LukaszV8

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

LukaszV8

Post autor: LukaszV8 »

Obrazek

Obrazek
Obrazek


Cześć wszystkim.

Przedstawiam Wam mojego Forda Probe 2.2 Turbo. Czarny jest ze mną od jesieni tamtego roku.
Auto zostało zakupione od faceta, który stwierdził, że nie opłaca się dokładać i lepiej się pozbyć- niech ktoś inny się martwi. Wymieniał bo już musiał chłodnicę na nową, zawieszenie. Dał ciała z tym, że zakonserwował podwozie ,,bitexem'' nie czyszcząc wcześniej rdzy. Zapewne zrobił to do sprzedaży. Efekt tego taki, że wszystko ,,spuchło'' i odchodziło płatami rdzy z konserwacją...Auto zakupiłem z przypalonym sprzęgłem, wilgocią w kabinie, brakiem oleju w silniku itp. chociaż tyle dobrze, że stał cały czas w blaszaku, a nie pod chmurką... Wszystkie elementy eksploatacyjne były stare i czasy świetności miały dawno za sobą. Lakier wyglądał na wypłowiały, ale po dobrym myciu i woskowaniu nabrał pierwotnego blasku. Przebieg po zakupie 230000 km. Obecnie ma 240000.


W związku z tym, że na razie jeszcze nie dysponuję kanałem w garażu auto trafiło do pewnego serwisu samochodowego w Krakowie (http://www.car-service.info.pl). Warsztat polecił mi kolega z fbody.pl, który tam serwisuje swojego Firebirda i jest zadowolony to też pomyślałem, że będzie ok. Niestety Panowie jedną rzecz naprawili, a dwie między czasie spierd****li :evil: Auto odebrałem po dwóch tygodniach z uszkodzoną cieknącą głowicą, rozwalonym czujnikiem załączania się wentylatora (mało nie zagotowałem auta jak jechałem), błędem nr 5 i kontrolką check engine, rozwaloną rurą od dolotu, którą tak ciężko dostać... Wszystko za jedyne 1500zł, które mnie skasowali... Po tygodniu oddałem auto w ramach reklamacji. Przyjęli. Stało u nich znowu 2 tygodnie. Poprawili tylko sprawę z głowicą reszta została jak jest. Ganiać po sądach mi się po prostu nie chce, ale fakt byłem bliski tej opcji.
Obrazek
Obrazek
Szpilki, do których przykręcony jest kolektor wydechowy posmarowali i wkręcili do głowicy na czerwonym silikonie do uszczelek. Po 3 tygodniach z silnika zaczęły wydobywać się straszne klekoty i dźwięki zacieranego łożyska...Już nawet pisałem do Maxxuma jaki jest do zamówienia numer popychacza hydraulicznego bo tak to wyglądało...Okazało się, że kolektor już się prawie odkręcił bo czerwony silikon puścił od temperatury i szpilki były luźno...Druga sprawa świst...Panowie założyli paski klinowe bez regulowania ich naciągu...Pewnie nie połapali się jak wyregulować naciąg tak jak i nie mogli znaleźć filtra paliwa...

Obrazek

Najlepsze było z blachą od kolektora wydechowego na którą idą uszczelki... Obrazek

Właściciel warsztatu tłumaczył się, że mechanicy nie założyli jej bo to nie potrzebne, bo to fabryka tylko tak dawała, ale to jest naprawdę niepotrzebne... :wink: Iiiiii to tylko za tysiąc pincet złociszy...
Nie zapeszając dobrze zrobili tylko sprzęgło, pompę wody i pasek rozrządu. Resztę musiałem sobie naprawić/poprawić SAM.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Generalnie auto po mniejszych i większych ekscesach z ,mechanikami'' ma zrobioną i sprawdzoną głowicę, nowe uszczelki silnika, rozrząd, nowe sprzęgło sportowe EXEDY ściągnięte ze Stanów, płyny i części eksploatacyjne...nic nie cieknie... i już nie klekocze i świszczy. Generalnie teraz to dopiero zapierd****a :wink:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



W planach:

Blacharz. Walka z rudą i zabezpieczenie auta.
Nowy CAŁY wydech z nierdzewki, przelotowy.
Montaż blow off'a.
Montaż CB.
Montaż car audio.
Tapicer. Obicie skórą foteli, boczków i tylnej kanapy.
Podkręcenie mocy na te przynajmniej 200 koni. (wczoraj leciałem w nocy 210 na A4 i leciał by z 230,240,ale to nie w Pl sprawdzać, jedynie autobahn...jestem zachwycony osiągami tego prawie 25letniego auta :-) Jadąc 160 ma 5tym biegu ledwie muskam pedał gazu, turbo bez żadnego podkręcania, fabryczne pompuje 6 psi a jak docisnę to ciągnie jak szalony przy 160 do końca prędkościomierza...nie chcę gdybać, ale 2.2 GT jest szybszy niż kaleka Firebird z 3.8...ale może mi się wydaje... )
Załatwienie AC.





Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-11-15 14:27 przez LukaszV8, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: 92' GT ,,Black Knight''

Post autor: Bogdan9999 »

Ładny :) Dbaj i modyfikuj z gustem ;)
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3823
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: LukaszV8

Post autor: Maxxum »

Zmieniłem temat zgodnie z zasadami działu !
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: LukaszV8

Post autor: LukaszV8 »

Dzięki Bogdan. :)
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: LukaszV8

Post autor: Bogdan9999 »

Teraz zainwestuj w jakis fajny felunek 17" wiem że wydatek nie mały ale odpłaci ci się wyglądem ;)
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: LukaszV8

Post autor: LukaszV8 »

Widzisz historia felunku jest dosyć niefartowna jak się to mówi. Owszem zainwestowałem i trochę zaryzykowałem, kolega ściągnął ze Stanów...niestety ET nie to...wystają z 2cm poza nadkole... :evil: :evil: :evil: Teraz mi leżą w garażu, a tak mi się podobają i jeszcze z fajnymi oponami BFGoodrich, jeszcze czuć nowością no, ale cóż... Dlatego na razie felunku nie będzie innego.
Obrazek

PS.: Najbardziej to chciałbym zainwestować 3minuty w wywalenie przedniej tablicy rejestracyjnej i takie mam chwile, że ciężko się opanować żeby tego nie zrobić...ale znowu z drugiej strony zatrzymywać będą, tłumacz się... ech ta Polsza...
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
-michal-
Posty: 982
Rejestracja: 2011-12-10 03:04
Samochód: Yugo Koral :P
Lokalizacja: Lublin, Chełm

Re: LukaszV8

Post autor: -michal- »

opony ładne, felga brzydka :P
Oxanin pierwszej klasy :mrgreen:
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: LukaszV8

Post autor: LukaszV8 »

Podobają się? Jak coś to do sprzedania są.
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5241
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: LukaszV8

Post autor: Romas »

LukaszV8 pisze:PS.: Najbardziej to chciałbym zainwestować 3minuty w wywalenie przedniej tablicy rejestracyjnej i takie mam chwile, że ciężko się opanować żeby tego nie zrobić...ale znowu z drugiej strony zatrzymywać będą, tłumacz się... ech ta Polsza...
Ja jeżdżę już bez 5 lat :wink:
Awatar użytkownika
-michal-
Posty: 982
Rejestracja: 2011-12-10 03:04
Samochód: Yugo Koral :P
Lokalizacja: Lublin, Chełm

Re: LukaszV8

Post autor: -michal- »

LukaszV8 pisze:Podobają się? Jak coś to do sprzedania są.
wiosną szukałem takich opon żeby wrzucić je na chromowaną stal to nic nie było ciekawego :evil:
kupiłem więc okazyjnie coś w zupełnie innym stylu.
A z ciekawości, ile chcesz za te oponki :?:
Oxanin pierwszej klasy :mrgreen:
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: LukaszV8

Post autor: LukaszV8 »

200zł za sztukę. Opony są w stanie zbliżonym do fabrycznego, brak śladów użytkowania.
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
Wosek
Posty: 191
Rejestracja: 2012-09-23 00:24
Samochód: Ford Ka 1.2
Galeria: viewtopic.php?t=22034
Lokalizacja: Niemcy, Niedersachsen

Re: LukaszV8

Post autor: Wosek »

Nie no, felga kozak. Wielka szkoda, że nie pasuje. A przynajmniej nie pasuje na tyle żeby dowodu nie zabrali :/
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: LukaszV8

Post autor: quarth »

Romas pisze:
LukaszV8 pisze:PS.: Najbardziej to chciałbym zainwestować 3minuty w wywalenie przedniej tablicy rejestracyjnej i takie mam chwile, że ciężko się opanować żeby tego nie zrobić...ale znowu z drugiej strony zatrzymywać będą, tłumacz się... ech ta Polsza...
Ja jeżdżę już bez 5 lat :wink:
a pozniej biegasz z trytami >hehe juz montuje panie wladzo
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: LukaszV8

Post autor: LukaszV8 »

quarth pisze:
Romas pisze:
LukaszV8 pisze:PS.: Najbardziej to chciałbym zainwestować 3minuty w wywalenie przedniej tablicy rejestracyjnej i takie mam chwile, że ciężko się opanować żeby tego nie zrobić...ale znowu z drugiej strony zatrzymywać będą, tłumacz się... ech ta Polsza...
Ja jeżdżę już bez 5 lat :wink:
a pozniej biegasz z trytami >hehe juz montuje panie wladzo
Właściwie to niezły pomysł :lol: =D>
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
BomberMAX
Posty: 413
Rejestracja: 2014-04-11 15:05
Samochód: Probe II 96' 2.0 Medici
Galeria: viewtopic.php?t=22899

Re: LukaszV8

Post autor: BomberMAX »

Po prostu piękna jedyneczka .... robi wrażenie! =D>
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5241
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: LukaszV8

Post autor: Romas »

Zdejmij włóż za szybę i po problemie, nie ma problemów z policja, mi na 5 lat chyba ze 3 razy zwrocili uwagę. Ba a jak by tego było mało w dzień nawet świateł nie otwieram bo szkoda prądu i też się nie czepiaja. Wiadomo, jak trafisz na skur..... to i o brudne felgi się przyczepi
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: LukaszV8

Post autor: quarth »

ty to roman prawdziwy renegat jestes…
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Awatar użytkownika
Sallmo
Klubowicz
Posty: 1886
Rejestracja: 2007-08-26 17:46
Samochód: Mazda Probe - 2,5 V6 USA 92r & Honda CBR 929RR FireBlade
Galeria: viewtopic.php?t=14192
Lokalizacja: Warszawa Praga Północ

Re: LukaszV8

Post autor: Sallmo »

Wrócił Quarth to miło ale na jak długo :D Soory za offa...musiałem ;)
Wspomnienia..Probe 2,2 GL 89 USA jest......
Jedyna w Polsce Mazda Probe GT V6 93r.......a może i na świecie ?
"...nie mam RWD , bokiem jeździć nie muszę
wolę mieć przód napęd ale taki co ma Duszę ..."
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się rozkręcać; pięćdziesięciu, aby nauczyć się skręcać." (Sallmo)
"...Osiagnąłem już ten określony wiek, w którym moj mózg przeszedł z "lepiej abyś tego nie mówił" do "Je..Bać to ,zobaczymy co sie stanie "..."
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: LukaszV8

Post autor: LukaszV8 »

-- oryginalny post 14 wrz 2015, o 19:15 --
BomberMAX pisze:Po prostu piękna jedyneczka .... robi wrażenie! =D>
Dzięki Bomber! :wink:
Powoli i na spokojnie ogarnie się długą listę rzeczy do zrobienia, które jeszcze zostały.

-- dodano 26 paź 2015, o 15:41 --
Romas pisze:Zdejmij włóż za szybę i po problemie, nie ma problemów z policja, mi na 5 lat chyba ze 3 razy zwrocili uwagę. Ba a jak by tego było mało w dzień nawet świateł nie otwieram bo szkoda prądu i też się nie czepiaja. Wiadomo, jak trafisz na skur..... to i o brudne felgi się przyczepi

Ech no i ja nie miałem tyle szczęścia...W piątek przy wlocie na Zakopiankę przypadkowo dwa ślimaki może po 25 lat zatrzymało mnie i ...*** się o tylną rejestrację, że niewidoczna, że zagięta...Musiałem wywalić tylne obrysówki, które ktoś wcześniej kiedyś zamontował, klepać, prostować rejestrację i przykręcić tak na jednym wkręcie żeby się odczepili. Chciał dać 200zł, dali 150 łaskawcy pieprzeni...Ech co za kraj...Wolno legalnie jeździć anglikom, a taki problem jest żeby w urzędzie komunikacji do wyboru był również rozmiar USA, 150x300 bodajże... :evil:
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5241
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: LukaszV8

Post autor: Romas »

Skoro ogarnales to na miejscu to mandatu za to mogłeś nie przyjąć
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: LukaszV8

Post autor: mysz »

Dokładnie. Chyba, że dostałeś jeszcze za coś innego
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
-michal-
Posty: 982
Rejestracja: 2011-12-10 03:04
Samochód: Yugo Koral :P
Lokalizacja: Lublin, Chełm

Re: LukaszV8

Post autor: -michal- »

LukaszV8 pisze:Musiałem wywalić tylne obrysówki, które ktoś wcześniej kiedyś zamontował
Dziwne... jakiego koloru miałeś te obrysówki :?:
Oxanin pierwszej klasy :mrgreen:
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: LukaszV8

Post autor: LukaszV8 »

Obrysówki czerwone z tyłu białe z przodu tak, że podświetlały rejestrację (zobacz sobie na foto wyżej w galerii)...Już są wywalone i podświetlenie jest tak jak było fabrycznie od góry...Tablica i tak musi być zgięta bo inaczej nie wejdzie. Niestety zostały mi dwie dziury w zderzaku po tych obrysówkach, muszę jakoś to zamaskować... To się tak łatwo mówi, że nie przyjąć, a to zaraz by zaczęli szukać żeby się p**...*** do czegoś innego...a to gaśnica nie ważna, a to tamto...
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: LukaszV8

Post autor: KrecioPL »

Wg kodeksu - jeśli jesteś w stanie naprawić usterkę podczas kontroli, nie możesz być za nią ukarany.
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: LukaszV8

Post autor: mysz »

Gaśnica ma być sprawna. Nie musi być ważna. Za to mandatu nie dostaniesz
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”