jeszcze sie troche wstydze ale troche wam pokaze...

Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

Gacek Wrocław pisze:Zauważyłem że zderzak tył jest inny niż w na poprzednich zdjęciach.
tutaj jest dwóch gości i dwa różne autka :) Alex zrobił proba z lampami od fiata (ostatnie fotki) a Thebestcars stworzył proba z pseudo wlotami na masce i dwoma wydechami

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Awatar użytkownika
Gacek Wrocław
Posty: 405
Rejestracja: 2003-09-24 17:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gacek Wrocław »

zmyliły mnie tylne lampy :oops:
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

a ja poqwiem, że tylko tył mnie tak mocniej rozczarował bo jeśli chodzi o przód... ja pamiętam jak on to budował, przynajmniej to nie jakaś imitacja tylko normalny konkretny wlot....

sorki, uważam, że stwierdzenie "do dupy" jest najłatwiejsze... moja żona lubi tak "pomagać" mówiąc tylko i wyłącznie "nie podoba mi się" nie mówiąc w ogóle co jej się podoba.

konia z rzędem temu kto zaprojektuje wlot powietrza na maskę dwójki taki, żeby jeszcze oprócz wyglądu był funkcjonalny, nie przesłaniał świata kierowcy (jak te w subaru) i do kompletu wpadł w gusta większości... :D

popatrzcie, facet zbudował proba który nie ma zestawu do usuwania śniegu zimą, nie ciągnie tony zderzaka za sobą, nie ma rynny sztuk cztery zamiast tłumika i nie jest zrobiony do połowy.

kompletnie odnowione auto z lekką zmianą z przodu, z tyłu nie jest ordynarna... no może mógł inaczej zrobić kilka detali, sam to widzi ale i tak obstaje przy stwierdzeniu żę doskonałego nie ma a ten i tak wyglądem bije niejednego po tuningu.

szkoda, że nie możesz teraz z niego sam orzystać i nim latać... taka praca dawałaby więcej frajdy kiedy możesz z tego korzystać.
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

napisze poraz kolejny
projekt byl tzn nie bylo symulacji nie bylo setek rysunkow byla wizja i wprawne rece
wiadomo nie trafiasz w gusta wszystkich auto ma sie podobac wlascicielowi bo to jego swiat
tak jak pisalem wczesniej nie jest to co mialo byc ale jak ja wyjechalem kto inny do dokonczyl przez co jest nie do konca "dorobione " np znaczki czy to ze tyl nie jest do konca dopracowany
ja planowalem ladne kola i pare detali
forum to miejsce gdzie dzielimy sie doswiadczeniami spostrzezeniami dajemy sobie rady na temat samochodow wiec pokazanie kazdego samochodu ktory jest poprawiony na korzysc badz nie jest skazane na fale krytyki osob ktore uwazaja ze auto samo w sobie jest ladne i nei wymaga zmian
ja nei traktuje tego jako porazke gdybym zostal w kraju i bym je dokonczyl sadze ze byloby ladniejsze...
dziekuje za rady
dziekuje za krytyke
dziekuje za slowa mniejszego lub wiekszego uznania
osoby ktorych dobry gust urazilem pozdrowie a moze ktos komu sie podoba cos z tego wyniesie
ja planowalem wykorzytac wlot nie do zbierania komarow tylko mial doprowadzac powietrze ...
kazdy ma swoje pojecie edtetyki i tuningu ja gdybym mial drugie probe zrobil bym to samo tylko dodatkowo bym je skonczyl i byc moze tak kiedys bedzie
zreszta zaczynam dzialac w tej branzy i chetnie poddam surowej forumowej krytyce autka ktore w niedlugiej przyszlosci "zepsuje"
pozdrawiam raz jeszcze
probe na sprzedaz
teraz fascynuja mnei dwa kola :)
i oczywiscie mocne 4 :)
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

No i brawo Panie Alex! Podałeś swoje auto na ocenę publiczną (klubową) i usłyszałeś słowa pochwał i krytyki. Nie obrażasz się (jak to robią co po niektórzy) , nie odpisujesz złośliwie, i za to należą Ci się brawa! Mnie osobiście Twoje autko się bardziej podoba, niż nie. Wiem natomiast jedno: Jak byś jechał ulicą, to na 200% gapił bym się na Twoje Probe i oglądnął za nim...

POZDRAWIAM!
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

alex pisze:napisze poraz kolejny
projekt byl tzn nie bylo symulacji nie bylo setek rysunkow byla wizja i wprawne rece
.........
zreszta zaczynam dzialac w tej branzy i chetnie poddam surowej forumowej krytyce autka ktore w niedlugiej przyszlosci "zepsuje"
pozdrawiam raz jeszcze
Cieszę się że się nie zniechęcasz i jeszcze raz powtarzam, bez urazy.
Sam jestem projektantem (oczywiście nie samochodów) i pamiętam swoje pierwsze próby, często naiwne i nieudolne. W krytyce też mnie nikt nie oszczędzał, co pozwoliło mi uczyć się i projektować coraz lepiej (i tak jest nieustannie). Zresztą gdybyś za pierwszym strzałem poprawił stylistykę probe prawdopodobnie paru panów w garniturkach z General Motors i z czekiem w zębach stało by u twoich drzwi żebyś robił dla nich.
Ale kto wie... może kiedyś i tak się stanie. Jeśli chcesz, wrzuć rysunki projektu, pogadamy, może jakieś uwagi warsztatowe przydadzą Ci się na później.
Jak Cynki słusznie zauważył, idziesz w dobrym kierunku, bez wieśniactwa i robienia z samochodu choinki.
Jak będziesz robił następny daj znać, ale pisz jeszcze na etapie projektów.
Od jakiegoś czasu myślę nad zbudowaniem modelu 3d proba, do symulacji takich działań bardzo się przyda.
Trzymaj się i coraz lepszych projektów! :1111_ok:
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
Awatar użytkownika
Ivaho
Posty: 316
Rejestracja: 2005-01-20 18:55
Galeria: viewtopic.php?t=6336
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie

Post autor: Ivaho »

Temat śledziłem od poczatku ale siennie udzielałem, tylko oglądałem.
Podziwiam kolegę za zapał, cierpliwosc i ogrom pracy jaka włożył.
Co do koncepcji to gratuluje, ze nie poszedl w strone spojlerow, plugów i naklejek.
Mimo ze moze faktycznie nie wyszlo to co mialo wyjsc i ze nie trafilo w gusta wiekszosci nie miej jednak jeszcze raz Gratuluje.
Probe II 2.0 16V euro, granatowy
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

ALEX! Nawet nie wiesz jak miło Cię znowu "zobaczyć". Szczerze mówiąc różne myśli przychodziły nam do głowy jak zniknąłeś. Obawialiśmy się najgorszego. Na szczęście - wszystko jest ok.

Co do auta - od początku byłem sceptyczny - tak więc efekt końcowy zaskoczył mnie... pozytywnie. Myślałem, że będzie gorzej :twisted: Muszę powiedzieć że lakier położony pierwszorzędnie i gdyby poprawić tył (coś ze zderzkiem wydaje mi się jest nieteges, zlikwidować/zmienić wlot na masce oraz KONIECZNIE dołożyć spojler fabryczny - byłby naprawdę miodzio. I nawet przeżyłbym że nie ma otwieranych lamp. :twisted:

Jeszcze raz - miło Cię znów "zobaczyć" i powodzenia!
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Również śledziłem temat od początku, jako gość i jestem w pozytywnym szoku, że wróciłeś. Mam nadzieję, że zostaniesz dłużej na forum? :) Dla mnie przód ciekawy. Z chęcią bym go obejrzał na żywo.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

probe stoi i czeka na nowego wlasciciela wiec neidlugo moze bedzie widoczny gdzies w pl
ja jak narazie na forum zostaje bo atmosfera mi sie podoba zwlascza fala uwag i krytyk..
a teraz obecnie zamierzam sie zajac zabawa z autkami i moto zawodowo :)
a to ze zniknalem z forum to dlugaaaa historia nie chce o niej mowic a niestety musze zapomniec.....
oj tam bo robi sie nostalgicznie :)
milo mi ze o mnie nie zapomniano i zamierzam sie poprawic w aktywnosci o ile znajdzie sie miejsce na forum dla uzytkowanika innego autka :)
pozdrawiam
probe na sprzedaz
teraz fascynuja mnei dwa kola :)
i oczywiscie mocne 4 :)
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Pewnie! W końcu o forum miłośników.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
thebestcars
Posty: 227
Rejestracja: 2004-11-29 20:15
Galeria: viewtopic.php?t=6093
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: thebestcars »

Witam Alex! Zawsze chciałem Cię poznać :)


Wiem, że komentarze są żałosne. Ja też przerobiłem swego Proba. Samemu częściowo bo jestem fanem tuningu. Też chciałem takie lampy zrobić z przodu jak twoje, ale klubowicze mówili, że to bajer otwierane i też podzielam tę opinię!!! No i moim zdaniem powinieneś wyrzucić oznakowanie z tyłu i dorzucić jakieś 17/18 cali koła i masywne zderzaki, bo to co zrobiłeś jest za wielkie do tych zderzaczków. Ja uważam, że nie zmarnowałeś czasu, ale trzeba by było jeszcze troszkę pozmieniać i będzie z tego wóz!!!
:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów i dziękuję za komentarze i wsparcie :) krytyki też :) czasem pomaga bluzganie

:wink:
Obrazek
Mam czerwonego PROBASA II (wersja EUROPEJSKA z 1993) Poddałęm go tuningowi :]
Moja stroneczka http://www.cardomain.com/ride/2140791/1
PROBE is the best !!! :)
Obrazek
:)
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

thebestcars pisze:Wiem, że komentarze są żałosne. Ja też przerobilem swego Proba.
Niekoniecznie żałosne, mogą być konstruktywne. Na przykład, jak będziesz chciał się pozbyć tych gustownych siateczek na wlotach, może coś ciekawego znajdziesz u nich http://www.mevaco.pl/ zresztą pewnie ich znasz.
Coś z serii Lvl pasiło by lepiej.
Co do przednich lamp...u Ciebie nawet by pasowały takie jak zrobił alex
Cóż, dobry przykład tego o czym pisałem o przeróbce alexa- udało Ci się zachować klimat stylistyki probe. Malutka uwaga, skrzela na tylnym zderzaku powinny być pod odwrotnym kątem. Podkreśliły by dynamizm sylwetki, a nie wyglądały tak jak by Ci się miał zdeżak oderwać. Czy czerwone zaciski nie były by bardziej eleganckie? Rozumiem że pogięta przednia tablica to tylko chwilowa prowizorka :D Pochwal się wnętrzem.
Pozdrawiam :1111_ok:
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
Awatar użytkownika
jagger
Posty: 230
Rejestracja: 2004-09-28 17:39
Galeria: viewtopic.php?t=5666

Post autor: jagger »

mysle tak , obydwaj panowie sie ciezko napracowali,a czy sie komus to podoba, czy tamto --wiadomo --gusta.mi sie szczerze zaden z nich nie podoba ale brawa dla chlopakow bo kawal roboty odwalili ja preferuje taki tuning ala need for speed !full
pozdrawiam
probe 2,5l v6 24v 1994
Obrazek[img]
Awatar użytkownika
Ivaho
Posty: 316
Rejestracja: 2005-01-20 18:55
Galeria: viewtopic.php?t=6336
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie

Post autor: Ivaho »

Na prawde ładnie. Kurcze podoba mi sie. Nie zamieniłbym za "mojego full orginał" ale mi sie podoba. Widze ze nawet o szczególy zadbałes typu wycieraczki Valeo EXTRM, mam takie same.
Niestety. Siatexom mówimy nie :!: :twisted:
Tył super, aczkolwiek napis PROBE tez zasługuje na miejsce.
Pozdrooo, gratulacje.

PS
Kolega progi kupił, robił, czy przerabiał??
Probe II 2.0 16V euro, granatowy
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

do thebestcars :)
jak widze nei czytasz dokladnie tego co pisze bo czesc uwag ktore napisales chcialem zmienic tylko -napisze to po raz n-ty - nei ja dokonczylem autko tylko moj Ojciec i stad akcenty typu znaczki itd gdybym robil pod siebie napewno bym zalozyl ladne kola i naglosnienie a tak na pewnym etapie zawislo a ja niestety nie bede go uzytkowal
i tak jak pisalem JEST NA SPRZEDAZ cena atrakcyjna :)
pozdrawiam i widze ze powoli pojawiaja sie opinie na plus :)
probe na sprzedaz
teraz fascynuja mnei dwa kola :)
i oczywiscie mocne 4 :)
Awatar użytkownika
thebestcars
Posty: 227
Rejestracja: 2004-11-29 20:15
Galeria: viewtopic.php?t=6093
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: thebestcars »

Obrazek
Obrazek

:lol: to moj pomysł mi sie podoba ale to kwestia gustu
Mam czerwonego PROBASA II (wersja EUROPEJSKA z 1993) Poddałęm go tuningowi :]
Moja stroneczka http://www.cardomain.com/ride/2140791/1
PROBE is the best !!! :)
Obrazek
:)
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

No i od tego trzeba było zacząć! Kabina na piątke! :1111_ok:
To Jest Właśnie To, SUPER!!!!!!!! To KONTYNUACJA!!!!
Gdyby ford produkował probe w latach późniejszych, kto wie czy kabina nie wyglądała by podobnie!
Kupiłem właśnie gumoleum z myślą o zrobieniu takich dywaniów, i nawet nie sądziłem że mogą wyjść tak dobrze. Jeśli to nie tajemnica, rozwiń temat jak to zrobiłeś. Szczególnie wykończenie krawędzi.
Widzę że czeka Cię jeszcze jedno wyzwanie -kierownica.
A jak by udało Ci się podmienić nawiewy powietrza na np. bardziej zbliżone do tych z mondeo ( te okrągłe w ka są niezbyt trafione).
Zresztą to i tak bez znaczenia. może wymyślisz coś lepszego. Idziesz w dobrą stronę. Zachowujesz "probowatość" proba modernizując go z duchem czasów!
Aż się prosi w następnym ruchu powymieniać elementy kabiny na bardziej proste, kanciaste, wręcz ascetyczne, tak jak we współczesnych fordach.
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

Założę się, że thebestcars wzorował się na tym.
Obrazek
Obrazek
Jest to thunderbird produkowany obecnie.
Czy się mylę?
A swoją drogą, chciałbym mieć taki wózek :)
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
Awatar użytkownika
thebestcars
Posty: 227
Rejestracja: 2004-11-29 20:15
Galeria: viewtopic.php?t=6093
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: thebestcars »

Obrazek :lol: :lol: :lol:

A WIECEJ INFORMACJI O MOIM WOZIE ZNJADZIECIE TUTAJ :)
http://www.fordprobegt.republika.pl/my.htm

URODZIŁY MI SIENASTEPNE POMYSŁY WIEC PROBE DOSTANIE NOWE ELEMETY LUB ZOSTANA DOTYCHCZASOWE ZMIENIONE :)

MOZLIWE JEST wSZYSTKO :) ALE KOLOREK ZOSTANIE
Mam czerwonego PROBASA II (wersja EUROPEJSKA z 1993) Poddałęm go tuningowi :]
Moja stroneczka http://www.cardomain.com/ride/2140791/1
PROBE is the best !!! :)
Obrazek
:)
Awatar użytkownika
thebestcars
Posty: 227
Rejestracja: 2004-11-29 20:15
Galeria: viewtopic.php?t=6093
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: thebestcars »

Obrazek
a jak cza na calosc 19 cali :)
Mam czerwonego PROBASA II (wersja EUROPEJSKA z 1993) Poddałęm go tuningowi :]
Moja stroneczka http://www.cardomain.com/ride/2140791/1
PROBE is the best !!! :)
Obrazek
:)
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

thebestcars pisze:Obrazek
a jak cza na calosc 19 cali :)
Ładny fotomontaż... :lol:
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Anyszes
Posty: 630
Rejestracja: 2005-04-11 19:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Police

Post autor: Anyszes »

FELEEE MOCNEEEE :D
UNITE AND WIN
Obrazek
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

pytanie za 1000punktow czy ramka na radio u ciebie ma 2 din? jesli tak czy jest orginalna? czy tez zostala przerobiona konsola srodkowa?
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
thebestcars
Posty: 227
Rejestracja: 2004-11-29 20:15
Galeria: viewtopic.php?t=6093
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: thebestcars »

witam

raka jest na 2dim
i zostala przerobiona przezemnie jak widac na fotach
Mam czerwonego PROBASA II (wersja EUROPEJSKA z 1993) Poddałęm go tuningowi :]
Moja stroneczka http://www.cardomain.com/ride/2140791/1
PROBE is the best !!! :)
Obrazek
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”