Dmuchawa-tryby pracy

Awatar użytkownika
fazario
Posty: 143
Rejestracja: 2006-09-16 20:22
Samochód: Probe 2,2 GT I gen
Lokalizacja: Rio

Dmuchawa-tryby pracy

Post autor: fazario »

Witajcie. Czy może ktoś z Was wie w jaki sposób działa dmuchawa w położeniu MIX lub Hi/Lo??
Pozdrowionka?
Ford Probe 2.2 GT, 1992, I GEN
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Mix - szyba i nogi, hi/lo - panel i nogi (z pamięci, musiałbym sprawdzić w aucie).

Edit:

Patrz :arrow: PerformanceProbe
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 18
Rejestracja: 2006-10-06 19:53
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Krzysiek »

a da rade tak zrobić żeby na nogi wcale nie dmuchało .. ? tylko na szybę przednią ... bo jak mi raz zaparowało to miałem gorąco jak w piecu a zaparowana szyba ani myśli się odparować .... :lol:
coś mi się wydaje ze coś jest nie tak bo przecież powinno tak być ze jak daję na szybę to tylko szyba ... prawdopodobnie coś mi się nie zamyka i przepuszcza powietrze i leci na nogi ...
... ?
Obrazek
Awatar użytkownika
miles
Posty: 215
Rejestracja: 2006-06-27 21:51
Samochód: brak
Lokalizacja: Pruszcz Gdański,Gosport

Post autor: miles »

O ile pamiętam, to ostatnie położenie po prawej stronie, oznaczone symbolem ogrzewania szyby, daje właśnie ten efekt. 8)
2.2 GT 92 black
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

Krzysiek pisze:a da rade tak zrobić żeby na nogi wcale nie dmuchało .. ? tylko na szybę przednią ... bo jak mi raz zaparowało to miałem gorąco jak w piecu a zaparowana szyba ani myśli się odparować .... :lol:
coś mi się wydaje ze coś jest nie tak bo przecież powinno tak być ze jak daję na szybę to tylko szyba ... prawdopodobnie coś mi się nie zamyka i przepuszcza powietrze i leci na nogi ...
... ?
Jak masz działającą klimę to jej użyj. Bardzo pomaga w takich sytuacjach. I nawiew musi być w obiegu otwartym. Na zamkniętym zawsze paruje. Gdzieś chyba Pelot pisał, że mogą się powykruszać takie uszczelniające gąbki na klapkach przymykających przepływ powietrza.
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 18
Rejestracja: 2006-10-06 19:53
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Krzysiek »

hehe ... wiem ze podgrzewanie szyby służy właśnie do tego ... :) ale dziwi mnie fakt ze mocny strumień na nogi leci ...

klime może bym i włączył .. jak bym ją miał ... ten fakt też mnie zadziwia bo GT jest z klima a ja mam takie pstryczki co się przesuwa i ni jak klimy włączyć się nie da .... i podobno czegoś mi brakuje co powinno był obok chłodnicy ... coś od klimy co podobno zostało wykręcone .. ale to już osobna historia ...

ok ... zakładam że w moim przypadku te klapki co sterują przepływem powietrza źle funkcjonują ... :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
miles
Posty: 215
Rejestracja: 2006-06-27 21:51
Samochód: brak
Lokalizacja: Pruszcz Gdański,Gosport

Post autor: miles »

Z tego wynika, że masz trochę zajęcia na długie zimowe wieczory. W zależności od kasy, możliwości i chęci poczytaj dział "giełda" oraz skorzystaj z opcji "Szukaj", a znajdziesz wszystko, co potrzebujesz.
Pozdro 8)
2.2 GT 92 black
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”