upierdliwy brzęczyk

sereq
Posty: 226
Rejestracja: 2002-09-18 10:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

upierdliwy brzęczyk

Post autor: sereq »

Witam,

Ostatnio w trakcie odłączania fabrycznego alarmu, elektryk w serwisie odkrył pod kolumną kierownicy jakąś "niepodłączoną kostkę". Nie myśląc wiele wetknął ja sprowrotem - efekt - przy uruchamianiu zapłonu włacza się na ok. minutę brzeczyk - 5 serii po 3 - 4 niskotonowe piknięcia. Po czym milknie. Żadnych efektów ubocznych ani zapalających się kontrolek w casie jazdy potem nie stwierdziłem. Ale uwaga - co ciekawe brzęczyk włacza się po mniej więcej pół godzinie jazdy z takim samym efektem - brzęczy 5 seriami i milknie. Chyba spowrotem odłącze tą kostkę w diabły, jak widać była specjalnie wyjęta. Pytanie czy ktoś z was ma jakiś pomysł co to jest???

Probe GT 95

PP
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

Najprawdopodobniej masz bombe... Ale spoko działa tylko na teściową :))
A tak poważnie to może mu coś niegra... Zrób diagnostykę może coś pokaże :)
Gość

Post autor: Gość »

Masz chyba ten sam problem co Jajcasz (temat DZWIEKI WYDAJACE PODCZAS JAZDY). Ale tam nie bylo powaznych odpowiedzi :)
JAJCASZ

Post autor: JAJCASZ »

DOKŁADNIE MAM TEN SAM PROBLEM ALE POWIEDZ OD CZEGO TA KOSTKA JEST BO JA MYSLAŁEM ZE TO BRZECZY BO PASY SA ZEPSUTE
Gość

Post autor: Gość »

Nie mam pojęcia. W swoim zaczalem kiedys rozbierac pod licznikiem bo chcialem wyjac kompa od zestawu telefonicznego, ale zginal mi zaplon i jak po godzinie znalazlem to skrecilem wszystko i wiecej nie zagladam. A pasy u mnie to jak nie zapne to piszczy tylko przez pare sekund i jak zgasnie kontrolka to nie piszczy a puzniej juz nie. Moze jutro rozbiore swojego to popatrze co tam moze byc?
sereq
Posty: 226
Rejestracja: 2002-09-18 10:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sereq »

JAJCASZ pisze:DOKŁADNIE MAM TEN SAM PROBLEM ALE POWIEDZ OD CZEGO TA KOSTKA JEST BO JA MYSLAŁEM ZE TO BRZECZY BO PASY SA ZEPSUTE
Ja nie mam pojęcia od czego brzęczy neizależnie od tego czy pasy są zapięte, drzwi pozamykane etc. Wezme i ją w końcu odłącze tak jak było.

PP
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 44
Rejestracja: 2003-02-11 05:13
Samochód: brak
Lokalizacja: A-A, Michigan

Post autor: Karol »

Czolgiem !!
A tak dokladnie to gdzie jest ta kostka ?
Mialem kiedys Probowke Gen I i podczas dwoch lat jezdzenia odkrylem co najmniej 3 dziwne nie podlaczone kostki i cala wiazke przecietych kabli . Do dzisiaj nie wiem co on emialy robic, ale nie zauwazylem zadnycz skutkow ubocznych.
Moja rada : odlacz i zapomnij 8)

Moze ktos ma schemat do Gen II i zechcial by nas oswiecic :P
BLaCK '94 GT 5sp
sereq
Posty: 226
Rejestracja: 2002-09-18 10:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sereq »

Karol pisze:Czolgiem !!
A tak dokladnie to gdzie jest ta kostka ?
Mialem kiedys Probowke Gen I i podczas dwoch lat jezdzenia odkrylem co najmniej 3 dziwne nie podlaczone kostki i cala wiazke przecietych kabli . Do dzisiaj nie wiem co on emialy robic, ale nie zauwazylem zadnycz skutkow ubocznych.
Moja rada : odlacz i zapomnij 8)

Moze ktos ma schemat do Gen II i zechcial by nas oswiecic :P

Ta kostka jest pod kolumną kierownicy.

PP
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”