BomberMAX

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: BomberMAX

Post autor: quarth »

wiekszosc zgnila i pojechala do huty, druga czesc wyrosla i sprzedali na wiochy, a pozostala polowa jezdzi po warszawie i okolicach
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3828
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: BomberMAX

Post autor: Maxxum »

quarth pisze:wiekszosc zgnila i pojechala do huty, druga czesc wyrosla i sprzedali na wiochy, a pozostala polowa jezdzi po warszawie i okolicach
Miło się czyta wypowiedzi prawdziwego entuzjasty Forda Probe, który nie wiedzieć czemu jeszcze do niedawna jeździł "tymi złomami co to tylko do huty się nadają" :wink:

BomberMAX. Prawda jest taka, że Probe jako dwudziestokilkuletni samochód podlega tak jak w innych przypadkach upływowi czasu i tylko od właściciela zależy czy wyląduje na żyletki czy też zostanie utrzymany dla następnych pokoleń jako nietuzinkowe auto, pełne ciekawych rozwiązań technicznych i o ponadczasowym wyglądzie.

Z roku na rok będzie ubywało Probe, zostaną tylko te egzemplarze o które dbają pasjonaci.
U mnie w okolicy Probasów II jest może ze 3 sztuki a jedynek - prócz moich - chyba tylko ze dwie.
Jak na grubo ponad stutysięczne miasto to chyba niewiele.

Ale to też ma swoje plusy. Nie jest to pospolite auto i wiele osób zastanawia się co to za model 8)
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: BomberMAX

Post autor: quarth »

ale przestalem jezdzic, bo zgnil do konca razem z szyba
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Awatar użytkownika
BomberMAX
Posty: 413
Rejestracja: 2014-04-11 15:05
Samochód: Probe II 96' 2.0 Medici
Galeria: viewtopic.php?t=22899

Re: BomberMAX

Post autor: BomberMAX »

Dziś maszyna idzie na wyprawki do lakiernika, zaznaczone elementy na zdjeciu oraz mechaniczne nabłyszczanie. Większość to nie rdza a jedynie mocne wypłowienie lakieru - czas to zrobić.

Postaram się cyknąć foty. Ciekawe jak poradzi sobie z doborem lakieru Majster :D
Załączniki
probe2.jpg
LukaszProbe
Posty: 509
Rejestracja: 2015-10-11 22:04
Samochód: Probe r.96 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=23104
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: BomberMAX

Post autor: LukaszProbe »

Daj znac jak wyszly zaprawki bo chyba jednak tez zostane przy kameleonie. Aa i z ciekawosci jaka cena:)
Awatar użytkownika
BomberMAX
Posty: 413
Rejestracja: 2014-04-11 15:05
Samochód: Probe II 96' 2.0 Medici
Galeria: viewtopic.php?t=22899

Re: BomberMAX

Post autor: BomberMAX »

-- oryginalny post 2015-11-22 23:01 --

Kolor dobrany ale podobno w środe dopiero weźmie się za robotę gdyż ma natłok roboty.

Słuchajcie zamówiłem kable Sentech (wiem że to niby ścierwo ale lepsze od Janmor i od moich) a przysłali mi ..... :( MAXGEAR :/
I to na dodatek od Mazdy a tam chyba jest inna kopułka? w rezultacie mam 2 fajki proste/dwie skrzywione... jak na zdjęciu, może coś takiego być i będzie pasowało? :/
a.JPG
-- dodano 2015-11-22 23:44 --

ruszyłem 4 litery do oddalonego o tuzin m garażu i już wiem że działa, nawet kulturalniej silnik pracuje ;)
Załączniki
b.JPG
LukaszProbe
Posty: 509
Rejestracja: 2015-10-11 22:04
Samochód: Probe r.96 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=23104
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: BomberMAX

Post autor: LukaszProbe »

Ja zakupiłem Maxgear w tym miesiacu do xsary z tym, ze tam jest cewka zaplonowa cala (listwa) i tez hula aż miło.
Awatar użytkownika
Spider33
Posty: 1241
Rejestracja: 2008-01-05 12:23
Samochód: Probe x ∞
Galeria: viewtopic.php?t=20740
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: BomberMAX

Post autor: Spider33 »

Max gear to chińczyk o słabej jakości. Łożyska i przeguby robią do dupy wiec po przewodach zapłonowych rewelacji bym sie nie spodziewał. Jak dużo jeździsz to po 1,5 roku będą do wymiany. Lepiej kupic ngk i mieć spokoj na kilka ładnych lat.
Awatar użytkownika
BomberMAX
Posty: 413
Rejestracja: 2014-04-11 15:05
Samochód: Probe II 96' 2.0 Medici
Galeria: viewtopic.php?t=22899

Re: BomberMAX

Post autor: BomberMAX »

NGK kupiłem do mojej Audi, srocz taki że masakra, musiałem zmienić na BERU. Może trafiłem na wadliwy egzemplarz. Ale świece kupiłem też od przedstawicielstwa do mojej CBRki i 2/4 miały wadę. Więc omijam, jak już to Denso.
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: BomberMAX

Post autor: KrecioPL »

Do R4 możesz jeszcze kupić SEIVA. Japońskie, dobre kable.
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
skalpel
Posty: 216
Rejestracja: 2010-08-11 19:42
Samochód: Ford Probe II 2.0 16v Turbo 96r
Galeria: viewtopic.php?t=23090
Lokalizacja: Darmstadt/Bochnia

Re: BomberMAX

Post autor: skalpel »

Firma Seiwa robi kable na pierwszy montaż do MITSUBISHI,HYUNDAI, MAZDA i NISSAN. Ja miałem w swoim poprzednim Probe tej firmy i bardzo dobrze auto na nich hulało.
FORD PROBE II 2.0 16V Turbo
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: BomberMAX

Post autor: Romas »

co do kabli BERU to owszem jakość o wiele lepsza od ngk choc ngk jest jedynym w sumie dobrym i dostępnym towarem jeśli chodzi o v6
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: BomberMAX

Post autor: KrecioPL »

Niestety Seiwa nie robi już kabli do V6.
Do V6 można jeszcze kupić NGK blue made in Japan.
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
Spider33
Posty: 1241
Rejestracja: 2008-01-05 12:23
Samochód: Probe x ∞
Galeria: viewtopic.php?t=20740
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: BomberMAX

Post autor: Spider33 »

Widocznie trafiłem na dobra partię. W moim 2.0 NGK najdłużej wytrzymały a po wypadku z powodzeniem jezdza w kolejnym.
Awatar użytkownika
BomberMAX
Posty: 413
Rejestracja: 2014-04-11 15:05
Samochód: Probe II 96' 2.0 Medici
Galeria: viewtopic.php?t=22899

Re: BomberMAX

Post autor: BomberMAX »

Spider33 pisze:Widocznie trafiłem na dobra partię. W moim 2.0 NGK najdłużej wytrzymały a po wypadku z powodzeniem jezdza w kolejnym.

Nie twierdzę, że NGK są złe bo polegam na opinii innych osób też, może po prostu to ja miałem pecha albo trafiłem na podróby jakieś. NGK są drogie to jakość muszą prezentować na pewno. Z tym że ja się zraziłem.

Autko na tej taniości MAXGEAR chodzi bdb, czuć różnice szczególnie na zimnym i po przygazowaniu jak obroty spadają, wtedy to 3ma obrotki wzorowo. Nadal jednak problem z tym 1 garem występuje, więc po lakierniku silnik pójdzie na rozłożenie i będziemy patrzeć co i jak.
LukaszProbe
Posty: 509
Rejestracja: 2015-10-11 22:04
Samochód: Probe r.96 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=23104
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: BomberMAX

Post autor: LukaszProbe »

Autko pomalowane?
Awatar użytkownika
BomberMAX
Posty: 413
Rejestracja: 2014-04-11 15:05
Samochód: Probe II 96' 2.0 Medici
Galeria: viewtopic.php?t=22899

Re: BomberMAX

Post autor: BomberMAX »

-- oryginalny post 2015-12-03 23:02 --

Już podobno schnie jutro zajadę i sprawdzę co i jak :)

ciekawe czy uda mu się z doborem lakieru :?:

-- dodano 2015-12-10 22:00 --

Pany chciałbym zrobić oświetlenie DRL LED, ja mam takiego probka że w miejsce halo przeciwmg. mam dalekosiężne wspomaganie długich, więc to miejsce odpada, pójdą obok migaczy chyba i więc właśnie, pytanko co polecacie?

-- dodano 2015-12-14 16:09 --

Co by tu dużo nie mówić, kolor dobrany, rdza zneutralizowana, lakier bezbarwny po całości... Fordzinka jest PIĘKNA... odbieram na dniach i walne foteczki.
Załączniki
m.jpg
Awatar użytkownika
duracell
Posty: 830
Rejestracja: 2006-06-17 22:25
Samochód: osobowy
Lokalizacja: CB

Re: BomberMAX

Post autor: duracell »

To wstrząsające!!!! On nie ma podłokietnika!!!!! Jak tak można żyć..... ? :scramble
Zrób z tym coś bo tak się nie da jeździć #-o :D

Co do dziennych, to wydaje mi się że miejsce "zamiast" dalekosiężnych jest najlepsze wizualnie.
Zastanów się żebyś jakiejś kichy nie odwalił z tym miejscem przy kierunkach. Co prawda jest tam jedno fajne miejsce na wysokości pozycyjnego, ale po poszukiwaniach odpowiednich lamp nie znalazłem nic co tam by wchodziło i nie odstawało.
„czysta krew, trzeźwy umysł”
LukaszProbe
Posty: 509
Rejestracja: 2015-10-11 22:04
Samochód: Probe r.96 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=23104
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: BomberMAX

Post autor: LukaszProbe »

duracell pisze:To wstrząsające!!!! On nie ma podłokietnika!!!!! Jak tak można żyć..... ? :scramble
Zrób z tym coś bo tak się nie da jeździć #-o :D
Chyba ktos ma na sprzedaż ;) hehe

BomberMax dawaj te foty najlepiej szczegolowe, dodatkowo jaka cena itp. itd. :)
Awatar użytkownika
BomberMAX
Posty: 413
Rejestracja: 2014-04-11 15:05
Samochód: Probe II 96' 2.0 Medici
Galeria: viewtopic.php?t=22899

Re: BomberMAX

Post autor: BomberMAX »

Musze nająć 2giego kierowcę i temat załatwić. Kurde przech... z tego lakiernika... Co do ceny - tylko koszt materiału bo to przyjaciel rodziny jest. A tak to bierze standarsowo 200/elementu pewnie jak to u nas w regionie. Pytałem też jak to jest z czerwonym kolorem że schodzi na autach w tym w Probkach to jak mi wykład trzasnął to miałem 5zł zamiast oczu.

Co do tych Ledów to chyba poszukam "hokejów" i je dorobie jakoś do dalekosiężnych
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: BomberMAX

Post autor: Romas »

ale jaki wykład,tu niema co wykładać tylko to był zwyczajny akryl bez bezbarwnego jako powłoki kończącej, taki sam jak był tryskany np.na fiacie 126p :wink:
Awatar użytkownika
BomberMAX
Posty: 413
Rejestracja: 2014-04-11 15:05
Samochód: Probe II 96' 2.0 Medici
Galeria: viewtopic.php?t=22899

Re: BomberMAX

Post autor: BomberMAX »

Byś go posłuchał jak on to opowiadał jakie nano przemiany zachodzą to też byś miał 5zł :P
Prezes5G19
Posty: 486
Rejestracja: 2014-10-16 14:32
Samochód: Probe II 2.0 16V 1995 r.
Galeria: viewtopic.php?t=22741
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: BomberMAX

Post autor: Prezes5G19 »

BomberMAX pisze:Byś go posłuchał jak on to opowiadał jakie nano przemiany zachodzą to też byś miał 5zł :P
To podziel się co się dowiedziałeś na temat czerwonego lakieru . Mój probas był przynajmniej raz grubo polerowany i tera mam za mało lakieru na następną polerkę więc będę malował a ogółem rzecz biorąc jestem słaby z lakieroznastwa. Ostatnio był u mnie kolega Łukaszprobe i widziałem ten wasz lakier na żywo i... szczerze mówiąc oniemiałem z wrażenia.
Ford jednak zawsze odbiegał od normy kolorystyką nadwozia od inych marek :D
Awatar użytkownika
cuba27
Klubowicz
Posty: 512
Rejestracja: 2012-02-12 17:47
Samochód: Ford Probe II 2.0 1996
Galeria: viewtopic.php?t=19969
Lokalizacja: Ścinawa/Wrocław

Re: BomberMAX

Post autor: cuba27 »

Co do lamp dziennych najlepsza opcja moim zdaniem to takie http://sklep.wesem.pl/7/6663/Lampy_jazd ... e1710f56a7 założone w miejscu fabrycznych dalekosiężnych, trzeba tylko przerobić tył obudowy na wzór fabrycznych (przewiercić i przełożyć śrubę mocującą, przerabiałem tak u siebie WESEM HM1 jak w dalekosiężnych skończyły mi się odbłyśniki). Ja mam założone DRL obok postojówek i w sumie źle to nie wygląda (foto poniżej)ale to kwestia gustu jakbym nie miał dalekosiężnych to założyłbym te z Wesem w sumie innych klasycznych świateł do jazdy dziennej nie znalazłem.
DRL obok postojówek
DRL obok postojówek
Obrazek
Awatar użytkownika
BomberMAX
Posty: 413
Rejestracja: 2014-04-11 15:05
Samochód: Probe II 96' 2.0 Medici
Galeria: viewtopic.php?t=22899

Re: BomberMAX

Post autor: BomberMAX »

Dobrze to wygląda.... tylko że sam wiesz jak dalekosiężne pomagają oświetlać drogę, są super. Muszę coś pomyśleć.

Co do lakieru mówił, że czerwony z powodu barwy pozwala na głębsze wnikanie promieni UV, które potrafią dotrzeć nawet do bazy, podsmażyć ją i to powoduje odparowanie koloru.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”