Czerwone kierunki

Awatar użytkownika
Wojtecki
Posty: 925
Rejestracja: 2003-11-24 02:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Wojtecki »

MiH pisze:Włączony migacz oznacza zamiar skrętu - a nie sam skręt. Kierujący nie musi się zastosować do tego że włączył kierukowskaz.
ale przed skretem musi wlaczyc kierunkowskaz... a czerwony w swietle przepisow nie jest kierunkowskazem, bo nie jest pomaranczowy :-) czyli skrecasz bez kierunku... a tego Ci robic nie wolno... ot i cala filozofia...a napiselem wyraznie... kumpla sad uznal WSPOLWINNYM wypadku. tego co mu wjechal w d... tez skazali... a gdyby kumpel mial normalne kierunki bylby czysty...
byl czarny 2,2 GT i... ktos go powyginal :-)
jest Jeep XJ 96', MT/R 31", snorkel, lift 3'i ciagle rosnie :-)
w powijakach T/A 5,7V8 ;-)
www.non-stop.waw.pl
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Mih zgadazam sie ze takich rzeczy sie nie robi ale niestety zdarzenie mialo miejsce w dniu przegladu i w tym caly szkopul i pech oczywiscie ze kolega powiedzial ze lampy wymienil juz po przegladzie ale ze sad mu nie uwierzyl bo jakis madrla stwierdzil ze te lampy juz sa tam dlugo (madrala to rzeczoznawca of course ) mozesz sie odwolywac do sadu wyzszej instancji itp. itd. ale zawsze koledzy rzeczoznawcy sadowi beda sie kryli i zadko mozna spotkac tam faceta co powie nie ten facet sie pomylil to tak jak u lekarzy znajdz takiego co powie przed sadem ze inny sie pomylil nie ma takiej opcji tobie w cztery oczy to powiedza ale przed sadem zmowa milczenia
Druga sprawa to ze rozpatrujemy tylko przypadek wjechania w tyl auta a co jak ktos ci wjedzie w bok podczas skrecania ?
Co do przepisow mozna sie klocic ale fakt jest taki auto z czerwonymi kierunkami uwazane jest za niedostosowane do jazdy po polskich drogach a wiec nie ma prawa znalezc sie na drodze i ty jako kierujacy ponosisz wszelka odpowiedzialnoosc w razie zdarzen losowych spowodowanych niesprawnoscia pojazdu (a samochod z czerwonymi kierunkami nie ma kirunkow w mysl polskich przepisow i jak mundurek bedzie chcial to masz przechalpane i mozesz sie odwolywac do woli auto nie sprawne sprawca sie znalazl )
pozdrawiam
ps. notabene sam mialem do niedawna (poprzednie lato)czerwone lampy ale mam tez zwykle jak jezdzilem na jakies zloty itp. to czerwone obowiazek ale mi sie stlukly jak mi taki baran uderzyl na parkingu na szczescie wiec sie nie czepiali auto stalo a burek nie wyrobil bo sie chcial przed panna popisac (a szkoda takie byly fajne hamerykanskie :( )
dostalem piniazki z ubezpieczalni
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Quaki pisze:... mozna spotkac tam faceta co powie nie ten facet sie pomylil
Zwłaszcza gdy się nie pomylił :lol:

Najlepszy przykład kiedy kolor kierunkowskazu może mieś kluczowe znaczenie to skręt w lewo, auto z 'nielegalnymi' kierunkowskazami skręca w lewo (nie na skrzyżowaniu tylko np. na posesję lub w polną drogę) a samochód jadący za nim akurat rozpoczyna wyprzedzanie ... pomylenie kierunkowskazu ze światłem stop może być tragiczne w skutkach.
Awatar użytkownika
Wojtas
Posty: 63
Rejestracja: 2003-09-26 11:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Wojtas »

Mysle ze to jest tak samo jak z jezdzeniem bez prawka-co z tego ze to facet Cie puknal i to on by byl winny ale jak poszkodowany nie ma prawka to on jest winny calemu zdarzeniu.Mysle ze tak samo jest z kierunkami zreszta znacie nasze prawo i wiecie jakie jest absurdalne i pelne nie domowien.Moze sie myle...jak tak to sorry ale mi sie wydaje ze tak jest.


PoZdRo
Juz nie posiadacz Probe
Awatar użytkownika
Wojtecki
Posty: 925
Rejestracja: 2003-11-24 02:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Wojtecki »

Raf pisze:Najlepszy przykład kiedy kolor kierunkowskazu może mieś kluczowe znaczenie to skręt w lewo, auto z 'nielegalnymi' kierunkowskazami skręca w lewo (nie na skrzyżowaniu tylko np. na posesję lub w polną drogę) a samochód jadący za nim akurat rozpoczyna wyprzedzanie ... pomylenie kierunkowskazu ze światłem stop może być tragiczne w skutkach.
wlasnie taka sytucje mial moj kolega... koles mu wjechal w lewy tylony naroznik autka :-( gdyby nie to, ze znacznie przekrowczyl predkosc, to by nawet wspolwinny nie byl...
byl czarny 2,2 GT i... ktos go powyginal :-)
jest Jeep XJ 96', MT/R 31", snorkel, lift 3'i ciagle rosnie :-)
w powijakach T/A 5,7V8 ;-)
www.non-stop.waw.pl
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

A jak to jest? Jest duzo samochodow z calymi czerwonymi lampami, ale kierunki swieca na pomaranczowo? Moze wsadzenie pomaranczowej zarowki cos by dalo? Chociaz troche :D
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

Generalnie filtr czerwony nie przepuści pomarańczowego. Te które mają czerwone, a świecą na pomarańczową mają specjalną konstrukcję, która to umożliwia. Najprostrzym sposobem są pomarańczowe paski. Jak świecą to widać pomarańczko a jak nie to zlewają się z czerewienią.
Ford Scorpio 2.0 DOHC 90' automat+skóra
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

flanker pisze:Najprostrzym sposobem są pomarańczowe paski. Jak świecą to widać pomarańczko a jak nie to zlewają się z czerewienią.
Jakies blizsze wyjasnienie??? Z tego, co ja rozumiem, nakleic jakies pomaranczowe paski???? No bo o wklejenie plastikowych paskow chyba nie chodzi.
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

Chodzi mi oto, ze w nowych samochodach stosuje się pomarańczowe plastikowe paski wśród czerwonych. Myślę, że w twoim przypadku najlepiej byłoby nawiercić otwory w lampie, podkleić od spodu białą pleksą i kupić pomarańczowe żarówki!
Najlepiej przygotuj sobie matrycę do wiercenia, żeby to równo wyszło.
Możesz też wywiercić wielką dziórę i wkleić w to miejsce pomarańczową pleksę
Ford Scorpio 2.0 DOHC 90' automat+skóra
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

No tak myslalem, ze o to Ci chodzilo. Odpada! Mialem juz tak zrobione przed kolizja - nie za ciekawie to wygladalo i teraz juz nie chce!
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
dodge
Posty: 32
Rejestracja: 2003-03-16 17:56
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dodge »

A nie mieliście problemów z "WŁAdzą" ha odnośnie halogenów.
Ja w swoim jak jadę bez świateł [leżą sobie w bagażniku :) ] to automatycznie halogeny są włączone - to chyba charakterystyczne dla vers.kanadyjskiej. Halogeny świecą cały czas a wyłączyć je można przez
a. zapalenie [bynajmniej nie zapałkami] świateł mijania
b. zaciągnięcie hamulca ręcznego
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

apostrophe pisze:A nie mieliście problemów z "WŁAdzą" ha odnośnie halogenów.
Ja w swoim jak jadę bez świateł [leżą sobie w bagażniku :) ] to automatycznie halogeny są włączone - to chyba charakterystyczne dla vers.kanadyjskiej. Halogeny świecą cały czas a wyłączyć je można przez
a. zapalenie [bynajmniej nie zapałkami] świateł mijania
b. zaciągnięcie hamulca ręcznego
Wersja kanadyjska ma światła do jazdy dziennej.
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Czerwone kierunki

Post autor: asdero »

Znacie jakiś sposób aby czerwone klosze kierunkowskazów dawały światło chociaż trochę podobne do pomarańczowego ?
Wszelkie tips & tricks mile widziane :)
Awatar użytkownika
Kula
Posty: 138
Rejestracja: 2004-12-22 22:27
Samochód: brak
Lokalizacja: Lubań

Post autor: Kula »

Witam. Slyszlalem ze do czerwonych kloszy trzeba zamontowac zielone zarowki i wtedy swiatlo jest zblizone do pomaranczowego. Jeszcze nigdy nie widzialem tego w zastosowaniu ale moze ktos to wreszcie sprawdzi :) Pozdrawiam.
Czerwona jedynka GT 91'
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: asdero »

Hm... skąd wziąść zielone żarówki... ? 8)
Ale pomysł godny sprawdzenia. Dzięki.
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

no ale moment... to jakiś zonk chyba bo na palecie barw zielony nie jest podstawowym kolorem a uzyskiwany z mieszania żółtego i niebieskiego.... więc między czerwonym a zielonym kolorem sądzę że będzie występować jakiś fiolet tudzież brązy???? :D:D:D

no nie podejrzewam że z ciemniejszej barwy zrobi się jaśniejsza....

ale sprawdźcie, w polsce są nawet takie miejsca gdzie woda w rowie wzdłuż drogi płynie pod górę więc może i to okaże się prawdą.... :D:D:D
Awatar użytkownika
spown
Posty: 633
Rejestracja: 2004-09-23 20:49
Galeria: viewtopic.php?t=5507
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: spown »

Możnaby kupić białe i pomalować na zielono, są takie farby do malowania żarówek...
Mówią źle, mówią zły, mówią wariat...
Był: Ford Probe 2.2 GL ganz rot ;)
Jest: Mitsubishi Galant 2.5 V6
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: asdero »

Cynki pisze:czerwonym a zielonym kolorem sądzę że będzie występować jakiś fiolet tudzież brązy???? :D:D:D
ROTFL ! W związku z tym brązem pomyślałem o czarnej żarówce :lol: :lol: :lol:
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: asdero »

spown pisze:Możnaby kupić białe i pomalować na zielono, są takie farby do malowania żarówek...
O! Jakaś marka/nazwa/producent takiej farby ?
Awatar użytkownika
Kula
Posty: 138
Rejestracja: 2004-12-22 22:27
Samochód: brak
Lokalizacja: Lubań

Post autor: Kula »

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53896961

Radzilbym Ci jednak najpierw sprawdzic domowymi sposobami czy to wogole dziala. Podobno w nowych Peugotach stosuja takie zarowki do czerwonych lamp.
Czerwona jedynka GT 91'
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Nic z tego :( Jakby to było takie proste, to po co przerabiac światła w "amerykańcach"? :lol:
Farby można mieszać, a światło w innym kolorze uzyskasz nie przez dodanie innego filtra po drodze, ale przez zmieszanie 2 źródeł światła (wizyta w teatrze pomaga zrozumieć).
"Dobre" czerwone klosze (które odfiltrowują resztę długości fali pozostawiając samo światło czerwone) nie powinny w ogóle przepuścić innego koloru, więc zamalowanie żarówek na zielono da "czarne" światło (filtr zielony na bańce pozostawi tylko zakres zieleni, który wytnie później filtr czerwony) - ciemność widzę 8)
"Słabe" czerwone klosze (źle filtrujące, czyli pozostawiające również inne pasma) można by załatwić pomarańczowymi żarówkami, które zostaną po drodze wytłumione. Jak bardzo - zależy od "czerwoności" kloszy. Najwyżej wsadzisz 100W. :wink:

Obrazek
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: asdero »

Robert pisze:Nic z tego :( Jakby to było takie proste, to po co przerabiac światła w "amerykańcach"? :lol:
Farby można mieszać, a światło w innym kolorze uzyskasz nie przez dodanie innego filtra po drodze, ale przez zmieszanie 2 źródeł światła (wizyta w teatrze pomaga zrozumieć)
No tak, fizyki nie oszukasz jak powiada stare przysłowie pszczół :D
Właśnie chodzi o te światła w "amerykańcach". Chciałem przywrócić instalacje do orginału i dla tego pytam.
Chciałem zlikwidować te "dziwne" przeciwmgielne i wsteczny przywrócić na swoje miejsce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Anyszes
Posty: 630
Rejestracja: 2005-04-11 19:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Police

Post autor: Anyszes »

oddaj mi to auto ty go nie chcesz on chce byc mooj zobacz jak w nocy placze i chce jechac domnie <lol> ;-)
UNITE AND WIN
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Alem musiał zwiększyć jasność, żeby w ogóle dojrzeć Twoje światła (szukałem w miejscu listwy na klapie pomiędzy światłami :roll: ).
A jeśli chodzi o te w zderzaku, to może zostaw jak jest, tylko przyciemnij i daj mocniejsze żarówki (choć nie setki).
Ewentualnie przerabiasz górne klosze na 2kolorowe i przyciemniasz :?
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

asdero a nie myslales by moze upchnac kierunki razem ze wstecznymi w jednym kloszu?
Moze to bedzie rozwiazanie i pozbedziesz sie wtedy tych pod zderzakiem.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”