Zbyt bogata mieszanka a check engine

Awatar użytkownika
Roswell
Posty: 441
Rejestracja: 2006-09-01 11:12
Galeria: viewtopic.php?t=9688
Lokalizacja: Ustroń

Zbyt bogata mieszanka a check engine

Post autor: Roswell »

Czy zbyt bogata mieszanka może powodować czasami zapalanie się kontrolki check engine? Jeśli tak to proszę mi powiedzieć który numer błędu mógłby to być?
Probe II 2.0 93 USA

Jeżeli wsadzę ci palec do oka, to ty masz palec w oku i ja mam palec w oku, ale to nie to samo
Krzycho
Posty: 178
Rejestracja: 2006-08-22 16:44
Galeria: viewtopic.php?t=9300

Post autor: Krzycho »

myślę że zbyt bogata mieszanka byłaby wynikiem niesprawnego jakiegoś układu co zaowocowałoby zbytnim wzbogaceniem mieszanki. Np. niesprawna Lambda - kody 16 i 17; 23 i 24
ale nie jestem mechanikiem sanmochodowym, wiec nie wiem :)
Awatar użytkownika
R.K
Posty: 286
Rejestracja: 2005-11-25 20:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczuczyn

Post autor: R.K »

Próbowałem przez ponad rok pozbyć się zapalania tej kontrolki i nic z tego nie wyszło! W lecie zapala się rzadziej, przeważnie kiedy jadę pod górkę bez dodawania gazu,a w zimie częściej i nie gaśnie dopóki nie wyłączę silnika.Wyjaśnili mi to gazole w następujący sposób-,,mam prostą instalację i nie współpracuje wystarczająco precyzyjnie z komputerem,udziela się to właśnie jadąc pod górkę-oznacza zbyt ubogą mieszankę!''.Po wzbogaceniu mieszanki kontrolka dalej się zapalała , tylko trochę rzadziej-niestety auto gorzej jeździło. Powróciłem do ustawienia pierwotnego i tę kontrolkę olałem!!!. W zimie znowu świeci się dłużej, myślę że poza spadkiem temperatury tankujemy gaz z większą domieszką propanu i to ma wpływ na ,,check engine''.Próby odczytania kodu błędów spełzły na niczym,auto na gazie jeździ bez problemu a przejechało około 60tyś.km z tą instalacją.
Ford Probe USA 2.0 1993r BASE
Awatar użytkownika
Roswell
Posty: 441
Rejestracja: 2006-09-01 11:12
Galeria: viewtopic.php?t=9688
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: Roswell »

Krzycho pisze:myślę że zbyt bogata mieszanka byłaby wynikiem niesprawnego jakiegoś układu co zaowocowałoby zbytnim wzbogaceniem mieszanki. Np. niesprawna Lambda - kody 16 i 17; 23 i 24
ale nie jestem mechanikiem sanmochodowym, wiec nie wiem :)
Lambda sprawna, po prostu jest źle wyregulowana mieszanka w sterowniku od gazu.
R.K pisze:Próbowałem przez ponad rok pozbyć się zapalania tej kontrolki i nic z tego nie wyszło! W lecie zapala się rzadziej, przeważnie kiedy jadę pod górkę bez dodawania gazu,a w zimie częściej i nie gaśnie dopóki nie wyłączę silnika.Wyjaśnili mi to gazole w następujący sposób-,,mam prostą instalację i nie współpracuje wystarczająco precyzyjnie z komputerem,udziela się to właśnie jadąc pod górkę-oznacza zbyt ubogą mieszankę!''.Po wzbogaceniu mieszanki kontrolka dalej się zapalała , tylko trochę rzadziej-niestety auto gorzej jeździło. Powróciłem do ustawienia pierwotnego i tę kontrolkę olałem!!!. W zimie znowu świeci się dłużej, myślę że poza spadkiem temperatury tankujemy gaz z większą domieszką propanu i to ma wpływ na ,,check engine''.Próby odczytania kodu błędów spełzły na niczym,auto na gazie jeździ bez problemu a przejechało około 60tyś.km z tą instalacją.
Mi zapalanie tej kontrolki nie zależy absolutnie od niczego, zapali się kiedy się jej podoba.
A jak podczas jazdy przełączysz na benzynę to zgaśnie(mi gaśnie wtedy ta kontrolka)?
Probe II 2.0 93 USA

Jeżeli wsadzę ci palec do oka, to ty masz palec w oku i ja mam palec w oku, ale to nie to samo
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”