Dodatkowe reflektory ?

Awatar użytkownika
Tengel
Posty: 74
Rejestracja: 2005-07-11 23:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Ostróda

Dodatkowe reflektory ?

Post autor: Tengel »

W naszych probkach jak wiadomo swiatelka nie sa zbyt mocne,zwlaszcza po kilku(nastu) latach uzytkowania. Ciekaw mnie czy dozwolone jest zamontowanie dodatkowej pary reflektorow,np halogenow soczewkowych,w celu wspomagania swiatel mijania? Wymienilem juz zarowki na 100/90W Blue Vision, wywalilem stare halogeny(byly w strasznym stanie) i zamontowalem 2 komplety (czyli 4 sztuki) halogenow dalekosieznych (teraz na drogowych z nocy robi sie dzien hehe). Patrzac jednak dalej na wspomniane swiatla mijania to mimo nowych zarowek i zmiany barwy swiatla na zdecydowanie bielszy nie jestem zadowolony ze skutecznosci ich swiecenia. Jak ma sie wiec do zadanego pytania kodeks drogowy i czy macie moze jakies rady?
Błekitny szerszeń(może bardziej Bzyk) 2.0 16V 94r ;)
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Moze masz kurza slepote :D to taka choroba gdzie w nocy widzi sie gorzej niz w dzien. Wiele osob ma te dolegliwosc i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. :roll:
Jesli chodzi o kodeks drogowy to o ile mi wiadomo to dopuszacza on 3pary swiatel z przodu pojazdu (nie liczac kierunkow), z tego co rozumiem to maz juz dwie pary. Tak wiec mozesz dolozyc jeszcze jeden kpl. Sek w tym ze nie mozesz jezdzic na innych swiatlach niz swiatla mijania.
A dodatkowe oswietlenie mozesz uzywac tylko w warunkach ograniczonej widocznosci.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Tengel
Posty: 74
Rejestracja: 2005-07-11 23:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Tengel »

Na zadne wady wzroku nie narzekam jak na razie,jedynego ptaka w swoim ciele jakiego toleruje to moj wlasny :lol: . Teraz mam juz lacznie trzy pary reflektorow z przodu:powieki + 2 komplety halogenow,wiec jesli Cie dobrze zrozumialem to mam juz max?
Błekitny szerszeń(może bardziej Bzyk) 2.0 16V 94r ;)
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

...lub na krętej drodze.
Podjedź do diagnostów i zapytaj :) jakie światła są dozwolone. Ale temat jest dobry.
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

Jakoś na oświetlenie nie narzekam. Faktem jest że po kilkunastu latach folia dająca odblask w reflektorach utlenia się i matowieje, wtedy albo regeneracja albo nowa lampa. Dwukrotnie zajmowałem się tą sprawą. raz w swojej 626GD tylko że tam skończyło się na wymianie obydwu lamp bo jakiś kretyn rozbił mi je przed bankiem (zresztą kliku autkom też). Drugi raz robiłem to w Alfie mojego brata. Rozebrałem lampę i wymieniłem folię odblaskową u dołu reflektora na normalną folię aluminiową (taką kuchenną). Działa do tej pory.
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
Awatar użytkownika
Tengel
Posty: 74
Rejestracja: 2005-07-11 23:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Tengel »

U diagnostow bylem,krotko mowiac "czeski film",czyli nikt nic nie wie lub nie bierze odpowiedzialnosci. Wiem ze np. w Mercedesach stosowany jest system doswietlania zakretow halogenami przeciwmgielnymi,tzn.ze jesli skrecamy to wlacza sie odpowiedni reflektorz lewej badz prawej strony. Wiele osob jezdzi tez z wlaczonymi halogenami i nikt nic nie mowi,wiec sam juz nie wiem.
Błekitny szerszeń(może bardziej Bzyk) 2.0 16V 94r ;)
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Ja nie wiem jaki problem. Ja na swoje lampki nie narzekam, świecą super i to na standardowych żarówkach 55/60W.
Nie ma co porównywać tego oczywiście do nowoczesnych typów reflektorów, a w szczególności lamp projektorowych, czy xenonowych ale i tak jest super.
Do tego oryginalna para dalekosiężnych w zderzaku i w nocy jeżdżę jak w dzień.
Może faktycznie masz już wypalone odbłyśniki, ale wtedy najlepiej kupić nowe lampki.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Skoro masz 6pkt. swietlnych to masz juz max.
A moze warto pomyslec o noktowizorze :D :wink:

Policja ma prawo, lecz nie ma obowiazku karania za wykroczenia drogowe, znaczy to tyle, ze jesli ktos smiga na halogenach i policja go nie zatrzymuje to nie znaczy ze tak wolno.

PS. Skoro diagnosta ma to w dupie (czyt. nie wie, nie chce mowic, nie wnika etc.) to moze warto zasiegnac jezyka na policji lub przeszukac internet w celu rozkodowania marsjanskiego jezyka kodeksu drogowego?
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Tengel
Posty: 74
Rejestracja: 2005-07-11 23:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Tengel »

Noktowizor to jest to :lol: . A co jesli mam np 8 par reflekotor ale 5 z nich jest tylko dla ozdoby? Nie jest z tego co mowicie dokladnie sprecyzowane czy mozna miec 3 komplety lamp ktore aktualnie swieca czy 3 komplety lamp w ogole?
Błekitny szerszeń(może bardziej Bzyk) 2.0 16V 94r ;)
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

Robert kiedyś zapodał taki link - o ile coś tu wniesie
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

WSZYSTKIE lampy z przodu musza być podlączone i działające :!:
mój kuzyn miał golfa II z atrapą z 1 lampą zamienił na podwójną ale nie miał podłączonych tych mniejszych lamp. zatrzymały go kiedyś pały i kazały włączyć właśnie te lampy. chcieli wlepić mu mandat, nie przyjął go więc sprawa poszła do sądu i przegrał sprawe. :cry:
nie można sobie montować z przodu dodatkowego oświetlenia dla "ozdoby" wszystko musi być podłączone i sprawne i nie w większej ilości niż 3 komplety :?
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
KITT
Posty: 885
Rejestracja: 2005-06-26 19:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Sin City

Post autor: KITT »

Oj to chyba będę musiał na przegląd zdjąć moje halogeny. Myślałem że wystarczy jak odłączę kabelki i powiem że nie działają. :roll: Włączają się normalnie z długimi ale są od jakiegoś Chryslera, mają niebieskie szkła, brak literki E w kółeczku. :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

KITT pisze:Oj to chyba będę musiał na przegląd zdjąć moje halogeny. Myślałem że wystarczy jak odłączę kabelki i powiem że nie działają. :roll: Włączają się normalnie z długimi ale są od jakiegoś Chryslera, mają niebieskie szkła, brak literki E w kółeczku. :roll:
No to byłby problem. Kolega też założył sobie dodatkowe lampki obok przeciwmgielnych tak dla ozdoby. Na przeglądzie koleś zaczął się burzyć i nie podbił kumplowi dowodu. Dopiero wizyta w garażu i ściągnięcie dodatków pomogło.[/url]
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Lampeczki są dobre i w pierwszej i w drugiej generacji. Istotną rzeczą jest tylko tyle aby w środku były czyste i odblaski całe. Same żarówki 100W wiele nie dadzą a alternator może kucnąć, poza tym strasznie oślepiają setki czasem jak widze że jedzie taki delikwent to mam ochote zawrócić i mu lakier porysować.

Co do nowych technik to ojciec ma citroena VTS i tam są xenony które podążają z zakrętem, normalnie jak się tym w nocy jeździ to czad. Ostatnio oglądałem w TV jak wprowadzają nowe technologie i światła korzystają z wielu systemów tj gps, prędkość i wiele innych. Na podstawie danych samochód rozpozanje rodzaj drogi czy jest to miasto, autostrada, czy kręta droga. Na podstawie tych danych może ustawić kilkadziesiąt różnych łun światł albo dostosować światła do zbliżającego się zakrętu. Normalnie kosmos. Ale po co ja to pisze jak i tak zaraz zostanie wywalone :(

...ale o tym proponuje w innym temacie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”