Geraldoff

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
geraldoff
Posty: 90
Rejestracja: 2013-11-25 01:23
Samochód: Probe'94 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=22575
Lokalizacja: Warszawa

Geraldoff

Post autor: geraldoff »

Witam wszystkich :wink:
Od dłuższego czasu zbieram się za stworzenie własnej galerii ALE no właśnie - ale jakoś brak mi weny, więc może tym razem ukończę post i kliknę "wyślij" :twisted:
Więc mój Probek to II gen., rocznik '94 Euro i jak wielu miłośników tych samochodów, staram się w miarę możliwości odnowić swoje auto :)

Nabyty Probek pochodził z okolic Lublina, srebrny z LPG (sekwencja). Była to całkowita 'seria'. Jest to mój pierwszy Probas więc oczywiście oglądając Probki z całej Polski nie byłem jeszcze całkowicie świadomy na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie, jednak w porównaniu do innych jakie oglądałem ten był w najlepszym stanie mechanicznym. Chodził cichutko, równiutko, pełna kulturka. Sprzedawca też wydawał się godny zaufania i w zasadzie po zakupie nie miałem jeszcze żadnej poważnej nieoczekiwanej awarii więc jestem z niego zadowolony. Sprzedawca powiedział, że do wymiany jest prawy zewnętrzny przegub i gumy stabilizatora. Przegub od razu wymieniłem, a gumy staba dopiero kilka dni temu ale o tym później :P

Na tę chwilę auto przeszło kilka zmian - została zrobiona blacharka + zmiana koloru, ze srebrnego na Indium Grey Metallic z palety Mercedesa. Chciałem aby był to kolor takiego szarego wpadający w jasnobrązowy (taki Erik's Probe GT, jednak bardziej brązowy) i oglądając zdjęcia merców w internecie w tym kolorze oraz widząc na żywo kilka razy to byłem pewien, że będzie zdecydowanie bardziej brązowy (chociaż w nazwie jest "Grey" - szary). Jak się okazało po malowaniu, lakier firmy T4W nie jest idealnym odwzorowaniem tego co widziałem na zdjęciach i na Mercach i jest jednak bardziej szary niż brązowy. Mimo to jest zdecydowana różnica między typowym szarym i widać w nim brązową nutę. Generalnie kolor mi się podoba :) Niestety jakość malowania mogłaby być trochę lepsza i wciąż są widoczne pewne mankamenty ale ostatnio ponownie umówiłem się z wykonawcą, że zrobi poprawki po nowym roku. Tylko tym razem dopilnuję, żeby zdążył na zlot :evil:

Jest to dwulitrówka ale założyłem listwy progowe od GT, ponieważ na moje oko samochód zdecydowanie lepiej wtedy wygląda ;) Mimo, że kupiłem listwy ze wszystkimi zaczepami (dzięki Spider ;) ) , to musiałem je usunąć, gdyż listwy są jednak przyklejone i trochę mam teraz z tym problemy ale tak jak pisałem - ma to zostać poprawione już na AMEN.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Oprócz malowania budy, zregenerowałem też zawiechę :

Przód: nowe tuleje wahacza i sworznie, drążki, końcówki drążków. To zrobiłem sam, a jeśli chodzi o gumy stabilizatora to pojechałem Probkiem do Zielonki do serwisu wyspecjalizowanego w zawieszeniach, bo trzeba opuszczać sanki. I muszę tutaj szczerze polecić warsztat Pana Henryka Błońskiego http://www.blonski.com.pl/. Mają 5 stanowisk, praktycznie każdą część zawieszenia w magazynie pod ręką, a jeśli nie - to mają tokarza który dorobi nietypową tuleję itd. Mają też dużo zregenerowanych elementów oraz nowych. Jeśli chodzi o urwane śruby - tu nie ma problemu, mają wiedzę, sprzęt i każde zawieszenie zrobią, nawet jeśli jest na samych spróchniałych śrubach. Ceny też dobre więc na prawdę jeśli ktoś mieszka w okolicach Warszawy i chce coś zrobić przy zawieszeniu to nie znam lepszego warsztatu od zawieszeń.

Tył: Odmalowałem wszystkie wahacze, stabilizator, zwrotnice i piasty. Złożyłem na nowych śrubach (mimośrodkowe regulacyjne dorabiałem sam, te długie, które łączą wahacze poprzeczne dorabiał tokarz, a reszta dokupiona w hurtowni śrub - asmet w Regułach pod Warszawą). Założyłem tuleje poliuretanowe z Olkusza. Włożyłem też stabilizator od starego forda KA. Skoro wszystko pakowałem nowe/odmalowane to trzeba było zrobić coś z osłonami tarcz hamulcowych #-o i tutaj Sallmo podrzucił pomysł :infinity: , żeby wsadzić osłony tarcz od Astry II (wszystko opisane na forum w temacie o osłonach tarcz).

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
W końcu w zawieszeniu nic nie stuka, jedzie prosto i fajnie trzyma się drogi :)

Przy okazji wymiany uszczelki pokrywy zaworów, pobawiłem się niebieskim i czarnym szprejem oraz druciakiem na wiertarce i pomalowałem pokrywę na niebiesko i porobiłem czarne kropy (przez jakiś czas mi się podobało ale trzeba będzie chyba całkowicie na czarno przemalować :roll: ). Znaczek i napisy poszły w czarny kolor a fronty zdarłem druciakiem.
ObrazekObrazek

Wrzuciłem też końcowy tłumik od Kreta, który wcześniej latał u Myszy. U mnie jest cicho bo mam wspawaną jakąś krowę w miejscu środkowego, jednak trzeba będzie to wyciąć, wstawić rurę i ogólnie połatać wydech w kilku miejscach. Udało mi się kupić u Stiga lewą tylną lampę od Anglika i taka też lata na Probku. Teraz ja zdjąłem bo muszę poprawić czarną ramkę. Albo jeszcze raz pójdzie farba albo tym razem okleję.

Co do planów:
1) Pewnie za jakiś czas będzie trzeba wymienić uszczelkę pod głowicą i uszczelniacze zaworowe :cry: (po odbiorze auta od malarza, dzień przed Borkami 2014 strasznie klepało w silniku i myślałem, że uszczelka już zrobiła ostateczne :1111_bye: jednak po powrocie znowu cichutko zaczął chodzić...
2) Na pewno chciałbym zmienić hamulce - z jakiejś Mazdy, a jakiej, to się jeszcze okaże :)
3) Spręzyny -35
4) Koniecznie zmiana felg. Marzą mi się takie :roll: :
Obrazek
ale zastanawiam się jakby to wyglądało w takiej kolorystyce: Obrazek
Ale prędzej w zasięgu będą felgi od GT w kolorze czarnym.. może na delikatnym dystansie...
5) Chodzi mi po głowie lotka na tylną klapę, coś w stylu takiej jak ma Basco, jednak swoją będę robił sam :)
6) Na dokładkę zderzaka też mam pomysł jednak muszę najpierw popatrzeć, poprzymierzać :lol:

Jest jeszcze kilka pomysłów i ciągle szperam w internetach w poszukiwaniu nowych więc spodziewajcie się kolejnych wpisów :)
Awatar użytkownika
Sallmo
Klubowicz
Posty: 1886
Rejestracja: 2007-08-26 17:46
Samochód: Mazda Probe - 2,5 V6 USA 92r & Honda CBR 929RR FireBlade
Galeria: viewtopic.php?t=14192
Lokalizacja: Warszawa Praga Północ

Re: Geraldoff

Post autor: Sallmo »

Walcz,zmieniaj , ulepszaj ,psuj, naprawiaj a najważniejsze Baw się dobrze ;) Będę kibicował ;)
Wspomnienia..Probe 2,2 GL 89 USA jest......
Jedyna w Polsce Mazda Probe GT V6 93r.......a może i na świecie ?
"...nie mam RWD , bokiem jeździć nie muszę
wolę mieć przód napęd ale taki co ma Duszę ..."
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się rozkręcać; pięćdziesięciu, aby nauczyć się skręcać." (Sallmo)
"...Osiagnąłem już ten określony wiek, w którym moj mózg przeszedł z "lepiej abyś tego nie mówił" do "Je..Bać to ,zobaczymy co sie stanie "..."
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Geraldoff

Post autor: mysz »

No w końcu ;)
Widzę, że dolot założony- różnica odczuwalna?
Dawaj go na glebę, jakiś większy felunek, wytnij kata, środkowy zostaw. Dźwięk będziesz mieć mega niepowtarzalny, a zarazem będzie cichutko. Jakbyś w razie co chciał wymienić ten tłumik na nowy (koszt ok 1 tys zl) to daj znać- ten stary zabiorę :mrgreen:
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
geraldoff
Posty: 90
Rejestracja: 2013-11-25 01:23
Samochód: Probe'94 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=22575
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geraldoff

Post autor: geraldoff »

Dolot założony - fajnie ryczy przy pełnym gazie :wink: , a i delikatnie żwawszy się wydaje (zaślepiłem też EGR więc to też może mieć jakiś wpływ).
Noo wszystko w swoim czasie, ale glebka będzie, felka też coś wspominała, że kiedyś wpadnie :P a Katalizator już był i poszedł w cholerę ale zostawił po sobie jakąś strumiennicę. Środkowy trzeba wyciąć bo to jakieś gunwo - wielkie haczące o każdego śpiącego i krzywo wspawany, co też czasem słychać na dołkach no i mam wrażenie, że troche utrudnia wylatywanie spalin bo czułem sporą różnicę po założeniu tego shitu, oczywiście na minus :( Jak będzie mnie stać na tłumik za 1000 zł to pewnie nie dam Ci starego tylko Tobie też kupię bo musiałbym być wtedy bardzo bogaty :D a czego się nie robi dla kolegów :D
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Geraldoff

Post autor: mysz »

Oki, to daj znać jak wygrasz w totka, albo coś w tym stylu :1111_ok:
Swoją drogą- filtr prałeś/czyściłeś? Bo on dosyć mocno był zasyfiony
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
geraldoff
Posty: 90
Rejestracja: 2013-11-25 01:23
Samochód: Probe'94 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=22575
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geraldoff

Post autor: geraldoff »

Filtr opukałem z brudu - trochę z niego wyleciało ale nie myłem.

A tutaj 'bardzo' wstępne przymiarki - zobaczymy co z tego wyjdzie :?: :

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wzór:
probe.jpg
Załączniki
Zabawa w gimpie ;P
Zabawa w gimpie ;P
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Geraldoff

Post autor: mysz »

Fajnie, działaj działaj ;)
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
geraldoff
Posty: 90
Rejestracja: 2013-11-25 01:23
Samochód: Probe'94 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=22575
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geraldoff

Post autor: geraldoff »

Coś tam się dzieje ;) Tylne lampy trzeba by przerobić na USA, wsteczne już są w pełni przezroczyste :) Później zajmę się czerwonymi kierunkami i odmalowaniem ramy.

Obrazek
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geraldoff

Post autor: KrecioPL »

Weź ty się tak nie rozpędzaj, bo sallmo przegonisz ;D
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Geraldoff

Post autor: mysz »

Hie hie, już powoli graty znosi do domu :mrgreen:
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
MatiLP640
Klubowicz
Posty: 2794
Rejestracja: 2011-12-02 23:21
Samochód: Mitsubishi Legnum VR4
Galeria: viewtopic.php?t=19740
Lokalizacja: Brisbane AU/Kraków PL

Re: Geraldoff

Post autor: MatiLP640 »

A jak zrobiles biale wsteczne? Jesli mozna wiedziec? ;)
Było: Czerwone Probe 2.5 V6 `96
Było: Fioletowe Probe 2.5 V6 `97 :(
Jest: Czarny Legnum VR4 `99 8)

Życie jest za krótkie żeby jeździć Dieslem!!! Only 98 or E85!
Obrazek :arrow: KLIK Obrazek :arrow: KLIK
Awatar użytkownika
geraldoff
Posty: 90
Rejestracja: 2013-11-25 01:23
Samochód: Probe'94 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=22575
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geraldoff

Post autor: geraldoff »

Od dawna się za to brałem i myślałem, że będzie dużo kombinowania, a okazuje się, że wystarczy wytrzeć czerwone paski farby za pomocą szmatki nasączonej acetonem przez otwór na żarówkę. To co się da to palcem, a resztę za pomocą śrubokręta trzeba dosięgnąć ;)
Awatar użytkownika
MatiLP640
Klubowicz
Posty: 2794
Rejestracja: 2011-12-02 23:21
Samochód: Mitsubishi Legnum VR4
Galeria: viewtopic.php?t=19740
Lokalizacja: Brisbane AU/Kraków PL

Re: Geraldoff

Post autor: MatiLP640 »

Kurde! Ja tyle sie z tym pierdzielem! I benzyna ekstrakcyjna i nitrem i rozpuszczalnikami i nawet denaturatem i nic nawet nie drgnelo, ze nie pomyslalem o acetonie :/
Było: Czerwone Probe 2.5 V6 `96
Było: Fioletowe Probe 2.5 V6 `97 :(
Jest: Czarny Legnum VR4 `99 8)

Życie jest za krótkie żeby jeździć Dieslem!!! Only 98 or E85!
Obrazek :arrow: KLIK Obrazek :arrow: KLIK
Awatar użytkownika
-michal-
Posty: 982
Rejestracja: 2011-12-10 03:04
Samochód: Yugo Koral :P
Lokalizacja: Lublin, Chełm

Re: Geraldoff

Post autor: -michal- »

aceton nie zmatowił przezroczystego plastiku :?:
Oxanin pierwszej klasy :mrgreen:
Awatar użytkownika
geraldoff
Posty: 90
Rejestracja: 2013-11-25 01:23
Samochód: Probe'94 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=22575
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geraldoff

Post autor: geraldoff »

Nie, wszystko jest w porządku, zresztą wrzucę lepsze zdjęcia to sami zobaczycie ;)
Awatar użytkownika
Sallmo
Klubowicz
Posty: 1886
Rejestracja: 2007-08-26 17:46
Samochód: Mazda Probe - 2,5 V6 USA 92r & Honda CBR 929RR FireBlade
Galeria: viewtopic.php?t=14192
Lokalizacja: Warszawa Praga Północ

Re: Geraldoff

Post autor: Sallmo »

Widzę silną konkurencję w przerabianiu Probka ;)
Wspomnienia..Probe 2,2 GL 89 USA jest......
Jedyna w Polsce Mazda Probe GT V6 93r.......a może i na świecie ?
"...nie mam RWD , bokiem jeździć nie muszę
wolę mieć przód napęd ale taki co ma Duszę ..."
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się rozkręcać; pięćdziesięciu, aby nauczyć się skręcać." (Sallmo)
"...Osiagnąłem już ten określony wiek, w którym moj mózg przeszedł z "lepiej abyś tego nie mówił" do "Je..Bać to ,zobaczymy co sie stanie "..."
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geraldoff

Post autor: KrecioPL »

sallmo: lepiej działaj bo Czapa szybciej wyjedzie niż Ty.
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
avel
Posty: 466
Rejestracja: 2009-04-26 17:16
Samochód: Probe II 2.0 1994
Galeria: viewtopic.php?t=20438
Lokalizacja: Unisław, kujawsko-pomorskie

Re: Geraldoff

Post autor: avel »

Czuję wzrost popytu na lewe tylne lampy od anglików :P
Ładnie to wygląda, Chociaż te prawdziwe maja jakby przydymione wsteczne

PS. To nie USA, to alaUSA - tak wyglądały lampy w AU / JP
Stare i zardzewiałe! Probe II 2.0 1994, było :(
Audi A3 2.0TDI 170km quattro 2007, jest
Awatar użytkownika
geraldoff
Posty: 90
Rejestracja: 2013-11-25 01:23
Samochód: Probe'94 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=22575
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geraldoff

Post autor: geraldoff »

Tak tak wiem, że w takiej postaci to JP/AUS ale czerwone kierunki z czarnymi ramkami to już będą takie USA (dla biedoty) :D
Awatar użytkownika
MatiLP640
Klubowicz
Posty: 2794
Rejestracja: 2011-12-02 23:21
Samochód: Mitsubishi Legnum VR4
Galeria: viewtopic.php?t=19740
Lokalizacja: Brisbane AU/Kraków PL

Re: Geraldoff

Post autor: MatiLP640 »

Nie prawda ;) akurat co do tych w AU to moge sie wypowiedziec i to dosc obszernie :P lampy w AU sa identyczne jak w USA ;) jedyna roznica to pomaranczowe kierunki, reszta jest identyczna ;) i tak samo widziem juz z czarna ramka jak i z czerwona(nie brazowa jak w EU) i tak samo wsteczne sa delikatnie ciemniejsze niz w EU ;) tak btw jak chcesz to moge ci zalatwic takie ;) i do tego legalne w PL sa ;) i nie wiem jak z ukladem zarowek bo widzialem tylko jedenego wieczorem i mogl miec przekombinowane ale dzialaly pol EU a pol USA mianowicie byla obrysowka pomaranczowa z tylu tak jak w USA ale nie swiecil sie caly kierunek, za to jak wlaczyl to migala calosc, stop i pozycyjne tak jak w EU i tez tylko na zewnetrznej zarowce ;) przodu niestety nie widzialem wiec nie wiem jakie mial kierunki z przodu ale wiem na bank ze wychodzily z normalnymi, europejskimi ;)
Było: Czerwone Probe 2.5 V6 `96
Było: Fioletowe Probe 2.5 V6 `97 :(
Jest: Czarny Legnum VR4 `99 8)

Życie jest za krótkie żeby jeździć Dieslem!!! Only 98 or E85!
Obrazek :arrow: KLIK Obrazek :arrow: KLIK
Awatar użytkownika
geraldoff
Posty: 90
Rejestracja: 2013-11-25 01:23
Samochód: Probe'94 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=22575
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geraldoff

Post autor: geraldoff »

WP_20150312_15_11_13_Pro (2).jpg
WP_20150312_15_11_03_Pro (2).jpg
Ot, taki prezent sobie zrobiłem :D mała rzecz a cieszy ;) nowy mieszek + gałka replika skunk2, ktora czesto ląduje w hondach, tu akurat ciemny chrom. Wystarczy zwykłą narzynką przegwintować lewarek z mazdowskiego M10x1,25 na wymiar hond, czyli M10x1,5
Awatar użytkownika
Sallmo
Klubowicz
Posty: 1886
Rejestracja: 2007-08-26 17:46
Samochód: Mazda Probe - 2,5 V6 USA 92r & Honda CBR 929RR FireBlade
Galeria: viewtopic.php?t=14192
Lokalizacja: Warszawa Praga Północ

Re: Geraldoff

Post autor: Sallmo »

Juz 3 miesiąc mija i cisza .....chwal się co porobiłeś ;)
Wspomnienia..Probe 2,2 GL 89 USA jest......
Jedyna w Polsce Mazda Probe GT V6 93r.......a może i na świecie ?
"...nie mam RWD , bokiem jeździć nie muszę
wolę mieć przód napęd ale taki co ma Duszę ..."
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się rozkręcać; pięćdziesięciu, aby nauczyć się skręcać." (Sallmo)
"...Osiagnąłem już ten określony wiek, w którym moj mózg przeszedł z "lepiej abyś tego nie mówił" do "Je..Bać to ,zobaczymy co sie stanie "..."
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Geraldoff

Post autor: mysz »

Sallmo pisze:Juz 3 miesiąc mija i cisza .....chwal się co porobiłeś ;)
U Ciebie to z 5 lat minęło i cisza..... :mrgreen:
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geraldoff

Post autor: Romas »

Sallmo pisze:chwal się co porobiłeś
Oddał kolejnemu druciarzowi :mrgreen:
Awatar użytkownika
geraldoff
Posty: 90
Rejestracja: 2013-11-25 01:23
Samochód: Probe'94 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=22575
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geraldoff

Post autor: geraldoff »

Hahaha dokładnie :D

Nieeee no, holahola :D właśnie odebrałem auto od Romasa, przód elegancko spasowany :slon: i w końcu to auto wygląda :D No i w porównaniu do tego co jest na zdjęciach w galerii, wjechały lampy USA z przodu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”