MBC-mimo regulacji doładowanie nie rośnie

Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

MBC-mimo regulacji doładowanie nie rośnie

Post autor: davidlive »

Witam.

Dzis troszkę pogrzebałem przy autku (cały dzień) , dowiedziałem sie od Kaliiego że można wywalić boost controler jeśli mam MBC, no i zrobiłem to .

Mam bmc takie jak LUKASK Obrazek

Założyłem tak jak mówił kalii i sytuacja jest taka że nie moge osiągnąć doładowania pow. 8psi , turbo jest w na prawde super stanie i na zwężce bez problemu pakowałem 12 a czasem więcej .

Więc moje pytanko jest takie czy MBC takie jak moje może sie popsuć , tzn nie mechanicznie .

Jest to MBC upustowe więc może ona za mało upuszcza tego powietrza albo west gate mi padł :? :?

Co radzicie , zmniejszyć doładowanie moge bez problemu ale zwiększyć juz nie , jeszcze nie dawno szło do 10 dziś juz tylko 8 .


Turbo nie kopci nie ma luzów , nie bierze oleju , jest ok.


MBC kupiłem od radka1

pozdro
Ostatnio zmieniony 2007-10-31 17:16 przez davidlive, łącznie zmieniany 1 raz.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Witam,

Możesz wyjaśnić do czego to służy? Bo nie znam się za bardzo.

Pozdrawiam
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

MBC- manual boost control , w wolnym tłumaczeniu , manualna regulacja ciśnienia doładowania.


ZAstanawia mnie jedna rzeczy czy mozna by to rozebrać i wyjąć troszke tych sitek z środka może by to lepiej upuszczało to powietrze .


pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

I po co kombinujesz z takimi wynalazkami?

Nie lepiej było kupić mbc w kształcie trójnika z kulką na sprężynce?
Dmucha ile chcesz, regulacja płynna...
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Ja używam aktualnie takiego mbc
Obrazek

Sporo kosztuje bo prawie 300 zeta ale to jest porządne MBC z płynna regulacją a nie jakiś drut z allegro.
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

a ja mam takie cos Obrazek
kosztowalo jakies 2 godz. grzebania i robienia w garage i tez dziala :D :twisted: :P
Obrazek
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

No ja myslałem że to co ma lukask będzie ok , z reszta takie miałem po kosztach od radka więc kupiłem .

LUkask a czemu zmieniłeś MBC co mu było ???


pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Nic u mnie działał dobrze tylko denerwował mnie sposób w jaki ustawia się doładowanie i dlatego kupiłem do nowego auta nowe mbc i ten jest dużo fajniejszy w obsłudze.
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Mi to w ogóle nie działa no bo jak to ma funkcjonować , jest niby upustowe ja mam to tak podłączone :arrow:
Obrazek


czy to tak ma być ??? z tego co zrozumiałem od kaliego to tak ma wyglądać .

bo kurde tak se mysle że to MBC to same straty , bo to w końcu upuszcza doładowanie :? :x

pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: MBC-mimo regulacji doładowanie nie rośnie

Post autor: Robert »

davidlive pisze: west gate mi padł :? :?
Czy "west gate" to tak przez skojarzenie z "north bridge" w procesorach? :roll:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

robert ja nie musze wiedzieć jak to się pisze bo ten kto ma mbc albo co kolwiek pojęcia o Igt ten wie co to jest i do czego służy.


i nie wycinaj w ten sposób tylko jak juz ...(tu piszesz co napisałem )... to tak to wygląda jak by mi to na prawde padło .


pozdro

ps. no żebym ja musiał modelatora pouczać |(*,) :lol: :lol: :lol:
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Zrób fotkę na aucie jak to podłączyłeś .
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Jesli rysunek jest ktory zamiesciles jest poprwany to dobrze masz podlaczone.
Zasada dzialanie tego wynalazku polega na tym ze nie pozwala on na calkowite otwarcie akuratora turbiny przy booscie jaki jest dla tego akuratora normalny (fabryczny) poprzez zmiane wartosci cisnienia w wezyku doprowadzajcym to cisnienie do akuratora
Zeby bylo jasne akurator to ta gruszka ktora porusza klapka WG
Jedynym powodem jaki znam zlego dzialania tego ustrojstwa jest zapchanie w taki sposob ze wogole nie upuszcza powietrza
Lukas rozumiem ze jesli zaplaciles 300zl to twoj to nie jest drut a jesli ktos cos psprzedaje tak jak ja za 59zl to jest drut ?
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Dobra więc może tak spróbuje delikatnie jechać na całkowicie wykręconej tej , srubce tzn , wyjme ja i całkowicie będzie upuszczało powietrze i w tedy akurator nie zostanie otwarty.

oczywiście zdaje sobie sprawe z tego że nie mozna dawać za bardzo gazu w tedy teoretycznie turbina pompowała by na maxa .


Czy moge tak spróbować ???

Jeśli MBC jest zapchane to jak to przetkać???

pozdor
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Quaki pisze: Lukas rozumiem ze jesli zaplaciles 300zl to twoj to nie jest drut a jesli ktos cos psprzedaje tak jak ja za 59zl to jest drut ?
Pozdrawiam
Quaki to teraz dobrze powiedziałeś :wink: Są tacy ludzie ze jak zapłacą za to samo 10 razy więcej to myślą ze mają cos wspaniałego :lol: :lol: A w rzeczywistości to inne jest tylko opakowanie :lol: :lol: Hehe kojarzy mi się jedno powiedzenie :lol: :lol:
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Panowie ale i tak jest KUPA bo dalej nie działa :cry: :cry:

pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Moze problemem nie jest MBC tylko nieszczelnosc w ukladzie ? Lub tez akurator ci sie zablokowal w pozycji otwartej
Pozdrawiam
ps. ogolnie takie MBC praktycznie nie moze sie zepsuc chyba ze poprzez zatkanie jakaklowkiek inna usterka (na lini turbo akurator) skutkowala by zwikeszeniem cisnienia a nie jego zmniejszeniem
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

No ja wiem , tam nie am się co psuć w zasadzie :roll: :roll:

pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Jako że jest wolność słowa mogę pisać to co pisze miałem różne mbc moi koledzy mają inne mbc i to co jest na allegro to jest shit jakich mało.I nie pisze tego żeby się chwalić tylko po to żeby przedstawić swoje zdanie a brzmi ono następująco. Nie ma co tuningować auta na tanich częściach bo prędzej czy później się wysypią albo coś się przez nie wysypie.Po drugie to mbc z allegro wyglądają jak gówno a tuning to też estetyka wykonania i instalacji i elementów do jej budowy wykorzystanych.Ale oczywiście każdy robi tak jak lubi jeżeli ktoś ma mbc za 10 zł jego sprawa natomiast mi nie musi się to podobać i nie muszę się o takim mbc wypowiadać pozytywnie jesli mam inne zdanie.
Awatar użytkownika
mika_vixen
Posty: 140
Rejestracja: 2005-11-18 18:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: mika_vixen »

Z tego co narysował davidlive to na tym mbc można tylko zmniejszyć doładowanie a nie podnieść,tak można tylko wnioskować z rysunku.Jeżeli to jest tak podpięte to po skręceniu mbc będzie się otwierał akulator który jest ustawiony fabrycznie na żądane doładowanie.
FORD PROBE 89`turbo (prawie)GT.
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Lukask pisze:Jako że jest wolność słowa mogę pisać to co pisze miałem różne mbc moi koledzy mają inne mbc i to co jest na allegro to jest shit jakich mało.I nie pisze tego żeby się chwalić tylko po to żeby przedstawić swoje zdanie a brzmi ono następująco. Nie ma co tuningować auta na tanich częściach bo prędzej czy później się wysypią albo coś się przez nie wysypie.Po drugie to mbc z allegro wyglądają jak gówno a tuning to też estetyka wykonania i instalacji i elementów do jej budowy wykorzystanych.Ale oczywiście każdy robi tak jak lubi jeżeli ktoś ma mbc za 10 zł jego sprawa natomiast mi nie musi się to podobać i nie muszę się o takim mbc wypowiadać pozytywnie jesli mam inne zdanie.
no nic mi nie pomogłeś :roll: :roll:

pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
mika_vixen
Posty: 140
Rejestracja: 2005-11-18 18:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: mika_vixen »

spróbuj akulator tak na sztywno żeby turbina mogła ładować max i zobaczysz co się dzieje,jak jest dobra to mbc powinno zadziałać.
FORD PROBE 89`turbo (prawie)GT.
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Mika_vixen przy podpieci tak jak pokazuje rysunek (z zaznaczeniem ze MBC jest typu bleed czyli upuszcza czesc powietrza do atmosfery zeby puzniej otwieral sie WG a puzniej otwiera sie dlatego ze nie cale cisnienie dziala na akurator ) bedziesz zwiekszal cisnienie
Lukask amoj kolega ma psa co gada i kazdy inny pies przy nim to jak zes to okreslil literack gowno. Czlowieku co to za tlumaczenie bo moi koledzy maja lub mowili moi znajomi mowili nie kupuj probe bo to same problemy itp itd buehehehehehehe. Naomiast co do gustow sie nie wypowiadam nie podobaja ci sie wizualnie twoja sprawa chcesz kupowac za grube banki kupuj kto ci broni
Co do tuningu na tanich czesciach to tak faktycznie jest ale wybacz ma sie to do czesci bardzo waznych w aucie narazonych na uszkodzenia a nie do takich czesci jak MBC gdzie drozszy wcale nie znaczy lepszy moze znaczyc poprostu ladniejszy
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Ludzie !!!!! kurde , co wy znów macie do siebie , a co to kurde za różnica za co ile daliście , każdy płaci tyle na ile go stać.


Czy jak ja założę temat to zawsze coś ktoś do kogoś musi sapać :x :?


Nawijacie na 20 wierszy a pomocy jest może w 2 , od tego macie PW.


Oczywiście dzięki i za te 2 wiersze , ale kurde już było kilka tematów kontrowersyjnych z moim udziałem , a więc STOP już wystarczy .





Panowie dziś o dziwo wszystko działało , tzn może nie tak jak chce ale juz jest lepiej nie wiem co mu sie odwidziało :roll: :roll:

Tylko teraz jest taka sprawa , zdarza sie tak że wcisne gaz to pompuje prawie 0.9 a innym razem tylko 0.6 co jest ???


No zdarzy sie też że odcina zapłon .


pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

davidlive a sprawdziles moze kody bledow?
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”