przesylke - o ile bedzie potrzeba zwrotu. PARE - doslownie. przyklad - ksiazka niewiele mniejsza i lzejsza od encyklopedii - koszt przesylki jakies 7 dolarow - niewielki procent ceny, zalezy oczywiscie od sklepu. zwykle przesylka jest za darmo, powyzej danej kwoty, albo symboliczna - tak jak na amazonie. gwarancja oczywiscie jest taka sama jak na produkty kupione w zwyklym sklepie. co do karty - nie chodzi o pozyczanie samej karty od kolegi, jezeli masz to na mysli - kolega kupuje, ty oddajesz mu kase i nie ma problemu.
strober pisze: To wszystko sprawia że zakup w kraju jest dla mnie najlepszą opcją
o, tu zaczynasz mowic rozsadnie - opcja! rozumiem - klopoty jezykowe, karty itp. ale dla wielu osob kupno w sklepie internetowym bedzie najlepsza opcja. taki jest cel mojego wywodu.
strober pisze: Co do mego patriotyzmu :arrow: Jest On wielki jak dusza mego PROBKA :arrow: Ciężko mierzalny ale naprawdę wyjątkowy i duży :!:
cieszymy sie bardzo, ale chodzilo o patriotyzm lokalny, cos nieco innego.
strober pisze: wydaje mi się że Misiek nie potrzebuję adwokata
nie jestem niczyim adwokatem, wystepuje wylacznie w swoim imieniu. w koncu to forum jest po to zeby dyskutowac, wymieniac sie doswiadczeniami i wiedza, nie? chyba ze ja cos zle rozumiem.
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Cieszę się że masz swoje zdanie :!: =;
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

...Strober, napisz jak u Ciebie sprawują się kabelki NGK ZX41. Ewentualnie podaj info jakich używasz świec w połączeniu z tymi kabelkami...Pozdro :wink:
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Greg pisze:...Strober, napisz jak u Ciebie sprawują się kabelki NGK ZX41. Ewentualnie podaj info jakich używasz świec w połączeniu z tymi kabelkami...Pozdro :wink:
Jeszcze ich nie mam!Ale wciąż poluje! :D Co do świec to od dwóch dni jeżdże na NGK Iridium :!: 8)
Ale tym masz Automata czyli powinieneś kupić zx40 :!:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

...ta,tak wiem ...mnie interesują tylko NGK ZX40 :!: ...Drzymek zbiera chętnych na zakup w Stanach...może się dołączysz będzie taniej za przesyłkę :P
Tutaj są szczegóły akcji http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?t=7170
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Jak już pisałem wyżej :arrow: Nie bardzo mi pasuje wysyłka zza wody :!: Jeżeli już to po prosze znajomego żeby mi przywiózł jak bedzie wracał ze Stanów te kabelki,kopułkę i palec :arrow: przynajmiej bede miał pewność że zmierzają do mnie właściwe przedmioty,bo nie chce mi się później czegość im odsyłać i jeszcze za to płacić!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
mm26
Posty: 89
Rejestracja: 2007-07-27 15:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: mm26 »

kupiłem kable NGK i dzisiaj chciałem zamontować lecz ku mojemu zdziwieniu po wsadzeniu na miejsce - same się zdejmowały (wychodzily)? miał ktoś coś podobnego? co jest grane?

Edit:
czy ktoś wie dlaczego kable NGK same wyskakuja?
Red FORD USA
PROBE II (ECP)
2.5 V6 24V
Kod silnika KL
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Mialem to samo ale w przypadku przewodow boscha, pomogla delikatne rozgiecie blaczek w srodku i bylo ok
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
mm26
Posty: 89
Rejestracja: 2007-07-27 15:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: mm26 »

koleś w warsztacie rozgiął i nic to mie dało... dlaczego?

tak czytam wasze posty i widzę ze piszecie coś o NGK zx40, ja zakupiłem RC-FD603 i nikomu nie polecam. Kopułki ciągle spadają, nawet po popracowaniu nad nimi obcęgami...
Red FORD USA
PROBE II (ECP)
2.5 V6 24V
Kod silnika KL
Awatar użytkownika
witson
Posty: 19
Rejestracja: 2007-04-09 13:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

Post autor: witson »

A co sądzicie o tych http://cgi.ebay.com/ebaymotors/OBX-Red- ... dZViewItem mają też świece tej firmy po 20 baksów za 4.
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

mm26 pisze:koleś w warsztacie rozgiął i nic to mie dało... dlaczego?

tak czytam wasze posty i widzę ze piszecie coś o NGK zx40, ja zakupiłem RC-FD603 i nikomu nie polecam. Kopułki ciągle spadają, nawet po popracowaniu nad nimi obcęgami...
Bo powinien ścisnąć spadającą końcówkę a nie jeszcze ją rozginać(rozginać trzeba te na kopułce). Ja tak miałem na 4tym cylindrze. Kabel spadał ze świecy i podskakiwał, ale że to JM to można wybaczyć. U mnie zadziałało ściśnięcie końcówki kombinerkami, weszła na świecę z ładnym kliknięciem i tak już zostało. Pozdr
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
mm26
Posty: 89
Rejestracja: 2007-07-27 15:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: mm26 »

spadają nie te ze SWIEC lecz te z drugiej strony...
Red FORD USA
PROBE II (ECP)
2.5 V6 24V
Kod silnika KL
Awatar użytkownika
mm26
Posty: 89
Rejestracja: 2007-07-27 15:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: mm26 »

teraz kupiłem kable Bosch 0 986 356 966 i 2 górne fajki są zbyt długie i odstają na 2 cm od obudowy silnika. Czy tak mogę jechać bez ryzyka dostania się tam wody?
Red FORD USA
PROBE II (ECP)
2.5 V6 24V
Kod silnika KL
Awatar użytkownika
rabull
Posty: 131
Rejestracja: 2008-03-24 10:14
Galeria: viewtopic.php?t=13456
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: rabull »

siemanko ja kupiłem 3 dni temu takie przewody WN Obrazek do tego świece kopułkę i palec NGK oraz komplet wycieraczek valeo wszystko za 48 funtów chyba dobra cena ?? :wink:
probeII(96r) 2.5 24v
Awatar użytkownika
S.H.A.R.K
Posty: 954
Rejestracja: 2006-05-06 16:43
Samochód: PROBE GT-ZE AURORA
Galeria: viewtopic.php?t=12737
Lokalizacja: Lubelskie (Krasnystaw)

Post autor: S.H.A.R.K »

Mam zamiar zmienic przewody, ale zastanawiam sie jakie kupic no i gdzie zebym poźniej nie narzekał.

Podajcie mi jakies namiary na dobre kabelki
Obrazek
FORD PROBE GT-ZE / AURORA FLARE BLUE PEARL
Awatar użytkownika
sawmaster
Posty: 726
Rejestracja: 2007-06-27 15:54
Samochód: Ford Probe 97r 2.0 16v
Galeria: viewtopic.php?t=11616
Lokalizacja: Białystok

Post autor: sawmaster »

wiem jedno, NGK najlepsze kable jak ktoś ma 2.0 gen2 to w necie znalazłem najtaniej nówki 178zł+wysyłka
Awatar użytkownika
mm26
Posty: 89
Rejestracja: 2007-07-27 15:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: mm26 »

jak kupiłem NGK to kopułki spadały, więc z rezygnowałem z tej firmy. Zato przy boschu, o zgrozo długość faj jest różna a powinna być taka sama. A oba komplety były przeznaczone do Probasa. Więc SZOK
Red FORD USA
PROBE II (ECP)
2.5 V6 24V
Kod silnika KL
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”