Vertical Door Kit (LSD - Lambo Style Doors)

Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

Do jedynki oczywiście!!!! :lol: :lol: :lol: ale tak poważnie, to do dwójki też powinien pasować.....fotki może będą już w poniedziałek wieczorem(samego zawiasu,bo kiedy go będę montował do Probe tego jeszcze nie wiem...)
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Panowie, coś ucichło z tymi drzwiami...
A jak by to była gra warta świeczki to ja bym się no to pisał...

Bo 3500 tys zł to ja za to nie dam (tyle chcą na aljegro)
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

sorki....ucichło bo musiałem przygotować żaglówkę do pływania,właśnie wróciłem z dłuuuuuuugiego łyk-endu,i od jutra ostro się zabieram za dalsze prace....
Awatar użytkownika
Endrju
Posty: 66
Rejestracja: 2005-04-24 13:51
Samochód: brak
Lokalizacja: Wola

Post autor: Endrju »

No ja wam powiem że też bym sie pisał na taki Kit. Ale ten który to opatentuje będzie miał troche roboty- tyyyyle zamówień będzie :D
Trzeba by było opracować jakąś linię produkcyjną. Aż sie nieumie doczekać aż takie cosik będzie działało bez zarzutu- mówie o zawiasach :wink:

pozdro
Probek I Gen. 2,2 GL '90 (automat, tempomat, USA Version) sprzedam
Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

:lol: :lol: :lol: czyli jak dobrze zrozumiałem ,chętnych na takie zawiaski jest więcej???no problem.....powiedzcie mi tylko jak do Probe założyć hak,a po dopracowaniu zawiasu melduję się na najbliższym zlocie z przyczepką pełną zawiasów.... :lol: (pod warunkiem że do tego czasu zdobędę ten cholerny czujnik od turbiny :twisted: ).......
Awatar użytkownika
Endrju
Posty: 66
Rejestracja: 2005-04-24 13:51
Samochód: brak
Lokalizacja: Wola

Post autor: Endrju »

Jeśli ci chodzi o taki normalny hak na przyczepke to ja ci moge zdradzić ten problem. Ja w moim wykręcałem ten hak dokładnie dwa dni bo sie niedało wykręcić śrub.

No więc hak się trzyma na ośmiu śrubach: 4 są ulokowane na końcach haka a niedaleko kół- trzyma sie na dwóch ceownikach które sie tak wkłada że wpierw do jednej dziury do auta i ten sam koniec musi wejść do drugiej dziury. Tak na dwóch stronach. I mamy już 4 śruby zakręcone. Te 4 są luzik, ale niestety następne 4 to horror. Dwie są między jedną blachą, hakiem a drugą blachą z auta. Jeszcze dodam że ja miałem te śruby z takimi blachami żeby je szło odkręcić. One są ulokowane tak gdzieś jedna niedaleko tłumika a druga tak samo po drugiej stronie. Siudma i ósma są nad tymi dwoma co są między blachami.

Jeśli to ci wystarczy to sie ciesze że mogłem pomóc. Ja miałem tak pozakręcane i dwa dni się męczyłem z odkręceniem bo mi sie te blachy na tych śrubkach jednych okręciły na około i prze..bane. ale tam jak sie pokombinuje to klucz wejdzie między te blachy tak żeby złapać tą śrubke.
Ale sie rozpisałem. Oka już kończe.
Ja miałem 8 śrub- niewiem jak inni mają.

pozdro
Probek I Gen. 2,2 GL '90 (automat, tempomat, USA Version) sprzedam
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

A ja mam w dowodzie że nie mogę zakładać haka :( :( :( :( :( :(
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Endrju
Posty: 66
Rejestracja: 2005-04-24 13:51
Samochód: brak
Lokalizacja: Wola

Post autor: Endrju »

Mi sie osobiście hak w takim autku niepodoba, toteż go zaraz odkręciłem. A jak niemasz w dowodzie wpisane że niemożesz mieć haka to tylko go zakładasz jedziesz na stacje dajesz 60zł więcej na opłaty i ci podbijają na hak. Keine problem. Ale szkoda kasy i wyglądu jak sie go niewykorzystuje.
Probek I Gen. 2,2 GL '90 (automat, tempomat, USA Version) sprzedam
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Wiem i dlatego nie zakładam !!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

a ja założyć muszę....... :?
Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

:evil: no i d.....zawias jest gotowy....no prawie bo w Poznaniu najmocniejsze sprężyny gazowe jakie znalazłem mają tylko 1300 N.....a jak ktoś wcześniej pisał potrzebne są ok 2500 N....
Awatar użytkownika
Endrju
Posty: 66
Rejestracja: 2005-04-24 13:51
Samochód: brak
Lokalizacja: Wola

Post autor: Endrju »

Nooooo- Nareszcie. To teraz zobowiązuje wszystkich zainteresowanych żeby zobaczyli w swoim okręgu czy są takie siłowniczki o wartości 2500. Zawsze to można zrobić tak że enduro zrobi zawiasy a ktoś drugi przypędzi na zlocik z bagażnikiem pełnym gazrurek..... Myśle że pomysł dobry tylko go zrealizować.
A te zawiaski działają tak jak mają działać?? Jaki mają kąt otwarcia w bok i w góre?? Czy trzeba mosno przerabiać błotniki albo coś żeby tam weszły i działały prawidłowo?? Ile waży jeden... Wiem wiem- same pytania, ale innych klubowiczów też pewnie to interesuje.

pozdro
Probek I Gen. 2,2 GL '90 (automat, tempomat, USA Version) sprzedam
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Endrju wrzuć jakieś fotki tych zawiasów i opis montażu i wogóle mniej więcej jak to będzie działać...
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Endrju
Posty: 66
Rejestracja: 2005-04-24 13:51
Samochód: brak
Lokalizacja: Wola

Post autor: Endrju »

:lol:
:arrow:
enduro pisze:...zawias jest gotowy....no prawie....
to enduro ma gotowe zawiasy więc skierujmy to do niego. Ja tylko napisałem że nareszcie ktoś to stworzył. A fotki jak najbardziej też by mnie interesowały no i opisik- ale potrzeba te siłowniczki 2500N..
Probek I Gen. 2,2 GL '90 (automat, tempomat, USA Version) sprzedam
Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

Endrju pisze:A te zawiaski działają tak jak mają działać?? Jaki mają kąt otwarcia w bok i w góre?? Czy trzeba mosno przerabiać błotniki albo coś żeby tam weszły i działały prawidłowo??
:lol: :lol: :lol: "na sucho"czyli poza samochodem działają prawidłowo.Nie założyłem ich jeszcze ponieważ wymaga to odkręcenia błotnika i ma się rozumieć drzwi,a skoro brak siłowników to bezsensem jest rozbieranie autka.Zawias dopasowany jest do I gen(tylko do I,w przyszłości możliwe będzie dostosowanie go do II,ale to już przy współpracy Kogoś kto II gen posiada)montaż postarałem się ograniczyć do minimum i dlatego rozstaw śrub odpowiada dokładnie rozstawowi śrub mocujących oryginalne zawiasy w Probe.kąt otwarcia w bok :max - 30 - 0 stopni(regulowany,dopasowanie doświadczalne już w samochodzie)kąt otwarcia w górę- ograniczony długością siłownika(w przypadku zbyt długiego wstawię też regulowany ogranicznik)z moich pomiarów wynika że nie trzeba nic przy błotniku przerabiać, a za najtrudniejszą "robotę"uważam przedłużenie wiązki przewodów....mam namiary na sklep z maszynami budowlanymi :lol: podobno jeszcze tam mogę szukać takich siłowników.acha...... i jeszcze pewnie interesuje Was cena..... :lol: :lol: :lol: na dzień dzisiejszy ok 600 zł bez siłowników....i tylko mam nadzieję że cena w/w siłowników nie będzie kosmiczna.A przy okazji siłowniki których szukam powinny mieć skok tłoka ok 200 mm , i ok. 2500 N końcówki mocowane na przegubach kulistych w bok 90 stopni.na dzisiaj tyle.jak się"dorwę"do cyfrówki to wrzucę fotki do strefy.Pozdrawiam Daras
Ostatnio zmieniony 2005-06-08 06:53 przez enduro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Zastanawia mnie tylko jedno... :roll:
Pewnie znacie przypadek kiedy w zimie klapa bagażnika leci nam na łeb a wlecie jest ją ciężko opuścić...

Już wiecie o co mi chodzi? :idea:
Drzwi powinny w każdej temperaturze otwierać się jednakowo, albo przynajmniej tak żeby nie opadały jak się je otworzy (podniesie).
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Endrju
Posty: 66
Rejestracja: 2005-04-24 13:51
Samochód: brak
Lokalizacja: Wola

Post autor: Endrju »

No to po to właśnie są gazowe siłowniki żeby działały tak jak ma to działać i w lecie i w zimie. Tak ja to rozumie- jak coś źle to pojmuje to mnie poprawcie.
enduro pisze:.... cena... ok 600 zł bez siłowników...
te 600zł to mówisz o dwóch sztukach czy jednej :?:
No to teraz znaleźć gdzieś takie siłowniki i zobaczyć jak to działa, czy haczą drzwi o błotnik czy wszystko jest tak jak powinno. Ale wierze że będzie działało.
Probek I Gen. 2,2 GL '90 (automat, tempomat, USA Version) sprzedam
Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

Endrju co to za pytanie??? oczywiście że 600 zł za komplet ....ale tylko dla klubowiczów...... :lol: ale jeśli baaardzo będziesz chciał możesz płacić 600 za 1 szt(na rozwój myśli technicznej) :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

enduro pisze::evil: no i d.....zawias jest gotowy....no prawie bo w Poznaniu najmocniejsze sprężyny gazowe jakie znalazłem mają tylko 1300 N.....a jak ktoś wcześniej pisał potrzebne są ok 2500 N....
Wrzuć jakiś rysunek tych siłowników to postaram się popytać tu i ówdzie
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

siłowniki których szukam powinny mieć skok tłoka ok 200 mm , i ok. 2500 N końcówki mocowane na przegubach kulistych w bok 90 stopni.....nic więcej nie jestem w stanie Tobie powiedzieć...to tylko ogólne założenia,a mocowanie trzeba będzie dopasować do siłownika
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Enduro, jeszcze jedno pytanie:
Jaka będzie trwałość mechanizmu?
Czy będzie dostawać jakieś luzy, może się wyrobić itp.?
Będzie to na prawdę solidne?
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

główna oś podnosząca drzwi jest osadzona na łożysku,tak więc jeśli będą luzy to wymienisz łożysko za 10 zł i luzik znika....a co do solidności....sam nie wiem czy nie przesadziłem z grubością zawiasu....ale Probek ma duże i cięęęęęężkie drzwi....
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

... oraz co w przypadku gdy pęknie siłownik lub jego mocowanie? co w przypadku gdy pęknie trzpień dzięki któremu dzwi się uchylają? co w przypadku ostrego szarpnięcia drzwiami (ktoś kto nie wie jak się otwierają pociągnie ostro za drzwi....) no i co w przypadku wypadku - drzwi stanowią część sztywną konstrukcji przy uderzeniach wzdłużnych, oraz energochłonną przy bocznych....

to takie moje wątpliwości jako konstruktora zawiasów... uchylno - unoszonych... (jest już model)
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Gość

Post autor: Gość »

MiH pisze: to takie moje wątpliwości jako konstruktora zawiasów... uchylno - unoszonych... (jest już model)
Poprosze fotke :D
Awatar użytkownika
Endrju
Posty: 66
Rejestracja: 2005-04-24 13:51
Samochód: brak
Lokalizacja: Wola

Post autor: Endrju »

enduro pisze:Endrju co to za pytanie??? oczywiście że 600 zł za komplet ....ale tylko dla klubowiczów......
No to super :!: dla mnie bomba. A co do tych siłowników to sie zapytam niedaleko mnie w sklepie z częściami do aut bo oni tam mogą mieć takie jakie są nam potrzebne. Jak tam zajade to zobaczymy co z tego będzie- podobno tam mają coś koło 2500N. Oka to ja tam teraz kiedyś pojade.

pozdro
Probek I Gen. 2,2 GL '90 (automat, tempomat, USA Version) sprzedam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”