dicori

Kolekcje fotek.
dicori
Posty: 4
Rejestracja: 2016-04-06 07:06
Samochód: Probe II, '95, 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23419
Lokalizacja: Gdańsk

dicori

Post autor: dicori »

Dzień dobry. Właśnie stałem się posiadaczem poniższego Probasa. Zdjęcia świeżo po zakupie więc nie umyty :wink: Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, mimo że jest dosyć mocno zapuszczony. Jest w nim dużo do ogarnięcia tak więc zaczynam przygodę z doprowadzeniem go przyzwoitego stanu. Na początek trzeba w nim ogarnąć zawieszenie, które się skończyło oraz wspomaganie, którego brak. W drugiej kolejności przejdzie detailing.

Obrazek
Obrazek

Trzeba mu przywrócić dawny blask i tu mam pytanie do kolegów. Dach mam pomalowany matowym czarnym, który nie dość że wygląda słabo to na załączonym zdjęciu widać że miejscami złazi. Macie dla mnie jakąś radę czym to zdjąć nie uszkadzając oryginalnego lakieru?

Obrazek
Awatar użytkownika
Dziki Beduin
Posty: 449
Rejestracja: 2014-08-18 21:56
Samochód: Ford Probe 2 / 1993r / 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=22388
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: dicori

Post autor: Dziki Beduin »

Jeżeli jest to lakier to musisz polakierować na nowo dach, czyli przygotowanie baza clear, natomiast jakby to byl np Plasti Dip to wtedy rolujesz gumę i jest git. Możesz spróbować benzyną ale wątpie żeby ogarneła ;)
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: dicori

Post autor: mysz »

Wygląda jak plasti dip. Ja bym próbował zrywać. Ewentualnie bym zerwał to co schodzi, i pomalował na nowo.
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
LukaszProbe
Posty: 509
Rejestracja: 2015-10-11 22:04
Samochód: Probe r.96 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=23104
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: dicori

Post autor: LukaszProbe »

A jak nie zejdzie to spróbuj ostateczni nitro. Widać, to jakis pseudo lakier też powinien się zmyć a ori lakier powinien zostać.
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: dicori

Post autor: Romas »

Są odpowiednie środki do zdejmowania tego gumowego ścierwa :wink:
Awatar użytkownika
-michal-
Posty: 982
Rejestracja: 2011-12-10 03:04
Samochód: Yugo Koral :P
Lokalizacja: Lublin, Chełm

Re: dicori

Post autor: -michal- »

np olej silnikowy :lol: kolega pomalował sobie felgi w motongu, naoliwił bogato łańcuch, pierwsza jazda i rozbryg oleju z łańcucha pięknie rozpuścił plastidipa :P

Jeśli to guma w spreju to tak jak mówili przedmówcy, da się zerwać - z założenia guma w spreju ma być szybko usuwalna.

Jeśli to ktoś położył z pistoletu albo ze szpreja i matowił starą powierzchnię lakierową, to będzie ciężko i tylko lakierowanie wtedy wchodzi w grę.

Ogólnie to nie wiadomo co to za szit jest, jak poprzedni właściciel był magikiem, to mógł to tanio pomalować nawet jakimś chlorokałczukiem, nobilesem albo innym duluxem :lol: widać po odpryskach że to słabo trzymie, nie ma sensu lakierować na to bazą i bezbarwnym bo kasa pójdzie w błoto, będzie złaziło, a i jestem pewien, że zareaguje z bazą i będzie się ważyło - podnosiło ;)

Weź to wszystko czarne zeszlifuj aż do ori czerwieni, na to podkład, baza, klara i gitara
Oxanin pierwszej klasy :mrgreen:
dicori
Posty: 4
Rejestracja: 2016-04-06 07:06
Samochód: Probe II, '95, 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23419
Lokalizacja: Gdańsk

Re: dicori

Post autor: dicori »

Dzięki za odpowiedzi. Plastidip to nie jest - jakiś lakier. Zastanawiam się nad gumowym krążkiem do czyszczenia kleju... No nic, jak probas wróci z warsztatu to będę kombinował, jakby się nie udało to na dach narazie pójdzie folia.
Prezes5G19
Posty: 486
Rejestracja: 2014-10-16 14:32
Samochód: Probe II 2.0 16V 1995 r.
Galeria: viewtopic.php?t=22741
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: dicori

Post autor: Prezes5G19 »

Ja bym sprubował to przelecieć pastą grubościerną.
Awatar użytkownika
paput3000
Klubowicz
Posty: 263
Rejestracja: 2013-02-04 17:23
Samochód: Ford Probe 94' 2.0 USA i 96' 2.0 EURO
Galeria: viewtopic.php?t=21220
Lokalizacja: Gdańsk

Re: dicori

Post autor: paput3000 »

Oooo... widzę ze jest szansa na jakiś mikro spocik w trójmieście hehe :P jakieś dwa tygodnie temu byłeś we wrzeszczu pod żabką czy jeszcze stary właściciel?
dicori
Posty: 4
Rejestracja: 2016-04-06 07:06
Samochód: Probe II, '95, 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23419
Lokalizacja: Gdańsk

Re: dicori

Post autor: dicori »

Mikro spocik bardzo chętnie :D Dwa tygodnie temu to musiał być poprzedni właściciel bo mój jest równo od tygodnia ale też jestem z Wrzeszcza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”