Gaban

Kolekcje fotek.
Gaban
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-10 23:25
Samochód: Probe V6 '94
Galeria: viewtopic.php?t=17657
Lokalizacja: Czeladź

Gaban

Post autor: Gaban »

No to i ja sie Proboszczem pochwale :) silniczek v6, rok produkcji 94.

Klima jest, do nabicia i czyszczenia bo po odpaleniu przez kilka sekund wali skislymi skarpetami i chlodzi slabo.
Jezdzi, daje radoche, ale i sporo do zrobienia :)

Kilka fotek spod stacji diagnostycznej ( piekne okolicznosci przyrody :D )

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Od razu uprzedzam komentarze " byl bity" :) Ano, pewnie byl bo klapa bagaznika i powieka po stronie kierowny ma jakas dziwna fakture inna od reszty fury. Jezdzi prosto, nie zostawia 4 sladow :D Ale jest moj i nie zawaham sie go uzyc :D Czasem troche ze wspomaganiem pokaprysi, ale od razu wiadomo ze dusze ma.

Wnetrze nawet zadbane tylko podziurawiony plastik na srodkowym panelu ( tam gdzie radio i te duperele do klimy itd ), bo poprzedbni wlasciciel mial tam CB :/

Po zakupie znalazlem guzik do spiocha. Podjaralem sie jak szczerbaty na suchary, wlaczylem.... .... ..... O gustach sie nie dyskutuje :D Ale kaszaniasto wyglada jak se probek patrzy do srodka siebie :D DO DEMONTAZU !

Zrobione hamulce z tylu, przymiarka do przednich, uszczelki pod klawiatura i innych dupereli. No ale szisko z czasem powoli.

Chcialem dzis zrobic dodatkowe zdjecia po wczorajszym calodniowym smarowaniu go pasta tempo. Wyszedlem, patrze... 2 milimetrowa warstwa kurzu... Welcome to Śląsk :/

Zewnetrze: szyberdach do wymiany bo rdza wylazi zewszad, pokrywa komory silnika do powtornego malowania bo zaprawki zrobione chyba pedzlem do scian, sporo rysek, ale.... i tak jest piekny :D
Awatar użytkownika
Agusia
Klubowicz
Posty: 2379
Rejestracja: 2007-12-25 21:54
Samochód: ProbekIIgen & ToyotaYaris prezentY od ukochanego OLEYKA
Galeria: viewtopic.php?t=14778
Lokalizacja: SPARCIAŁE KASZTANy

Re: Gaban

Post autor: Agusia »

Gratuluję samozaparcia i chęci posiadania tak pięknej bestii jaką jest probek.
Z pewnością nieraz odwdzięczy Ci się cudowną jazdą za Twoją miłość do Niego.
Pozdrawiam. :P
"Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba." Algernon Charles Swinburne
Awatar użytkownika
Basia
Klubowicz
Posty: 3520
Rejestracja: 2009-04-07 21:35
Samochód: Ford Probe II gen. 2.0 i Seat Ibiza 1.0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gaban

Post autor: Basia »

Tak jak pisze Aga - trochę samozaparcia, a potem będzie już tylko lepiej ;)

I jak mawia MarekV6 - "aż chce się żyć, jak się na niego patrzy" - czy coś w ten deseń :)

I duży + za kolor :D
Gaban
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-10 23:25
Samochód: Probe V6 '94
Galeria: viewtopic.php?t=17657
Lokalizacja: Czeladź

Re: Gaban

Post autor: Gaban »

Probek ciagle opowiada historie poprzednich wlascicieli. :D

Zdumienie moje nie mialo granic kilka dni temu, kiedy odnalazlem za wieloma plastikami wewnatrz probiny.... pozwijane wszelakie szmaty o ilosci ktorej nie powstydzilby sie maly sklepik z uzywana odzieza....

Chyba trzeba podjechac na wage i zobaczyc czy aby probina nie wazy 500 kg wiecej. :D

Plan na kolejne dni: przetrzepac wszystko co da sie przetrzepac i wydlubac cale to oszmatowanie.
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Gaban

Post autor: Patryk- »

może to wygłuszenie?? :wink:
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Gaban
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-10 23:25
Samochód: Probe V6 '94
Galeria: viewtopic.php?t=17657
Lokalizacja: Czeladź

Re: Gaban

Post autor: Gaban »

Moze :D Ale niestety nic w moim rozmiarze :D:D:D

Ktos reflektuje na koszulki wszelakiej masci w rozmiarze glownie S ? :D:D:D:D
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Gaban

Post autor: Patryk- »

Zostaw to... w II gen to była opcja w standardzie dodawana do wyposażenia AUDIO :)

ładny probek , kolorek super więc Dbaj o niego ;)
Gaban
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-10 23:25
Samochód: Probe V6 '94
Galeria: viewtopic.php?t=17657
Lokalizacja: Czeladź

Re: Gaban

Post autor: Gaban »

2 tygodnie temu wymienilem probinie wszelakie filtry i plyny ustrojowe. Idac za rada 800 stronicowego topicu na forum zazyczylem sobie w serwisie aby wlano mi olej 5w40 co tez niezwlocznie uczynili. Kultura pracy zdecydowanie sie poprawila, albo mam niezly efekt placebo :D Przy okazji wymienili mi tez uszczelke pod klawiatura bo troche cieklo. Radosc ma nie miala granic. Wrocilem z serwisu postawilem samochodzik na parkingu i udalem sie na 2 tygodniowy urlop bez probina. Dzis sie okazalo ze cos mi musieli popieprzyc, bo teraz oba wentylatory zalaczaja mi sie od razu na maxa, i probek ma tendencje do niecierpliwienia sie na swiatlach ( znaczy skacze sobie z obrotami nawet do 3 tysiecy ) Podociskalem wszystkie wtyczki, wezyki i inne cuda, ktore daly sie docisnac i niby jest ok, obroty nawet nie drgnely. A z wentylatorami to bede sie musial udac chyba gdzies gdzie wiedza co robia. Nie bede wracal do tamtego serwisu, bo spieprza mi cos innego :/
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Gaban

Post autor: tom87dg »

no to teraz jak usterka naprawiona to mysle ze do Mikolowa zawitasz :) popytaj na forum o ta obudowe od filtra powietrza kompletny zebys nie mial na tasmy latany, pozdro jak cos by sie dzialo to pisz smialo, probek fajny ale wierze ze doprowadzisz go do idealnego.
Tu masz linka jeden z osob na forum ma obudowe razem z filtrem 30 zl :arrow: http://fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=18297
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Gaban
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-10 23:25
Samochód: Probe V6 '94
Galeria: viewtopic.php?t=17657
Lokalizacja: Czeladź

Re: Gaban

Post autor: Gaban »

Juz wyslalem PM'a : ) Jeszcze raz dzieki za pomoc. Gdybym tam sam wlozyl paluchy to pewnie bym z niego zrobil lodowke albo inny toster : D A do Mikolowa chetnie zajrze.
Awatar użytkownika
wujeksex
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-09-08 21:09
Samochód: Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Galeria: viewtopic.php?t=14440
Lokalizacja: Żarowo, Stargard Szczeciński

Re: Gaban

Post autor: wujeksex »

Gaban pisze:bo teraz oba wentylatory zalaczaja mi sie od razu na maxa
Czujnik położenia przepustnicy.
Gaban pisze:skacze sobie z obrotami nawet do 3 tysiecy
Zapowietrzony układ chłodzenia, lub nieszczelność w dolocie.

A co do daszków, które trochę kiepsko leżą, to musisz po prostu sobie je wyregulować na śrubkach.
Ogólnie Probas bardzo ładny.
Był Probe II 93 2.0 BASE LPG ATX USA
Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Odważni nie żyją wiecznie - Ostrożni nie żyją wcale...
Na rozstaju dróg..... redukcja i but :)
Kobieta - istota stabilna emocjonalnie, niczym powierzchnia szklanki wody, trzymanej przez osobę z chorobą Parkinsona, któremu palą się spodnie podczas tańczenia Lambady

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
Gaban
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-10 23:25
Samochód: Probe V6 '94
Galeria: viewtopic.php?t=17657
Lokalizacja: Czeladź

Re: Gaban

Post autor: Gaban »

dzieki za cenne informacje wujek. Teraz juz wszysciusienko chodzi jak w zegarku. Cicho, rowno, szybko. Okazalo sie ze w serwisie do ktorego juz nie pojade nigdy zlamali drutek od czujnika temperatury ukladu chlodzenia. Tom87dg przyjechal podlubal i w 20 minut problem sie znalazl.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Gaban

Post autor: Robert »

wujeksex pisze:
Gaban pisze:bo teraz oba wentylatory zalaczaja mi sie od razu na maxa
Czujnik położenia przepustnicy.
Niepodpięty ECTF? :roll:
:P
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
wujeksex
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-09-08 21:09
Samochód: Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Galeria: viewtopic.php?t=14440
Lokalizacja: Żarowo, Stargard Szczeciński

Re: Gaban

Post autor: wujeksex »

Masz rację Robercie =D> .
Źle ustawiony czujnik położenia przepustnicy załączy wentylatory :-k w trybie diagnostycznym.

Gaban od kiedy załączają Ci się te wentylatory :?:
Był Probe II 93 2.0 BASE LPG ATX USA
Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Odważni nie żyją wiecznie - Ostrożni nie żyją wcale...
Na rozstaju dróg..... redukcja i but :)
Kobieta - istota stabilna emocjonalnie, niczym powierzchnia szklanki wody, trzymanej przez osobę z chorobą Parkinsona, któremu palą się spodnie podczas tańczenia Lambady

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Gaban

Post autor: tom87dg »

u kolegi byl uwalony kabel przy wtyczce od czujnika temperatury, wentylatory chodzily odrazu po zapaleniu a auto na zimnym silniku nie wlaczalo ssania i odrazu gasl, czytal mu jakby silnik byl rozgrzany na full bo oba wentylatory sie krecily, tps ma dobrze ustawiony wiec tam nic nie zmienialismy, przyczyna znaleziona w sumie przypadkowo ale wazne ze probek smiga jak dawniej, pozdro i do zobaczenia
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Gaban
Posty: 23
Rejestracja: 2010-02-10 23:25
Samochód: Probe V6 '94
Galeria: viewtopic.php?t=17657
Lokalizacja: Czeladź

Re: Gaban

Post autor: Gaban »

A jednak zaczalem wpychac wszedzie paluchy :D

Irytowala mnie dziura z ktorej powinna sie wysuwac antena. Po rozebraniu polowy bagaznika, w koncu dokopalem sie do mechanizmu anteny. Jak juz bylo wszystko zdjete to stwierdzilem, ze skoro oprocz silnika nic wiecej nie ma i juz mam rozebrane... to wetkne unwersalna antene. Troche rzezbienia bo jednak nie do konca byla tak uniwersalna ale wszystko weszlo i nawet spasowalo ( wystarczylo troche powycinac, poprzycinac ). Lekko mnie sponiewieralo 5 przewodow idacych do tego talatajstwa + oczywiscie kabel antenowy do radia. Obejrzalem smutno wiszace 3 kabelki na nowej antenie i glos w glowie powiedzial: Masz problem stary :D. Udalem sie po pomoc do wujka google.pl bo za chiny nie wiedzialem co z czym. Po 10 minutach uzbrojony w potrzebna wiedze i woltomierz udalem sie do rozbebeszonego probina. Podpialem i zadzialalo od strzala. Radosc ma nie miala granic do momentu jak probujac podlaczyc sobie juz sama antene ( coby w nie tylko sie wysuwalo i wsuwalo ale i gralo w radyjku ) ujrzalem w swoich lekko przybrudzonych rekach..... dwie meskie koncowki.... Zalamka :/

Okazalo sie ze gdzies mam jeszcze zlaczki antenowe EF ( potocznie efki ) wiec zrobilem po swojemu, zaizolowalem i teraz wszystko gra ( w przenosni i doslownie ).

Jutro w planach wymiana zarowek. Myslalem ze nie swieca mi tylko zaroweczki w przyciskach pod sterowaniem klima, ale wyprowadziliscie mnie z bledu :D Gdzies znalazlem topic co sie powinno swiecic. Jutro bede mial rozebrana cala kabine :D

Nie bede kombinowal z kolorami i innymi cudactwami po prostu pozakladam zaroweczki tak jak fabryka przykazala.

Dzisiejszy dzien uwazam za udany :D:D:D
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Re: Gaban

Post autor: Natan »

Witam :D :D Podziwiam samozaparcia ... I to jest miłośc do PROBASA :slon: :slon: :slon: Dbaj szanuj a bedziesz zadowolony :1111_bye: :1111_bye:
był F Probe 1 GT 89r USA ( ful opcja ) zginął śmiercią wypadkową ( CZECHY )
był F Probe 2 6V 24 V 96r zginał śmiercią wypadkową ratując życie właścicielowi !!!!!!!!!!! ( okolice Zielonej Gory )
jest F Probe 2 6V 24 V 95r jeszcze żyje ..............
........................................................................................
Nie bądz pewien,że czas masz,bo pewność niepewna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”