Automatyczne spuszczanie szyb

Awatar użytkownika
DENAT
Posty: 206
Rejestracja: 2003-10-24 13:39
Galeria: viewtopic.php?t=13615
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Automatyczne spuszczanie szyb

Post autor: DENAT »

Moj probasek niestety nie posiada tego luksusu. Czy idzie jakos przerobic (kupujac oczywiscie caly mechanizm). I czy da sie to wykonac samemu?
Były: ELEONORA FORD Probe 2.2 GT '89 ELEONORA II FORD Probe 2.0 16v '96
Gość

Post autor: Gość »

Da sie, ale kombinacji jest co niemiara. Piersza to oczywiscie plastiki drzwi, mechanizmy, silniki itp. To zamontujesz bez problemu.
Dalej sa "schody".

Caly problem w tym, ze instalacja tylna, w ktorej jest poprowadzone podnoszenie szyb i centralny zamek, nie ma odpowienich przewodow. Oczywiscie jesli Ci sie chce, to mozesz do prawych drzwi takie przewody poprowadzic samemu, ale uprzedzam - cholernie upierdliwa i czasochlonna robota. Idzie ich 3 szt. jako masa. Przelacznik w prawych drzwiach ma ta mase doprowadzona z lewych.

Wogole jesli koniecznie chcesz sobie sprawic - daj znac. Podesle Ci schematy.
Gość

Post autor: Gość »

Witam!
Jak juz jest naruszony problem szybek to chce sie zapytac co moglo sie stac u mnie. Mam II gen. i strzelila mi elktryka szyby od pasazera nie idzie opuscic ani podciagnac jej do gory nawet na przelaczniku po stronie kierowcy a co jest najlepsze jak podlaczalem bezposrednio kablami od akumulatora do wtyczki z szyby to wszystko jest OK. Moglby ktos mi pomoc??
Gość

Post autor: Gość »

Zasilanie szyby prawych drzwi wyglda tak, ze jest zasilane i sterowane przez przewody poprowadzone z przelacznika z lewej. Sa to 3 przewody (schemat moge podeslac pozniej - nie mam przy sobie), odpowiednio odwracajace napiecie. Sprawdzisz przejscie pomiedzy nimi i zorientujesz sie czy ktorys jest uszkodzony.

Za godzine podam bardziej szczegolowo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”