GT1 One Quarter Mile - Projekt Lukask'a

Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

GT1 One Quarter Mile - Projekt Lukask'a

Post autor: Lukask »

Przyszedł nowy rok 2007 i nowe pomysły do głowy jednym z nich była całkowita zmiana koncepcji przerabiania mojej 2GT.Zamiast planowanego turbo postanowiłem zbudować drugie autko które ma być tylko i wyłącznie do zabawy w wyścigi, jako że D generacja musi zostać autkiem rodzinnym przeszło pod kontrolę mojej żonki a ja postanowiłem kupić 1GT.

Oto kilka fotek auta:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W najbliższym czasie rejestracja autka.
Co do samego autka jest z 91 roku za dużo km nie zrobiło bo sporo stało na moje szczęście.Brak klimy jest za to szyber :D

Co do modyfikacji to zaczniemy od tego co już mam czyli regulator cisnienia paliwa, Smt6,wydech przelotowy, mbc no i najtańsza metoda na podniesienie osiągów czyli wybebeszenie zbędnych kilogramów z autka :twisted: :twisted:
Ostatnio zmieniony 2007-01-28 18:11 przez Lukask, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Szczęściarz II gen w garażu.
Życze powodze nia w pracach.
Napisz coś o tym probku i co zamierzasz robić. :?:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
KALI
Posty: 789
Rejestracja: 2005-11-01 00:10
Galeria: viewtopic.php?t=6696

Post autor: KALI »

Na pierwszy rzut poleci totalnie wszystko z środka czyli zbędne plastiki,tapicerka z podłogi ,fotele ,plastiki z bagażnika.Potem na początek układ wydechowy od miejsca katalizatora do końca 2,5'' zakończony mugenem.Do tego pompa walbro 255+ regulator i smt.Przerobimy też wastgate w turbo aby nie odcinał doładowania.Damy też tylnią klapę z szybą z pleksi.Zamontowany będzie też bov ala HKS firmy F1.
Obrazek
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

KALII pisze:Damy też tylnią klapę z szybą z pleksi.
Czy z taką klapą auto będzie dopuszczone do ruchu?
No i jaki jest koszt takiej klapy i o ile kg jest lżejsza od fabrycznej?
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
cacek
Posty: 1378
Rejestracja: 2006-01-12 16:54
Samochód: Wołowina
Galeria: viewtopic.php?t=8555
Lokalizacja: Police

Post autor: cacek »

Dee Jay pisze:Szczęściarz II gen w garażu...
Lukask nie ma garażu :wink:
"...Jedni będą mnie szanować, drudzy znienawidzą..."
KALI
Posty: 789
Rejestracja: 2005-11-01 00:10
Galeria: viewtopic.php?t=6696

Post autor: KALI »

Drzymek a dlaczego ma nie być dopuszczony podaj powód?....
Wiem że to plastik zamiast szkła ale kogo to obchodzi :D poza tym ja byłem na przeglądzie i auto przeszło przecież to taka sama klapa [pytanie bez sensu] :? [/list]
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

KALII pisze:Drzymek a dlaczego ma nie być dopuszczony podaj powód?....
Wiem że to plastik zamiast szkła ale kogo to obchodzi :D poza tym ja byłem na przeglądzie i auto przeszło przecież to taka sama klapa [pytanie bez sensu] :? [/list]
Ok, ale jak by szyby boczne były z pleksy albo czołowa, to przecież to jest bardzo niebezpieczne. Bo zwykła szyba jak się tucze, to zostaje pajączek, albo wywala ją w całości, albo się kruszy. A pleksa przy zderzeniu, może się ukształtować na coś w rodzaju plastykowego wystającego noża...
Stąd moje obawy...
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Ze względów bezpieczeńśtwa przednia szyba czołowa i boczne zostaną seryjne w poźniejszym czasie tylnie boczne zostana zastąpione takimi z pleksi :wink:
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Re: GT1 One Quarter Mile Projekt

Post autor: TYKWA »

lukask pisze: Obrazek
Lukasz , kurde za OleYa musiales cos doplacic , czy byl traktowany jako seryjne wyposazenie ? :lol:

lukask pisze: no i najtańsza metoda na podniesienie osiągów czyli wybebeszenie zbędnych kilogramów z autka :twisted: :twisted:

nie no . ale chyba Oley zostanie co :cry:
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
KALI
Posty: 789
Rejestracja: 2005-11-01 00:10
Galeria: viewtopic.php?t=6696

Post autor: KALI »

O boże Drzymek czy ktoś mówi o szybie czołowej weź pomyśl zanim coś napiszesz |(*,)
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Kalii no nie do konca bez sensu pamietaj ze jesli trafisz na "normalnego" diagnoste przegladu nie dostaniesz czemu po prostu twoja tylna szyba nie ma homologacji i tyle
Nalezy pamietac ze rowniez spotkanie z upierdliwym policjantem moze sie skonczyc najmarniej zabraniem dowodu a w najgorszym przypadku odholowaniem pojazdu jako zagrazajacego ruchowi
I uwierz mi przed zadnym sadem nie wygrasz takiej sprawy :(
Panowie nalezy pamietac ze wszelkie przerobki w aucie wg. prawa musza miec homologacje jesli jej nie posiadaja to jest to powod do zabrania dowodu rejestracyjnego lub uznania autko za niesprawne i odholownie na parking policyjny (od razu pwoiem ze moje autko tak jak kazde przerabiane przez osoby prywatne takich homologacji nie posiada z tym ze ja jestem w tej szczesliwej sytaucji ze mam firme ktore dzialania obejmuja rowniez uslugi mechaniczne i przerabianie samochodow i ogolnie mecahnike wiec moge sobie sam wystawic znak CE co rowniez jest bardzo wazne)
Inna sprawa jes praktyka ze nikt w tym kraju nie zwraca na to zbyt duzej uwagi ale zawsze mozna zle trafic
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
KALI
Posty: 789
Rejestracja: 2005-11-01 00:10
Galeria: viewtopic.php?t=6696

Post autor: KALI »

Ok to któtkie pytanie czy twoja instalka Nitro ma homologację :?:
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

KALII pisze:O boże drzymek czy ktoś mówi o szybie czołowej weś pomyśl zanim coś napiszesz |(*,)
Stary, to Ty głupoty gadasz, bo powiedziałem o szybie przedniej dla skontrastowania. Wiem że tylna szyba z pleksy nikomu nie zagraża ale jest to niezgodne z prawem, a co a tym idzie nie zostanie dopuszczone do ruchu, a co za tym idzie jest to informacja o którą pytałem w moim pierwszym poście, którego też wyśmiałeś. To że masz większe doświadczenie tuningowe, to nie znaczy że możesz mnie traktować jak jakieś infantylne dziecko :?
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Drzymek ale tu nie trzeba nic kontrastować w planach jest wymiana tylniej szyby i klapy nie zamierzam narażać życia dla kilku kilo bez przesady.A co do przeglądów to panowie mam oryginalną klape to są 4 śruby i jade raz w roku na przegląd :wink: Jak mnie policja złapie to też zawsze można improwizować :wink: A o przednią szybę niech nikt się nie boi 8) 8)
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Kuźwa, ja się chciałem tylko dowiedzieć czy tylna szyba z pleksy jest legalna, kalii zapewnił mnie że jest, uważając moje pytanie za bez sensu (bo dlaczego by nie miała być), no to podałem przykład z przednią i bocznymi szybami z pleksy, to wezwał Boga (nie wiadomo po co :lol: ) i napisał żebym pomyślał zanim coś napiszę.
CZYLI WYSZŁO NA MOJE ŻE ZMIANA SZYB NA PLEKSĘ NIE POWINNA PRZEJŚĆ PRZEGLĄDU!

Ale ok, lukask ma orginalną klapę więc sobie poradzi. Ja się tylko chciałem dowiedzieć czy jest to zgodne z prawem...
BEAUTY...POWER...SOUL...
KALI
Posty: 789
Rejestracja: 2005-11-01 00:10
Galeria: viewtopic.php?t=6696

Post autor: KALI »

Drzymek z nikogo się nie nabijam i nie traktuję cię ja tam napisałeś wyluzuj trochę i nie obrażaj się za takie bzdury.
Tylko patrzrąc tak przepisowo to nawet to że wyjąłeś kata jest niezgonie z prawem ,a czy twój tłumik ma homologację i czy na każdy gadzet w aucie masz papier na przegląd nie sądzę.Tak naprawdę to nawet na kierownicę którą kupił Lukask do 2ki powinien mieć homologację a nik go o to nie pytał.
:arrow: Napisałem tak bo nie miałem przez rok czasu problemów z policją ani diagnostami oczywiście kawałek pleksi nie ma homologacji ale kurde to już szukanie dziury w całym.Lukas chce to się zamontuje a jak nie chce to się nie zamontuje proste. :wink:
Ostatnio zmieniony 2007-01-28 18:34 przez KALI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Wiesz wydaje mi sie że nie będzie z tą szybą problemu a kamil ma racje bo to przy tym aucie nie ma znaczenia czy jest legalne czy nie.To nie jest democar budowany za ogromna kase to ma być autko dające ogromną frajde z jazdy :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Chłopaki macie rację, nie mam żadnych papierów na żadną z tuningowanych części. Nie obrażam się (no co Wy), tylko może jestem troszkę bardziej "wrażliwy" dzisiaj :wink:
Jednym słowem policja ma sto sposobów za które może udupić nas i nasze autka... :(
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

A Lukas chcieć i pleksi mieć :twisted: :twisted: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

Przestańcie marudzić.

Lukas powodzonka :!:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Hihi. :D
No nieźle. :D
TYKWA pisze:Lukasz , kurde za OleYa musiales cos doplacic , czy byl traktowany jako seryjne wyposazenie ?
Raczej jako dodatkowe konie. :D :wink:
TYKWA pisze:nie no . ale chyba Oley zostanie co
Coś Ty? Łukasz zrobi wszystko, żeby być najszybszy. Wykopie nawet mnie. :D :wink:

A tak na poważnie, probek super, zadbany, mały przebieg ( 118 tysięcy ),
aż szkoda go wybebeszać. :cry:

No to teraz Łukasz będzie stałym bywalcem w dziale "I Generacja"
Hehe. Pamiętaj Łukaszku - opcja "szukaj" :D :wink:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
MARCO
Posty: 76
Rejestracja: 2005-03-15 13:39
Samochód: brak
Lokalizacja: Wolin

Post autor: MARCO »

Macie jakieś plany w KM i w NM??
Czy co wyjdzie to wyjdzie



Muszę wiedzieć czy mam się bać :twisted:
PROBE GT TURBO prawie MUSTANG COBRA

Moc jest Bogiem,prędkość nałogiem,maszyna moją miłością,turbo koniecznością !!!
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Narazie nie ma planów co do km i nm bo one lubią nie wypalać :)

A co do bania się to to autko jest specjalnie budowane po to żebyśmy mogli razem polatać :wink: :wink:
Gturbo
Posty: 202
Rejestracja: 2006-02-02 21:31
Samochód: brak
Lokalizacja: New York Kielce

Post autor: Gturbo »

Tylko on nie wie w jakie wydatki sie pakuje. Uwazam ze sa lepsze auta do 1/4 mili. Myslales nad tym jak wyeliminowac slip dyferencjal w probe, bo przy najmniejszej mocy nie ruszysz, chyba ze zespawasz ale to nie jest najlepsze rozwiazanie.
2007 Toyota Camry Hybrid
Trek
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Gturbo pisze:Tylko on nie wie w jakie wydatki sie pakuje. Uwazam ze sa lepsze auta do 1/4 mili. Myslales nad tym jak wyeliminowac slip dyferencjal w probe, bo przy najmniejszej mocy nie ruszysz, chyba ze zespawasz ale to nie jest najlepsze rozwiazanie.
Zaspawac nie moze , bo auto ma tez i na ulice wyjezdzac , wiec to odpada.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”