Rise of the Ford Probe "S"

Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Sebastian »

Jak juz zapowiadalem, opisze teraz cala historie no i oczywiscie foty dodam!

Pod koniec 2007 nabralem ponownie ochoty na jazde probkiem :lol: . W tym czasie wlasnie kolega przerabial swoja fure i tak zaczelem dumac :D
Juz po paru tygodniach zaczelem szukac i kupywac pierwsze czesci, robiac sobie tym samym maly obraz tegao, jak probek bedzie wyglondac!

W mojej galeri sa fotki auta przed przerobkami, slabo widac, ale probek byl calkiem poobijany i mial lekka skaze na nadkolu itp. krotko mowiac do kompletnego lakirowania,nie wspomne o felach i oponach!
wnetrze bylo cale ale siedzenie od kierowcy bylo podarte z prawej strony!
Dumajac dalej postanowilem na zmiane calego wnetrza!

Tu pare fotek z zewnatrz...czarny byl i ponownie zostal na czarno polakierowany!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Spojler ktory widac na fotkach zastal "skradziony" Mitsu 3000GT. Tu jeszcze bardziej wyrazne zdjecie feli i nowych opon "Gooda"F1. Fele zakupione przez Mazde, orginalnie Mazda wyprodukowala,wedle danych fabrycznach, 3000 kompletow.
moje maja numer 175.(wszystkie 4 oczywiscie!) Obrazek Oczywiscie 17`

Jak widac na zdjeciach probek"zjechal" o 35mm na przodzie i tyle!

Przejdzmy teraz do wnetrza Probka.
Siedzenia Pradator s-line 3g, (kupilem tez z tego powodu ze w niemczech nie sa doposzczone do ruchu drogowego, czyli malo kto ma :twisted: ) tu pare fotek siedzen! ...pierwsze zdjecie panoramiczne :D ...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek tylnie siedzenie zostalo delikatnie zdeformowane :twisted: i obszyte skura ObrazekObrazek
Teraz deska i reszta! cale wnetrze zostalo obszyte na czrno specjalnym matrialem, przypoinajacym chropowata skure.
3 zegary zostaly wmontowane jak widac, cisnienie turbo do 2 bara, temp. wody i oleju! Zegary sa niewidoczne w stanie wylonczonym, dopiero po przekreceniu kluczyka morzna cos zobaczyc!maja 7 ruznych konrastow farbowych do wyboru!
Zegary biale jak widac, do 260km/h. podobnie jak wskazniki maj 7 ruznych kontrastow farbowych do wyboru!
Kierownica Luisi RS zostala obszyta skura. tu pare fotek....
Obrazek Obrazek Obrazek

Pod maska syczy wetylek , Turbina na zwzce 0,8, komp przerobiony zeby zaplonu nie odcinalo.
Focie oglnie kiepskie bo deszcz padal. Pare wyrazniejszych dodam do kiedys do galeri! tak jak teraz stoi to nie widac calego wdzieku!...92 rok bez zadnej ryski itp!
Oczywiscie to nie koniec prac, w przyszlym tygodniu beda czarne szybki(focie dodam).Potem zajme sie jeszcze dywanem, dosanie mianowicie czyrny!Lampy z tylu tez zmienia kolor!

Niestety okazalo sie ze silnik i chyba tez turbinka nie sa najlepsze, po obliczeniu wszystkiego doszlismy do wniosku ze lepiej kupic jakis w dobrym stanie! probek juz jutro jedzie do Kostrzynia gdzie dokana sie przeszczepu!...silnika jeszcze szukam 8)

no, az mnie palce od pisania bola! Bede was utrzymywal na bierzaco!

pozdr
Ostatnio zmieniony 2008-10-05 21:09 przez Sebastian, łącznie zmieniany 3 razy.
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Lisiu »

Nie pasują białe indiglo do wnętrza, i materiał na desce chyba trochę niedokładnie przyklejony w niektórych miejscach bo widac fałdy.
Ogólnie zmiany na plus, bardzo podobają mi się fotele i kanapa :D
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10623
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Kocureq »

A.... w sensie wielki zapowiadany projekt tuningowy to felgi, ciemne szyby, białe zegary, 3 dodatkowe budziki i fotele? :lol:
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Sebastian »

kocureq pisze:A.... w sensie wielki zapowiadany projekt tuningowy to felgi, ciemne szyby, białe zegary, 3 dodatkowe budziki i fotele? :lol:
nie w sumie jeszcze zrobienie ze zlomu fajna fure.
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Ero »

kocur ze odkad masz bialego kilerka to w futerko obrosles???:D:D:D kazdy tuninguje na ile go stac. wazne zeby dobrze to robil. :D
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Bogdan9999 »

Powiem szczerze po takich zapowiedziach spodziewałem sie czegoś większego. Co do zmiany koloru wnętrza wedle gustu jak dla mnie wole siwy oryginalny. Spojlerek ok ;) Mam sam podobny tylko że od probka 1 rzadko spotykany :D Zegary w środku zamontował bym inaczej np. tak jak ja, fotkę masz w mojej galerii. Sumując jest ok :wink: szkoda tylko że twoje zmiany nie obiegły mechaniki. Nie wiem jak jak u ciebie ale oglądałem już kilkanaście probków 1 od spodu i co mogę powiedzieć to to że ciężko spotkać cos zdrowego. Jeśli wygląda równie dobrze pod spodem to jest ok ;)
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Sebastian »

heja.
nie wiem co masz na mysli mowiac mechanike.
teraz po zmianie silnika i turbo bedzie okoklo 0,8-0.9 bara dmuchac itp.
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10623
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Kocureq »

Ero pisze:kocur ze odkad masz bialego kilerka to w futerko obrosles???:D:D:D kazdy tuninguje na ile go stac. wazne zeby dobrze to robil. :D
Zgadzam się, ale niech nie będzie z tego wielkiej afery na forum. W ten sposób to każdy powinien sobie zakładać projekt tuningowy, bo doprowadza auto do porządku :)

Ja czerwonego to dopiero stuningowałem - nowe sprzęgło, remont silnika, rozrząd, przeguby, łożyska piast, reflektory (niepopękane :)), pastowaie skóry i inne czynności tuningowe :)
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Ero »

No co fakt to fakt tu masz racje :D
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Sebastian »

jak juz ktos pisal, kazdy tuninguje jak mysli.
zmiany sa malo widoczne, bardzo subtelne ale oczywiste-dokladnie tak jak wlasciciel chcial!
zadnych swapow i innych widziwien nie bedzie, dlatego ze wlasciciel mysli realistycznie i przyszlosciowo,
dobrze wiedzac ze normalni ludzie takich wynalaskow nigdy nie kupia. nie mam zamiaru do konca zycie fordem jezdzic.

do tej pory, a krotko go mam, kazdy objetnie czym jezdzi staje z podziwem przed autem pytajac...to naprawde ford probe???

ale co mnie smieszy jest fakt, za na innym forum idzie ten sam temat o tej samej nazwie,zdjeciach i opisach...ruznica rakcji na to co widza, miedzy tamtym i tym forum, jest kolosalna!

kocureq, (jesli dobrze napisalem) o wymianie 80% zawiechy bo sie wszystko rozpadalo, nie wspominalem.
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Dee Jay »

Ja się zgodzę z przedmówcami że jak na dział tuning to za mało zmian. Ja też sobie po kupnie obszyłem wnętrze skórą, zaciemniłem szyby zmieniłem fele, wydech i parę drobiazgów ale na dział tuning to raczej za mało a raczej lepiej by to w galerii się oglądało.

A co probaska

Wnętrze jest super i to najlepsze możliwe posunięcie jakie można zrobić w I gen.
:1111_ok:

Z zewnątrz też bardzo ładnie bez zbytnego plastiku siatki tylko ta lotka mi się średnio widzi fajniejsza do probe byłaby w stylu Drzymka :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10623
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Kocureq »

Sebastian pisze:kocureq, (jesli dobrze napisalem) o wymianie 80% zawiechy bo sie wszystko rozpadalo, nie wspominalem.
Zrozum, że nikt nie mówi, że robisz wiochę czy coś nie tak. Super, że prywracasz Probka do życia, a nawet go tu i tam ulepszasz. Zwłaszcza mało komu się chce robić wnętrze.

Po prostu nie widać tutaj jakiegoś specjalnego Tuningu. RX powiedziałby, że to normalna eksploatacja samochodu ;), ktoś inny - że go restaurujesz od zera, ale mało tu tuningu. Tylko tego się czepiamy.

Peace :)
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Bogdan9999 »

Sebastian uważasz że min. mój swap silnika i przeróbka podwozia pod idealnie prosty wydech to wynalazek i nikt tego nie kupi ? Ciekaw jestem ile jest w Niemczech probków z silnikiem FE3 bo w PL są 2. Druga sprawa w 16 letnim aucie trudno mówić aby zawiecha była jak nówka, no chyba że by od nowości stał. Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Sebastian »

heja.
hmmm...jestem moderatorem na forum niemeickim i wiedziel bym gdyby ktos tam cos takiego robil z I-gen.
z klubowiczow to raczej zaden, ale wiem ze 2gen na turbo przerabiaja...

...no ta przerobka podwozia i wydechu to akurat calkiem inna sprawa :twisted: :twisted:
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Lukask »

Czepiacie się chłopaka, teraz zrobił to co zrobił. Ale może to jest właśnie dopiero początek historii zmian w tym aucie.I wolę jak Seba powoli będzie tu opisywał co zrobił w aucie niż ( sorki Bogdan nic do Ciebi nie mam )takie czajenie jak Bogdan, który podobno coś robi cały czas w aucie ale prawie wcale tego nie pokazuje.Ja osobiście wolę jak temat jest historią auta i jest pisany podczas jego budowy i staje siew pewnym sensie opowiadaniem a nie na koniec prac wklejony opis i kilka zdjęć. Tuning to proces twórczy a nie jednorazowe opisanie tego co się zrobiło.Przypomnijcie sobie ile emocji jest jeśli przeróbki są opisywane na bieżąco ( przykład moja przednia belka czy szyby z pleksi ;)).
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10623
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Kocureq »

Racja, jeśli coś tu się większego kroi to dobrze jest mieć historię auta, poczytać z czym się właściciel borykałi jak te problemy rozwiązał, niż tylko seria fotek i "tadaaa... zrobione, podziwiajcie".
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Bogdan9999 »

Ja sie nikogo nie czepiam a jeśli to zaczyna się jakiś duży projekt to tym lepiej i popieram ;) Co do opisywania to macie rację ale do tego trzeba mieć też talent a niektórym tego brakuje :( A jeśli o mnie chodzi to postaram sie to naprawić bo jest co opisywać ;)
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Lukask »

Bogdan tylko opisuj to powoli tak jak to powstaje, super się potem czyta historię takich projektów ;)
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Sebastian »

no nie moge, werszcie jeden z klubowiczy rozpoznal i powiedzial o co chodzi...no nie myslalem ze tak szybko ktos na to wpadnie!
....oczywiscie ze to nie koniec, ale dobra baza do dalszego produkwania sie! :twisted:
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Bogdan9999 »

Ale jedno musze ci przyznać zacząłeś dobrze ;) Najpierw przywracasz do serii a potem przerabiasz ;)
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Lukask »

Sebastian pisze:no nie moge, werszcie jeden z klubowiczy rozpoznal i powiedzial o co chodzi...no nie myslalem ze tak szybko ktos na to wpadnie!
....oczywiscie ze to nie koniec, ale dobra baza do dalszego produkwania sie! :twisted:

A najlepsze jest to, że znasz bardzo dobrze tego klubowicza tylko nick zmienił :P
Pamiętasz nick LUKASK ?
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Sebastian »

hehehehe...pewnie ze pamientam! moglem sie domyslec!

pozdr
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Mr. Cynk »

jak sie będziecie czepiali że tylko poważne i wielkie projekty tuningowe maja racje bytu w tym dziale to se go od razu zamknijcie chłopaki.

Tak się miernie składa, że mało kto cokolwiek w ogóle robi ze swoim autkiem... jak ktoś kupi dywaniki z allegro to już się chwali tutaj bo "ma czym" więc dajcie spokój...

Jak dla mnie to dział tuning traktuje jako dział gdzie można śledzić jakiekolwiek akcje z autami klubowiczów. Czy to zmiana żarówek na diody w desce czy to zmiana oleju (oley'a ? ) i jeśli jest to opisane z fotkami to juz jest coś do poczytania....


Wielkich projektów tuningowych było tutaj słownie kilka sztuk i z tego chyba dziś żaden nie jeździ dokończony... :twisted:
(albo kierowca "zgubił się" na drodze albo silnik rzekł "ja wysiadam" albo atak rudej szarańczy wpierniczył pół podłogi i podłużnice... albo trzeba było zamienić na wózek dziecięcy albo przyjechał "Pan" na czerwonym świetle i zrobił zonk....)

No i "wlasciciel mysli realistycznie i przyszlosciowo"... :wink:
Jeśli się myśli realistycznie i przyszłościowo to nie kupuje się 16-letniego auta do poważniejszych akcji tuningowych :wink: za 3 max 5 lat to auto niestety zamieni się w ostrza Gilette lub puszki z zielonym groszkiem, sardynkami albo posłuży jako kawałek przęsła losowo budowanego wiaduktu :wink: dziś jak mu się będzie lakier błyszczał, nie będzie zostawiał plamy oleju i wszystko będzie w nim działać (klima, szyby, lampy itp) to już jest perła w swojej populacji :):):) taka prawda... :?
KALI
Posty: 789
Rejestracja: 2005-11-01 00:10
Galeria: viewtopic.php?t=6696

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: KALI »

Witam- widzę Cynki że znowu powrót do przeszłości ... ale w fajnym stylu podoba mi się. :D Ładny wóz. Pozdro.
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Rise of the Ford Probe "S"

Post autor: Drzymek »

A ja nigdy nie zakładałem jakiegoś tematu o wielkim projekcie tuningowym swojego auta...

Mam odsyłacz w stopce i jak kogoś to interesuje to może sobie wejść w moją galerięm a tam jest na prawdę co oglądać (nie chwaląc się skromnie). Uważam że wogóle zakładanie tematów tuningowych przedstawiających projekty klubowiczy jest bez sensu, bo niby dlaczego nie można tego zrobić tylko w samej galerii? Wchodzisz w dział tuning projekt ze zdjęciami klubowicza X, wchodzisz w galerię - zdjęcia klubowicza X z opisem. BEZ SENSU!!!!!!


Ale zmiany są na + i podobają mi się bardzo fotele :D
BEAUTY...POWER...SOUL...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”