Problemy z elektryką

Awatar użytkownika
RuCiK
Posty: 94
Rejestracja: 2005-11-07 20:50
Galeria: viewtopic.php?t=11341
Lokalizacja: Poznań

Problemy z elektryką

Post autor: RuCiK »

Witam,

dawno (miesiąc, dwa??) nic już mi się nie psuło więc czas nadrobić zaległości ;)

Mam ostatnio dziwne objawy. Wyłączam silnik, wszystko łącznie z elektryką niby się wyłącza ale po chwili słychać pstrykanie (chyba bezpieczników) i elektryka odżywa. Wygląda to tak jak bym miał kluczyk przekręcony do połowy. Palą się lampki kontrolne, wiatrak działa, nawet lampa wstecznego się zapala jeśli mam akurat na wstecznym. Jak kilka razy przekręce kluczykiem to w końcu przestaje ale raz już zapomniałem o tym i po 3-godzinnych zakupach przeżyłem spore rozczarowanie na parkingu :evil:

Jakieś sugestie??
Pozdrawiam
RuCiK

FORD PROBE 2.0 16v '95
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Wygląda na to, że klei się styk w stacyjce lub jakimś przekaźniku. Jak ci się tak zrobi próbuj lekko popukać w przekaźniki (każdy z osobna) w skrzynce bezpieczników w środku i pod maską.
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
skorik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-10-15 08:27
Galeria: viewtopic.php?t=9986
Lokalizacja: Toruń

Post autor: skorik »

ja stawiam na stacyjkę. Przekaźniki raczej są OK.
Awatar użytkownika
RuCiK
Posty: 94
Rejestracja: 2005-11-07 20:50
Galeria: viewtopic.php?t=11341
Lokalizacja: Poznań

Post autor: RuCiK »

Okazało się, że za wszystkie moje problemy z elektryką odpowiedzialny był immobilizer (zimne luty i wilgoć wzięły go w obroty ;)). Już jest na chodzie :)

Po czasie okazało się, że współodpowiedzialna była wkładka w stacyjce. Teraz to już na 100% załatwiona sprawa :)
Pozdrawiam
RuCiK

FORD PROBE 2.0 16v '95
marcin22
Posty: 31
Rejestracja: 2007-07-05 00:35
Samochód: fs i kl
Lokalizacja: Brwinów

Problem z elektrykom

Post autor: marcin22 »

Witam mam pytanko po kupnie baaaaardzo zabidzonego probka 16v jedna rzecz mnie dziwi a mianowicie prócz szyberdachu i silnika :D wszystko działa po wyjęci kluczyka ze stacyjki nawet wycieraczki czy tak ma być ?
Awatar użytkownika
matix84
Posty: 218
Rejestracja: 2009-09-10 21:24
Samochód: był Ford Probe II, 2,5 V6 '94 163KM
Galeria: viewtopic.php?t=16857
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Problem z elektrykom

Post autor: matix84 »

Wszystko tzn. dokładnie co? Wycieraczki raczej nie powinny pracować, a radio zależy jak podłączysz. Szyby również nie powinny działać i zegarek ma nie świecić.
Jeżeli jest inaczej poszukaj czy ktoś nie zrobił zwory np. w kostce stacyjki. Gdyż na położeniu I (kluczyk lekko przekręcony ale jeszcze zapłon nie włączony) wszystko działa (szyby, wycieraczki, zegarek, radio). Albo na kablach zasilających radio (jeden + jest z akumulatora, drugi + po przekręceniu stacyjki) jest zrobiona zwora.
Klima Systems - Chłodnictwo, Klimatyzacja, Wentylacja, Elektryka, Automatyka
www.klima-systems.pl
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problemy z elektryką

Post autor: Sam »

matix dobrze prawi - ja dodam tylko że jak nie zgasisz zegarka to po tygodniu postoju rozwali akumulator :D
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
Awatar użytkownika
sawmaster
Posty: 726
Rejestracja: 2007-06-27 15:54
Samochód: Ford Probe 97r 2.0 16v
Galeria: viewtopic.php?t=11616
Lokalizacja: Białystok

Re: Problemy z elektryką

Post autor: sawmaster »

często właściciele aut- zapaleni elektrycy majstrują przy instalacji od zapłonu i potem takie maniany się dzieją, RuCik i Marcin22 sprawdźcie stacyjkę-przewody, potem skrzynkę bezpieczników
marcin22
Posty: 31
Rejestracja: 2007-07-05 00:35
Samochód: fs i kl
Lokalizacja: Brwinów

Re: Problemy z elektryką

Post autor: marcin22 »

dzięki za sugestię zobaczę w niedziele bo i wycieraczki i szyby smigają bez kluczyka a szyber i zegarek nie więc coś jest skopane a i dodam że na ciepłym silniku po przełączeniu na lpg nie odłącza wtrysków (na zimnym jest ok) więc kupiłem sobie takie zagadkowe autko ale albo je doprowadzę do dobrego stanu albo padnę
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 471
Rejestracja: 2004-05-27 22:04
Samochód: Probe 96r, 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=17752
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problemy z elektryką

Post autor: Sam »

z tymi elektrykami to trochę prawdy - ale powiem że ostatnio na warsztacie u znajomego widziałem jak odwalili manianę na życzenie klienta bo to co się zepsuło było za drogie ;D fakt faktem po manianie auto jeździło lepiej ale kto by się przejmował że połowa kontrolek na zegarze świeci ;P
Dziś Probe 2.0 16V 96r
Kiedyś Probe 2.2 GL 90r

Niech gra muzyka i gaz do dechy :D
Komu w drogę temu pedał w podłogę :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”