Podgrzewane siedzenia??

Miki
Posty: 120
Rejestracja: 2003-07-15 11:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Podgrzewane siedzenia??

Post autor: Miki »

Minął tydzień, jak śmigamy naszym probkiem. Podstawy opanowane, przyszedł czas na rozgryzanie trudniejszych rzeczy. No i problem. Podobno nasz ma podgrzewane siedzenia, ale są odłączone. Jakieś kabelki idą, ale nie bardzo wiadomo, co z nimi zrobić. Gdzie one powinny być podłączone? Czy jest jakiś włącznik podgrzewania, kontrolka czy to się uruchamia jakoś automatycznie przy określonej temperaturze powietrza? 1991 GT
Ostatnio zmieniony 2003-07-21 13:53 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz.
Już bez probe :(
Awatar użytkownika
majster
Posty: 12
Rejestracja: 2003-07-17 15:28
Samochód: brak
Lokalizacja: Kielce

wlasnie

Post autor: majster »

wlasnie ja tez mam jakies kabelki pod siedzeniem z biala wtyczka ale niewiem gdzie to sie zalacza i w jaki sposob dziala .Ford probe 1990 2,2
Pozdrawiam Majster
Gość

Post autor: Gość »

Pierwsza genetacja nie ma podgrzewanych siedzen. Kabelki te sa do elektrycznie regulowanego fotela. Ale nalezy z tym uwazac, poniewaz ja dokupilem sobie taki folel ale okazalo sie ze pomimo tego ze wtyczka pasuje to instalacja nie bardzo byla taka sama. Moze dlatego ze ja mam elektryczne pasy i wersje europejska, a fotel byl z amerykanskiej wersji bez pasow elektrycznych. Wtyczka ta ma cztery styki, z ktorych dwa sa wykozystywane w obu wersjach do zasilania fotela, a pozostale dwa styki w zaleznosci od wersji: w tej z pasami elektrycznymi do podswietlania pasow, a w tej bez pasow elektrycznych do kontrolki zapietych pasow (tu nie ma podswietlania)...
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

Ja tez mam kabelki... A siedzen nie mam elektrycznych... Ostatnio mi sie urwal jeden wiec go podlaczylem po kilku tygodnaich... Zauwazylem wlasnie, ze mi sie pasy zaczely podswietlac :) he he
Ford Scorpio 2.0 DOHC 90' automat+skóra
Miki
Posty: 120
Rejestracja: 2003-07-15 11:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Miki »

Czyli generalnie nie ma się co męczyć ślęcząc głową w dół pod kierownicą... :)
Już bez probe :(
Gość

Post autor: Gość »

flanker pisze:Ja tez mam kabelki... A siedzen nie mam elektrycznych... Ostatnio mi sie urwal jeden wiec go podlaczylem po kilku tygodnaich... Zauwazylem wlasnie, ze mi sie pasy zaczely podswietlac :) he he
Bo pomimio ze nie masz elektrycznego fotela to wiazke kabli masz wlasnie do podswietlania pasa. W tej samej wiazce ida kable do elektrycznefo fotela...
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

WoW! Fajnie... Teraz musze jeszcze sobie fotele znaleźć :)

PS> Masz moze do oplenia? :)
Ford Scorpio 2.0 DOHC 90' automat+skóra
Gość

Post autor: Gość »

Tylko fotel kierowcy jest elektrycznie sterowany. I mam taki do sprzedania :). Ale trzeba z nim zrobic. Opieradlo musialbys sobie przelozyc z tego co masz (stare jest pekniete), przelozyc tapicerke (bo pewnie inna niz Twoja) i wyprostowac ciegna po ktorych fotel jezdzi. Ja kupilem ten fotel wlasnie z mysla o tym ze go sobie przeloze. I jak juz przelozylem tapicerke i opieradlo, to okazalo sie ze te ciegna sa krzywe a ja nie mam odpowiedniego sprzetu zeby to wyprostowac :(... I jeszcze w dodatku roznica w instalacji. Jak go podpialem to cos cyknelo i od tej pory nie mam podswietlanych pasow ani prziskow do centralnego. I do tej pory nie udalo mi sie dojsc co sie stalo, a boje sie ze mogl sie upalic jakis modul w ECU do sterowaia tym podswietlaniem, a ono tak ladnie przygasalo i delikatnie sie jarzylo w oryginale...
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

hmmm... To chyba sobie odpuszcze he he :)

PS> A ile bys chcial za ta kanape?
Ford Scorpio 2.0 DOHC 90' automat+skóra
Gość

Post autor: Gość »

Hmmm... Nie wiem... Moze ze dwie stoowy :)...
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”