Wycieraczki. Gdzie i jakie?

edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Wycieraczki. Gdzie i jakie?

Post autor: edi_pg »

Witam!

Chciałbym kupić wycieraczki do mojego Probe, bo z przodu jedną mam nieoryginalną i nie chowa mi się pod maskę. Do tego tylna jest do wymiany. Nie wiecie gdzie je można kupić? Chodzi mi konkretnie o przednią żeby mogła się schować pod maskę. Albo może znacie ich oznaczenia,firme, żebym mógł sam poszukać po sklepach.
Szukałem na forum jakiegoś FAQ apropo oznaczeń części, ale nie znalazłem. Może warto byłoby coś takiego zalożyć(jeśli nie ma)??
Potrzebuję też oznaczenia klocków(przód i tył) i tarcz hamulcowych, amortyzatorów,sprężyn, filtrów(paliwa, oleju), sondy lambda. I to narazie chyba tyle. Jak ktoś wie jakiej firmy najlepiej kupić te cześci i może zna oznaczenia, to prosiłbym o pomoc. Myślę że przyda się to nie tylko mi ale i innym na przyszłość.

Pozdrawiam
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

jeśli chodzi o wycieraczki, przyjedz w przyszłym tygodniu w poniedziałęk do route 66 to dostaniesz (za drobna oplata:) :):):))
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
ADTOM
Posty: 318
Rejestracja: 2006-03-20 15:54
Galeria: viewtopic.php?t=8925
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: ADTOM »

Wycieraczki wejdą Ci spokojnie z Boscha. Koszt jednej ok 40 zł. Ja ostatnio kupiłem wycieraczke z Norauto za 30 zł a do tego jakaś przejściówka zeby ją można było zamontować. Do tyłu bez problemu każda Ci spasuje....
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Witam!

Gdzie to jest? I w jakich godzinach miałbym przyjechac? W poniedziałek pracuje do 22. Ale gdzie można kupić i jakie te wycieraczki? Pytam tak na przyszłość. Poza tym często się tam spotykacie? Z chęcią bym przyjechał, tylko jeszcze pytanie po czym bym was poznał(oprócz samochodów) :)
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
ADTOM
Posty: 318
Rejestracja: 2006-03-20 15:54
Galeria: viewtopic.php?t=8925
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: ADTOM »

Wycieraczki kupisz w każdym motoryzacyjnym, Najlepiej w Carman albo w Norauto.
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

Jak wycieraczki masz dobre to kup same pióra.
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Route jest przy trasie toruńskiej.
Spotykamy się o 20.00 ale jak bedziesz chętny to obstawiam że na pewno ktoś zostanie do po 22.
A u Qkiego wycieraczki są super tanie. Za jednego Bosha masz dwa piura i jeszcze na piwo Ci zostanie :P . A wycieraczki są high class, bosh to syf, jak chcesz zobaczyć jak zbierają to możesz i u mnie bo oczywiście mam Qkolowskie :D
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Jak wycieraczki masz dobre to kup same pióra.
Ale wiecie że nie chodzi o same pióra? Mam jedną nieoryginalną wycieraczkę która nie chowa mi się pod masę. Musze kupić oryginalną taką co się zmieści lub odpowiednik. Wszędzie są dostępne? Macie jakieś oznaczenia? Chyba po prostu wyjmę tą dobrą co mam i pójde z nią do sklepu, bedzie najprościej. Natomiast jak coś wiecie, napiszcie o częściach.

PS. Jeśli chodzi o Route 66, to prace kończe o 22, w domu jestem ok. 22:30, wiec przed 23 moge wyruszyć. Więc byłbym troche późno. W inne dni się tam nie spotykacie?
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Domniemam że przełącznik Winter/summer działa prawidłowo.
Co do ramion to czy dobrze je masz przykręcone?? Bo je się dość specyficznie przykręca,.... kurcze nie opisze jak bo jest zbyt dziwacznie.

Co do route to nie spotykamy się w inne dni niestety :(
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

edi_pg pisze:PS. Jeśli chodzi o Route 66, to prace kończe o 22, w domu jestem ok. 22:30, wiec przed 23 moge wyruszyć. Więc byłbym troche późno. W inne dni się tam nie spotykacie?
O 23 to tylko ja z Witkiem potrafimy dopiero zawitać (jak w ostatni poniedziałek :lol: ) - nikogo więcej już nie zastaliśmy.

I po co do domu? 22.10 jesteś w Route! :twisted:

edi_pg pisze:Mam jedną nieoryginalną wycieraczkę która nie chowa mi się pod masę. ... Chyba po prostu wyjmę tą dobrą co mam i pójde z nią do sklepu, bedzie najprościej.
Jeśli (jak domyśla się Sqad) chodzi o całe ramię to one nie są jednakowe.

Jeśli o pióro to może wystarczy założyć krótsze?
:arrow: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 5343#55343
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Domniemam że przełącznik Winter/summer działa prawidłowo.
Co do ramion to czy dobrze je masz przykręcone?? Bo je się dość specyficznie przykręca,.... kurcze nie opisze jak bo jest zbyt dziwacznie.
Wycieraczki chodzą ok. Po prostu jedna jest wieksza, jakby wyższa i nie mieści się pod maske. Dlatego pytam gdzie kupić i jaką która bedzie pasowała.

Co do poniedziałku to musze wrócić do domu, zjesc i sie przebrac, wiec moge być tak na 23:20:)
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

a czy ktoś z was ma może pióra wycieraczek z tych całkiem cieńkich :?:
chodzi mi o coś takiego :arrow: http://www.allegro.pl/item94899888_rewe ... 30mm_.html

posiada ktoś takie u siebie?? jak sie sprawują??
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Wycieraczki chodzą ok. Po prostu jedna jest wieksza, jakby wyższa i nie mieści się pod maske. Dlatego pytam gdzie kupić i jaką która bedzie pasowała.
Odkręć ramie dociśnij je bardzo mocno na przełamaniu żeby jak największą płaszczyzną stykała śruba mocująca i dokręć mocno. ramie powninno być bardzo nisko. No chyba że faktycznie masz nie orginalne
a czy ktoś z was ma może pióra wycieraczek z tych całkiem cieńkich Question
chodzi mi o coś takiego
Ojciec ma w C4VTS takie są poprostu mistrzowskie.
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Przecież mówiłem że mam nieoryginalną. Dokładnie nieoryginalną, jedną. Druga jest oryginalna i się chowa tak jak powinna. Poprzedni właściciel kupił jakieś gówno i tak założył. A teraz szukam czegoś co bedzie pasowało.
Probe I 2.2 GT '91
Gość

Post autor: Gość »

Dobrze kombinujesz Lisiu, tez za mna chodza XTRM lub Silencio, ale to jest wydatek (zbyt duzy narazie jak dla mnie), chyba ze gdzies sie znajdzie po kosztach w co watpie, bo maja wziecie nawet pomimo swojej ceny. Natmmiast zastanawiaja mnie te "Qkowskie" - Qki sam je wytwarzasz czy jaka inna korporacja? Moze maja jakas nazwe zastepcza od Qkowskiej, bo wiesz obawiam sie, ze panu z motoryzacyjnego sformuowanie "Qkowskie" moze nie wiele powiedziec i moge miec problem z dostaniem ich :lol:
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

Lisiu pisze:a czy ktoś z was ma może pióra wycieraczek z tych całkiem cieńkich :?:
chodzi mi o coś takiego :arrow: http://www.allegro.pl/item94899888_rewe ... 30mm_.html

posiada ktoś takie u siebie?? jak sie sprawują??

Te cienkie będziemy probukować od wakacji :):):):):)

A Simones wycieraczki Qkowskie to Motgum

www.motgum.com
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

edi_pg
Wycieraczki chodzą ok.
Nie watpie ale czy dziala ci przelaczanie lato/zima? :roll:

PS. Troche za duzo tu domyslow.... czy piszac nieoryginalna wycieraczka ma na mysli ramie tejze?
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Wycieraczki. Gdzie i jakie?

Post autor: Robert »

edi_pg pisze:bo z przodu jedną mam nieoryginalną i nie chowa mi się pod maskę.
To sugeruje (choć nie dowodzi), że opcja letnia działa.
A na drugie pytanie też już wcześniej nie było jasnej odpowiedzi.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Ok. Moja wina, sorry. Po prostu przez dużą ilość myśli na raz zapomniałem odpowiedzieć na niektóre pytania(pisałem głównie z pracy). Być może przeoczyłem też niektóre rzeczy z powodu wielu wypowiedzi.
Odpowiadam:
Przełącznik Winter/summer działa.
Samo ramię wycieraczki jest ok. Wygląda jakby sama wycieraczka była jakaś dziwna i jakby wyższa w stosunku do tej oryginalnej. Jeśli chodzi o przełącznik to raczej nie ma związku, bo jedna wycieraczka się chowa, a druga nie i to z przyczyny takiej że nie ma jak się schować bo się nie mieści.
Probe I 2.2 GT '91
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”